Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Marco the Phoenix

Acacia
Mesajlar: 3862
Kayıt: 12 Mar 2012 13:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Cowboy Bebop

Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Acacia » 19 Kas 2012 17:34

Resim
Künye

Japonca Adı: マルコ
Mangadaki Adı: Maruko
İngilizce Adı: Marco
İlk Görünüş: 234. Sayı, 151. Bölüm
İlişkiler: Whitebeard Korsanları
Meslek: Korsan, 1. Bölük Komutanı
Takma Ad: Anka Marco (Marco the Phoenix)
Doğum Günü: 5 Ekim

Phoenix Marco, Whitebeard Korsanları'nın 1. bölük komutanıdır. Takma ismini, istediği zaman bir anka kuşuna dönüşebilmesini sağlayan Mistik Zoan meyvesine borçludur.

Görünüş

Marco sıska ama kaslı, sarı saçlı, uykulu gözlerle bakan bir adamdır ve çenesinde az biraz kirli sakalı vardır. Mor bir ceket giymekte ve altın sarısı bir kemerin etrafını süslediği açık mavi bir kuşak takmaktadır. Koyu gri renginde diz boyu bir pantolon ve siyah sandallar giymekte, aynı zamanda Arlong'un modasına benzer şekilde sol ayağına dekorasyon benzeri bir şey takmaktadır. İlk göründüğünde göğsünde bir şey yokken, sonraki görünüşlerinde haç ve hilal bıyık şeklindeki ve Whitebeard'ın koyu mavi bir silüetini andıran korsan flamasının dövmesi vardır.

Animede ilk başta Marco'ya siyah saçlar, farklı kıyafetler ve soluk bir ten ile sıradan bir tayfa görünümü verilmiştir. Hikayede daha çok tanındıktan sonra, görünüşü mor ceketi, siyah pantolonu ve koyu kırmızı dövmesiyle birlikte mangada çizilen haline dönüşmüştür. Daha sonra, "One Day" isimli 13. açılışta, farklı renklerle resmedilmiştir; ceketi daha açık mor, pantolonu koyu mavi ve teni daha parlak şekildedir.

Resim
- İlk Marco çizimi

Marco 22 yıldır Whitebeard Korsanları'nın üyesidir ve yaşını tahmin etmek zordur. Göründüğü zamanın çoğunda şu anki haliyle görünmüştür.
Resim


-Marco'nun sonraki renkli çizimi

Karakter

Marco sakin, sabırlı ve ılımlı görünen birisidir. Shanks'in güçlü Haki'sinin farkındadır ve o varken zayıf mürettebata ne olabileceğini bilmektedir. Haki'den korunmak için onların geride beklemesini söylemesinden anlaşılacağı üzere, tayfasını düşünmektedir. Aslında kaptanı Whitebeard'ın kandırılmış olan Squard tarafından göğsüne sıkı bir darbe alması, Marco'nun genelde sarsılamaz olan sakinliğini sarsmaya yetmiş ve hemen oraya uçarak Squard'ın kafasını Moby Dick'in gemi başı süsüne vurmuştur. Amiral Kizaru'nun saldırısı onu etkilemiş gibi alaycı davranması, onun oyun seven yapısını göstermekte ancak işler değişince hızlı şekilde ciddileşebilmektedir. Ace ve Whitebard öldürüldüğünde, tayfanın diğer elemanları gibi Marco da gözyaşlarına boğulmuştur

Hiç tanımadığı birisinden gelse bile, Marco ham yeneteği takdir etmektedir (örneğin, Luffy). Bu yüzden ve Luffy'nin Crocodile'ın Whitebeard'a olan saldırısını engellemesinden ötürü Marco anında Luffy'den hoşlanmıştır.

İlişkiler

Tayfa

Whitebeard'ın bölük komutanı olarak, Maroc'nun Whitebeard ile çük güçlü bir bağı vardır. Bu bağ o kadar güçlüdür ki tıpkı Gol D. Roger ve Silvers Rayleigh'de olduğu gibi kaptan ve ikinci kaptan ilişkisine benzemektedir. Bu, Marco'nun 1. bölük komutanı olmasıyla da gösterilmiştir. Ayrıca, Marineford Savaşı'nın ilk zamanları boyunca Marco hep Whitebeard'ın yanında durmuştur. Marco ayrıca Akainu ile dövüşürken, Squard tarafından ihanete uğradıktan sonra Whitebeard'ın yardımına koşan ilk ve tek mürettebattır. Daha sonra, Blackbeard ile dövüşen kaptanına yardımcı olmaya çalışmış ancak sonunda bu işi bırakmak zorunda kalmıştır. Marco diğer tüm tayfa üyeleri ile birlikte, kendilerini "çocukları" gibi gören Whitebeard'ı, "baba" olarak görmektedir.
Resim
- Marco ve Whitebeard

Marco, tayfanın geri kalanı gibi, diğer tüm bölük komutanlarıyla da iyi anlaşmaktadır. Ace'e Whitebeard ve tayfası arasındaki ilişkiyi anlatmasından da anlaşılabileceği gibi, Marco ve Ace'in yakın bir arkadaşlığı var gibi görünmektedir. Ayrıca Marco, Luffy'yi Mihawk'tan koruması konusunda Vista'ya güvenmiştir.

Müttefikler

Monkey D. Luffy

O çocuğun hayatı.. Ace'ten geriye kalan tek şey o!! Başarısızlığa uğramadan Ace'in yerine onu koruyacağız
- Marco'nun Luffy'yi Akainu'dan korumaya dair sözleri

Luffy ile ilgili hikayeleri Ace'ten dinleyen Marco, onunla daha önce hiç tanışmamış da olsa, Marineford Savaşı'nın ortasında Luffy'yi ilk tanıyabilen birkaç kişiden biridir. İkisi arasında hiçbir sözsel etkileşim olmasa da, Whitebeard'ın emriyle Marco, Luffy'nin Marineford Savaşı boyunca hayatta kalması sağlamakla görevlendirilmiştir. Animede Marco Luffy'yi Aokiji'den kurtardıktan sonra aralarında kısa bir konuşma geçmiş, Luffy'nin teşekkürüne karşılık Marco önemli değil demiştir.

Shanks

Marco başta Kızıl Saç Shanks ile düşmandır. Shanks Haki'si ile bazı Whitebeard Korsanları'nı bayılttıktan sonra, Marco ona hakaret etmiş ve verdiği zarardan dolayı ona çıkışmış ve Yonko ona tayfasına katılmasını teklif ettiği zaman ona çenesini kapamasını bile söylemiştir.

Marineford Savaşı'ndan sonra Marco önceki tavırları için Shanks'ten özür dilemiş ve Whitebeard ile Ace'in cenaze törenlerinin yapılabilmesini sağladığı için, onu artık bir müttefik gibi kabul ederek içten bir teşekkür etmiştir.

Yetenekler ve Güçler

Whitebeard Korsanları'nın 1. bölük komutanı olarak Marco'nun düşük rütbeli astları üzerinde emir yetkisi vardır. Whitebeard'ın ölümünden sonra, Marco Whitebeard Korsanları'nın en yüksek rütbeli otoritesi olmuş ve korsanlar Marineford'tan onun komutasında geri çekilmiştir. Yonko Shanks'in Haki'sinden etilenmeyen birkaç kişiden biridir. Gol D. Roger'ın zamanlarından beridir Whitebeard Korsanları'nın üyesi olan Marco, çok deneyimli bir savaşçıdır.

Marco tüm One Piece serisi içinde en güçlü karakterlerden biridir. Marineford Savaşı'nda görüldüğü üzere dövüş konusunda 3 amiral ve hatta Whitebeard seviyesindedir. Amiral Kizaru, Aokiji ve Akainu ile eşit derecede dövüşecek kadar yeteneklidir. Ayrıca Marco, mevkisi de düşünülünce, büyük ihtimalle Whitebeard'tan sonra Whitebeard Korsanları'nın en güçlü üyesidir.

Marco'nun gücünün bir başka örneği, Gorosei'nin Marshall D. Teach'i yenebilecek az sayıdaki kişilerden birisinin Marco olduğuna inanmasıdır. İsmi Whitebeard Korsanları'ndan ayrı olarak söylenmiş ve buradan da anlaşılacağı üzere Gorosei Marco'yu çok güçlü birisi olarak kabul etmektedir

Şeytan Meyvesi gücü ve Haki haricinde, Marco'nun etkileyici bir fiziksel gücü ve inanılmaz refleksleri vardır. Hem Amiral Kizaru'yu hem de Amiral Aokiji'yi büyük mesafelere tekmeleyebilmiştir. Ayrıca Marco'nun inanılmaz bir dayanıklılığı vardır. Kizaru'nun lazer ışınlarıyla birçok kez vurulup, deniz taşı kelepçeleri bağlanmış olmasından ötürü Şeytan Meyvesi güçlerini kullanamayıp kendisini yenileyememiş ancak yine de ayakta kalabilmiştir (bu çok önemli bir başarıdır çünkü daha önce görüldüğü üzere Kizaru'nun bir Supernova'yı -Basil Hawkins- yenebilmesi için tek bir lazer ışını yeterli olmuştur). Ayrıca Whitebeard'ı Kizaru'nun Yasakani no Magatama saldırısından kurtarabilecek kadar da hızlıdır.

Marco'nun dövüş stili temel olarak ayak saldırılarına dayanıyor görünmektedir. Tekme vurmak için sık sık insan formuna dönüşmüş ancak ayaklarını hibrid formdayken kullanıp sivri pençeleriyle de saldırmıştır. Örneğin Akainu Ace'e ölümcül darbeyi vurduktan sonra Akainu'ya bu şekilde saldırmıştır.

Şeytan Meyvesi

Marco, Mistik Zoan denilen, Logia türünden bile daha az bulunduğu söylenen, son derece güçlü olan Zoan Şeytan Meyvesi'ni yemiştir. Şeytan Meyvesi güçleri Marco'nun bir anka kuşuna dönüşmesini sağlamaktadır. Bu yeteneğinden ötürü Marco the Phoenix Marco (Anka Marco) olarak bilinmektedir. Bu meyvenin gücü Zoan ols da, anka kuşunun eşsizliğinden gelen ek güçler sayesinde hem Paramecia (insanüstü yetenek: yenilenme) hem de Logia (mavi anka alevleri) olarak kabul edilebilmektedir.

- Marco the Phoenix
Resim

Bu şeytan meyvesi Marco'ya tıpkı diğer Zoan meyveleri gibi yüksek fiziksel güçler vermektedir. Ayrıca az rastlanan bir yetenek olan uçabilmesi sayesinde havadan saldırılar da yapabilmektedir. Marineford Savaşı'nda, savaş alanını hızlıca geçerek havadaki manevra kabiliyetini göstermiş ve Whitebeard yerine saldırıyı yönetmiştir. Ayaklarını anka pençelerini dönüştürerek keskin saldırılar da yapabilmektedir.

Diğer Zoan türleri gibi Marco da insan-hayvan hibrid formuna dönüşebilmektedir. Ancak Marco'nun vücudundaki dönüşüm üzerindeki kontrolü, diğer tüm Zoan kullanıcılarından daha iyi görünmektedir. Marco vücudunda seçtiği yerleri, tüm vücudunu dönüştürmeye gerek duymadan dönüştürebilmektedir. Marco'nun en çok görülen insan-hayvan hibrid formu, Marco'nun kollarını alev kanatlarına dönüştürerek uçabilmesi bu haldeyken standart tekme saldırılarına devam etmesidir.
- Marco'nun hibrid formu
► Spoiler Göster

Bütün bunlara rağmen meyvenin en büyük özelliği, Marco'nun kendisini mavi anka alevlerine dönüştürmesi ve bu sayede yaralarını iyileştirebilmesidir (ankaların küllerinden yeniden doğdukları söylenir). Bu yeteneği sayesinde Marco çok çabuk iyileşebilmekte ve yenilenme için gereken zaman haricinde herhangi başka bir şey olmadan anka formunda çok yüksek hasarlar alabilmektedir. Yetenekleri sayesinde Kizaru'nun gönderdiği eşzamanlı lazerleri engelleyebilmiş ve Akainu'nun bir başka Logia kullanıcısı Ace'in hayatını alan magma yumruğunu da Busoshoku Haki'si sayesinde kesebilmiştir. Marco'nun magmayı durdurabilmesi, anka alevlerinin magma ve normal alevlerden daha üstün olduğunu gösterebilirken, bunun sebebi Marco'nun iyileşme gücü de olabilir. Marco'nun mavi alevleri sıcak değildir ve normal alevler gibi dağılmamaktadırlar; onun yerine, yenilenme için bir sınır olsa da, Marco'nun kendisini iyileştirebilmesini sağlamakta ve "Dirilişin Mavi Alevleri" olarak bilinmektedirler. Bir silah olarak kullanılamayacağı gerçeğine rağmen, Akainu ile karşılaşmaya hazırlandığında kollarını bu alevlerle kaplamasında görüldüğü üzere, mavi alemleri insan halindeyken kullanabilmektedir.

Marco'nun Şeytan Meyvesi gücü, ona bir Logia'nın gücüne benzer bir direnç sağlamaktadır. Anka formundayken Marco, belli bir elementten (mavi anka alevleri) oluşan bir kuş olduğu için, tıpkı bir Logia gibi soyuttur. Ancak Logia kullanıcılarının aksine insan halindeyken vücudu soyut değildir ve bu yüzden düşman saldırılarından etkilenmez değildir. Dolayısıyla Marco insan formundayken savunmasızdır. Ancak Logia kullanıcılarının aldıkları darbeler, onlar iyileşene kadar üzerlerinde kalıyorken, Marco insan halindeyken aldığı darbeleri anka kuşuna dönüşerek veya etrafında mavi alevler oluşturarak anında iyileştirebilmektedir. Hatta Marco saf mavi ateşler kullanarak kendini iyileştirebilmiş ve aynı anda tekrar insan haline dönmüştür. Böylece çok esnek ve bir darbeye hazırlanırken çok sakin olabileceğini göstermiştir. Ayrıca Marco deniz taşına bağlıyken aldığı yaraları bile, taştan kurtulduğu anda iyileştirebilmektedir. Bu, hiçbir Logia kullanıcısının sahip olmadığı bir avantajdır.

Daha önce bahsedilen zayıflık haricinde, herhangi bir Şeytan Meyvesi kullancısının sahip olduğu tüm dezavantajlara sahiptir.

Haki

Marco Marineford Savaşı'nda Haki'yi profesyonel olarak kullanabildiğini göstermiştir.

Whitebeard'ı öldürmeye çalışan Kizaru'yu Busoshoku Haki'siyle tekmelemiştir. Ayrıca Luffy'nin hayatını kurtarmak için Aokiji'yi de tekmelemiştir. Ace'in ölümünden sonra o ve Vista Akainu'ya karşı Busoshoku Haki kullanmış ancak saldırıları amirali rahatsız etse de onu yaralamayı başaramamıştır. Marco yine Haki kullanarak Akainu'nu Luffy'ye saldırısını engelleyebilmiştir.

Silah

Whitebeard'ın Balıkadam Bölgesi'nin kendi bölgesi olduğunu ilan ettiği zaman, Marco elinde bir kılıçla görüntülenmiştir.

Hikaye

Geçmiş

22 yık önce Shiki planlarını Yonko'ya anlatmak için Whitebeard'ın gemisini ziyaret ettiği zaman Marco da o gemide görünmüştür. Marco, Whitebeard'ın Balıkadam Bölgesi'nin kendi bölgesi olduğunu ilan ettiği zaman da Whitebeard'ın yanında olmuştur.

Ace'in Gelişi
Biliyorsun, olduğumuz şeyden ötürü dünya bizden nefret ediyor.. Bu, bizi mutlu ediyor.. Bu sdece bir kelime olsa da..
- Marco Whitebeard'a neden "Baba" dediklerini Ace'e açıklarken

Ace'in gemide geçirdiği ilk birkaç gün, Marco onla arkadaş olmayı denemiştir. Whitebeard'ın tayfasıyla olan baba-oğul ilişkisini açıklamıştır. Aslında, Ace'e ya gemiyi terk edip her şeye baştan başlamasını ya da gemide kalıp Whitebeard'ın işaretini onun bir oğlu olarak taşımasını söyleyen Marco'dur.

- Ace ve Marco
► Spoiler Göster
Thatch'in Ölümü

Teach'in Thatch'i öldürmesinden sonra Ace Blackbeard'ı aramaya karar vermiş ve yaptıklarını oda ödetmek istemiştir. Ancak, bu konuda huzursuz olan Whitebeard Ace'e gitmemesini söylemiş, ancak Ace bunu dinlemek istememiştir. Marco, Ace'in Blackbeard'ın peşinden gitmesine karşı çıkan mürettebattan birisidir ancak bu çabası nafile olmuştur.

Jaya Bölümü

Marco bu bölümde geri planda kalmış karakterlerdendir; Rockstar tanıyan birisi var mı diye sorduğunda, Marco "Hayır, hiç duymadım" diye cevap vermiştir.

Enies Lobby Sonrası

Shanks ziyarete geldiğinde Shanks'in yanında görünmüştür. Yonko varken genç ve zayıf personele neler olabileceğini bilmesinden anlaşılacağı gibi, Shanks ile uğraşma konusunda deneyimli ve bilgili sayılmaktadır. Shanks'in Haki saldırısından sonra ayakta kalan mürettebata endişe etmemelerini, diğerlerinin sadece bayıldıklarını söylemiştir. Mürettebata yaptıklarından dolayı Marco Shanks'e kızmış ancak onun 1. bölük komutanı olduğunu anlayan Shanks, ona kendi tayfasına katılmasını önermiş fakat Marco ona "kapa çeneni" diye cevap vermiştir.

Marineford Bölümü

Marco Marineford Savaşı'na, diğer tüm Whitebeard Korsanları ve müttefikleriyle birlikte gelmiştir. Ace'e dokunacak her kim olursa, o ve tüm Whitebeard tayfasının onunla savaşmaya hazır olduğunu söylemiştir. Kizaru bir grup lazer ışını ile Whitebeard'a saldırınca, güçlü Mistik Zoan tipi Şeytan Meyvesi özellikleri sayesinde saldırıyı durdurmuştur. Daha sonra Kizaru'ya saldırmış ve ona ciddi bir darbe vuramamış da olsa uzak mesafelere kadar tekmeleyebilmiştir.


- Marco vs. Kizaru
► Spoiler Göster
Luffy'nin ve Impel Down'dan gelen takımın gökten düştüklerini gördüğünde, onun Ace'in sürekli hakkında konuştuğu kardeşi olduğunu anlamıştır. Whitebeard Ace için önemli olduğundan ötürü Crocodile'ın Whitebeard'a saldırısını Luffy'nin engellediğini görmüş ve "Ace'in küçük kardeşi o kadar da pejmürde değilmiş" diye düşünmüştür. Ace'in planlanandan önce idam edileceğini söyleyip harekete geçen Luffy'den sonra Marco Moby Dick'e dönmüş ve aynı şeyleri söylemiştir. Luffy'nin Ace'i kurtarmak için olan kararlılığını gören Whitebeard Marco'ya, eğer Luffy ölürse onu asla affetmeyeceğini söylemiş ve Marco da gülümseyerek "anlaşıldı" demiştir.

Whitebeard Buggy'ye kendisiyle birlikte dövüşmesi için manipüle ettikten sonra, Marco Buggy'nin ne kadar düz mantık olduğunu belirtmiştir. Mihawk'ın Luffy'ye saldırdığını görünce, 5. bölük komutanı Vista'yı çağırmış ve ona gidip Luffy'ye yardım etmesini söylemiştir. Squard Whitebeard'ın yanında görününce şaşırmış ve Squard'ın ihanetini görünce de şok geçirmiştir. Squard'ın Whitebeard'ı yaralamasından sonra Moby Dick'e ilk ulaşıp Squard'ı etkisiz kılmak istemiştir. Squard Marco'yu engellemiş ve Whitebeard'a saldırması için zorlanmasının bir sebebinin de Marco olduğunu söylemiştir.

Crocodile Whitebeard'a zayıf olduğu için bağırdıktan sonra Marco Whitebeard'ın sağlığınınnasıl daha da kötüye gittiğine dair yorumda bulunmuştur çünkü normal şartlarda Whitebeard daha önce ona yöneltilen her saldırıyı gafil yakalansa bile durdurabilmiştir. Her şey olup bittikten sonra Marco Squard'ı ağlarken ve yaptıklarından ötürü büyük pişmanlık duyarken görmüş ve hatalarını telafi etmesi gerektiğini söylemiştir. Moby Dick'in Akainu'nun magma saldırısıyla parçalandığını gören Marco'nun yüz ifadesi çok ciddi olarak görünmüştür.

Ace idam edilmek üzereyken Marco hemen harekete geçmiş ancak ilk olarak Ace'i Crocodile'ın kurtardığını görmüş dolayısıyla ona ihtiyaç kalmadığını söylemiştir. Luffy amiraller tarafından ciddi şekilde yaralanıp Aokiji tarafından öldürülmek üzereyken, Marco yetişmiş ve tekmesiyle Aokiji'yi uzaklara fırlatmıştır.

- Marco Luffy'yi Aokiji'den korurken
► Spoiler Göster
Ace'in sadece iki amiral tarafından gözetildiğini gören Marco idam platformuna doğru uçmaya başlamış ve Ace'e onu yakında kurtaracağını söylemiştir. İyice yaklaştığı sırada Garp araya girmiş ve bir yumrukla onu yere çakmıştır. Marco insan formuna dönüşmüş ve hayal kırıklığı içinde ve çenesinde bir çürükle Garp'e bakmıştır.

- Garp'in Marco'ya yumruğu
► Spoiler Göster
Marco Akainu ile dövüşünün ortasındayken Whitebeard göğsünü tutarak kan kusmuş ve Marco neler olduğunun hemen farkına varmıştır. Marco kendi kendine en çok korktuğu şeyin bu olduğunu söylemiş ve kaptanına doğru hızla yol almıştır. Ancak çok uzağa gidememiş ve Kizaru'nun gönderdiği eşzamanlı lazerler ile sırtından vurulmuştur. Marco insan formunda olduğundan bu ona büyük acı vermiştir. Acıya dayanabilen Marco iyileşme gücünü kullanmış ve Whitebeard'a doğru yol almaya devam etmiş ancak Oniguma onu yakalayıp deniz taşı kelepçesini sağ koluna takmıştır. Kizaru daha sonra bu avantajı iyi değerlendirmiş ve 2 lazer daha göndermiştir; kötü şekilde yaralanan Marco kendini iyileştirememiş ve düşmüştür.

- Dikkati dağılmış Marco'nun Kizaru'nun lazerleri ile vurulması
► Spoiler Göster
Daha sonra Luffy bilinçsiz şekilde Haoshoku Haki'sini kullandığında, kanlar içindeki Marco şaşırmıştır. Oars'ın plazaya getirdiği gemi ile savaş alanına giren Squard, Whitebeard ve müttefiklerine Ace'i kurtarmalarını ve düşmanı ona bırakmalarını söylemiş, bu sırada Marco da tekrar ayağa kalkmıştır. Squard'ın kendini affettirmek için uyguladığı taktiğin aptalca olduğunu söylemiş ve yakındaki bir müttefiğine kelepçeleri çıkarmasını söylemiştir.

Whitebeard oğullarıyla artık yollarını ayırdığını ve onun geride kalacağını söylediğinde, Marco tereddüt etmiş ve yakınlardaki birisinin onu dürtmesi gerekmiştir. Marco daha sonra Akainu'nun magma yumruğunu Ace'e vurduğu sahneyi Vista ve Atmos ile şoke olarak izlerken görülmüştür. Akainu ikinci kez Ace'e vurup işini tamamen bitirmeye istediğinde araya Jinbe girmiştir; bunu gören çaresiz Marco, ona doğru sürüklenen Mr. 3'den kelepçelerini çıkarmasını istemiştir.

Akainu Jinbe'ye ikinci kez vurmak için dönmüş ancak Marco ve Vista'nın rahatsız edici olarak nitelendirdiği eşzamanlı saldırıları ile engellenmiştir. Büyük bir pişmanlık içindeki Marco, buna nasıl izin verdiklerine hayret etmektedir. Ace son sözlerini Luffy'ye söylediğinde, Marco savaşa katılarak Denizciler'i Ace'ten uzak tutmaya çalışmıştır. Ace öldükten sonra Marco ağlarken görülmüştür.

Luffy'nin işini bitirmeye kararlı olan Akainu, tekrar saldırmış ancak bu sefer de, Luffy'ye dokunmamasını söyleyen Marco tarafından durdurulmuştur. Jinbe'ye Luffy'yi alıp gitmesini söylemiştir. Ace'ten geriye kalan tek şeyin Luffy olduğunu düşünen Marco, Ace'in yerine Luffy'yi başarısızlığa uğramadan koruyacaklarını açıklamıştır. Eğer Luffy de ölürse, bunun Whitebeard Korsanları'nın bir ayıbı olduğunu düşünmüştür.

- Marco Akainu'yu durdururken
► Spoiler Göster
Whitebeard ve Blackbeard karşılaştıklarında, Marco diğer tarafa uçarak kaptanına yardımcı olmak istemiş ancak Thatch'i öldürmesinin intikamını alacağını söyleyen kaptanı, ona geride kalmasını emretmiştir. Whitebeard'ın Blackbeard Korsanları tarafından acımasızca öldürüldüğünü gören Marco, kaptanının ölümüne yas tutarken görülmüştür.

Marco daha sonra Blackbeard'ın Gura Gura no Mi gücünü absorbe ettiğine şahit olmuş ve bu güçle kullanılan duruşu gördüğü zaman şoke olmuştur. Marco bir tayfa üyesinde Blackbeard'ın sıradan birisi olmadığını söylemiştir. Daha sonra Crocodile'ın istemsiz yardımı ile mürettebatına katılmış ve Luffy'yi korumak için Akainu'nun karşısına çıkmaya hazırlanmıştır. Coby tüm savaşanlara durmaları için bağırdığında, Marco bir Denizci'nin savaşı neden durdurmak istediğine şaşırmıştır. Savaşı durdurmak için Shanks Marineford'a geldiği zaman Marco'ya, iyice uzayan savaşı daha fazla uzatmadan barışçıl bir şekilde Marineford'u terk etmelerini söylemiştir. Marco buna razı olmuş ve daha sonra kalan Whitebeard Korsanları ile birlikte savaşın negatif sonuçları üzerinde kederlenirken görülmüştür.

Savaş Sonrası

Marco daha sonra Ace ve Whitebeard'ın cenazelerinde görülmüştür. Whitebeard ve Ace'e uygun bir cenaze töreni düzenleyebilmelerini sağladığı için Shanks'e teşekkür etmiştir.

- Ace ve Whitebeard'ın cenazesi
► Spoiler Göster
Büyük Savaşlar
Whitebeard Korsanları ve müttefikleri vs. Denizciler ve Shichibukai
Marco vs. Kizaru
Marco vs. Squard
Marco vs. Aokiji
Marco vs. Monkey D. Garp
Marco vs. Kizaru ve Onigumo
Marco ve Vista vs. Akainu
Marco vs. Akainu
Whitebeard Korsanları Komutanları(Ace, Thatch ve Jozu hariç), Crocodile ve Andre vs. Akainu
Manga ve Anime Farklılıkları

Animede ilk gösterildiği zaman, daha genel bir tayfa üyesiyle değiştirilmiştir. Bir sahnenin mangadan animeye taşınması sırasında sıkça yapılan hatalardan biridir bu.

Önemsiz Şeyler
Marco takma ismi olan "Anka"yı (Phonenix) sadece animede olan karakter Puzzle ile paylaşmaktadır ancak ikisi bu takma ismi farklı sebeplerle kazanmıştır.
Diğer çoğu karakter gibi Marco'nun da ayrı bir konuşma stili vardır ve genelde cümlelerinin sonuna "yoi" eklemektedir. Örneğin "arigatou-yoi" dediğinde "teşekkürler-yoi" anlamına gelmektedir ve yoi'nin özel bir anlamı yoktur.
Marco, Whitebeard, Buggy ve Luffy ile birlikte 3 amiralle de bir şekilde savaşabilen 4 kişiden birisidir.
Marco, Mistik Zoan yediği açıklanan ilk karakterdir.

Kaynak:onepiece.wikia.com
http://onepiecetr.com'dan alıntıdır. Çeviren arkadaşa teşekkür ederiz.

Gol D. Roger
Mesajlar: 2715
Kayıt: 06 Kas 2012 21:05
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Gol D. Roger » 19 Kas 2012 19:04

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 01 Şub 2018 23:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Mesajlar: 1793
Kayıt: 17 Haz 2010 20:22
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Brotherhood
Konum: Nirvana

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen 3Nokta » 19 Kas 2012 19:22

Vikipedi'den direkt kopyala yapıştır yapmasak ? Kendimiz de bir şeyler katsak ? katsak ? katsak ? (Yankı )
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Tector
Mesajlar: 1510
Kayıt: 18 Eyl 2012 13:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: --

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Tector » 19 Kas 2012 19:24

Wikiden kopyala yapıştır değil bizzat çeviri ekibinin çevirileridir...

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11275
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 19 Kas 2012 19:32

3Nokta yazdı:Vikipedi'den direkt kopyala yapıştır yapmasak ? Kendimiz de bir şeyler katsak ? katsak ? katsak ? (Yankı )
Adamlar kendileri çevirmiş, çokta güzel çevirmişler ingilizceden. Hatta sende bleachle narutoyu yapsan onlarada wikia açardım çok iyi olurdu aslında.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Serininjaa
Mesajlar: 141
Kayıt: 04 Tem 2013 12:43
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: One Piece
Konum: Grand Line

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Serininjaa » 07 Tem 2013 17:44

Vay be Ne Marcoymuş.1.bölük komutanı
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Z.K
Mesajlar: 434
Kayıt: 18 Ara 2012 16:15
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Z.K » 27 Kas 2013 02:46

Güzel yazı. Marco'nun potansiyelini ileride tam anlamı ile gösterecek umarım mangaka.
En son Z.K tarafından 03 Ara 2013 21:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Mesajlar: 2794
Kayıt: 11 Tem 2013 19:41
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana
Konum: Ankara

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Outlaw » 27 Kas 2013 03:45

Konu güzel hazırlanmış gerçekten, en sevdiğim beş karakterden biridir rahat. Umarım tekrar görürüz Marco'yu, mesela diğer elemanları da alıp Teach'in tayfayı bassa süper olur. Güç seviyesi hakkında yorum yapmak gerekirse;

Bu adam için "Yonkou seviyesi" diyen de var, " amiral seviyesinin altındadır" diyen de. Ben amiral üstü, yonkou seviyesinin altı olduğunu düşünüyorum.
Resim

Sae
Mesajlar: 2966
Kayıt: 23 Tem 2012 15:12
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Sae » 27 Kas 2013 16:36

Outlaw yazdı:Konu güzel hazırlanmış gerçekten, en sevdiğim beş karakterden biridir rahat. Umarım tekrar görürüz Marco'yu, mesela diğer elemanları da alıp Teach'in tayfayı bassa süper olur. Güç seviyesi hakkında yorum yapmak gerekirse;

Bu adam için "Yonkou seviyesi" diyen de var, " amiral seviyesinin altındadır" diyen de. Ben amiral üstü, yonkou seviyesinin altı olduğunu düşünüyorum.
Akainu karşısında afallıyor Amiral üstü değildir. Amiraller klon değil tabi aralarında fark vardır bence Kizaru'ya yakın Akainu'dan zayıf.

Marko'yu severim. Ama bence Marco the Phoenix yerine Anka Marco daha güzel duruyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Mesajlar: 2794
Kayıt: 11 Tem 2013 19:41
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana
Konum: Ankara

Re: Marco the Phoenix

Mesaj gönderen Outlaw » 27 Kas 2013 17:05

Sae yazdı:
Outlaw yazdı:Konu güzel hazırlanmış gerçekten, en sevdiğim beş karakterden biridir rahat. Umarım tekrar görürüz Marco'yu, mesela diğer elemanları da alıp Teach'in tayfayı bassa süper olur. Güç seviyesi hakkında yorum yapmak gerekirse;

Bu adam için "Yonkou seviyesi" diyen de var, " amiral seviyesinin altındadır" diyen de. Ben amiral üstü, yonkou seviyesinin altı olduğunu düşünüyorum.
Akainu karşısında afallıyor Amiral üstü değildir. Amiraller klon değil tabi aralarında fark vardır bence Kizaru'ya yakın Akainu'dan zayıf.

Marko'yu severim. Ama bence Marco the Phoenix yerine Anka Marco daha güzel duruyor.
Akainu filo amirali olduğu için onu katmadım. Ben de Akainu'dan üstün olduğunu düşünmüyorum.

Bu arada afallıyor demişsin de, o Vista ile saldırı olayı dışında bunu düşündüren nedir?

http://www.turkcraft.com/mangas/One%20P ... fke/05.jpg Buraya bakarsak iyi bir şekilde koruyor Luffy'i. Sonrası zaten malum, Şirohige geliyor. Marco Akainu'yu alır şeklinde bir iddiam yok, fakat ezildi, afalladı demek yanlış. Sonuçta savaş alanı 1vs1 kapışmıyorlar ki.
Resim

Cevapla

“Beyazsakal Korsanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir