Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Shiki

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Mesajlar: 564
Kayıt: 17 Ara 2013 06:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou
Konum: Ne Konusu ?

Shiki

Mesaj gönderen Akihisa » 08 Şub 2014 18:36

Resim Shiki the Golden Lion (Kinjishi no Shiki) Roger Dönemi'nden kalma Altın Aslan Korsanları (Kinjishi Kaizokudan)'nın kaptanıdır. Ayrıca Impel Down Hapishanesi'nden kaçan ilk ve tek mahkumdur. 10. filmin ana karakteridir. Takma adı Altın Aslan'dır. Uçan Korsan (Sora Tobu Kaizoku) olarakta bilinir.

ResimGörünümü[hr]

Shiki, sarı, siyah ve koyu yeşil tonlarında geneksel bir Japon elbisesi giyer. Ayrıca sırtında altın sarısı renkte geniş bir palto vardır. Beline yeşil bir kuşak ve sarı renkte bir zincir bağlamıştır. Yeleye benzeyen sarı saçları onun Altın Aslan lakabı almasını sağlamıştır. Roger ile yaptığı savaştan sonra kafasına bir dümen saplanmıştır. Dümen çok derine girdiğinden ve çıkarılması sırasında hayati tehlike barındırdığından, çıkarılamamıştır. Shiki kendisinin aynada tavuk gibi göründüğünü düşünmektedir. Garip bir yüzü vardır. Altın renginde bir top sakalı ve onun altından geçen çizgi şeklinde siyah bir sakalı daha vardır. Siyah renkte sivri kaşlara ve yaşından ötürü yüzünde oluşmuş mor lekelere sahiptir. Genelde ağzında bir puro vardır.
20 yıl önce şuan başının kel olan kısmında çiçek motifine benzeyen saçları vardı.
► Spoiler Göster
Shiki'nin genç hali.

Shiki, Impel Down Hapishanesi'nden kaçabilmek için iki bacağını kesmiştir. Olmayan bacaklarının yerine de iki kılıç yerleştirmiştir. Bu yüzden oturuşu ve yürüyüşü çok gariptir.
Shiki, tipik bir shoguna benzetilmiştir.

ResimKişiliği[hr]

Shiki, genelde sakin bir insandır. Aslında biraz da garip bir adamdır. Roger'a karşı tayfanının yarısını kaybettiğinde gülümsemiş, sırf hapisten kaçabilmek için bacaklarını acımadan kesmiş, kafasına bir dümen girdiği halde bundan rahatsızlık duymamıştır. Bazı zamanlar dalgın görünür. Bu anlarda ya geçmişteki hatalarını, ya dev bir fırtınaya dalmayı ya da Scarlet'i düşünür. Dans etmekten çok hoşlanır. Nami'nin yanına Indigo ve Scarlet ile dans ederek gelmiştir. Bu üçlü yanyana olduğunda gerçekten çok komiktirler. Planlı hareket eden biridir. Bu planları ise genelde uzun vadelidir. Garp, Shiki'nin büyük bir plan ve hazırlık yapmadan hareket etmeyeceğini belirtmiştir. Shiki, Roger'ın saygısını kazanabilmiş az sayıda korsandan biridir. Shiki, aşırı derecede sabırlı bir adamdır. Planını gerçekleştirmek için yirmi yıl beklemiş ve bu bekleyişten üzüntü duymamıştır.
Shiki zaman zaman Denizciler'i katliamcı olarak anlatır. Denizciler'in kendisine yaptıklarından dolayı öfkelidir. Bu yüzden de acımasız eylemler yapmaktan geri durmaz. Bugüne kadar onu en çok kızdıran şey Roger'ın Denizciler tarafından yakalanmasıdır. Denizciler'in Roger'ı yenemeyecek kadar zayıf olduğunu düşündüğü için bu olaya çok aşırı tepki göstermiştir. Shiki'nin yaptığı ve yapmayı düşündüğü şeyler gerçekten korkunçtur. Marineford'u basıp binlerce Denizci askerini öldürmüş, sırf gücünü ispatlamak için kendi adamını vurmuş, Merveille'i yok etmeye çalışmış, mutasyona uğrattığı hayvanlarla en zayıf deniz olarak bilinen Doğu Mavi'yi yıkmayı hedeflemiştir. Tüm bunları geçmişe duyduğu öfkeden dolayı yapmış ve yapmayı planlamıştır.

ResimYetenek ve Güçleri[hr]

Shiki, 51 tane tümeni olan dev bir korsan filosunun kaptanıdır. Onun filosu en az Don Krieg'in Armada'sı ve Whitebeard'ın tayfası kadar geniştir. Bu kadar geniş bir filoya nasıl hükmettiği ve filosunun ne kadar güçlü olduğu bilinmemektedir.
Roger'ın Çağı'n da Roger, Sengoku, Garp ve Whitebeard gibi oda kendi varlığını göstermiş ve dönemin en güçlü isimlerinden biri olmuştur. Impel Down Hapishanesi'nin 6. katından tek başına kaçabilmesi onun ne kadar güçlü biri olduğuna kanıttır. Shiki'nin hapiste ve aradan geçen 20 yılda gücünü kaybedip kaybetmediği bilinmemektedir.

Shiki, Hasır Şapka Korsanları ile kapışırken, muazzam dövüş yeteneklerini sergilemiştir. İlk karşılaşmada pek fazla uğraşmadan Luffy, Zoro, Usopp, Sanji ve Chopper yenmiş, hepsini topraktan yaptığı dev bir sütuna gömmüştür. Shiki'nin dokunduğu zaman yapabilecekleri şeyler korkunçtur. Bu yüzden Shiki ile yapılan karşılaşmalarda onun her zaman ev sahibi avantajı olduğu unutulmamalıdır. Yumruklardan ve hızlı yapılan saldırılardan sakınabilir. Sanji'nin tekmesini tek eliyle durdurmuş, Luffy, Gear Second modundayken onunla eşit şekilde dövüşmüşür.
Shiki, bacaklarını kesebilecek kadar cesaretli biridir. Impel Down'dan kesik iki bacak ile kaçmıştır. Impel Down'ın nasıl bir yer olduğunu hepimiz gördük. Acıya karşı çok dayanıklı olduğu kesik bacaklarıyla yaptıklarından anlaşılmaktadır. Chopper'ın Kokutei Roseo saldırından etkilenmemiştir.

ResimŞeytan Meyvesi[hr]

Fuwa Fuwa no Mi

► Spoiler Göster
Shiki, Fuwa Fuwa no Mi'yi yemiştir. Paramecia tipi olan bu meyve Shiki'ye kendisi dahil neredeyse dokunduğu herşeyi uçurabilme gücü vermiştir. Ancak kendisinden başka canlıları uçuramamaktadır. Shiki'nin bilinci kapanmadıkça meyve gücünü kullandığı şeyler etkilenmez. Denizciler'in büyük savaş gemilerini oyuncak niyetine fırlatmıştır. Gücü ile bir adayı bile uçurabilir.
Shiki, meyvesine çok hakimdir. Cansız olan nesnelerden karmaşık yapılı başka nesneler üretebilir. Toprağı kar taneleri gibi parçalayıp değişik ve devasa yapılar inşa edebilir.
Shiki, toprağı aslan kafalarına dönüştürüp rakibini yere gömebilir. Dokunduğu cansız nesnelere hükmetme gücü su içinde geçerlidir. Suya şekil verip rakibini içinde boğabilir.
Daha önceden söylendiği gibi gücün etkisi sadece cansızlar içindir. Canlı olarak bir insan, hayvan ya da bitki meyve gücü ile uçamaz.
Meyvesi ve tecrübesiyle Shiki gerçekten çok tehlikeli bir düşmandır.

ResimSilahları[hr]
► Spoiler Göster
Shiki, Outou ve Kogarashi adında iki ünlü kılıca sahiptir. Kılıçlar sıradan görünsede Impel Down'dan kaçtıktan sonra bacak görevi üstlenmişlerdir.
Shiki, kılıçta çok beceriklidir. Yakalanmadan önce dağ kadar Denizci askerini öldürmüştür. Bacaklarında bulunan kılıçlarla Rankyaku benzeri saldırılar yapabilir. Saldırı renkleri sarımsı olduğunda lakabına uygun gibi görünmektedir. Çevik ve hızlıdır. Zoro'nun havada yaptığı Nana-Jū-Ni Pound Hō saldırısını bloke etmiş ve büyük bir hızla Zoro'yu yere yapıştırmıştır. Zamanında Roger ile eşit mücadele edebilmiştir, ancak Garp ve Sengoku ile yaptığı uzun dövüşlerden sonra yenilmiştir.
Ayrıca çakmaklı bir tabancası da vardır.

ResimEk Bilgiler[hr]

- Diğer One Piece Karakterleri gibi Shiki'nin de gülüşü farklıdır. (Jihahahahah!)
- Shiki One Piece Karakterleri arasında en garip görünüşe sahip olan kişilerden biridir.
- Oda, Shiki'yi en başta farklı tasarlamıştır. Bu tasarımda Shiki'nin yüzü fazlasıyla aslana benzemektedir. Ayrıca kafasındaki dümen dik değil yan durmaktadır. İlk zamanlar Shiki'nin yüzünü Kuma için kullanmayı düşünmüş, daha sonra bu fikirden vazgeçmiştir.
- Oda, Shanks ve Beyazsakal arasında geçen görüşmede, efsaneler arasına Shiki'nin adını da koymayı düşünmüştür. Ancak okurların kafası karışır düşüncesiyle caymıştır. Çünkü o zamanlar Roger döneminden kalma biri üzerine film yapmayı düşünmemiştir.
- Bazı karakterler gibi Shiki'nin görünüşü de aldığı yaralardan dolayı garipleşmiştir. Kafasında bir dümen ve bacakları yerine kılıçların olması gibi.
- Filmin Çince altyazısında Shiki'nin lakabı Aslan İblis olarak çevrilmiştir.
- Aslan, çoğu kültürde hayvanların kralı olarak geçer. Shiki'nin de bir hayvan ordusuna sahip olması buna bir göndermedir.
- Pell'in söylediğine göre uçma yeteneği veren beş meyve vardır. Ancak Shiki'nin meyvesinin buna dahil olup olmadığı bilinmemektedir.

Korsanfan.com 'dan ' Smoker ( White Hunter) ' alıntıdır. Biraz editledim konuyu.
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.

Cevapla

“Diğer Korsanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir