Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Trafalgar D. water Law

Kullanıcı avatarı
.^.sharingan.^.
Mesajlar: 475
Kayıt: 10 Ağu 2013 19:42
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk-Vagabond-One piece-One Punch Man, liar game.
Favori Anime: GİNTAMA-Shingeki no Kyojin-Hagane no Renkinjutsuş.
Konum: sincity

Trafalgar D. water Law

Mesaj gönderen .^.sharingan.^. » 09 Ağu 2014 15:13

Resim
Trafalgar D. water Law
Resim
Trafalgar D. water Law, aynı zamanda Ölüm Cerrahı olarak da bilinir, North Blue'dan bir korsan tayfası olan Kalp Korsanları'nın kaptanı ve doktorudur. 11 Süpernova olarak adlandırılan (daha sonraları En Kötü Nesil denmiştir bu gruba) grubun üyesi olmasının yanında, zaman atlamasının ardından bir Shichibukai olmuş ancak Hasır Şapka Korsanları'yla ittifak kurması nedeniyle Oramiral Fujitora tarafından görevinden alınmasıyla statüsünden men edilmiştir. Law, diğer bir çok korsan gibi One Piece'i bulmayı hayal etmektedir. Zaman atlaması sırasında kelle ödülü, Shichibukai olması sebebiyle dondurulmadan önce, 200.000.000Beli-1'den 440.000.000Resim'ye yükselmiştir.

11-SÜPERNOVA
► Spoiler Göster
İSTATİSTİK

Japonca Adı:Trafalgar Law
Söylenişi:Torafarugā Rō
Türkçe Adı:Trafalgar Law
Ílk Görünüş:Manga Bölüm 498 ; Anime Bölüm 392
Grubu:Kalp Korsanları
Statüsü:Korsan; Shichibukai(eski)
Lakap:Ölüm Cerrahı
Japon Ses Aktörü:Hiroshi Kamiya
Kelle Ödülü:440,000,000Resim

ŞEYTAN MEYVESİ
Japonca Adı:Ope Ope no Mi
Anlamı:Cerrahi Oda
Türü:Paramecia


GÖRÜNÜŞÜ
Resim
Law, ince ve uzun bir yapıya sahiptir. Sarı gözlerinin altında ince gölgeler vardır (animede gözleri gri olarak gösterilir.) ve ağzı genelde gülüyor olarak görülür. Favorileri ve küçük siyah top sakalı dışında büyük bir çoğunluğu kapalı olan ( kuzey tarzı kürklü beyaz, dibinde siyah noktalar olan şapkası tarafından) koyu mavi saçları/tüyleri vardır (animede siyahtır).

Göğüs bölgesinde kendi korsan bayrağı olan, siyah kollu ve sarı kapüşonlu bir kıyafetle de görülmüştür. Law ayrıca aynı şapkasındaki noktalara benzer noktalar olan bir kot da giyer. Bu noktalar kotunun diz ve ayak bileği alanlarında bulunur. benekli garip işaretler vardır ancak kotunun rengi daha koyudur. Siyah sivri ayakkabıları vardır ve iki kulağında da iki tane küpe bulunur.

Kollarında, ellerinde kabile tarzı dövmeler vardır ve parmaklarının üstündeki dövmelerde siyah renkte D - E - A - T - H ("ÖLÜM" anlamına gelir) yazar. İlk olarak mangada sol ortaparmağında dövme yoktu (A harfi eksikti) ancak sonraları bu düzeltildi ve tüm parmaklarında dövmeler görünür duruma geldi. Ayrıca iki elinin de üstünde siyah stilleştirilmiş haçlar vardır. Göğsünde yine kabile tarzı kendi korsan bayrağının dövmesi bulunur. Omuzlarında daha basit kalp dövmeleri ve sırtında kendi korsan bayrağının dövmesi vardır.

Çocukken Law yine aynı tarz bir şapkaya sahipti ve bu sefer gözlerinin altındaki gölgeler daha yakındı gözlerine. Mavi bir laboratuvar ceketi kırmızı bir kravat, koyu mavi bir şort ve yeşil ayakkabılar giyiyordu. Sağ elinde bir neşter ve sol elinde bir kurbağa tutar bir haliyle Oda tarafından resmedilmiştir. Büyük ihtimalle küçüklüğünden beri Law'un doktor olmak istediğine gönderme yapan bir tasvirdir.

Süpernovaların zaman atlaması sonrası tasvirlerinde Law'un eski şapkasını değiştirdiği ve kalın bir uzantısı olan kubbemsi bir şapka taktığı görülür. Eski t-shirt'üne benzer bir t-shirt giyer ve üstünde siyah bir ceket vardır. Punk Hazard'ta zaman atlaması sonrası şapkasını giyen Law, uzun, üzerinde sarı renkle yapılmış kendi korsan bayrağı bulunan ve bu işaretin çevresini sardığı siyah bir ceket de giymektedir. Siyah botları da vardı.

KİŞİLİĞİ
“Shichibukai olmak için Karargah'a 100 korsanın kalbini yollayan kaçık bir adam! Tam bir pislik!”
— Bir G-5 denizcisi


Law, aşırı rahat ve neredeyse her zaman hafifçe gülümsediği görülen bir karakterdir. Gülümsemediği zamanlarda da ya inanılmaz şok olmuştur ya birilerine bir şeyler anlatıyordur ya derin düşünceler içindedir ya da Chopper yürüyemediği için onun kafasına bağlandığı zaman gibi çok utanmıştır. Zaman atlamasından sonra eskisi gibi gülümsemez ancak dikkatli ve gözlemci bir ifade vardır yüzünde. Şimdi genelde birilerini kışkırtmak istediğinde ya da bir plan tıkır tıkır işlediğinde gülümsediği görülür. Dünya Hükümeti'nin "tehlikeli" olarak gösterdiği başka korsanlara yaklaşımı da daha bir umursamazdır aslında. Mesela ilk göründüğü zaman X-Drake'e gelişigüzel bir biçimde ne kadar insan öldürdüğünü sormuştur. Eustass Kid'e, Takımadada en çok aranan süpernovaydı, herhangi bir rahatsızlık duymadan el hareketi çekebilmiş ve hatta bu sırada umarsızca gülümsemiştir.

GÜÇ ve YETENEKLERİ
Resim

Law, Ope Ope no Mi olarak bilinen bir Şeytan Meyvesi'ne sahiptir. Bu meyve Law'ın, açık mavi tonda bir alan yaratmasına olanak sağlar. Law, (kendi dahil) alanının içinde kalan her şeyi istediği gibi parçalayıp, istediği gibi geri birleştirebilir. Law'ın bu yeteneği "ameliyat", meyvesinin yarattığı alan ise "ameliyat odası" şeklinde görülmektedir. Law'ın meyvesi, Şeytan Meyveleri içerisinde çok yönlülük olarak en öne çıkan meyvelerden biridir. Law, meyvenin alanı içerisinde aşırı yıkıcı bir güce sahip olmaktadır. Ayrıca alanının içinde kendini de ışınlayabilmektedir. Law, ayrıca yeteneği tıbbi alanda da kullanmaktadır. Caesar'ın zehirlediği çocukları meyve gücünü kullanarak tedavi etmiştir.

Eldeki verilere göre, Law meyvesi üzerinde tam hakimiyet kurabilmiştir. Bu sayede tüm bedeni Haki kaplı birini bile kesebilmektedir.

Meyvenin zayıf yönü kullanımı esnasında ihtiyaç duyulan konsantrasyondur. Law kurbanlarına istediğini yapabilmesi için ellerini kullanmalıdır. Yine de, bu yeteneğin tüm özellikleri net olarak bilinmemektedir. Bunun haricinde standart Şeytan Meyvesi zayıflıklarına sahiptir.

Shambles; Law, oda'nın içinde bulunan herhangi bir nesne'yi canlı-cansız olmasına bakmaksızın,(kendiside buna dahil) başka bir şeyle yer değiştirmesine olanak sağlar.
► Spoiler Göster
Mess; Meyve'nin en tehlikeli özelliğidir. Law, meyve'sinin bu özelliği sayesinde; rakibinin kalbini alabilir. Law, shichibukai olmak için 100 korsanın kalbini bu özellik sayesinde almıştır.
► Spoiler Göster
Counter Shock;
► Spoiler Göster
Radio knife;Normal bir kesişten farklı bir etki yaratır. Kısa bir süreliğine de olsa, her türlü özelliği ortadan kaldırır. Trébol lojia olmasına rağmen, bu saldırıya maruz kaldığında bedenini tek parça haline getirememiştir.
► Spoiler Göster
Takt
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster


FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
Resim

Law'ın Şeytan Meyvesi'nden hariç olarak, Smoker ve onun jittesine denk bir fiziksel gücü ve taktik zekası vardır. Caesar, Havalı Yeti Kardeşler'in çok güçlü olduğunu söylemesine rağmen, Law kardeşlerden birini zorlanmadan yenmiştir. Law'ın muazzam bir dayanıklılığı vardır. Kalbi direkt olarak sıkılıp, bilincini kaybettiği halde, çok kısa sürede kendini toparlamıştır. Ağır yaralar almasına ve kanaması durmamasına rağmen, Smoker, Law'ın kalbini geri aldıktan sonra, Law Vergo'yu tek vuruşta yenmeyi bilmiştir.

HAKİ

Luffy tarafından Law'ın Haki sahibi olduğu belirtilmiştir. Henüz bu yeteneğini kullanmamış olsa da, Caesar Clown'la savaşacak kişiler içerisinde kendi de sayıldığı için, en azından Busoshoku Haki kullanabilmektedir. Smoker ile yaptığı dövüşte, Haki gücü sayesinde Smoker'ın Logia defansını aşabilmiştir.

Resim

''LAW vs VERGO'' Final figt
► Spoiler Göster
Law vs Tashigi
► Spoiler Göster
LAW vs SMOKER
► Spoiler Göster


TÍP UZMANLÍĞÍ
Resim
Law cerrahi yeteneklerini, dövüş gücü ile birleştirmiş ve "Ölüm Cerrahı" gibi ürkütücü bir lakap kazanmıştır. Law gerçekten uzman bir doktordur, Luffy ve Jinbe'yi Sakazuki'nin verdiği ağır yaralara rağmen ölümün eşiğinden çevirmiştir. Law'ın Jinbe'yi tedavi edebilmesi, tıp bilgisinin sadece insan anatomisini kapsamadığına kanıt olabilir (yine de insanlar ve balıkadamlar aynı kan gruplarına sahiptir, bu yüzden anatomileri de aynı olabilir). Daha sonra Punk Hazard'daki çocukların tedavisinde gönüllü olmuştur ve farmakoloji yeteneklerine de sahip olduğunu göstermiştir.


TAYFASÍ
Resim
Law tayfasına katılması için eski-köle kaptan Jean Bart'ı köle zincirinden kurtarıp tayfasına çağırarak müretebatını güçlendirmiştir. Onun tayfasında birde Bepo adında bir ayı vardır ayrıca Bepo Law'ın en yakını olarak dikkat geçmiştir Bepo sıradan ayı değil dövüş sanatlarının bir ustasıdır. Ayrıca tayfanın uzerınde kendı sembollerinin oldugu tulumları vardır, yeni katılan Jean Bart harıc tüm tayfasının kıyafeti aynıdır..

FALAN-FİSTAN
Law'un adı, gerçek hayattaki bir korsan olan Edward Low'un adından türetilmiştir. Law'un görünürde kötü şöhretli zalimliği, Edward Low'un öldürmeden önce kurbanlarına çektirdiği vahşi işkencelerden alınmadır.
Şimdiki zamanda Doflamingo'yu yarayabilen ilk ve tek kişidir.
Trafalgar, İspanya'nın güneybatısındaki bir burundur. İsim aslında Arapça kökenlidir ve "Batı Burnu" anlamına gelir. Trafalgar Savaşı adı verilen, Napolyon Savaşları sırasında İngiliz güçlerine karşı Fransız ve İspanyol güçlerinin savaştığı deniz savaşının, ünlü mekanıdır. Londra'nın ünlü mekanlarından Trafalgar Meydanı, bu savaşın adını taşır. İngiliz Kraliyet Donanması'nda aynı nedenden ötürü Trafalgar ismi verilen bir denizaltı sınıfı da vardır.
Law'un doğumgünü 6 Kasım, aslında ismine yapılmış bir göndermedir. to 10 anlamına gelebilirken,ro da 6 anlamına gelebilir. Torafarugā Rō. Tashigi ile doğumgünü aynı gündür.
İlk bilinen yedi Shichibukai gibi herhangi bir hayvan teması olmamasına rağmen, Luffy'nin ona "Torao" olarak seslenişi Tora'yı andırır. Tora Japonca'da "kaplan" anlamına gelir.
26 yaşında en genç Shichibukai'dir.
Ayrıca 191 cm boyuyla Boa Hancock ile birlikte en kısa üye olma durumunu da paylaşır(gerçi Buggy'nin boyu resmi olarak açıklanmamıştır.).
Brannew, 700. sayıda Shichibukai'yi tanıtırken, Law'un adı "Rocky Limanı Olayı'nın |ロッキーポート事件|Rokkī Pōto Jiken}} arkasındaki beyin" olarak geçer. Bu zamana kadar bu olay hakkında herhangi bir bilgi verilmemiştir.
İronik olarak, Law'un aranıyor posterinin arkaplanında Bepo, Luffy'nin posterinde arkasını dönmüş olan Usopp'a benzer bir şekilde durur.
4. Japon Popülerlik Sıralaması'nda Law, One Piece'teki en popüler dördüncü karakterdir. Bu onu, Luffy ve Zoro haricinde en popüler Süpernova yapıyor.
Law, korsan bayrağının "gülücük" stilini kullanır. Bundan önce ilk defa, onun eski üstü olan Donquixote Doflamingo tarafından kullanıldığı görülmüştü. Ancak Doflamingo'nun gülücüğünden farklı olarak Law'unkinde bir "iptal" işareti yoktur. Bu gülücüğün anlamı hala belli olmasa da, her neyi simgeliyorsa simgelesin, Law onu desteklemektedir.
Buffalo, Law'un, Doflamingo'nun bir müttefiği olarak "Kalp koltuğuna" oturacak sıradaki kişi olduğunu belirtmişti. Bu boş koltuk daha sonraları 700. sayıda diğer üç koltuk ile birlikte gösterildi.
Law'un karakter şarkısı, One Piece Log Collection - Sabaody CD'nin bir bonus şarkısı olarak yayımlanan, Dr. Heart Stealer'dır. Bu büyük ihtimalle, Shichibukai olmak için 100 korsanın kalbini ele geçirmesine veya kişilerin kalplerini vücutlarından çıkardığı yeteneği "neşter"e bir göndermedir.Trafalgar Law GALERİ

GİF
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster


En güncel ''Aranıyor'' posteri.

Resim

E. Oda'dan, Law'un Kadın Tasviri
Resim

Law Cosplay
Buna cosplay denmez, lakin çok şekil.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

DRESSROSA ARC BİTTİKTEN SONRA DÜZENLEME YAPÍLACAKTÍR
En son .^.sharingan.^. tarafından 26 Eki 2014 14:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 19 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen Phinks » 09 Ağu 2014 15:54

Panpa guzel olmus tanitim.

Ama Law'in Bounty Poster'i o degil.

Gercek Poster bu,
► Spoiler Göster
Manga da bu sayfada gosterildi.
► Spoiler Göster
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
.^.sharingan.^.
Mesajlar: 475
Kayıt: 10 Ağu 2013 19:42
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk-Vagabond-One piece-One Punch Man, liar game.
Favori Anime: GİNTAMA-Shingeki no Kyojin-Hagane no Renkinjutsuş.
Konum: sincity

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen .^.sharingan.^. » 09 Ağu 2014 16:06

Phinks yazdı:Panpa guzel olmus tanitim.

Ama Law'in Bounty Poster'i o degil.

Gercek Poster bu,
► Spoiler Göster
Manga da bu sayfada gosterildi.
► Spoiler Göster
Saol paşam, paylaşım için.
wikia'da şu vardı, fakat küçük ve renksiz diye ekleyesim gelmedi. Resim
dznlm: Ekledim. Tekrar saol. varsa başka eksik söyle, kaçırdığım şeyler olabilir. daha ekleme yapacağım zaten. arkadaşın biri güzel bir analiz yapmıştı, bulursam onuda ekleyeceğim. okuması bayağı keyifliydi.
Resim
Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.

Kullanıcı avatarı
NBA01
Mesajlar: 64
Kayıt: 15 Eki 2013 03:11
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen NBA01 » 15 Ağu 2014 03:19

Adamım yaa :D konu için çok saol aga. Kendi videomunda konuda olması ayrı bi mutlu etti beni :D (Smoker vs Law)
Resim

Law ?
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
.^.sharingan.^.
Mesajlar: 475
Kayıt: 10 Ağu 2013 19:42
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk-Vagabond-One piece-One Punch Man, liar game.
Favori Anime: GİNTAMA-Shingeki no Kyojin-Hagane no Renkinjutsuş.
Konum: sincity

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen .^.sharingan.^. » 23 Ağu 2014 17:48

NBA01 yazdı:Adamım yaa :D konu için çok saol aga. Kendi videomunda konuda olması ayrı bi mutlu etti beni :D (Smoker vs Law)
Eline sağlık paşam.
Bunun Türkçesi yokmuydu. :lol:
Resim
Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.

Kullanıcı avatarı
NBA01
Mesajlar: 64
Kayıt: 15 Eki 2013 03:11
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen NBA01 » 23 Ağu 2014 18:58

.^.sharingan.^. yazdı:
NBA01 yazdı:Adamım yaa :D konu için çok saol aga. Kendi videomunda konuda olması ayrı bi mutlu etti beni :D (Smoker vs Law)
Eline sağlık paşam.
Bunun Türkçesi yokmuydu. :lol:
Agam eğer türkçe yapsaydım o videonun izlenme sayısı 10k bile olmazdı eminim. Uluslararası olsun diye ingilizce yatpım (ve yibis güzel fansub yapıor ondan :P ) ve iyikide yapmışım çünkü youtubeye girdiğimde sanji vs vergo ve bu videoma hep yorum yağıyor. Millet benim videonun altında kavganın anasını ağlatıyor amk. Ana bacının haddi hesabı yok . Yakında benim videonun altında karşılaşıp evlenen olacak diye korkuyorum :woohoo: :woohoo:
Resim

Law ?
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
.^.sharingan.^.
Mesajlar: 475
Kayıt: 10 Ağu 2013 19:42
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk-Vagabond-One piece-One Punch Man, liar game.
Favori Anime: GİNTAMA-Shingeki no Kyojin-Hagane no Renkinjutsuş.
Konum: sincity

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen .^.sharingan.^. » 23 Ağu 2014 21:17

En iyisini yapmışsın. ''türkçe'si yokmuydu'' derken, çokta ciddi değildim.:)
Tekrar eline sağlık.
Resim
Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.

Kullanıcı avatarı
NBA01
Mesajlar: 64
Kayıt: 15 Eki 2013 03:11
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen NBA01 » 23 Ağu 2014 21:39

.^.sharingan.^. yazdı:En iyisini yapmışsın. ''türkçe'si yokmuydu'' derken, çokta ciddi değildim.:)
Tekrar eline sağlık.
Teşekkür ederim :)
Resim

Law ?
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
nara_fkd
Mesajlar: 1305
Kayıt: 22 Oca 2014 20:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy- The God of Highschool - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - HSD Kenichi - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Hunter x Hunter 2011 - Ano Hana - Bleach - Gintama - Slam Dunk
Konum: İzmir

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen nara_fkd » 04 Eyl 2014 16:06

Eline sağlık, güzel tanıtım olmuş ;)

Seride en sevdiğim karakterlerinden biridir, tabi şiçibukai işine girmeseydi çok daha kıdemli olurdu benim açımdan :whistle:
Resim Zura ja nai, Katsura da!
► Spoiler Göster
Yagami Light(KİRA) FC

Kullanıcı avatarı
.^.sharingan.^.
Mesajlar: 475
Kayıt: 10 Ağu 2013 19:42
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk-Vagabond-One piece-One Punch Man, liar game.
Favori Anime: GİNTAMA-Shingeki no Kyojin-Hagane no Renkinjutsuş.
Konum: sincity

Re: Trafalgar Law

Mesaj gönderen .^.sharingan.^. » 04 Eyl 2014 20:06

nara_fkd yazdı:Eline sağlık, güzel tanıtım olmuş ;)

Seride en sevdiğim karakterlerinden biridir, tabi şiçibukai işine girmeseydi çok daha kıdemli olurdu benim açımdan :whistle:
Saol paşam.

Boşuna shichibukai olmadı, hepsi planın bir parçası :evil:
Resim
Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.

Cevapla

“Shichibukailer” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir