Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Bartholomew Kuma

Cevapla
Acacia
Mesajlar: 3862
Kayıt: 12 Mar 2012 13:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Cowboy Bebop

Bartholomew Kuma

Mesaj gönderen Acacia » 19 Kas 2012 16:41

Bartholomew Kuma
Resim
Bartholomew Kuma 296,000,000 Beri ödüllü eski bir devrimci, olan Schibukai’dir. Bir zamanlar çok korkulan ahlaksız bir korsan olması kendisine “Tiran” ünvanını kazandırmıştır. Dr. Vegapunk tarafından geliştirilen “Pacifista” olarak adlandırılan bir çesit cyborgdur. Vegapunk Kuma üzerindeki değişiklikleri bitirdiğinde, Kuma , PX-0 seri numarasıyla ilk tamamlanmış, Pacifista cyborga dönüştürülmüş ve süreç içerisinde mecazi olarak ölmüştür.

GÖRÜNÜM
Kuma boyu 7 metreye yakın muazzam büyüklükte bir adamdır. Devam eden Schibukai’ler içerisinde en uzunudur (eski Schibukai Moriah’tan bir inç daha kısadır) ve genellikle elinde bir İncil ile görünür. Birkaç kilit fark olsa da genel görünümü bir ayıyı anımsatır. Gözleri garip bir şekilde ya bir çift cam ya da şeffaf – aynalı lenslerle kaplıdır. İlk görünüşte gözlük takıyormuş hissi verse de , yok edilen Pacifistalar baz alınarak bunların gerçekten kendi gözleri olduğu görülmektedir.

Şapkası pantolonun kumaşı gibi kahverengi beneklerle kaplıdır ve üzerindeki iki adet yuvarlak kulak ön plana çıkmaktadır. Ceketi , hedef veya koda işaretini çağrıştıran büyük beyaz bir tasarım içermektedir. Ayrıca ceketinin alt kenarlarında diklemesine pati şekilleri vardır. Uzun çıkıntılı bir çenesi vardır. Boğaz altının sol tarafında “PX-0” dövmesini barındırmaktadır.

Anime de Kuma’nın saçı ve ceketi siyah, şapkası gridir. İncilinin kaplaması mor renginde ve bakımlı olarak gösterilmektedir. Oda mangada Kuma için aslen tamamen değişik bir renk düzeni tasarlamıştır. Kuma’ nın saçı kahverengi, ceketi açık turuncu, şapkası yeşil noktalı sarı, ve İncili mat altın renginde gösterilmiştir.İlerleyen manga bölümlerinde ceketi animede ki şeklini anımsatır şekilde değiştirilse de diğer görünümü dokunulmadan aynı şekliyle kalmıştır.

Resim
SBS Bölüm 63’te Oda Kuma’nın çocukluk halini çizmiştir. Çocuk Kuma’nın saçları soluk ve kısadır, ayı kulaklı şapkası, aynalı lensleri ve sonradan edindiği sibernetik geliştirmeleri görülmemektedir. Yırtık pırtık elbiseler içerisinde takunyalarıyla, bir yandan “Ninokin” adlı kitabı okuyarak , sırtında yüklü odun parçalarını taşımaktadır. Tasviri 19. Yüzyılın ünlü filozofu Ninomiya Sontoku ile benzerlikler taşımaktadır. Birçok heykel filozofu elinde kitabıyla sırtında yüklü odunları taşırken canlandırmıştır.

Resim
Kişilik
Heybetli duruşu ve geçmiş ününe rağmen, Bartholomew Kuma çok sakin ve sessiz bir insandır. Tavrına ek olarak, özellikler diğer Schibukailer’e kıyasla bir miktar iyiliksever bir karakter olarak görülebilir. Bu varsayıma bazı eylemleri sayesinde varılabilir, özellikle iki ayrı olayda Hasır Şapkaların canlarını bağışlamasıyla.

Kuma konuşurken cümlelerinde alışıldığı üzere hedef kelimesini kullanır. İnsanları Şeytan Meyvesinin gücüyle uzaklara yolmadan önce onlara gezi için nere gitmek istediklerini sorma eğilimindedir, genellikle alıcının isteğini onurlandırır, ama ara sıra cevap alıp almadığına bakmaksızın onları kendi seçtiği bir yere gönderir.

Dünya hükümetinin emirlerine uysa da , Kuma üstlerinin dünyada “iyi” ve “kötü” farz ettiklerine katılmamaktadır. Bunun yerine her zaman kendi ideallerini (Ahlaki Adalet olarak adlandırdığı) sürdürmeye çabalar. Crocodile ın yenilgisiyle boşalan pozisyonu doldurmasına rağmen, Karasakal’ ın Schibukai kademesine getirilmesini hükümet tarafından verilen zavallı bir karar olarak adlandıracak kadar ileri gitmiştir.Bununla beraber Kuma nın denizcilere olan sadakati devam etmemiştir. Bu bahis, Sabaody Archipelago Arc. Sırasında Amiral Kizaru dan gelen doğrudan bir soruyu yanıtlamayı reddetmesiyle görülebilir. Doğrudan bir emir olmadan Denizcilere yardım etmeyi reddetmesi nedeniyle , Sabaody Takımadalarında Hasır Şapkalara karşı aldığı zafere gelindiğinde Kuma yalan söylemeye çekinmemiştir.
Hala Kuma karakterinin arkasında yatan birkaç gizem bulunmaktadır. “Pcifista”ya dönüşümünün arkasında yatan detaylar ve bu durumu neyin gerektirdiği hala bilinmemektedir. Ayrıca Sabaody Takımadaları’ndaki savaş sırasında Silvers Rayleigh’in kulağına , eski korsanın, duyanı riske atacağına inandığı bir mesaj fısıldamıştır. Bu mesaj çok sonraları ortaya çıkmıştır.

“ Ben devrim ordusu için çalışıyorum. Bir bağımız olduğu için bu grubun (Hasır Şapka Korsanları) kaçmasına yardım etmek istiyorum. “
(- Kuma’ nın Rayleigh’ e mesajı)

Kuma aldatmanın görkemli bir temsilcisi olarak gösterilmiştir, yıllarca başarılı bir şekilde Dünya hükümetinin Devrim Ordusuna olan bağlılığını öğrenmesini engellemesi, Shichibukai pozisyonuna seçilmesini sağlaması (gerçi sonunda Kuma nın iki taraflı bir ajan olduğunu itiraf etmesini isteyip onu lobotomi yapmaya zorlayacak kadar şüpheci oldukları görülmüştür). En saygılı Shichibukai olarak algılanmasına rağmen, Kuma kendi inançlarını inatla savunarak Amiral Kizaru gibi yüksek rütbeli bir denizci ile bile doğrudan muhatap olmayı reddetmiştir. Genellikle herhangi bir olayda sakin ve kendi halindedir, hedeflerine incelikle ulaşmaktadır ( örneğin Hasır Şapka Korsanları’nın gücünü iki kez test etmesinin gerçek sebebini açık etmemesi ve sonra geleceği hazırlanmaları için onları dünyanın çeşitli yerlerine dağıtması). Geçen iki yıl içinde “Thousand Sunny” ye yapılan bütün saldırıları engellemeyi kendisine dava edinip bu sırada büyük sadakat ve onur sergilemiştir, yaralarını iyileştirmek için bile davasını terk etmemiştir. Dövüş yeteneklerini ustaca sergilemektedir, Kuma yeteneklerini saldırı, savunma ve seyahat ve genellikle bir önceki olayın hızlı bir intikali olarak kullanmaktadır.

Ancak şimdiki zamanda geliştirmeleri tamamlanmıştır. Pacifista projesinin sonuçlandırılması ile beraber Kuma (tek orijinal ve farkındalığı olan model olarak) Dünya Hükümetine olan bağlılığını ve devam eden sorumluluklarını yerine getirmesi amacıyla yapılan geliştirmeler sonucunda kendi özgür iradesini, kişiliğini ve hafızasını yitirmiştir. Bu safhada Kuma diğer Pacifistalarla beraber yaşayan bir silahın yapay zekasını taşımaktadır, sadece Dünya Hükümetinin düşman yada müttefik olarak tanımladığı kişileri ayırt edebilmektedir. Donquixote Doflamingo gerçek kişiliğini ölü olarak ifade etse de , sonraları Kuma ve Vegapunk’ın (sibernetik implantlarından sorumlu olan kişi) Kumanın son özgür düşüncesi olan Thousand Sunny nin korunması görevinin nüksetmesine elverecek gizli bir anlaşma yaptıkları ortaya çıkmıştır.

“Birbirimizi bir daha göremeyebiliriz…..Elveda.”
(Kumanın Pacifista projesi kapsamında özgür iradesini yitirmesinden önce Luffy ye söylediği son sözleri.)

Zaman atlamasından sonra , Sentomaru Kumanın özgür iradesini kaybetmiş olmasına rağmen garip davrandığını söylemiştir. Bunun nedeni Kumanın Hasır şapkalar gelene kadar Thousand Sunny yi korumak için Vegapunk ile yaptığı anlaşmadır.

İLİŞKİLER
Devrimciler


Değişiminden önce Kuma Rayleigh’ye Devrim ordusunun bir üyesi olduğunu söylemiştir. Bu durum organizasyona olan geçmiş üyeliği ve Dragon ve Ivankov ile olan tanışıklığıyla desteklenmiştir. Luffy nin Dragonla olan bağından haberdardır (Ivankov un bile bilmediği bir şey) sonradan onlarla olan bağı nedeniyle Hasır Şapkaların hayatını iki olayda bağışlamış ve gemilerini iki yıl boyunca korsanlardan ve denizcilerden korumuştur.

Ivankov tarafından Kumayla birbirlerini tanıdıkları ve artık eskiden olduğu adam olmadığı belirtilmiştir. Bu ilişki bir flashback ile Dragon Gray terminalde insanları yangından kurtarırken Kumanın Ivankov ve tayfa ile birlikte Dragon un gemisinde görülmesiyle doğrulanmıştır. Ivankov Kumayı çok iyi tanıyor gibi gözükmektedir, buna bir ipucu olarak Kumanın Dünya hükümetinde nasıl nefret ettiğiyle ilgili yaptığı yorum gösterilebilir. Dahası, Ivankov Nikyu Nikyu no Mi den iyice haberdardır.

Hasır Şapka Korsanları

Ellerinde ki Moriah yenilgisinden sonra Kuma Hasır Şapka Korsanları nı yok etme emri almıştır. Ancak Thriller Bark ta ve son özgür iradesi olarak bilenen Sabaody Takımadalarında Kizaru ve Sentomaru dan kaçmalarına yardım ederek canlarını bağışlamıştır. Kuma bütün Hasır Şapka tayfasına yardım etmesine rağmen, özellikle Zoro nun Thriller Barkta yaşanan olaydan sağ çıktığını öğrendikten sonra ona karşı büyük bir saygı göstermiştir. Zoro da sadece başkalarının merhameti yüzünden hayatta olduğunu belirterek Kuma nın gücünü hatırlamış ve onurlandırmıştır.

Kuma ayrıca Luffy hakkında çok şey bilmektedir, en azından sırasıyla Portagas D. Ace in üvey kardeşi ve Dragon un Luffy nin babası olduğunu bilmiştir. Sengoku savaş sırasında açık edene kadar bu iki ilişki halk tarafından bilinmemektedir sadece birkaç kişi bilmektedir. Luffy yi Amazon Lily ye yollamadan ve Pacifista projesi doğrultusunda özgür iradesini kaybetmeden önce Luffy ye son kez elveda demiştir.
Sabaody Takımadalarında Dünya Soyluları ile yaşanan olay sırasında Kuma nın niyeti Hasır Şapkaları kurtarmaktır. Dr Vagapunk ile bir Hasır Şapka üyesi dönene kadar Thousand Sunny yi koruyacak şekilde programlaması için bir anlaşma yapmıştır. Bir dahaki karşılaşmalarında Kuma nın kalpsiz bir insan silah olacak olmasına rağmen Franky diğer Hasır Şapkalara Kumaya büyük bir borçları olduğunu söylemiştir.
Resim

Shichibukailer

Kuma Hancock, Mihawk ve Moriah ın yaşadığı adaları bilmektedir, Thriller Barkı ziyaret etmiş ve insanları güçleriyle Amazon Lily ve Kuraigana adalarına göndermiştir.Gekko Moriah

Kuma Shichibukailer den biri olan Gekko Moriah ile iletişime geçerken gösterilmiştir. Moriah Kumanın Dünya Hükümeti ne olan bağlılığından dolayı onun güvenilmez olduğunu düşünmektedir. Kuma Moriah a büyük sabır göstermiştir, saygısızlığına rağmen Hasır Şapkalar karşı yardım teklifinde bulunmuştur. Moriah onun teklifine oldukça gücenmiş ve etkilenmeyeceğini bildiği halde hiş duraksamadan ona saldırmıştır. Moriah kumanın şeytan meyvesini ve insanlara nereye gitmek istediklerini sorduğunu ve onları uçurduğunu dile getirerek güçlerinden haberdar olduğunu göstermiştir.
Resim
Donquixote Doflamingo

İkili arasında doğrudan bir iletişim görülmemiştir. Yine de Doflamingo Kuma nın neden aynı görünmediğini Ivankov a açıklarken geçirdiği değişimleri bildiği hissi vermiştir. Bununla birlikte Kuma nın Devrimciler ile olan bağını biliyor gibi görünmemektedir.

Karasakal

Kuma Karasakal’la doğrudan görüşmemiş fakat Schibukai seçimi sırasında onunla ilgili bilgisi olduğunu göstermiştir. Bilinmeyen ödülüne rağmen Beyaz Sakal Korsanları ile olan geçmişini bilmektedir ve seçim sırasında ona karşı olan şüphelerini dile getirmiştir.

Müttefikler

Dünya Hükümeti

Kuma şu anda hükümetin emirlerini sorgusuzca izleyen, tamamen geliştirilmiş bir Pacifistadır. Moriah Kumanın sadakatinden dolayı onu en çok rahatsız eden Shichibuka olduğunu belirtmiştir. Kumanın gerçekte hükümetten nefret eden bir devrimci olması nedeniyle bunun bir geçerliliği yoktur. Son geliştirmelerinden önce Rayleigh ye hala bir devrimci olduğunu iddia etmiştir. Neden Dünya Hükümetinin sadık bir aracı olduğu, hafızalarını ve kişiliğini kaybedecek olmasına karşın niye Pacifista projesinde yer aldığının sebebi hala ortaya çıkmamıştır. Sabaody Takımadalarına olan ziyareti sırasında Pacifista birliğine komuta ettiği gösterilmiştir. Ancak savaş sırasında hiç duraksamadan Hasır şapkaları adadan göndermiştir.

Denizciler

“Bizim hükümetin doğrudan karıştığı olaylarda Denizcileri kurtarmak gibi bir zorunluluğumuz yoktur… Senin sorun cevapsız olarak kalacaktır.”
(Kuma nın Kizaru ya cevabı.)

Değişiminden önce Kuma halk tarafında Dünya Hükümetinin bir sempatizanı olarak bilinmektedir. Ancak Dünya Hükümetinden gelen doğrudan emirler haricinde Denizciler ile işbirliği yapmayı reddetmiştir. Şimdilerde Pacifista güncellemesiyle Dünya Hükümetinin olduğu kadar Denizcilerinde emirlerini eksiz yerine getiren bir kölesi olarak gorünmektedir. Kuma ayrıca Garp ve Senkokuya Luffy Korsanlarını nasıl elinden kaçırdığıyla ilgili espri yaparken görünmektedir. Sentemoru Shichibukai’ye“Kuma – kou” biçiminde alaycı ve aşağılayıcı bir dille hitap etmektedir.

Vegapunk

Kuma nın Vegapunk la yeterince iyi bir ilişkisi olduğu görülmektedir. Vegapunk Kuma ya Hasır Şapkalara yardım etmek olan son arzusunu bağışlamıştır. Vagapunk ın Kuma nın gücüne saygı duyduğu onu Pacifista projesinin anahtarı olarak görüp dünya hükümetine karşı gelmesine aldırmadan son arzusunu yerine getirmesine yardım etmesiyle görülmektedir.
Resim

Yetenek Ve Güçler
Kuma Hasır Şapka tayfasının tümünü tamamen etkisiz hale getiren birkaç kişinden biridir ve ayrıca tayfayı tek eliyle iki kez yenilgiye uğratan tek kişidir. Ancak tayfa bitap halde olmasına rağmen Kuma onların canını bağışlamış ve kaçmalarına yardım etmiştir.

Kuma Üç Büyük Güç ten biri olan Shichibukailer in bir üyesidir. Hikayede görülen en güçlü karakterlerden biridir. Bütün düğer şeyler arasında Hasır Şapkaları iki kez yenilgiye uğratmıştır. Kumanın ayrıca çok hızlı refleksleri vardır, Luffy nin ikinci vites saldırılarının birini kolaylıkla savuşturabilmiştir.

Kuma oldukça korkunç bir üne sahiptir öyle ki diğer ünlü ve güçlü korsanlar bile ondan çekinmektedir, örneğin Eustass Kid, ödülü Kuma nın eski ödülünden yüksek olmasına rağmen Sabaody Takım adalarında Pacifista cyborgunun (gerçek Kuma olduğunu zannederek) tayfasına yakın bi yere yaklaştığına şahit olduğunda oldukça rahatsız olmuştur, bu Kuma nın gücünün dondurulan ödülünden çok ötelerde olduğunu gözler önüne sermektedir.

Değişiminden önce , Kuma devrim ordusunda bir kumandandır, bunun sonucunda devrim ordusu içerisinde rütbesi kendinden düşük olan üyeler üzerinde kontrolü vardır. Ancak Dünya Hükümetinin kölesi olduğunda bu gücünü kaybetmiştir.

Şeytan Meyvesi
Nikyu Nikyu no Mi

“Seyahate çıkacak olsaydın….Nereye gitmek isterdin?”
(-- Kuma Şeytan Meyvesinin gücünü kullanmadan önce)

Kuma kendisini “Pati Adam” yapan Nikyu Nikyu no Mi meyvesini yemiştir. Bu paramecia türü meyve Kumaya, etrafındaki havayı dahi itmesini sağlayan , kendisini sadece savunmasına değil herhangi bir şeyi çok büyük bir hızla itmesine yarayan pati pedleri vermiştir. Ayrıca meyvenin gücü ona kendisini iterek fırlattığı objeler kadar hızlı bir şekilde hareket edebilmesine yardımcı olmaktadır, bütün süre boyunca yavaş bir yürüyüşten daha fazla olmayacak bir şekilde hareket etmesine rağmen mesafe ne olursa olsun istediği yere anında varabilmektedir.
Resim

Kuma sayısız insanı tek eliyle tokatlayarak yok etmiştir. Sonraları onları başka yerlere fırlattığı, onları kendi seçtiği günlerce sürecek hedeflere gönderdiği ortaya çıkmıştır.

Kuma ayrıca insanların acıları ve bitkinleri gibi somut olmayan şeyleri de itebilme yeteneğini göstermiştir. Bu ifade, Kuma Luffy nin Thriller Bark ta çektiği bütün acıyı alıp onu tamamen sağlıklı bir hisle bıraktığı zaman görülebilir, bu onun yeteneklerinin insanları iyileştirmek ,tedavi etmek için kullanılabileceği anlamına gelir. Ancak kuma Luffy nin acısını almıştır çünkü Zoro onun yerine bu acıyı çekmeyi kabuletmiştir. Büyük bir balon şeklindeki acı Zoro’ ya geçirilmeseydi neler olacağı bilinmemektedir. Görüldüğü gibi Kuma nın gücü acıyı çıkarıp başka yere gönderebilmesine rağmen zararı tamamen iyileştirme gücünü vermemektedir.
Resim

Kuma sumo güreşçilerini andıran bir sitilde dövüşmektedir. Bacaklarını açıp çökerek çömelir, hatta tek eliyle yere vurma işaretini kullanır, ve açık bir avuç içiyle , hava mermileri atmasını sağlayan özel pençelerini kullanarak saldırır. Sumo etkisinin başka bir göstergesi olarak Kuma zamanının büyük bir bölümünü yerini kaybetmemek için ayaklarını yere sıkıca yapıştırarak geçirir. Ayrıca bütün fiziksel atakları hatta kılıçla yapılan atakları bile elleriyle iterek önleyebildiği sergilenmektedir.

Kumanın yetenekleri ayrıca aşırı derecede yıkıcı saldırılar yapmak için de kullanılabilir. Buna örnek olarak saldırılarından biri olan, elleri arasında sıkıştırdığı havayla bir bomba oluşturmasını sağlayan “Ursus Shock” gösterilebilir. Bu yıkıcı güç bütün bir adayı toz edebilir yada Oars Jr. Gibi muazzam bir devi sakat bırakabilir.
Resim
Resim
Pacifista Geliştirmeleri

Kuma şimdi Vegapunk tarafından geliştirilmiş bir cyborgtur. Ancak diğer cyborglardan çok farklıdır, diğerlerine oranla daha yüksek ölçüde güç ve çeviklik göstermektedir. Aşırı derecede hızlıdır, herkes Thriller Barkta iken gözlerinin önünden birden kaybolacak kadar hızlıdır. Ancak bu gücün Vegapunk ın geliştirmelerinden mi yoksa şeytan meyvesinden mi ya da pençesinin hızından mı kaynaklandığı bilinmemektedir.

Pacifista olarak Kuma, sadece patlama yaratmayan aynı zamanda çeliği bile eritebilen lazer ışınları kullanabilmektedir. Bu lazer Kizarunun Pika Pika no Mi gücünün bir benzeridir ve silah kumanın ağzına yerleştirilmiştir. Diğer Pacifistalarda bu silah avuç içleri ve ağızlarına yerleştirilmiştir. Kumanın ellerine yerleştirilmeme sebebi avuç içlerinde pati pedleri bulunmasıdır bununla birlikte elinde tuttuğu incili onu diğer Pacifistalardan daha farklı ve üstün kılmaktadır.
Resim
Resim

Hareketlerine bakılarak kumanın çok iyi bir coğrafya bilgisine sahip olduğu görülmektedir, dünyanın neresinde olursa olsun göndereceği kişiyi tam olarak nereye yollayacağını bilmektedir. Bilgisi uçan bir adanın tam yerini saptayabilecek kadar geniştir bununla birlikte cyborg gelişmeleri nedeniyle bu yeteniğini kaybetmiş olması olasıdır. Bu ayrıca insanlara onları fırlatmadan önce nereye gitmek istediklerini sormasıyla da görülebilir.

Başlıca Dövüşleri
Bartholomew Kuma vs. Perona ve Zombiler
Bartholomew Kuma vs. Hasır Şapka Korsanları ve Rolling Korsanları
Bartholomew Kuma vs. Roronoa Zoro
Bartholomew Kuma vs. PX-1 vs. Hasır Şapka Korsanları
Shichibukai ve Denizciler vs. Beyaz Sakal Korsanları ve Müttefikleri
Bartholomew Kuma (as PX-0), Donquixote Doflamingo, ve Gekko Moriah vs. Little Oars Jr.
Bartholomew Kuma (as PX-0) vs. Emporio Ivankov
Bartholomew Kuma vs. Sunny ye tüm saldıranlar

Ek Bilgiler
Kuma Japonca da ayı anlamına gelmektedir.
Oda Strong World bölümünde önce kumayı kullanmayı düşünmüştür.
Kuma , korsanlarla , Shichibukai’ ler ile ve devrimcilerle aynı anda bağı olan tek kişidir.

Künye
İlk Sahnesi : Manga : Bölüm 233 Anime : Bölüm 151
Üyelikleri : Shichibukai ve Devrim Ordusu (Eski)
Meslekleri : Korsan, Shichibukai, Devrim Ordusu Kumandanı (Eski)
Lakabı : Tiran
Yaşı : 45 zaman atlamasından sonra 47
Doğum günü : 9 Şubat
Uzunluğu : 689 cm
Ödülü : Eskiden 296.000.000

Kaynak : onepiece.wikia.com
http://onepiecetr.com'dan alıntıdır. Çeviren arkadaşa teşekkür ederiz.

Kullanıcı avatarı
Serininjaa
Mesajlar: 141
Kayıt: 04 Tem 2013 12:43
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: One Piece
Konum: Grand Line

Re: Bartholomew Kuma

Mesaj gönderen Serininjaa » 21 Tem 2013 22:50

Çok güzel bir çalışma tebrik ederim başarının devamını dilerim
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Mesajlar: 397
Kayıt: 29 Eyl 2017 01:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Re: Bartholomew Kuma

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 13 Nis 2018 11:31

Ben çok abartıldığını düşünüyorum bu karakterin. Franky teklemek falan büyük icraat değil bana göre. Grand line'daki çöpleri temizlemeye yarıyor anca, en son shabody'e kadar gelen korsanlar tarafından hurda yığınına çevrilmiş gemiyi korumak için. Yeni dünyada fazla birşey yapamaz bana göre, orada Sabo gibilerin borusu öter, Kuma'da neymiş?

Bir bu diğeri İvankov , basit devrim ordusu komutanları bunlar. Gl ilk yarı seviyesi ezikler.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Mesajlar: 2843
Kayıt: 11 Tem 2013 19:41
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana
Konum: Ankara

Re: Bartholomew Kuma

Mesaj gönderen Outlaw » 13 Nis 2018 11:38

Kendisi çok reiz bir insandır. Büyük ihtimal hiçbir zaman göremeyeceğiz prime halini fakat Dof üstü, amiral ayarı bir Kuma hayal ediyorum.
"Sizin ben vicdanınızı sikeyim."

Resim

Kullanıcı avatarı
Anka24
Mesajlar: 1315
Kayıt: 26 Nis 2012 23:43
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo
Konum: Hiçlik

Re: Bartholomew Kuma

Mesaj gönderen Anka24 » 13 Nis 2018 19:57

Meyvesini ilk sıraya koyabilirim kendisinin şahsen, Marco'nun meyvesiyle birlikte.

İyi bir abidir.

Cevapla

“Shichibukailer” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir