Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Shanks (Kızıl Saç)

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Mesajlar: 564
Kayıt: 17 Ara 2013 06:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou
Konum: Ne Konusu ?

Shanks (Kızıl Saç)

Mesaj gönderen Akihisa » 06 Şub 2014 11:31

Resim

Red-Haired Shanks (Akagami no Shankusu) Luffy'nin korsan olmak için ilham aldığı kişi ve Kızıl Saç Korsanları'nın kaptanıdır. Gomu Gomu no Mi'yi bulan kişidir. Ayrıca Dört Yonkou'dan biridir.

ResimGörünümü[hr]

Shanks, her zaman uzun siyah bir pelerin giyer. Luffy ile tanışmadan önce kaptanından aldığı hasır şapkayı takmıştır. Şapka uzun yıllar kendisinde kaldığında saçları gibi bu eşyada onun simgelerinden biri olmuştur. Genelde diz hizasında biten bir pantolonla gezer. Pelerininin bacak kısmında altın düğmeler vardır. Ayağına her zaman sandal giyer ve kirli bir sakalı vardır. Kendi tayfasının kaptanı olduktan sonra hep döşü açık beyaz bir gömlek giymiştir. Genelde sağ kalçasının üzerinde bir saber taşır.
Shanks'in kendisine karizma bir lakap almasını sağlayan kızıl saçları vardır. Ayrıca sol gözünün üzerinde Marshall D. Teach'ten aldığı bir yara izi bulunur. Ayrıca Luffy'i Kıyıların Efendisi'nden kurtarırken sol kolunu kaybetmiştir.
Serinin en başında Luffy ve Shanks'in özellikleri aynıydı. Ancak sonradan Oda, Shanks'ın kişiliğini değiştirmiştir. Gözlerini daha keskin hale getirmiştir. Burnu Nico Robin'in burnuna benzetilmiştir. Ancak serideki diğer tüm karakterlerden farklı bir burun şekli çizilmiştir. Kızıl saçları, daha uzun ve dağınık yapılmıştır. Gözündeki yara izinin kenarları ise düzken daha eğri büğrü şekle çevrilmiştir.
► Spoiler Göster
Shanks'ın genç hali.

ResimKişiliği[hr]

Shanks bütün One Piece Dünyası'nı dolaşmıştır. Genellikle sabit bir yerde ikamet etmez. Bir çok kaptan gibi kötü biri değildir. Tayfasının saygısını kazanmak için korkunç biri gibi davranmamış ve kurallar koymamıştır. Başkalarına zarar vermekten hoşlanan birisi değildir. Muzip bir mizacı vardır. Animedeki en ciddi karakterlerden olan Mihawk'ı bile partiye katılmaya ikna etmiştir. Buna rağmen Shanks'ın çok karmaşık bir kişiliği vardır ve anlaşılması güç bir adamdır. Örneğin farklı görüşleri olan kişilerin kendi yollarında gitmeleri gerektiğine inanır.
Shanks kendisine ne olduğunu pek umursamaz. Kendisine küfür edilse hatta yüzüne bile tükürülse tayfası ve kendisi bu duruma sadece güler. Hatta kolunu kaybetmesine bile pek aldırmamıştır. Ancak arkadaşına saldıran birini asla affetmez. Animede pek fazla görülen bir karakter değildir. Görüldüğü zamanlarda da tayfası ile parti verip içki içiyordur. Oda'ya göre Shanks animedeki en eğlenceli karakterdir. Çünkü tam bir parti manyağıdır. Gerekmedikçe kan dökülmesine karşıdır. Cesarete karşı çok büyük saygı duyar. Higuma'ya efelenen Luffy ve etine buduna bakmadan mal mal konuşan Coby'e karşı bu huyunu açıkça göstermiştir.
Shanks, diplomatik ilişkilerden anlayan birisidir. Beyazsakal Korsanları ve Dünya Hükümeti arasında yapılmış olan ateşkes anlaşmasını bozarak Beyazsakal Korsanları'nı durdurmaya çalışan Kaidou'yu durdurmuş ve Beyazsakal Korsanları'na yol açmıştır.
Ayrıca insanlarla alay etmeyi sever. Luffy'i durmadan alay edip kızdırmıştır. Shanks'a göre bir çocuğun Şeytan Meyvesi yemek için en az on yaşında olması gerekmektedir. Bunu Oda'nın kendisi belirtmiştir. Shanks'in çocukluk huyları Luffy ile aynıdır.
İşler yolunda gitmediği zamanlarda eli ayağına dolaşır, panik yapar. Gözündeki üç yara izinin kendisinde derin hisler uyandırdığını Beyazsakal ile yaptığı görüşmede belirtmiştir.

ResimYetenek ve Güçleri[hr]

Shanks, serideki en güçlü karakterlerden biridir. Yine de ne kadar ve nasıl bir gücü olduğu, savaş kapasitesinin net sınırları bilinmemektedir.
Shanks, Yeni Dünya'yı yöneten ve Yonkou olarak isimlendirilen dört korsandan (Şimdi üç tane.) biridir. Kolunu kaybetmesine rağmen Beyazsakal ile eşit güçtedir.
Shanks, genellikle kılıçustası olarak gösterilir. On yıl önce yüzebiliyordu, bu yüzden Şeytan Meyvesi yemediği düşünülmektedir. Ayrıca Mihawk'ın eski rakibidir.
Mükemmel derecede bir yüzücüdür. Luffy'i, Deniz Kralı'nın neredeyse ağzından almıştır. Kıyı ile aradaki mesafe baz alındığında çok hızlı yüzebildiği net olarak anlaşılmıştır. Olimpiyat şampiyonu Michael Phelps eski öğrencilerinden biridir.
Shanks, ayrıca kılıcı ve Busōshoku Haki'si ile Akainu'nun magma yumruğunu durdurabilmektedir.
Buggy'e göre Shanks, gençliğinde de çok güçlüymüş, Buggy, onu kendi tayfasına almak istemiş, ancak Shanks'ın idealleri yüzünden bunu başaramamıştır.

Bir Yonkou olarak Shanks'ın adı bile insanlarda korku ve saygı uyandırır. Buggy'nin Shanks ile arasında kardeşlik bağı olduğu öğrenilmesi Impel Down Mahkumları'nın Buggy'e tapmasına sebep olmuştur. Bunlara rağmen Buggy, Shanks ve eski kaptanı Gold Roger'ın adını kullanmaktan utanç duymaz.
Marineford Savaşı'nı iki üç kelime ile bitirmiş ve alandaki tüm Denizciler'e meydan okumuştur. Ayrıca Beyazsakal ve Ace'in cesetlerini Denizciler'e bırakmayıp, onların elinden almıştır. Poposuna çok güvenen ve kendini beğenmiş Teach'e dövüşmeyi teklif etmiş, ancak Teach hakkını daha sonra kullanacağını söyleyerej bu teklifi geri çevirmiştir. İlginç olan nokta, dünyanın en güçlü adamı ve canavarımsı gücü olan Beyazsakal'a dalma cesareti gösteren Teach'in, Shanks ile savaşmayı kabul etmemiştir. Tabi Teach, Beyazsakal'a çöktüğünde, Beyazsakal'ın bedeni çoktan ölmüştü. Ayrıca savaşı bitirmeye geldiğinde, Sengoku'nun üzerine sorumluluk alacağını söylemesi, Shanks'ı, Beyazsakal'dan sonra Sengoku'nun saygısını kazanmış az sayıda korsandan biri yapmaktadır.

ResimHaki[hr]

Shanks, seri içerisinde üç tür Haki'yi kullanabilen ender karakterlerden biridir. Milyonda bir kişide görülen Haōshoku Haki, üzerinde tam kontrolü vardır. Luffy'i Deniz Kralı'ndan kurtardıktan sonra, bu gücünü kullanmıştır.
Daha sonra aynı gücü Beyazsakal'ın gemisinde kullanıp, tayfa üyelerinin çoğunu bayıtmış ve gemiye zarar vermiştir. Beyazsakal'ın tayfa üyeleri Shanks'ın üstün Haki'si olduğunu belirtmişlerdir. Shanks ve Beyazsakal, Busōshoku Hakiler'i ile kılıç çarpıştırıp gökyüzünü ikiye ayırmışlardır. Bu kılıç çarpıştırma sonrası cennetin bile titrediğini söyleyenler olmuştur.
Shanks, Marineford Savaşı sırasında kılıcına doldurduğu Busōshoku Haki ile Akainu'nun magma yumruğunu durdurmuştur. Kenbunshoku Haki'de kullanabilir. Beyazsakal ile yaptığı görüşme esnasında, kendisine gelen sürahiden salise farkıyla sıyrılmıştır.

ResimSilahları[hr]

Şimdiye kadar Shanks'in sadece kılıç kullandığı görülmüştür. Beyazsakal'ın Bisento ile yaptığı atağı karşılaması, kılıçtaki gücünün üst seviyelerde olduğunun kanıtıdır.
Luffy'i kurtarmak için kolunu kaybetmeden önce Mihawk'la sık sık kapışmıştır. Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası olarak sınıflandırılmış biridir ve Shanks onun eski rakibidir. Bu Shanks'ın ne kadar yetenekli bir kılıç ustası olduğunu göstermiştir. Ayrıca, Gol D. Roger'ın gemisindeyken de kılıç kullandığı görülmüştür.

ResimSavaşları[hr]

Shanks vs. Buggy (Çıraklık zamanlarında.), (Atışma şeklindedir.)
Roger Korsanları vs. Beyazsakal Korsanları (Çıraklık zamanlarında.), (Gösterilmemiştir.)
Roger Korsanları vs. Altın Aslan Korsanları (Çıraklık zamanlarında.), (Yenmiştir.)
Shanks vs. Marshall D. Teach (Gösterilmemiştir, ancak Shansk'ın gözündeki yara bu kavgadan kalmadır.)
Shanks vs. Dracule Mihawk (Çok kez olmuştur.), (Gösterilmemiştir.)
Shanks vs. Edward Newgate (Kılıç tokuşturma şeklinde olmuştur.)
Kızıl Saç Korsanları vs. Kaido ve tayfası (Gösterilmemiştir.)
Shanks vs. Amiral Akainu (Yarım kalmıştır.)

ResimEk Bilgiler[hr]

- Buggy ile Shansk'in hangi kutbun daha soğuk olduğu konusundaki tartışmalarının haklı galibi Shanks'tir.
- Shanks'i seslendiren kişi Shūichi Ikeda, Mobile Suit Gundam serisinde ki "Red Comet" Char Aznable karakterini de seslendirmektedir.
- Shanks bütün dünyayı dolaşmış birisidir ve en iyi içkinin West Blue içkisi olduğuna inanmaktadır.
- Shanks'ın da gülüş tarzı farklıdır (Dahahahahaha!).
- Shanks Luffy'i sürekli kızdırdığı için Luffy ona Shank (Çapa) lakabını takmıştır.
- Shanks'ın doğum günü Franky ile aynı gündür (9 Mart).
- Son One Piece Popüler Karakterler sıralamasında Shanks 8. sıradadır.
- Shanks'ın saç rengi ve gemisinden dolayı ünlü viking korsanı Erik the Red'den esinlenildiği düşünülmektedir. Ancak bu onaylanmamıştır.
- Shanks, kolunu kaybettiği zaman omuz kısmının alt kısmından bir kısmı kalmıştır. Ancak doktor kalan parçanın enfeksiyon riski olduğunu söylemiş ve kolunun geri kalan kısmı da omzuna kadar kesilmiştir.
- Shanks'ın solak olduğu düşünülmektedir. Çünkü kolunu kaybetmeden önceki görüntülerinde kılıcı hep sol elindedir. Kaderin bir oyunu gibi sol kolunu kaybetmiştir.
- Shanks, kılıçustası olduğu resmileşen tek Yonkou'dur.
- Gerçek dünyada korsanlık yapan bir grup Shanks'ın korsan simgesini kullanmaktadır.

Korsanfan.com 'dan ' Smoker ( White Hunter) ' alıntıdır. Biraz editledim konuyu.
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.

Kullanıcı avatarı
lineon
Mesajlar: 67
Kayıt: 18 Ara 2012 21:42
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One piece
Favori Anime: Naruto,One piece
Konum: София

Re: Shanks (Kızıl Saç)

Mesaj gönderen lineon » 18 Şub 2014 12:36

Ayrıca Balık adam adasında Luffy 50.000 kişiye tek attığında,Oda:Shanks orda olsaydı 100.000 kişiye tek atardı açıklaması yapmıştı.Bu da onun Kral Hakisinde çok usta olduğunun kanıtıdır.

Kullanıcı avatarı
FJ Laxus
Mesajlar: 57
Kayıt: 20 Nis 2014 18:55
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Fairy Tail , Naruto , One Piece , Katekyo Hitman Reborn , Shingeki no Kyojin ,
Favori Anime: Fairy Tail , Naruto , One Piece , Bleach , Death Note , Kaichou Wa Maid-Sama , Katekyo Hitman Reborn , Shingeki no Kyojin , Kuroko no Basket

Re: Shanks (Kızıl Saç)

Mesaj gönderen FJ Laxus » 24 Nis 2014 22:15

lineon yazdı:Ayrıca Balık adam adasında Luffy 50.000 kişiye tek attığında,Oda:Shanks orda olsaydı 100.000 kişiye tek atardı açıklaması yapmıştı.Bu da onun Kral Hakisinde çok usta olduğunun kanıtıdır.
-Luffy'nin yonkouları devirebilmesi için deli bir power up alması lazım zaman akımından sonra 50.000 balık adamı kral hakisiyle devirmiş ama adam shanks olsa hepsini devirirdi gibi bir açıklama yapmış daha çok yolu var çook :X :lol:
Resim

-STOP ME, IF YOU CAN!

Cevapla

“Kızıl Saç Korsanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir