Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilgi

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Mesajlar: 3066
Kayıt: 18 Tem 2011 11:11
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
Konum: Adabazar
İletişim:

MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilgi

Mesaj gönderen Hokage_Minato » 13 Tem 2014 23:27

Hikaye :

Beyonder sıcak havalardan bunalmıştır ve oldukça canı sıkılmaktadır :laugh: Canı Sıkılan Beyonder çareyi bulur. Çare Marvel ve Dc Evrenlerini birleştirerek oluşan kaosta kimin birbirine üstünlük sağlayabileceğini izlemektir.

Basit ama Önemli Bilgiler :

- MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu, mantık, ikna yeteneği, yalan ve kandırmaca üzerine kurulu bir oyundur.

- Her oyuncuya oyunun başında bir rol verilir. Bunlar Marvel veya Dc tarafından rollerdir.

- Her gün toplanan kahramanlar konuşarak ve diğerlerinin hareketlerini izleyerek o gün idam edilmesini istedikleri kişi için oy kullanırlar. En çok oy alan kahraman o günün sonunda idam edilir.

- Her gece ise Dc Ekibi kendi aralarında toplanarak, birine suikast düzenlemek üzere oy kullanırlar. Gece sona erdiğinde, Dc Ekibi üzerinde ortak karar kıldığı kahramanı öldürürler.

Marvel ; Dc yok edilince oyunu kazanır.

Dc ; Marvel'dan daha fazla sayıya ulaştıkları anda oyunu kazanır.

2 tarafın da özel yeteneklere sahip kahramanları vardır. Bu roller aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

Kahramanlar ve Özel Yetenekleri :

Marvel :

1- S.H.I.E.L.D Ajanları (6 Ajan):

- Herhangi bir yetenekleri yoktur.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanırlar.

2- Charles Xavier (Profesör X) :

- Usta olduğu psişik yeteneklerini kullanarak 1 kahramanı zihnine hükmeder ve bütün hareketlerden men eder. (Suikast oyu kullanma veya yeteneğini kullanma )
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için oyun yöneticine yani bana ö.m ile hareketlerini bağlayacağı kişiyi belirtir. Örn; Yeteneğimi bu gece Hokage_Minato üzerinde kullanmak istiyorum. Bu mesaj bana atıldıktan sonra Hokage_Minato hangi eylemi yaparsa yapsın bir sonuca ulaşmayacaktır. Ertesi gün yeteneğini tekrar kullanmak için yine ö.m atılması gerekmektedir.

3- Kaptan Amerika :

- S.H.I.E.L.D ajanları tarafından kimliği bilinir.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğini aktif etmek için herhangi birşey yapmasına gerek yoktur.Otomatikmen yetenek aktiftir.

4- Hulk :

- Geceleri suikaste uğrayacağı zaman kızarak yeşil dev halini alır ve suikastten kurtulur. Yani geceleri suikaste uğrayamaz.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğini aktif etmek için herhangi birşey yapmasına gerek yoktur.Otomatikmen yetenek aktiftir.

5- Thor :

- Eğer idam oylamasında en çok oyu alır idam edilirse daha önceden babası Odin'e ettiği dua sonucu 1 kahramanın daha ölmesini sağlar.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için oyun yöneticine yani bana ö.m ile kim üzerinde yeteneğini kullanmak istiyorsa en az 1 kez bildirmesi gerekmektedir. Örn; İdam edildiğim taktirde Hokage_Minato'nun da ölmesini istiyorum. Eğer Thor ölürse otomatikmen Hokage_Minato da ölecektir. Thor ölene kadar ölmesini istediği kişiyi değiştirebilir. En son söylediği isim geçerli olacaktır.


6- Emma Frost :

- Sahip olduğu üstün psişik yeteneklerini kullanarak kahramanın zihnine girer ve o kahramanın tarafını öğrenebilir. Fakat sadece hangi taraf olduğunu.( Marvel için tehdit mi yoksa değil mi diye )
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için oyun yöneticine yani bana ö.m ile tarafını öğrenmek istediği kişiyi belirtir. Örn; Yeteneğimi bu gece Hokage_Minato üzerinde kullanmak istiyorum. Bu mesaj bana atıldıktan sonra Hokage_Minato'nun tarafını gece 12 den sonra Emma Frost öğrenecektir. Ertesi gün yeteneğini tekrar kullanmak için yine ö.m atılması gerekmektedir.

7- Rogue :

- Gece vakti üzerinde yetenek kullanılmışsa yetenek bir sonuç göstermez ve yeteneği kopyalar ve de 1 kereliğine kullanabilir hale gelir.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için bir şey yapmasına gerek yoktur otomatik aktiftir. Herhangi bir yetenek kopyalandığında kendisine ö.m ile haber verilir. Hangi yetenek ve nasıl kullanacağı anlatılır ona göre istediği zaman yeteneğini kullanabilir.

8-Sue Storm :

- Görünmezliği ve yarattığı güç alanları sayesinde kahramanlardan birini geceleri korumaya alabilir. Korumaya aldığı kahraman gece suikaste uğramaktan kurtulur.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için oyun yöneticine yani bana ö.m ile hangi kahramanı korumak istiyorsa o kişiyi belirtir. Örn; Bu gece Hokage_Minato'yu korumak istiyorum. Bu mesaj bana atıldıktan sonra Hokage_Minato hangi eylemi yaparsa yapsın bir sonuca ulaşmayacaktır. Ertesi gün yeteneğini tekrar kullanmak için yine ö.m atılması gerekmektedir.

Dc Ekibi :

1- Batman :

- Üstün dedektiflik yetenekleri sayesinde seçtiği bir kahramanın yeteneğini öğrenebilir.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Her gece bir kahramanı suikast düzenlemek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için Dc Ekibine özel gece başlığında tarafını öğrenmek istediği kişiyi belirtir. Örn; Yeteneğimi bu gece Hokage_Minato üzerinde kullanmak istiyorum. Bu mesaj bana atıldıktan sonra Hokage_Minato'nun yeteneğini gece 12 den sonra Batman öğrenecektir. Ertesi gün yeteneğini tekrar kullanmak için yine aynı olayın tekrarlanması gerekmektedir.

2- Martian Manhunter: :

- Üstün telepatlığı sayesinde herkesin zihnine 4 kahraman ismi kazır ve ertesi iki gün boyunca bu kahramanlardan başkasına idam oyu verilemez.. Bu dört kişiden biri Dc Ekibinden olmak zorundadır. Bu yetenek bir defa kullanılabilir.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Her gece bir kahramanı suikast düzenlemek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için Dc Ekibine özel gece başlığında yeteneğini kullanmak istediğini açık bir şekilde ifade eder ve 4 kahraman ismini bildirir.

3- Flash :

- Flash idam için attığı oyu hızı sayesinde isterse kimsenin ruhu bile duymadan değiştirebilir. Yani sahte oy kullanabilir.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Her gece bir kahramanı suikast düzenlemek için oy kullanır. Yeteneğinin aktif olması için oyun yöneticine yani bana ö.m ile gerçek oyunun kime olduğunu bildirmesi gerekmektedir. Örn; Gerçek oyum Hokage_Minato'ya. Eğer ö.m gelmez ise oyunda attığı oy gerçek oy sayılır.

4- Wonder Woman :

- Doğruluk kementini kullanarak karşı taraftan bir kahramanı dc ekibine katar. Kahraman artık Dc ekibi için çalışır. Kahramanın herhangi bir yeteneği varsa yetenek iptal olur yani s.h.i.e.l.d ajanı güçleri gibi. Bu yetenek sadece bir kez kullanabilir.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Her gece bir kahramanı suikast düzenlemek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için gece başlığında yeteneğini kimin üzerinde kullanmak istiyorsa açık bir şekilde belirtir. Örn; Hokage_Minato üzerinde yeteneğimi kullanmak istiyorum. Eğer herhangi bir kontra atak yoksa Hokage_Minato Dc Ekibine katılır. Bunu kendisi ö.m yoluyla öğrenecektir.

5- John Constantine :

- İblislerle haşır neşir olan Constantine iblislerden birini kullanarak bir kahramanı seçer ve eğer özel yeteneği varsa bunu ertesi gün kullanabilir. Bu yetenek sadece iki kez kullanabilir.
- Her gündüz bir kahramanı idam etmek için oy kullanır.
- Her gece bir kahramanı suikast düzenlemek için oy kullanır.
- Yeteneğini Nasıl Kullanır ? Yeteneğinin aktif olması için gece başlığında yeteneğini kimin üzerinde kullanmak istiyorsa açık bir şekilde belirtir. Örn; Hokage_Minato üzerinde yeteneğimi kullanmak istiyorum. Eğer herhangi bir kontra atak yoksa Hokage_Minato'nun yeteneği ertesi gün için kendisine geçer. Bunu kendisi ö.m yoluyla öğrenecektir.


Oyun Yöneticileri :

1- Beyonder : (Hokage_Minato)

- İki Evrenin kıyasına kapışmasını isteyen tanrı.

Oylama ve Yetenek Kullanımı :

1) Her türlü aksiyonunuzu zamanı gelmeden önce değiştirebilirsiniz. Örneğin, idam işlemi günün sonunda yapılır. Gün bitene kadar kullandığınız bir oyu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. En son kullandığınız oy sayılacaktır.

2) Hiçbir tekniği kullanmak zorunda değilsiniz. Ayrıca her aksiyon için 'Kimse' geçerli bir hedeftir. Örneğin kırmızı fontta kimse yazdığınızda kimsenin idam edilmemesi için oy verirsiniz.

3) İdam için oy kullanmak şöyle yapılır; İdam etmek istediğiniz kişinin tam ismini kırmızı fontla yazmanız yeterlidir. Kırmızı font kullanmazsanız, boş oy kullanmış sayılacaksınız.

4) Oyunda acil linç girişimi yoktur. Yani bir kişiyi öldürmek istiyorsanız gün bitimini beklemeniz gerekmektedir.

5) Gece aksiyonları için bana PM göndermeniz gereklidir. Karakter özelliklerinde anlatıldığı gibi.


Katılım ve Genel Bilgiler :

Oyuna katılmak için, bu konuya isteğinizi açıkca belirten bir mesaj göndermelisiniz.
Oyun katılım fazı bittikten sonra 1. günden itibaren RP başlığında devam edecektir.
Oyun 21 saat gündüz, 3 saat gece şeklinde olan bir döngü ile oynanır. Sadece ilk gün, 45 saat gündüz olarak geçecektir.
Gündüz; yaşayan herkes idam için oyunu kullanır ve gün sonunda en fazla oyu almış ninja idam edilir.
Gece; Dc Ekibi kendi aralarında konuşarak kime suikast düzenleyeceklerine karar verirler. Ayrıca geceleri diğer yetenekli ninjaları yeteneklerini kullanabilir.

Kurallar ve Önemli Hatırlatmalar :

1- Herhangi bir "SS" paylaşımı yasaktır.
2- Ne olursa olsun, mesaj editlemek yasaktır. İmla, noktalama vs. dahil.
3- Kendi aranızda özel mesaj ile konuşmanız yasaktır.
4- Bir güvence vererek rol açıklama KESİNLİKLE yasaktır. Ben ninjayım ben naruto'yum gibi şeyler söylemek kesinlikle yasaktır. Oyunun ister başında olun ister sonunda rol kesinlikle söylenmeyecektir. Söylenildiği taktirde Beyonder kahramanı öldürür.
5- Geceleri RP başlığına yazmak kesinlikle yasaktır.
6- Dc ekibinin kendi aralarında taktik yapabileceği ve kimliklerini öğreneceği bir platform vardır. Orada gün içi mesaj yazmak yasaktır.

Diğer :

Kazanmak için oynayın: tabiri caizse "oyun satmak" sizi diğer RP projelerinden men edebilir.

Suçlama ve rol yapma: herkes birbirini suçlayabilir, herkes rolü hakkında yalan söyleyebilir. Unutmayın bu iki olay oyunun temelini oluşturur.

Sadece RP başlığı: oyunu zevkli kılabilmek kendi aranızda konuşabileceğiniz diğer platformlardan kaçının.

Oyundan elenen kişiler: Hiçbir şekilde oyuna müdahale etmemelidirler. Eğer aksi bir durum görülürse sıradaki oyunlardan men edilecektir.

Aktif olun: olabildiğince oyuna katılım gösterin, 2 kere oy kullanmayan veya 2 gün üst üste mesaj atmayan, mesaj atmaktan kaçınan kahraman Beyonder'in gazabı ile öldürülebilir. Ayrıca Dc ekibinin gece konuşmalarını yaptığı yerde de 2 gece üst üste mesaj atmama veya 2 kere oy kullanmama olursa onlardan da bu gazabı tadan olacaktır. Oyuna aktif olanlar katılmak istesin. Aktif olmayacaklar uzak dursun çünkü bu kendi takımına zarar verecektir.

Ne olursa olsun bunun oyun olduğunu unutmayın, birbirinizi kıracak, küçümseyecek tarzda mesajlar atmamaya özen gösterin.


Katılımcılar: 1 - redstak
2 - Jiraaya-Sama
3 - galeme
4 - memoww
5 - Beowulf75
6 - nara_fkd
7 - Phinks
8 - Tribalcain
9 - hyperbooster
10 - elmer16
11 - engweng
12 - Grimoire Slayer
13 - Neinel
14 - Light of God
15 - Lorem Ipsum
16 - GreenMask
17 - Öklid
18 - typhon
En son Hokage_Minato tarafından 15 Tem 2014 00:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 11 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
redstak
Mesajlar: 3329
Kayıt: 23 Mar 2012 23:59
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin
Konum: Karşıyaka-İzmir
İletişim:

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen redstak » 13 Tem 2014 23:28

Ben olmazsam olmaz :)

Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Mesajlar: 1857
Kayıt: 07 Şub 2011 17:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.
Konum: Afganistan

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen Jiraiya-Sama » 13 Tem 2014 23:29

Eklersen sevinirim.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.

galeme
Mesajlar: 2740
Kayıt: 14 Kas 2011 22:18
Favori Anime: .

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen galeme » 13 Tem 2014 23:29

Katılıyorum.

Kullanıcı avatarı
memoww
Mesajlar: 2246
Kayıt: 23 Tem 2012 20:02
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen memoww » 13 Tem 2014 23:30

Katılmadan olmaz B)
Resim
I have something i fear more than death... - Jyu Viole Grace
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Mesajlar: 1429
Kayıt: 13 Tem 2012 20:59
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Nothing.
Konum: İstanbul/Sivas/Gebze

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen Beowulf75 » 13 Tem 2014 23:32

Önlerden reserved. :)

Gönderdim sanıp, gönderememek. Herkes önüme geçmiş. :laugh:
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]

Kullanıcı avatarı
nara_fkd
Mesajlar: 1305
Kayıt: 22 Oca 2014 20:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy- The God of Highschool - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - HSD Kenichi - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Hunter x Hunter 2011 - Ano Hana - Bleach - Gintama - Slam Dunk
Konum: İzmir

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen nara_fkd » 13 Tem 2014 23:32

Ekle beni de, umarım dc ekibinde olurum B)
Resim Zura ja nai, Katsura da!
► Spoiler Göster
Yagami Light(KİRA) FC

Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Mesajlar: 3066
Kayıt: 18 Tem 2011 11:11
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
Konum: Adabazar
İletişim:

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen Hokage_Minato » 13 Tem 2014 23:39

Eklendiniz arkadaşlar :)

Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2155
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen Phinks » 13 Tem 2014 23:42

Varim diyorum.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

TribalCain
Mesajlar: 1818
Kayıt: 27 Haz 2013 13:47
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man
Konum: Greed Island

Re: MangaTürk Çizgi Roman Rp Oyunu#1 - Katılım ve Genel Bilg

Mesaj gönderen TribalCain » 13 Tem 2014 23:45

Kat beni Tolga hocam.
Resim

Kilitli

“Role Play” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir