Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Naruto Teorileri

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
İtachi__Uchiha
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Re: Naruto Teorileri

Mesaj gönderen İtachi__Uchiha » 07 Eyl 2014 16:21

Kirli Sakal yazdı:Çakrası olmayan Rock Lee nasıl çakra kapılarını açabiliyor ki o zaman? :blink:
Herkeste çakra var, herkes Ninjutsu yapamıyor sadece.
http://naruto.wikia.com/wiki/Eight_Gates
:) Bu noktada haklı olabilirsin ama burası teorimdeki ufak bir nokta sadece. Evet belki çakra olmasa minato ve kushina tanışmamış olucaktı. Benim anlatmak istediğim asıl nokta zaten senin verdiğin sayıda madara'da söylüyor zaten.http://mangaoku.net/Naruto/646/9

Savaşlar yine vardı ama çakra bu durumu dahada kötüleştirdi. En azından tek başına Obito bütün dünyaya savaş açamazdı. Çakra dengeyi bozdu. İnsanların güç arayışı içinde kaybolmasına sebep olduğunu gören Hamura bunu en başında yok etmek istedi. Bu yüzdende Hagoromo ile savaştılar.

Kullanıcı avatarı
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Mesaj gönderen Ryuusa Bakuryu » 07 Eyl 2014 16:24

Hayvanlarda bile çakra varken Rock Lee'de nası olmasın? Hatta sadece Akamaru gibi savaşanlarda değil Juugo'nun omzuna konan kuşlarda bile vardı diye hatırlıyorum. Juugo'nun kendi söylemişti.

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gintama, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Mesaj gönderen muaet » 07 Eyl 2014 16:52

İtachi__Uchiha yazdı:Kaguya ilk meyveyi yediğinde çakra sahibi oldu ve Rikidou'nun söylemesine göre insanlara çakra dağıttı.
Sonra Kaguya kontrolden çıktı ve herkesten çakrayı geri alabilmek için Tsukuyomi başlattı. Beyaz Zetsular oluştuğuna göre verdiği çakrayıda topladı diyebiliriz.Hepsini değil belki ama büyük miktarını.

Hagoromo ve Hamura annelerine karşı savaştılar ve yine rikodou'nun söylemesine göre savaştan sonra juubi'yi kendilerine mühürlediler.
İşte bu noktadan sonrası muamma. 1-2 gündür şöyle bir teorim var.

Hagoromo ve Hamura,Juubi'yi kendilerine mühürledikten sonra Hagoromo bu gücün bir kısmını 9 bijuu'ya ayırıp diğer kısmınıda tekrardan insanlara dağıtmak istedi. Hamura ise annesinden ötürü çakra'nın kötülüğe neden olduğunu görüp bunu tamamen yok etmek istedi ve kardeşine karşı çıktı. Bu anlaşmazlık sonucu Hagoromo,çakrayı tamamen yok etmek isteyen kardeşini Madara'nın tükürdüğü o aletlere mühürledi. Sonra 9 bijuu'yu yarattı ve ninshu ile insanlara çakra dağıttı.

Şimdi son bölümde Sasuke'nin durumu biraz Hamura'nın durumuna doğru gidiyor. Zaten bu savaşa gelmesinin nedeni bu düzeni değiştirmekti. Bijuuları yok edicem,Hokage olucam söylemlerinde hep düzeni değiştirmek istediğini söyledi.
Çakra olmasaydı sharingan olmayacaktı ve böylece İtachi ailesini katletmek zorunda kalmayacaktı.Belkide klan diye bir şey olmayacaktı ve mutlu mesut yaşabileceklerdi.
Çakra olmasaydı Kyuubi'de olmayacaktı böylece Naruto'nun anne ve babası yaşıyor olacaktı.

Bu son 10 bölüm Hamura&Hagoromo anlaşmazlığını Sasuke ve Naruto arasında görebiliriz.
Kardeşini o fıçıya mühürlemiş olması falan mantıklı. Hoşuma gitti.

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 11 Eyl 2014 22:03

winans yazdı:
Portgas D Ace yazdı: Kontrol ? Komik olma o dediğine kontrol denmiyor. Hapsetme deniyor. Kontrol edebilseydi şayet, Chibaku Tensei yapmazdı Herkesin üstüne salardı. Madaranın yaptığı buydu zira. Kontrol etmiş olsaydı, Kurama Narutoya " Naruto bize Yardım et " diyemezdi. Madara ve Obito kontrol ettiğinde sadece itaat ediyordu, konuşmayı bırak kendi isteğiyle gözünü bile oynatamıyordu.
Bu son sayının türkçesini okumuşsundur muhtemelen, orada Sasukun bijulara yaptığı genjutsu ile bijuları kontrol altına almadı da hapsetti yani öylemi??? Genjutsuyu yaptı gücü ancak o kadarına yetti. Sasukun 9 bijunun hepsini aynı anda (ben kontrol diyorum, sen hapsetmek de, sana serbest) ne kadar süre ve ne şekilde kontrol edecek gücü var buda belirsiz.

Halbuki yazılarımı yazarken de Türkçe yazıyorum üstelik. Neyse ya Türkçe öğretmeni değilim.
İkili polemiğe girmeyeceğim.
Kardeşim, kusura bakma öyle olmayan bir şeye ben öyle diyorum diye kestirip atamazsın. Kendin söylemişsin "Genjutsu yaptı gücü o kadarına yetti" diye özetle kontrol etmeye çalıştı beceremedi hapsetti. Gücü yetip Genjutsuyu devam ettirseydi, Kontrol etmiş olurdu.

İkili Polemik lafını kimden duydum bilmiyorum ama, her yerde kullanınca insanlar seni allame sanmaz. Son olarak Türkçe yazdığını söyleyeceksen, en azından "türkçe" kelimesini "Türkçe" yaz Türkçe gibi bazı kelimelere ve özel isimlere önünde noktalama işareti olmasa'da "BÜYÜK" harfle başlanır. Mesajının son satırını da sonradan okudum. 15 ve 5 yaşlarında 2 kardeşim var, klavyeyi hangisine vermemi istersin ? Gerçi, seninle tartışmaya itmek ikisine'de hakaret olur.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

winans
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen winans » 11 Eyl 2014 22:29

Portgas D Ace yazdı:
winans yazdı:
Portgas D Ace yazdı: Kontrol ? Komik olma o dediğine kontrol denmiyor. Hapsetme deniyor. Kontrol edebilseydi şayet, Chibaku Tensei yapmazdı Herkesin üstüne salardı. Madaranın yaptığı buydu zira. Kontrol etmiş olsaydı, Kurama Narutoya " Naruto bize Yardım et " diyemezdi. Madara ve Obito kontrol ettiğinde sadece itaat ediyordu, konuşmayı bırak kendi isteğiyle gözünü bile oynatamıyordu.
Bu son sayının türkçesini okumuşsundur muhtemelen, orada Sasukun bijulara yaptığı genjutsu ile bijuları kontrol altına almadı da hapsetti yani öylemi??? Genjutsuyu yaptı gücü ancak o kadarına yetti. Sasukun 9 bijunun hepsini aynı anda (ben kontrol diyorum, sen hapsetmek de, sana serbest) ne kadar süre ve ne şekilde kontrol edecek gücü var buda belirsiz.

Halbuki yazılarımı yazarken de Türkçe yazıyorum üstelik. Neyse ya Türkçe öğretmeni değilim.
İkili polemiğe girmeyeceğim.
Kardeşim, kusura bakma öyle olmayan bir şeye ben öyle diyorum diye kestirip atamazsın. Kendin söylemişsin "Genjutsu yaptı gücü o kadarına yetti" diye özetle kontrol etmeye çalıştı beceremedi hapsetti. Gücü yetip Genjutsuyu devam ettirseydi, Kontrol etmiş olurdu.

İkili Polemik lafını kimden duydum bilmiyorum ama, her yerde kullanınca insanlar seni allame sanmaz. Son olarak Türkçe yazdığını söyleyeceksen, en azından "türkçe" kelimesini "Türkçe" yaz Türkçe gibi bazı kelimelere ve özel isimlere önünde noktalama işareti olmasa'da "BÜYÜK" harfle başlanır. Mesajının son satırını da sonradan okudum. 15 ve 5 yaşlarında 2 kardeşim var, klavyeyi hangisine vermemi istersin ? Gerçi, seninle tartışmaya itmek ikisine'de hakaret olur.
Yaşları 5 ve 15 ise muhtemelen senin yaşında en fazla olsa olsa 20 dir. Naruto ilk başladığında aşağı yukarı senin yaşlardaydım.
Yazılanları okumak, okuduğunu da anlamak lazım, sen daha okuduklarının bir kısmını anlıyorsun geri kalanını da yanlış anlıyorsun galiba. Bu da belki de bazı kelimelerin anlamını yanlış bildiğinden olabilir, kontrol hapsetmek kelimeleri gibi.

Şu yazdığın mesaja bakınca insan şaşıyor. Sen en iyisi dediğin gibi yap, örnek olacağın kardeşlerine söyle de klavyeyi elinden alsınlar, onlar belki daha düzgün OKUR ve YAZARLAR.

Tartışma polemik vs yok. Bunu da yazmayacaktım, yazdıklarını okuyunca kendini kaybettiğini anladım ve kendine gel diye yazdım. Zaten formada pek yazan biri değilimdir. Sen yine bu mesaja cevap yaz ama cevap bekleme.

Kullanıcı avatarı
lololo070707
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruo

Mesaj gönderen lololo070707 » 11 Eyl 2014 22:45

@Portgas D Ace
üzgünüm ama winans haklı şimdi kontrol etme demek bijju nun bilincini kapatıp istediği gibi hareket ettirmek demektir.Sasuke de bu kabiliyet var mangayı baştan sona okursan ve Sasukeye karşı antifansan(eğer öyleysen)antifanlığınıda bırakırsan orası bariz Sasuke'den iyi genjutsu kullanıcısı yok.Sasuke niye cibakuya hapsetti adamın amacı bijjuları yoketmek ve genjutsuya alıp saldırtsaydı eğer genjutsu bozulza bida yapana kadar Sasuke'nin işi biterdi onu göze alamamıştır.Şöyle düşün Orochimaru 4 kage yi canlandırdığında bilinçleri yerindeydi kontrol altında değildi ama sen çıkıp orochimaru onları hapsetmiyor kontrol ediyor(buraya dikkat et senin söyleyişinle benim ve winans söyleyişiyle değil)beceremez diyemmesin.Demek istediğimi anladıysan ne mutlu bana.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 11 Eyl 2014 23:57

Tamam, winans'a karşı saygısızlık edip üslubumu aşırıya kaçırmış (Kusura bakma kardeşim, sinirliyken bazen üslubum aşırıya kaçıyor ama sinirimin sebebi değilsin yanlış anlama)olabilirim fakat, Sasuke Bijuu'lara kontrol sağladı bu konu'da tamamız, fakat tam anlamıyla bir kontrol sayılmaz. Kuramayı falan tek olarak tabii kontrol eder, ama hepsini birden edeceğini sanmıyorum, (en azından bana göre) edemedi'de. Naruto'da Genjutsu yeteneği veya baskılamak için Mokuton'u olmadığı için Bijuuları kontrol edememesi normal, bu konuda kıyas yapmak Naruto'ya haksızlık olur, ikisi'ni Sennin Mod'da yarıştırmak gibi bir şey.

Hokageler'den de şöyle bir örnek çıkartabiliriz, Minato, Hiruzen ve Tobiramaya karşı kontrol sağlasa'da Hashirama'yı kontrol edemiyordu.

Herkesin fikri herkese geçecek diye bir şey yok, fakat Sasuke'nin Bijuuları Kontrol edemediği görüşünce yalnız olmadığımı düşünüyorum.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sasukenin yaptığı, Devrim değil, Diktatörlük. Bütün Ninja ulusunu kendi yönetecekmiş, Bunu'da Kageleri infaz ederek yapacakmış güldürmeyin beni asıl bu çocukça. Hiç mi düşünmüyor bu Sasuke denilen herif. Eğer Mizukage, Raikage, Tschuikage ve Kazekage'yi infaz edecek olursa Kagelerini öldüren adamı, Hokage yapan ulusa savaş açarlar. Ben Kumo'nun A öldükten sonra özellikle Bee'nin sessiz kalacağını sanmam, aynı şekilde Gaaranın ölümüne başta Ağabeyi ve Ablası olmak üzere Suna'da sessiz kalmaz, daha savaş yerinde 4. Savaş'ın bittiği yerde 5. Savaş çıkar. Sasuke bunları bastırıp Lider olursa Hitler'den, Stalin'den, Mussolini'den farkı kalmaz.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Mesaj gönderen AleXiel » 29 May 2015 14:49

Resim

Bu resim yeni Boruto filminden bir kare arkadaşlar. Dikkatimi mitsuki çekti. Kıyafet ve eldevinler tıpkı Toneri. Artık bu çocuğun Toneri'den olduğunu düşünüyorum. Hepimiz düşünüyoruz ama artık kesin gibi.
Ayrıca çocuğun Hyuuga stili olan Juuken duruşu da insanı düşündürüyor. Bu çocuğun gözlerine çok dikkat ettim.
Normalinde Mitsukinin göz bebekleri çok küçük ama burda çok büyük duruyor. Byakuganı yok ama görüş açısını arttırmak için göz bebeklerini mi büyütüyor diye düşündüm. Çok ilgincime gitti doğrusu. :D
Şu Mitsuki iyice favorim oluyor yeminlen :D

Kullanıcı avatarı
galeme
Favori Manga: Slam Dunk
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Mesaj gönderen galeme » 09 Eyl 2017 00:34

İyi teori.

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HXH- Slam Dunk- Naruto- Feng Shen Ji - Sun Ken Rock - Shokugeki No Souma Magi
Favori Anime: Fma Slam Dunk Hunter x Hunter Death Note Bleach
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 09 Eyl 2017 00:38

Bence tobi obito ama bence içime öyle doğdu admin ban atmazsın dimi?

Kilitli

“Naruto Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir