Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Big Mom (Charlotte Linlin)

Cevapla
Acacia
Mesajlar: 3862
Kayıt: 12 Mar 2012 13:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Cowboy Bebop

Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen Acacia » 19 Kas 2012 16:26

Resim
KÜNYE:
Japonca adı:シャーロット・リンリン

Mangadaki adı:Shārotto Rinrin

İngilizce adı:Charlotte Lingling (Funimation)

İlk görünüşü:Mangada:651 Animede :571

Lakap:Big Mom

Meslek:Korsan(Kaptan)


CHARLOTTE LİNLİN


Adı Charlotte Linlindir ayrıca Big Mom olarak bilinir ve Bigmom korsanlarının kaptanıdır.İsmi Açıklanan son yonkoudur.
Lakabı ilk kez Marineford savaşı sonrası Eustass Captain Kidd tarafından, gerçek ismi ise ilk defa Balıkadam adası arcında Pappug tarafından dile getirilmiştir.


GÖRÜNÜMÜ


Bedeni gölgelerin ardından yalnızca kısmen görünmüştür, ama vücudunun görünen kısmı inanılmaz derece büyüktür ve obez biridir, yüzü oldukça büyük görünür.Çok geniş bir sırıtışı vardır,uzun kıvırcık saçlı,iri şişkin gözlü ,yuvarlak yanak ve yuvarlak burunludur.Kırmızı benekli bir elbise ve yüksek topuklu ayakkabı giyindiği görülür.

KİŞİLİĞİ


Şekeri seven biridir, koruması altındaki tüm adalar bunun karşılığında ona şeker üretir.Takıntılı biri gibi görünür, tüm üsleri hoşlandığı tatlı uğruna yok edebilir.Gerçi Luffy ona tüm şekerleri yediğini söylediğinde ,soğuk kanlılığını kaybetmemiştir.Açgözlü görünmesede Big Mom'un biraz kapitalist bir zihniyetinin olduğu görülür.Güçlü bir korsanın istedikleri şeyler için, geçikmesi durumunda dahi taviz verilmemesi gerektiğine inanmaktadır.Pappug yapılan anlaşmada onun balıkadam adasını koruması karşılığı haraç olarak para ve hazine yerine, önceliği olan tatlı verildiğini söylemiştir.Şekerlerin 2 hafta gibi basit bir süre için gecikmesine karşılık, şeker miktarının 2 katı kadar para teklif edilmesine rağmen bakış açısı gereği ,korsanların istedikleri şeylerden taviz vermemesi gerektiğini vurgulamış ve bunu kabul etmemiştir.
Ayrıca oldukça acımasız olduğu görülmektedir,tatlı ödeme vaatlerini yerine getirmedikleri için bir ülkeyi yakıp yok etmiştir ve başarısızlığı herhangi bir sebep gözetmeksizin afetmediği görülmektedir.Sol bakanı(balık adam adasındaki bıyıklı balık) ona bu ayki ödemenin yapılmadığını öğrendiğinde korku ve endişeye kapılmıştır.Luffy ona hazineyi vermek istediğini söylediğinde adasında şeker beklemiş vaziyette salyaları akan bir şekilde görünmekteydi bu onun çok doymakbilmez biri olduğunu gösterir.Yeterince acıkınca kendi adamlarını bile yemek olarak görebilir.

İLİŞKİLERİ

Resim
Mürettebat:

Adamlarının ona genellikle (Anne-Mama) diye hitap ettiği ve ondan çok korktuğu görülür.Ayrıca aç iken kendi adamlarını bile yiyebilir.Şimdiye kadar sadece isimsiz 3 gözlü kız ve Bobbin onunla görünmüştür.Bobbin tüm kek adasına döndüğünde Big Mom'la samimi bir sohbeti olmuştur.

Monkey D.Luffy

Big Mom Balıkadam adasından gelecek şekerleri toplaması için emrindeki adamları gönderdiğinde şekerlerin eksikliği için onunla Den-Den Mushi ile Luffy konuşmuştur.Big Mom onun adamlarından biri olmadığını anlamıştır.Luffy ona şeker yerine hazineyi sunduğunda bunu reddetmiş ve nefretinin hedefinin balıkadam adası yerine Luffy olduğunu söylemiştir.Bunun üzerine Luffy bir heves uğruna adayı yok edeceğini söyleyen Big Mom’a balık adam adasını kendi koruması altına aldığını söylemiştir. Böylece onu Yeni Dünya üzerinde yenerek Balıkadam adasını kendi toprağına katacağını söyleyerek savaş ilan etmiştir.


Himayeleri:

Kapitalist zihniyeti göz önüne alındığında Big Mom sadece adayı koruması karşılığında şeker talep etmektedir ve bunun karşılanmaması durumunda adayı yok etmekte tereddüt etmediğini belirtmiştir.

YETENEK VE GÜÇLERİ:


Yonkou olan Big Mom dünyadaki en güçlü 4 korsandan biridir.Birini bir bütün olarak yutacak kadar büyük bir ağzı vardır.Ayrıca Gorosei Karasakal Teach’i durdurabilecek birkaç isimden birinin Big Mom olduğunu belirtmiştir.
Balıkadam adası Big Mom'un koruması altındayken ,tıpkı Beyazsakal'ın güçlü caydırılığı gibi bir etkiye sahiptir ve korsanlara karşı ada korunmaktadır.

HİKAYESİ:


Beyazsakal savaşında önce

Beyazsakalın ölmesinin ardından Balıkadam adası yine korsan saldırlarına ve köle ticaretine açık durumdaydı.Big Mom şeker fabrikası kurulacağı ve ödeme olarak şeker verileceği takdirde Beyazsakal’ın yerine adayı korumaya karar vermiştir.Güneş Korsanlarındaki görevinden istifa eden Jinbei adanın korunması için mürettebata katılacaktı, fakat Balıkadam adasının güvenli tutulmasına rağmen Big Mom adayı korumak için pek bir şey yapmamıştır.

Balıkadam adası arc

Hasır şapka korsanları ,Ryugu Krallığı ve Yeni balıkadam Korsanları arasındaki savaşın sonucunda Şeker fabrikası harap olmuştur ve Big Mom adaya haracı toplaması için 2 adamını gönderir. Sol Bakanı şeker alamayan Big Mom'unn muhtemelen haracın eksik olmasından dolayı çileden çıkacağını söylemiştir.
Big Mom ilk olarak Kek adasında görünmüştür.4 gün sonraki çay partisi için Balıkadam adasından gelecek şekerleri yemeyi dört gözle bekler.Heyacandan midesinin sindirme başladığı söyleyen Big Mom adamlarına heyacanlı bekleyişlerine midesinde devam etmlerini söyler ardından onları yutar.Kısa bir süre sonra Bobbin şeker verilmediği için bir adanın yok edildiğini duyurur.Bunun üzerine Big Mom yanan adadan mükemmel kokular çıkmış olmalı der. Başka çare bırakmadıklarını kendisine verilen sözün tutulmadığını söylemiştir ve sözünü tutmayanlardan nefret ettiğini belirtmiştir.Balıkadam adasından aylık ödemenin yapılmadığını öğrenince hemen bir çağrı emri vermiştir.Tamago ve Pekoms Big Mom'un çok sinirli olduğunu bildiğinden cevap vermekte geçikince Luffy cevap vermiştir.Luffy kim olduğunu söyleyince Garp’ın torunu olduğunu ve Marineford savaşaında bulunduğu hatırlar.Luffy 10 ton şekeri yediğini söyler.Big Mom yalan söylediğini , luffy ise doğru konuştuğunu belirtir.Luffy teminat olarak ona hazine vermeyi teklif etsede Big Mom bunu kabul etmez ve rahatsız olur.Tamago Kidd’in 2 gemilerini batırdığını zararı karşılamak için hazineyi almaları gerektiğini söylerek 2 hafta yeni şekelerin yapılması için izin istesede Big Mom korsanlar ödün vemez diyerek hakaret eder.
Big Mom yeni hedefinin artık Luffy olduğunu söyler ve bunun üzerine Luffy ona savaş ilan eder ve Big Mom'un gözünde bir seğirme belirir.

Resim
BAZI BİLGİLER
1.İlk kez yüzü Garp'ın Yonkouları tanımlamasında siyah bir karartı şeklinde görülmüştür.
2.Kadın olan tek Yonkoudur.
3.Charlotte bir tatlı ürünüdür
4.İsmini gerçekten yaşamış olan bayan korsanlar Charlotte Badger ve Charlotte de Berry ile birlikte paylaşır.

Kaynak:onepiece.wikia.com
http://onepiecetr.com'dan alıntıdır. Çeviren arkadaşa teşekkür ederiz.

kmara
Mesajlar: 23
Kayıt: 05 Ara 2012 20:22
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: one piece
Favori Anime: one piece

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen kmara » 17 Şub 2013 23:34

İhtimalle Bigmom'ın gücü asit logia çıkacaktır.

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11291
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 01 Mar 2013 14:38

Beyler, desteklerinizi esirgiyorsunuz, üşeniyorsunuz her şey bana giriyor. Kendimi bolu tüneli gibi hissediyorum.

Resim
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
PHO3N1X
Mesajlar: 206
Kayıt: 19 Ara 2012 19:01
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece,Bleach,Naruto,Fairy Tail,Historys Strongest Disciple Kenichi,Air Gear
Favori Anime: Ruoruni Kenshin,One Piece,Bleach,Naruto,Death Note,Hellsing,Dragon Ball,Dragon Ball Z,High School DxD,Fairy Tail,Afro Samurai,Beelzebub,Berserk,Bakuman,Hunter X Hunter,Gintama,FMA,K.H.R,Kaichou Wa Maid-Sama,Code Geass,D.Gray-Man,Kuroko no Basket,Vampire Knight Guilty,Historys Strongest Disciple Kenichi,Slum Dunk,Hajime No İppo,Shingeki No Kyojin,GTO,Air Gear,Mirai Nikki,Another,Special A,K-Project vs.
Konum: Muğla/Bodrum
İletişim:

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen PHO3N1X » 09 Mar 2013 14:20

Tam bir KORSAN gibi davranan ender karakterlerden.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster


Resim

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Mesajlar: 10581
Kayıt: 23 Ağu 2010 15:37
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note
Konum: Milano

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen ugur_tatli » 09 Mar 2013 14:23

Bu koca vücudu ile nasıl dövüşecek gerçekten merak ediyorum. Yaratık gibi bir şey, küçük ve hızlı adamlarla bu vücutla nasıl savaşılır merak ediyorum, Oda bir şeyler ayarlayacak ama bence işi zor. Bu Bigmom ayrıca dev bile olabilir, meyve yediği için vücudu büyümüştür diyeceğim ama biraz abartıya kaçar. Beyazsakal bile böyle büyümemişti meyveden sonra, doğuştan dev olabilir yani.

Kullanıcı avatarı
PHO3N1X
Mesajlar: 206
Kayıt: 19 Ara 2012 19:01
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece,Bleach,Naruto,Fairy Tail,Historys Strongest Disciple Kenichi,Air Gear
Favori Anime: Ruoruni Kenshin,One Piece,Bleach,Naruto,Death Note,Hellsing,Dragon Ball,Dragon Ball Z,High School DxD,Fairy Tail,Afro Samurai,Beelzebub,Berserk,Bakuman,Hunter X Hunter,Gintama,FMA,K.H.R,Kaichou Wa Maid-Sama,Code Geass,D.Gray-Man,Kuroko no Basket,Vampire Knight Guilty,Historys Strongest Disciple Kenichi,Slum Dunk,Hajime No İppo,Shingeki No Kyojin,GTO,Air Gear,Mirai Nikki,Another,Special A,K-Project vs.
Konum: Muğla/Bodrum
İletişim:

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen PHO3N1X » 09 Mar 2013 16:50

ugur_tatli yazdı:Bu koca vücudu ile nasıl dövüşecek gerçekten merak ediyorum. Yaratık gibi bir şey, küçük ve hızlı adamlarla bu vücutla nasıl savaşılır merak ediyorum, Oda bir şeyler ayarlayacak ama bence işi zor. Bu Bigmom ayrıca dev bile olabilir, meyve yediği için vücudu büyümüştür diyeceğim ama biraz abartıya kaçar. Beyazsakal bile böyle büyümemişti meyveden sonra, doğuştan dev olabilir yani.
Uğur vallahi bende aynen böyle düşünüyorum,yazacaktım ama şimdi gelip Yonkou olmuş tabikide güçlüdür böyle,şöyle diyecekler sataşacaklar diye korktum yazmaya.Harbiden bu kadın (daha doğrusu teyze) nasıl dövüşecek çok merak ediyorum. :lol:
Konu Dışı
Düşünsene böyle savaş anında lolitaya dönüştüğünü. :evil:
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster


Resim

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11291
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 17 Mar 2013 12:44

Şu konuya yazan ve konuyu okuyan arkadaşlar bağışlarınız bekleniyor. Arkadaşlar bağış yapalım, birlikte sırtlayalım bazı şeyleri.
Bende mermer değilim, bittim beyler.

duyurular/mangaturk-hakkinda-t4743.html

http://inciswf.com/5289incik6377366.swf

Bu kedi gibi oldum la!

Beyler, desteklerinizi esirgiyorsunuz, üşeniyorsunuz her şey bana giriyor. Kendimi bolu tüneli gibi hissediyorum.

Resim
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Xagrext
Mesajlar: 93
Kayıt: 10 Kas 2013 01:49
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: One piece

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen Xagrext » 20 Kas 2013 02:42

Beyaz sakalla karşılaşmalarını görmek isterdim. Çok alakasız karakterler ve beyazsakal bunun burnunu yere sürteceği için atarda yapamaz ne yapardı acaba
Resim

Kullanıcı avatarı
Everset
Mesajlar: 99
Kayıt: 04 Tem 2014 02:25
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece ,Bleach UQ Holder.
Favori Anime: Steins;Gate One Piece Ergo Proxy
Konum: istanbul

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen Everset » 18 May 2015 11:41

Xagrext yazdı:Beyaz sakalla karşılaşmalarını görmek isterdim. Çok alakasız karakterler ve beyazsakal bunun burnunu yere sürteceği için atarda yapamaz ne yapardı acaba
Güzel önerme. Gücü muhtemelen alan hasarı vuracaktır. İlk düşecek yonkou bu olacaktır muhtemelen.
ResimResim
WHITEBEARD FAN

Kullanıcı avatarı
Ormancı
Mesajlar: 393
Kayıt: 11 Eki 2011 14:30
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Toriko, D.Gray-man, Vagabond, Berserk, Holyland, Kokou no Hito, Liar Game
Favori Anime: Death Note, Ghost in the Shell, Shingeki no Kyojin, Darker than Black, Steins Gate, Tokyo Ghoul, Psycho Pass, NHK ni Youkoso
Konum: Bursa - Edirne

Re: Big Mom (Charlotte Linlin)

Mesaj gönderen Ormancı » 22 May 2015 16:50

ugur_tatli yazdı:Bu koca vücudu ile nasıl dövüşecek gerçekten merak ediyorum. Yaratık gibi bir şey, küçük ve hızlı adamlarla bu vücutla nasıl savaşılır merak ediyorum, Oda bir şeyler ayarlayacak ama bence işi zor. Bu Bigmom ayrıca dev bile olabilir, meyve yediği için vücudu büyümüştür diyeceğim ama biraz abartıya kaçar. Beyazsakal bile böyle büyümemişti meyveden sonra, doğuştan dev olabilir yani.
Şöyle bir teori var. Chopper PH'de çocuklara ilaç hazırlarken Caesaer'ın çocukları devleştirmek için kullandığı NHC10 ilacını zaten biliyordu. O madde Ruble Ball'un etken maddesi muhtemelen. Chopper bu maddeyle meyvesini uyandırabiliyorsa aynı şekilde diğer meyvelerde de benzer etkileri olabilir. ve BM bu maddeyi kullanarak devleşmiş ve meyvesini de geliştirmiş olabilir. Caesarı yakalamak bu kadar uğraşmasının sebebi de bu maddeye bağımlı olmasından dolayıdır.
Veya olay bundan daha basit de olabilir yani meyve gücüyle alakası yoktur. BM bu ilacı Candy diye anıldığı için yemiş ve tamamen bağımlısı olmuştur.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

Cevapla

“Big Mom Korsanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir