Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Portgas D. Ace

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Mesajlar: 1557
Kayıt: 11 Ağu 2014 04:28
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir

Portgas D. Ace

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 18 Haz 2015 01:26

Portgas D. Ace
Resim Adı: Portgas D. Ace Japonca : ポートガス・D・エース Okunuşu: Pōtogasu Dī Ēsu
Gerçek Adı: Gol D. Ace Japonca:ゴール・D・エース Okunuşu: Gōru Dī Ēsu
Lakap: Ateş Yumruk Ace Japonca: 火拳のエース Okunuşu: Hiken no Ēsu
İlk Görünüm: Manga 154. Sayı Anime 91. Bölüm
Rütbe: Beyazsakal Korsanları 2. Tümen Komutanı. Korsan Kaptanı (Önceden)
Yaş: 20 (Timeskip Öncesi)
Boy: 185cm
Ödül: 550.000.000
Bağlılıkları: Beyazsakal Korsanları. Maça Korsanları (Kaptan) (Önceden). Dadan Ailesi (Önceden)
Meyve: Logia, Mera Mera no Mi (Ateş Meyvesi)
Görünümü
İlk olarak, karlı Drum adasında görüldüğünde. Üzerinde siyah uzun bir palto ve üstünde gülen ve üzgün yüz olan siyah şapka vardı. Daha sonra Alabasta'da görüldüğünde ise üzerinde güneşten korunmak için giydiği yelek ve altında şortu vardı, aynı şapkası bu kez kahverengiydi. Normal görünümü ise, üzerinde iliklemeden giydiği gömlek ve altında üzerinde adını simgeleyen "A" harfi taşıyan bir kemer ve şort vardır. Elinde seyir belirleyici taşır, belinde silah ve boynunda kırmızı boncuklardan kolye takar. Sırtında üyesi olduğu Beyazsakal Korsanlarının simgesi olan, Beyazsakallı Kuru kafa dövmesi vardır. Kolunda ise, ASCE diye S'nin üzerinde çarpı olan bir dövmesi vardır. S öldüğünü düşündüğü kardeşi Sabo'nun baş harfi olduğu için diye tahmin edilmektedir.
Resim


Kişiliği
Son derece inatçı bir kişiliğe sahiptir, bu yüzden başını defalarca derde sokmuş ve gene bu yüzden canından olmuştur. Luffy'e karşı inanılmaz bir sevgi beslemekte ve koruma iç güdüsü barındırmaktadır. Kavgalarından asla kaçmaz, bu sevdiği insanları korumak istemesindendir. Kolayca kışkırtılabilir. "D" olarak D'nin iradesini taşıdığına inanılır. Her "D" de görüldüğü gibi aşırı yemek yer ve genellikle yemeğin ortasında uyuya kalır. Babası olan Roger'dan nefret etmektedir, çünkü bu yüzden şeytanın çocuğu olmuştur ve çocukken araştırdığı sırada herkesin Roger'dan nefret ettiğini görmüştür. Öz babası olmasa'da kendi babası olarak tanıttığı kişi, kendi deyişiyle hayatını kurtaran Beyazsakaldır. Annesi Portgas D. Rouge'a karşı vefasını göstermek için, denize açıldığı sırada Portgas ismini almıştır. Çocukken soğuk ve kaba bir kişiliğe sahip olsa'da, büyüdüğünde nazik ve kibar birisi olmuştur. Bunda Luffy'nin hayatını kurtardığı için, Shanks'a teşekkür etmek için Makino'dan aldığı dersinde etskisi vardır. Babası olarak gördüğü Beyazsakalın onurunu korumak için, hayatını kolayca riske atabilmektedir.

Resim
Resim
İlişkileri İlk olarak, ağlak ve güçsüz olduğunu düşündüğü için sevmediği Luffy'i zamanla çok sevip kardeş olmuşlardır. Öz kardeşi bulunmamaktadır. Ancak bunun önemi yoktur, çünkü kardeşliğe kadeh kaldırdığı 2 kardeşi vardır. İki kardeşine karşı da sevgi beslemektedir. Çocukken birlikte bir çok macera yaşamışlardır. Sabo'nun öldüğünü öğrendiğinde ise kendini tutamamış ve ağlamıştır. Luffy'e ise asla ölmeyeceğine dair yemin etmiştir. Luffy'den 17 yaşına geldiğinde söz verdikleri gibi, denize açıldığında ayrılmış ve Alabasta Arc'a kadar karşılaşmamışlardır. Bu sıralarda büyük bir korsan olan Ace, Karasakalın peşindedir. Bu yüzden Karasakal tarafından yakalanıp, MF savaşına neden olmuştur, Luffy burada idamdan kurtarsa'da, yaşam kartını düşürdüğünde Luffy'e saldıran Akainu'nun magma yumruğunun önüne geçip Luffy korumak için canını vermiştir. Beyazsakal ile ilişkisi, onu yenmek için meydan okumak istediğinde olur, kesin bir yenilgiye uğrayan Ace'e Beyazsakal öldüğünü görmek istemediğini ve oğlu olmasını söyler. İlk başlarda kabullenemeyip sürekli olarak Beyazsakala saldırsa da, Marco ile konuştuktan sonra bu huyundan vazgeçip, Beyazsakalın oğlu olmuştur. Sevdiği herkesi korumak için, her şeyi yapabilecektir.
Çocukluğu Çocukluğu ilk olarak, Marine Ford savaşından sonra gösterilmiştir. 10 yaşında gösterilmiştir, Luffy'i başlarda baş belası olarak görmüştür ve sürekli takip ettiği için, başına türlü belalar açmıştır. Luffy'den sürekli olarak bir şekilde kurulup, Gri Terminalde Sabo adlı çocuğun yanına gitmektedir, burada şehirden ve kötülerden topladıkları hazineyi saklamaktadırlar, buna Korsan Fonu adını vermişlerdir ve 5 yılı aşkın süredir para biriktirmektedirler, amaçları ise bir gün korsan olduklarında bu parayla gemi almaktır. Uzun süren takibin ardından Luffy Ace'e hissettirmeden bir gün peşinden buraya kadar gelmiştir. Paranın yerini öğrendiği içi Sabo ile birlikte Luffy'i öldürmek istemiştir. Bunu nasıl yapacağıyla uğraşırken, paralarını aldığı Bluejam'ın tayfasından bir kaç kişi gelir, Luffy hemen atılıp yakalandığında öteceğini düşünmüştür. Ancak akşam olduğunda bile paralarını almaya kimse gelmeyince, şüphelenmiş ve Luffy'i kurtarmaya gitmişlerdir, bu sırada Bluejam'in adamı Luffy'i öldürmek üzeredir, Luffy'i kurtarsalar da, rakibinden asla kaçmayacağını söylemiş ve pervasızca dövüşe girmiştir.
Luffy'e neden yeri söyleyip kurtulmadığını söylemiş ve Luffy'nin cevabı üzere belli etmese de Luffy'i kabul etmeye başlamıştır. Sabo'dan artık dışarıda kalamyacağı için Dadan'ın evine yerleşmiştir, üçlü sürekli olarak dışarı çıkıp, antrenman yapıp, avlanırlar. Bu macera dolu yaşamları zamanla onlara kardeşliği getirmiştir ve kardeşlik için kadeh kaldırmışlardır. Bu kardeşlikleri ise, sadece kısa süreliğine, Sabo'nun Luffy'e, Ace'in Roger'ın oğlu olduğunu söylemesiyle zedelenmiştir. Ancak gene yıkılmamıştır.
Resim Her ne kadar, kendisini alıp büyüten Garp onun ve Luffy'nin denizci olmasını istese de, o Korsan olacağını dayak yeme ihtimali olsa da söyler. Kardeşlikleri, Sabo'nun babasının Bluejam'ı tutup Saboyu yakalamasıyla son bulur Sabo'yu bir daha göremeyen ikili daha sonra Sabo'nun ölüm haberini alır. İkisi de bu durum karşısında yıkılıp kendilerini tutamazlar. Luffy ile birlikte, Bluejam'ın verdiği paketleri Terminale yangın çıkartacağını bilmeden yerleştirirler. Tayfa tarafından yakalandıklarında Ace, Luffy'i korumak için farkında olmadan Fatihin Hakisini kullanır. Gri Terminal'de çıkan yangından sonra, karşılarına çıkan Bluejam'a karşı da kaçmayan Ace Dadan ile birlikte Bluejam'a karşı dövüşür. Uzun süre gelmeyen, Ace'i öldü sandığı için ağlayan Luffy'i önce azarlar sonra, asla ölmeyeceğine dair Luffy' yemin eder.
Resim Sonraki Görünümü Denize açıldıktan sonra, Maça Korsanlarını kurmuş ve kısa sürede ününü arttırmıştır. Bu ünü onun Roger'ın oğlu olduğunun anlaşılmasına neden olmuştur. Ancak bunu Beyazsakal'da fark etmiştir. Beyazsakala meydan okuyup bir an önce güçlenmek isteyen Ace, bunu yapsa da Beyazsakal tarafından bozguna uğratılmıştır. Gemiye ilk girdiğinde hayli gönülsüzdür. Hatta her fırsatta Beyazsakal'ı öldürmeye kalkmıştır bu girişimler muhtemelen 100'ün üzerindedir. Daha sonra ona neden baba diyorsunuz diye, Marco ile konuştuğu sırada Marco'nun; Çünkü bize oğullarım diyor. Toplum dışına itilmiş bizler için, bu bile yetiyor. Demesiyle Beyazsakalı kabullenmiş ve hayatını ona adamıştır. Daha sonra 2. Tümen Komutanı olan, Ace Karasakal'ın 4. Tümen Komutanı Thatch'ı öldürüp kaçmasıyla peşine düşmüştür. Uzun süre Karasakalı aramış ve ilk olarak Drum adasında izine rastlamıştır bu adada Luffy'i de kıl payı kaçırmış ve ona haber bırakmıştır. Daha sonra Alabasta'ya gelip Luffy ile karşılaşmıştır. Luffy'i Smoker'ın elinden kurtarmış ve Luffy'nin tayfası ile arkadaş olmuştur. Ayrılık vakti geldiğinde Luffy'e, bu kağıt sayesinde tekrar buluşacağız diyerek yaşam kartı vermiştir. Karasakalı bulup kavgaya tutuştuğunda ise, kötü bir sürpriz ile karşılaşmıştır çünkü Karasakal'ın karanlık meyvesi çok güçlüdür ve diğer meyvelerin gücü yok edebilmektedir. Genede amansız bir mücadeleye tutuşmuştur. Ancak Karasakala yenilip, idama mahkum edilmiştir.
Resim Ölümü Yakalanıp, Impeldown'a mahkum edilen Ace, burada Luffy'nin onu kurtarmaya çalışmasıyla görünmüştür. Marineford'a geldiğinde ise, aile ağacı açıklanmıştır. İdamına 3 saat kala şaşırtıcı bir strateji ile, gemilerini kaplatan Beyazsakal denizin altından savaşa giriş yapmıştır. İdam sehpasında bir çok farklı duygu yaşayan Ace, ilk olarak bunun kendi hatası olduğu kimsenin karışmamasının düşünse de sonradan, yaşam istediğini söylemiştir. Göz yaşları içinde savaşı izleyen Ace, gökten inen Luffy ile şaşkınlığı artmıştır. Luffy'nin öldüğünü görmek istemediği için, gitmesini söyleyip, kendi maceraları olduğunu söylese de Luffy ona kardeş olduklarını söyleyip canı pahasına onu kurtaracağını söyler. Oars ve bir sürü arkadaşının bir biri ardına düşütüğünü gören Ace gözyaşlarını durduramaz. İdam edileceği sırada bir kez Crocodile bir kez de kendisi dahil herkesi şaşırtan Luffy'nin Fatihin Hakisi sayesinde kurtulmuştur. Inazuma'nın Luffy'e yaptığı köprü ile yanına gelen Luffy, onu kurtaracağı sırada Kizaru tarafından anahtarı parçalanır ve Sengoku'nun yumruğundan Luffy'nin Balon'u sayesinde kurtulur. Serbest kaldığında Luffy ile sırt sırta dövüşür. Kuzan'ın buz bloğuna da karşı koyar. Beyazsakal son kaptan emrinin kaçmalarını olduğunu söyler, Ace tereddütle bu emre uysa'da, Sakazuki'nin gazına gelip geri dönmüş ve onula dövüşmeye çalışmıştır. Luffy'nin Ace'ten aldığı yaşam kartını almak için eğildiğinde peşinden magma yumruğu atmak için giden Sakazuki'nin yumruğuna kendini siper ederek, Luffy'i korumuştur. İç organlarına kadar yanan Ace, burada Luffy'e tek pişmanlığının, Luffy'nin hayalinin gerçekleştiğini göremeyecek olduğunu söyler. Aklına herkes geldiği için, Dadan'a bile selam söyler. Tek isteğim doğmam iyi bir şey miydi? Bu sorunun cevabıydı der. Sesi kısık olduğu için bağıramasa'da, son sözleri olarak; Bir şeytanın kanını taşıyor olmama rağmen, beni kabul edip sevdiğiniz için, hepinize teşekkür ederim. Dedikten sonra yüzünde bir gülümsemeyle can verir.
Resim
En son Portgas D Ace tarafından 12 Nis 2018 14:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Namarika2
Mesajlar: 404
Kayıt: 15 Ağu 2013 11:29
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Fairy Tail / One Piece
Favori Anime: HSD Kenichi / One Piece / Naruto / Death Note / Attack on Titan / Yu-Gi-Oh
Konum: Doğunun incisi(Van)

Re: Portgas D. Ace

Mesaj gönderen Namarika2 » 18 Haz 2015 10:31

Portgas D. Ace'yi Portgas D Ace'nin anlatması manidar olmuş. :laugh: Eline sağlık güzel olmuş. Pek olmasa da kullandığı saldırılarını, az olsa da tekniklerini resimlerle yazsan güzel olurdu. En azından ateş yumruğunu göster Ace. Onunla kaç gemiyi parçaladın sen. :)
Resim

Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Mesajlar: 1143
Kayıt: 29 Tem 2013 14:10
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama
Konum: Hisarüstü

Re: Portgas D. Ace

Mesaj gönderen ichibuugin » 19 Haz 2015 22:05

Lan dedim noluyo adam manifesto mu yayınlayacak.
Ace tanıtma başlığıymış.
cum vix justus sit securus / quid sum miser tunc dicturus?

Kullanıcı avatarı
naruhina
Mesajlar: 111
Kayıt: 18 Ara 2012 21:49
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, One Piece, Bleach, Shingeki no Kyojin, Full Metal Alchemist
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece,

Re: Portgas D. Ace

Mesaj gönderen naruhina » 20 Haz 2015 00:11

Eline sağlık. Başlığı gördüğümde aklıma hemen üyeliğinle ilgili birşey var sandım :lol: Ace hakkında manganın geleceğine yönelik teoriler olursa(Sabo'nun yaşadığına dair bilgisi olup olmadığı veya Devrimcilerle ilgisi bulunması vb.) bu başlığın altına yazabilir miyiz?

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Mesajlar: 1557
Kayıt: 11 Ağu 2014 04:28
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir

Re: Portgas D. Ace

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 20 Haz 2015 03:31

naruhina yazdı:Eline sağlık. Başlığı gördüğümde aklıma hemen üyeliğinle ilgili birşey var sandım :lol: Ace hakkında manganın geleceğine yönelik teoriler olursa(Sabo'nun yaşadığına dair bilgisi olup olmadığı veya Devrimcilerle ilgisi bulunması vb.) bu başlığın altına yazabilir miyiz?
Benim için mahsuru yok, tabii ki.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Cevapla

“Beyazsakal Korsanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir