Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Hellsing - Dark of The Past Ops (Role Play) (Katılım)

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
onatcan3
Mesajlar: 85
Kayıt: 25 Mar 2014 13:34
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Hellsing
Favori Anime: Guardian Angel

Hellsing - Dark of The Past Ops (Role Play) (Katılım)

Mesaj gönderen onatcan3 » 04 Nis 2014 19:00

Senaryo
Integra'nın ölümü üzerinden 5 yıl geçmiştir. Bu süre zarfı içerisinde, Hellsing artık tamamen devlete bağlı militer bir örgüt olmuş, ilk mezun askerlerini de vermiştir.
Mezuniyet gününden bir ay sonra, vampir cinayeti olmayan ancak insanların da yapmadığı bir takım cinayetler meydana gelmeye başlar. Olay yerine gönderilen birimler, hiç bir kanıt bulamaz. Ta ki, geçmişin karanlığı adı verilen gün belirene kadar...
Bu günün gece yarısında, yani ilk saatlerinde, Manchester şehrine yakın bir köyde inanılması güç derecede bir patlama gerçekleşir. Bu patlamaya yönlendirilen tüm devlet birimleri, buna Hellsing güçleri de dahil, patlama ile oluşan bir takım yaratıkların saldırısına uğrar. Gönderilmiş birimlerin hiçbiri sağ çıkmayınca, bunun üzerinde Alucard denen baş vampir yollanır ancak işin kötü yanı, o da görev sırasında kalbi çıkarılarak öldürülür.
Bu güne, geçmişin karanlığı adı verilir ve bu patlamada kaçan yaratıkları avlama işi, Seras Victoria'nın öncülüğünde kurulacak bir takıma verilir.

İşleyiş
Kurgusal olarak verilen senaryo içerisinde, birbirine olan düşmanlıkların aksine, oyun kurucusunun yöneteceği yapay zekaya savaşılacak. Oyunda savaş hamlelerinde yirmili zar sistemi kullanılacaktır.
Bunun dışında her zaman ki gibi işleyecek herşey. Lakin sınıfların aksine, burada ekipmanlar ve pasif yeteneklere göre karakterinizin gücü belirlenecek.

Ekipmanlar
Oyunda silah bakımından herhangi bir sınırlamanız olmayacak. 2. Dünya Savaşından, günümüzün silahlarına kadar, her tip silah envanterinize açık olacak ancak yanınıza; birincil, ikincil ve yan silah olarak, toplamda üç silah alabileceksiniz.
Bunun dışındaki ekipmanlar ise şu şekilde sıralanacak ve yanınıza sadece iki adet alabileceksiniz; defibilatör, ilk yardım kiti(sargı bezleri, alkol, üçgen sargı bezi, yara bandı vb.), makineli tüfekli tareti (x1), anti-personel mayını (x3), anti-araç mayını (x2), C4 (x2 + tetikleyici),el bombası (x4), flaş bombası (x4), sis bombası (x4), tamir kiti(kaynak aleti, mayın bulucu, ingiliz anahtarı vb.), tırmanış ekipmanları(kanca + ip, kayma ipi + arbalet)
Dipnot:Birincil silah olarak roket atar veyahut tahribi yüksek aygıtlar almayınız. Bunları ikincil silah olarak değerlendirilecektir. Ayrıca makineli tabancalar, tabancalar, işaret fişeği haricinde yan silah olarak başka silah alamazsınız.

Pasif Yetenekler
Pasif yetenekler, karakterinizin yaratılışına göre verilmiş yetenekler olacaktır. Örneğin ağır siklet bir karakter hızlı koşamaz. Özelliklerine göre pasif yeteneklerini seçerseniz, hem realistliği bozmuş olmazsınız, hem de taktiksel oynama kabiliyetiniz artar. En fazla 3 tane seçebilirsiniz.
Yetenekleri sıralamak gerekirse;
Ağır Siklet
Bu yetenek sayesinde yakın dövüşteki gücünüzü arttırır, silahları taşırken hızınızda azalma olmaz ve isabet oranı artar ancak diğerlerine göre daha yavaş hareket edersiniz ve vuruş hızınız azalır.
Hafif Siklet
Bu yetenek sayesinde yakın dövüşte daha az hasar verirsiniz, silahlardaki isabet oranı azalır ancak daha seri hareket edersiniz ve yakın dövüşte vuruş hızınız artar.
Koşucu
Hareket sırasında daha az yorulursunuz ve daha fazla hareket edersiniz.
Ölü Kartalın Gözü
Uzak mesafede görüşünüz ve isabet oranınız artar ancak yakın mesafedeki isabet oranınız azalır.
Saldırgan Diplomat
Diğer karakterlere göre, saldırgan cümleler kurabilirsiniz.
Taktiksel Algılama
Savaş alanına girdiğinizde, taktiksel seçenekleri görebilir ve uygulayabilirsiniz lakin bu özelliğinizi kullanmanız için savaşa ilk sizin başlamanız gerekir veya kritik bir durumda olmanız gerekir.
Sakat İzci
Bir çevreyi araştırırken diğerlerinin aksine daha fazla şey bulursunuz ancak arama hızınız daha yavaş olur.
Ölü Bölge Kurtarıcısı
Sağlık durumunuz kritikleştiğinde, yaşamınızı korumak pahasına kritik saldırılar yapabilirsiniz. (Gerek uzak, gerek yakın çatışmalarda)
Kamikaze
Bir saldırıda vuruş hızınız artar ancak isabet oranınız düşer.
Komando
Saldırılardan daha az etkilenirsiniz, yakın saldırı da hasarınız artar ancak kullanabileceğiniz silah sayısı, birincil ve yan silah olarak, ikiye düşer.
Kamuflaj
Saldırılar sırasında gizli olabilir, fark edilme olasılığınız azalabilir.(Üzerinizdeki kamo giysiniz sayesinde) Ancak saldırılarda daha yavaş olursunuz ve daha yavaş hareket edersiniz.

Temel NPC'ler

Komutan John Elris:Genel olarak Hellsing Teşkilatının başındaki kişidir. Genel emir ve yönetimin başındaki tek isimdir. Yaşının gençliğine rağmen tecrübeli bir askerdir.
Albay Seras Victoria:Ekibinizin başındaki kişi. Bir drakulina. Tecrübesi kadar gücü de fazla... Integra'nın mirası üzerine Hellsing'de kalmaya devam etmiştir ancak efendisinin ölümü üzerine hareketleri dengesizleşmeye başlamıştır.
Operatör - Yarbay Alex Michon:Operatör ve emirlerin iletilmesindeki sorumlu kişi. Aynı zamanda size destek sağlayacak olan emir subayıdır.
K.Yaveri Nathan Elris: Komutan John Elris'in oğlu ve yardımcısı... Komutandan sonra her şey ondan sorulur. Ayrıca bir takım Cyborg'u komutası altına almıştır.
Binbaşı Lury Chester:Seras Victoria'dan kurtulmak isteyen, 3.Hava İndirme Takımının Lideri. Daha çok "Mavi Kan Şırıngası" adındaki silahıyla tanınan biridir.
*Senaryo ilerleyişine göre eklenecektir.*

Katılım ve Şartlar:
Katılacak kişiler konusunda en fazla 10 kişi olmasını düşünüyorum. Karakterler insan ve teğmen olacaktır. Gerektiğinde senaryoya göre, insan olma durumu değişebilir.
Katılmak isteyenlerin buraya adını da yazacağım.
-Kızıl Şaman(Bana özelden mesaj atarak, ilk olarak ekledim.)
-sailormoon(Aynı şekilde özelden ulaştı.)
-oguneg(Yoğun isteğim üzerine geldi.)
-Laki
Yorumlarınıza da açığız ;)
İyi forumlar...
En son onatcan3 tarafından 02 May 2014 21:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Mesajlar: 3066
Kayıt: 18 Tem 2011 11:11
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
Konum: Adabazar
İletişim:

Re: Hellsing - Dark of The Past Ops (Role Play) (Katılım)

Mesaj gönderen Hokage_Minato » 25 Nis 2014 14:19

Hacı önce bi katılanları görmek isteseydin ona göre konu falan açsaydın direk başlattın olayı tuhaf olmuş :)

Kullanıcı avatarı
onatcan3
Mesajlar: 85
Kayıt: 25 Mar 2014 13:34
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Hellsing
Favori Anime: Guardian Angel

Re: Hellsing - Dark of The Past Ops (Role Play) (Katılım)

Mesaj gönderen onatcan3 » 25 Nis 2014 17:52

Hokage_Minato yazdı:Hacı önce bi katılanları görmek isteseydin ona göre konu falan açsaydın direk başlattın olayı tuhaf olmuş :)
:cheer: Haklısın. Ama katılanlar da arkadaşlarım olduğu için bir sıkıntı olacağını sanmıyorum :)

Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Mesajlar: 613
Kayıt: 06 Haz 2014 21:05
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order
Konum: Midgar

Re: Hellsing - Dark of The Past Ops (Role Play) (Katılım)

Mesaj gönderen Lorem Ipsum » 08 Tem 2014 20:39

Bu oyuna dışardan katılım var mı? Şöyle peynir ekmek bi karakter falan olsa, ben de öğrensem nasılmış... Hep merak etmişimdir RP oynamak nasıl bi şey.
Resim
► Spoiler Göster

Cevapla

“Role Play” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir