Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Naruto'da Muhtemel Esin Kaynakları (Spoiler)

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Celebhol
Favori Anime: -

Naruto'da Muhtemel Esin Kaynakları (Spoiler)

Mesaj gönderen Celebhol » 08 Oca 2013 12:58

Burada manga ile gerçek dünya arasında gördüğümüz ilginç bağlantıları yazacağız (Uğur da Descartes ile ilgili bir şeyler yazmıştı diye hatırlıyorum) .
Örneğin;
Dün akşam barış tutkusuyla bilinen ve barış ödülünü kuran Nobel'in dinamiti bulduğunu öğrendim. Savaşı o kadar korkunçlaştıracağını düşünmüş ki, artık bir daha savaş olmayacağına inanmış (tabii yanılmış, orası ayrı) . Bunu görünce aklıma Nagato'nun devasa silah yaratma ve bu silahın korkunç gücüyle savaşları durdurma projesi geldi. Bence ilginç bir rastlantı, muhtemel esin kaynağı olabilir.

Unutmayın, bu bağlantılar sadece olasılıkta bahsedilen şeyler. %100 şundan esinlenmiş, bundan esinlenmiş diye bir şey yok.

Edit: Bu da vardı;
Resim
Resim
You can ban a man, but you can't ban an idea.

Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Re: Naruto'da Muhtemel Esin Kaynakları (Spoiler)

Mesaj gönderen Haqoua » 08 Oca 2013 13:25

ugur_tatli ile I Hate Fiil Episode'in(Tam hatirlamiyorum ama bu arkadaslar olmasi lazim :) ) açtigi konuyu paylasamak istiyorum...Güzel bir teori idi.Bir bakin benzerlikleri göreceksiniz.

naruto-genel/juubi-deprem-tanrisi-t5643.html

Kullanıcı avatarı
I Hate Fiil Episodes
Bozkurt
Bozkurt
Favori Manga: Naruto, Bleach, Fairy Tail, Shingeki No Kyojin, One Piece, Death Note, Full Metal Alchemist, Beelzebub, Kuroko No Basket, History's Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Bleach, Shingeki No Kyojin, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Naruto, Fairy Tail, One Piece, Death Note, Beelzebub, Kuroko No Basket, Toriko

Mesaj gönderen I Hate Fiil Episodes » 08 Oca 2013 13:36

Japon kültürüne istinaden o kadar çok var ki sıralamakla bitmez :)
En yaygını Uchihalar arasında görmekteyiz. Yeri ve Göğü yaratmış olan ve bu ikisinin tanrısı olan Izanagi ve Izanami.
Tsukuyomi ( Ay Tanrısı ), Susano'o ( Fırtına Tanrısı ), Amaterasu ( Güneş Tanrıçası )

Sasuke'nin isminin 3. Hokage'nin babasından geldiğinde merak etmiştim ve kurcalamıştım. Sarutobi Sasuke'nin bir efsane olduğunu öğrendiğimde daha da şaşırmıştım. Sarutobi Sasuke, Japon folklorunda ünlü bir ninjadır. Japon sivil savaşın son dönemlerinde Osaka Kalesi savaşları sırasında savaş ağası Sanada Yukimuraya yardımcı olmuştur. On efsanevi ninja grubunun lideri olarak tanınır ve bu ninjaların aralarında en popüler olanıdır.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sarutobi_Sasuke
Edit: Tekrar okudum da bu Çocuklar için hikayeymiş :) Ayakta yemişler bizi yada İngilizce konusunda git gide mantarlıyorum :) Yok bu gerçekmiş ama aynı zamanda çocuklar için olan ayrı bir hikaye kahramanıymış sanırım.

Tachibana Dousetsu; Sengoku döneminin bir Japon samurayıdır. Dousetsu, Chidori (A Thousand Birds) adında efsanevi bir kılıçın sahibidir. Bir gün genç bir adam iken yağmur yağıyordu ve Dousetsu bir ağacın altına sığındı. Derken üzerine yıldırım düştü ancak, Dousetsu yıldırımı kesmek için chidoriyi kullandı. Bu olaydan sonra,kılıcın chidori olan ismini Raikiri (Yıldırım keser) olarak değiştirir. Hatake Kakashi'nin teknikleri.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tachibana_D%C5%8Dsetsu

Tıpkı Uğur'un Descartes örneğinde bahsettiği gibi bundan etkilenen Matrix ve Matrix'ten etkilenenin Kishimoto olduğunu düşünüyorum. Bu konuda ki fikrim ise ;
Matrix'e göre, dokunduğumuz, gördüğümüz, kokladığımız, duyduğumuz ve tattığımızı sandığımız her şey aslında beynimize gönderilen elektrik sinyalleridir. Descartes ise, öğrendiğin, gördüğünün, duyduğunun, inandığının hepsini birden büsbütün silerek, her şeyden kuşkulanmaya başladı. Yalnız tek bir şeyden emindi, o da düşüncenin varlığı. İkisininde ortak görüşü 5 duyumuzla hissettiklerimizden başka bir şeylerin olabileceği. Bu örnekler bana Genjutsu'yu anımsatıyor.

Yine aynı şekilde Matrix ve Genjutsu arasında ki bir diğer benzerlik ; Güçlü bir Genjutsu'da olduğunuzun farkında bile olsanız kendiniz kolay bir biçimde uyanamıyorsunuz. (Itachi'nin, Narutoya yaptığı gibi) Ama arkadaşlarınızın çakrası ile ufak bir dürtmesiyle kendinize geliyorsunuz. Tıpkı, Matrix'te Neo'nun bazı şeylerden kuşkulanması ama bir şekilde uyanamaması gibi. Morpheus reis gelip Neo'yu uyandırana kadar Neo şüphelense de uyanamıyor.
*Genjutsudan uyanmanın tek yolu bu değil tabi, bir çok kere gördük ki kendi canını yakarak da uyanabiliyorsunuz. (Itachi-Kurenai, Aaba-Kisame)

Son olarak ise kendi çapımda mantıklı gelen Juubi'nin, Deprem Tanrısı Nai No Kami ile olan benzerlikleridir. Saolsun Hakan linki yollamış. Merak edenler oradan bakabilirler.
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Resim

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Mesaj gönderen ugur_tatli » 08 Oca 2013 17:54

Ortaya dökmediğim felsefeci, mit yok şu konuda. :kiss:
manga-manhwa-teori-ve-bilgilendirme-f99 ... t5488.html

Bu da var bir şeyler. :kiss:
naruto-genel/itaci-nin-gercekligi-decar ... t5942.html

Bu da olabilir. :whistle:
naruto-genel/rasengan-in-tobi-yi-oldurm ... t5953.html

Japonları hesaba katarsak çok ama çokkkk esinlenme var. Yapılan teknikler, isimler, çizimler saymakla bitmez.
Bitch I'm in the cut, Rotom-C
You don't really wanna see me turn my hat and roll them sleeves
Bodybaggin' your whole team like groceries
Turn your Tauros to roast beef
Take your money, badges and your girl with me
First I make her Acid Spray, Then I drop my Special D
-The Based Lord himself

Sae
Favori Manga: -

Mesaj gönderen Sae » 08 Oca 2013 23:52

Gora'da tahta elementinden söz edildi daha önce de tahtanın bir element olarak kullanıldığını görmedim. Tahta tahta elementi konusunda Gora'dan esinlenilmiş olabilir :lol:

Bunun dışında ya Avatar Naruto'dan ya Naruto Avatar'dan esinlenmiş o kesin.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood, Bleach, One Piece, Shingeki no Kyojin

Mesaj gönderen madaraninsolsharingani » 08 Oca 2013 23:55

Sae yazdı:
Bu sonuca nereden vardın? Element olayındansa, bu 4 elementi kullanan bir çok anime, hadi animeyi geçtim simyacı var.
Resim

Sae
Favori Manga: -

Mesaj gönderen Sae » 09 Oca 2013 01:51

madaraninsolsharingani yazdı:
Sae yazdı:
Bu sonuca nereden vardın? Element olayındansa, bu 4 elementi kullanan bir çok anime, hadi animeyi geçtim simyacı var.
Elementlerden kurulu ülke adları, başrolün element tipi, seçilmişlik, gözden çakra fışkırışı(Avatar halinde gözler ışıklı Kyubi halinde kırmızı) gibi özellikleri benzetiyorum.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Mesaj gönderen Light of God » 09 Oca 2013 08:48

Sae yazdı:
madaraninsolsharingani yazdı:
Sae yazdı:
Elementlerden kurulu ülke adları, başrolün element tipi, seçilmişlik, gözden çakra fışkırışı(Avatar halinde gözler ışıklı Kyubi halinde kırmızı) gibi özellikleri benzetiyorum.
Panpa bu saydıkların bütün animelerde var.

Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Mesaj gönderen Haqoua » 09 Oca 2013 09:08

Konu Dışı
Arkadaslar gerçek dünya ile ilgili olan bir benzerlik var ise yazacagiz.Animeler yada Mangalar birbirine benzeyebilir tabiki bu çok normal.

Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

Mesaj gönderen M.B. » 20 Oca 2013 02:47

Arkadaşlar yorumların hepsi çok süper ve katılıyorun. Ama bir de pandora ve nazar hakkındaki efsanelere bakarsanız Naruto ve evrenin genel mantık ile bu efsaneler üzerinden gidiyor gibi. Nerden mi çıkardım derseniz bir arkadaşomın sınıf yönetimi dersinde işlediği konu üzerinde bu da vardı ve bayağı detaylı bilgi aldık. Araştırdığı yerleri en kısa zamanda öğrenip burda sizinle paylaşıcağım.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care

“Naruto Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir