Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Uzumaki Naruto

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Mesajlar: 1557
Kayıt: 11 Ağu 2014 04:28
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir

Uzumaki Naruto

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 23 Eyl 2014 21:27

Uzumaki Naruto
Karakter Adı : Uzumaki Naruto - うずまきナルト
Yaşı : Part 1 : 12-13 Part 2 : 15-17 The Last : 19 Epilouge : 32
Boyu : Part 1 : 145.3 cm-147.5 cm 166 cm The Last : 180 cm
Kilosu : Part 1 : 40.1 kg-40.6 kg Part 2 : 50.9 kg
Ünvan : Part 1 : Genin - 下忍 Part 2 : Genin - 下忍 The Last : Genin - 下忍 Epilouge : Hokage -火影
Lakapları : Konoha'nın Turuncu Hokagesi - 木ノ葉のオレンジ火影 (Konoha no Orenji Hokage), Kehanetteki Çocuk - 予言の子 Yogen no Ko, Dünyanın Kurtarıcısı - この世の救世主 Kono Yo no Kyūseishu, Konoha'nın Kahramanı - 木ノ葉隠れの英雄 Konohagakure no Eiyū, Yedinci Hokage - 七代目火影 Nanadaime Hokage
Ortaya Çıkışı : Manga 1. Sayı, Anime 1. Bölüm
Görünümü : Uzun dik Sarı saçlı, Mavi gözlü beyaz bir gençtir.
Takımları : Kakashi-Han(Dainanahan) Kakashi Takımı (Takım 7), Konoha no jūichinin (Konoha 11'i), Team One (Takım 1)
Akademi Bitiriş Yaşı : 12
Bağlılık :
Resim Saklı Yaprak Köyü - 木ノ葉隠れの里 Konohagakure
Resim Kurbağa Dağı 妙木山 Myobokuzan
Resim Birleşmiş Shinobi Kuvvetleri - 忍連合軍 Shinobi Rengōgun
Eğitmen Hateke Kakashi - はたけカカシ Jiraiya - 自来也
Klan : Resim Uzumaki Klanı - うずまき一族 Uzumaki Ichizoku
Sınıf : Bilge - 仙人 Sennin, Sensör Tipi 感知タイプ Kanchi Taipu, Taşıyıcı 人柱力 Jinchūriki
Bijuular : Shukaku - 守鶴 Matatabi - 又旅 - Isobu 磯撫 Son Gokū -孫悟空 Kokuo - 穆王 Saiken - 犀犬 Chomei - 重明 Gyuki - 牛鬼 Kurama - 九喇嘛
Aile :
Namikaze Minato - 波風ミナト ---> Babası |Chichiyo|
Uzumaki Kushina - うずまきクシナ ---> Annesi |Hahaoya|
Jiraiya - 自来也 ---> Manevi Dedesi |Supirichuaru Sofu|
Hyuuga Hinata - 日向ヒナタ---> Eşi |Tsuma|
Uzumaki Boruto - うずまきボルト---> Oğlu |Musuko|
Uzumaki Himawari - うずまきヒマワリ---> Kızı |Shōjo|
Seviye : Kage - 影
Element :
Resim Rüzgar - 風遁 |Fūton|
Resim Yıldırım - 雷遁 |Raiton|
Resim Toprak - 土遁 |Doton|
Resim Su - 水遁 |Suiton|
Resim Ateş - 火遁 |Katon|
Resim Magma - 熔遁|Yōton|
Resim Mıknatıs - 磁遁 |Jiton|
Resim Buhar 沸遁 |Futton|
Resim Karanlık - 陰遁 Inton |Yin|
Resim Aydınlık - 陽遁 Yōton |Yang|
Resim Aydınlık/Karanlık- 陰陽遁Onmyōton |Yin/Yang|
Kekkei Genkai :
Resim Magma - 熔遁; 溶遁 |Yōton|
Resim Mıknatıs - 磁遁 |Jiton|
Resim Buhar 沸遁 Futton
Resim

Öz Geçmişi

Çocukluğu
Maskeli Ninja'nın, Annesi'nin taşıdığı Kurama(Kyuubi)'yı, doğum'da zayıflayan mührü bozarak, kontrol altına alıp Köye saldırmasıyla Anne ve Babasını kaybetmiş, Kurama'nın Jinchuuriki'si olmuştur. Böylece Köy'de herkes tarafından, dışlanıp, nefret edilmiştir. Çünkü herkes Naruto'ya bakınca sevdiklerini öldüren Kurama'yı görürler, Naruto'da yalnız büyüyüp, Anne-Baba sevgisi görmemiştir, Köy'deki herkes tarafından nefret'de edilince, herkesin dikkatini çekmek için çareyi yaramazlık'ta bulmuştur, Hokagelerin suratlarını boyamak, Köyün tamamını boyamak gibi şeyler yapmıştır, fakat başarısız olmuştur. Onu zor'da olsa kabul eden bir kişi bulmuştur, ilk başlar'da anlaşamazlarsa'da, arkadaşları tarafından Naruto'ya yapılan bir şaka sonucu, yakınlaşmış ve birbirlerini anlamaya başlamışlarıdır. Naruto ise kendisini seven ilk kişiyi bulduğu için artık daha mutlu olmuştur fakat yaptıklarından hiç bir zaman geri kalmamıştır. Geninliğe geçiş sınavı, başarısız olduğu Bunshin sınavı olunca sınavdan kalır, fakat diğer bir öğretmeni tarafından kandırılıp, Shodai Hokage'nin Yasaklı Parşömeni (Fuin no Sho)'yu alıp Kage Bunshin Tekniğini öğrenmiştir, fakat bunun bir tuzak olduğun'dan habersizdir, Köyde Naruto'yu bulmak için bir takım oluşturulur ve Naruto aranmaya başlanır onu Iruka bulur, Narutonun kandırıldığını anlar, Naruto'yu korumak için yaralar alır ve sözleri Narutoyu çok etkiler daha sonra Naruto, Iruka'yı ve kendisini kurtarmak için Tajuu Kage Bunshin no Jutsu yapar, ve böylece beklemediği bir şekilde sınavı'da geçmiş olur.

Resim
Resim

Chuunin Sınavı ve Jiraiya ile tanışması
Genin sınavın'dan geçtikten sonra, sınıfta takımların dağıtılmasını bekler takımına ise aslın'da yakın hissetiği fakat havalı olduğu için sevmediği Sasuke ve Sakura ile aynı takıma düşer, Takım Liderleri ise, Kopyacı Ninja Hateke Kakashidir. Böylece Genin Sınavlarına başlarlar, zorlu bir sınavları vardır, çünkü Kakashi zillerin alınmasına değil, takım uyumuna önem vermektedirler, Öğleye kadar zili almayı başaramamışlardır ve sadece 2 kişilik yemek vardır, Uyanıklık yapıp yemeği önceden yemeye çalışan Naruto cezalanıp Ustası Jiraiya gibi kütüğe bağlanmıştır ve Kakashi sadece 2 kişilik yemek olduğunu ve Naruto'ya yemek vermeleri halinde kalacaklarını söyler aslında asıl sınav'da burasıdır, Sasuke'nin Naruto'ya yemek vermesiyle beklemedikleri bir şekilde sınavı geçip, Genin olurlar ve Takım 7'yi oluştururlar.

Resim
Resim

C-Rank olarak aldıkları görev, aslında zorlu bir A-Rank görevidir, farkında olmadan'dan zorlu görevleri, Marangoz olan yaşlı adamı korumaktır. Rakip adam'da Yaşlı Adamı ortadan kaldırmak için Zabuza'yı tutmuştur. Fakat ne Kakashi'nin nede diğerlerinin bundan haberi yoktur. İlk görevlerinde başta korksa'da Sasuke'yle müthiş bir takım oyunu örneği vererek Zabuza'yı alt etmişlerdir. Haku ise Zabuza alacak olan Avcı ninja olarak görünüp, Zabuza'yı kurtarmıştır.

Resim

Marangozun evine geldiklerinde, Kakashi tarafından, çakra kontrol eğimi verilir. Bu eğitime başarısız olarak başlasa'da Sasuke ile birlikte, sabaha kadar çalışıp ağacın zirvesine ulaşırlar.

Görevin zor kısmı başlamıştır, Naruto ve Sasuke Haku'nun Kekkei Genkai'si olan buz bloka hapsolmuşlardır. Naruto pek bir şey yapamasa'da, burada Sasuke'nin kendini feda etmesiyle canlı kalmıştır. Sasuke'yi iğneler içinde, ölü biçimde görünce, Naruto Kyuubi çakrası salgılar ve bu sayede kurtulmuştur. Sasuke ise öldü sanılmıştır. Kakashi, Zabuza'yı Raikiri ile öldürmek üzereyken araya Haku girmiş ve o ölmüştür. Zabuza'nın, Haku'nun ölmesini umursamaması ve gülmesi, Naruto'nun moralini bozmuştur ve Zabuza ile Haku'nun onu ne kadar sevdiği ve Zabuzanın ona yaptıkları hakkında konuşmuştur. Bu konuşması, Zabuza'ya dokunmuş ve onu ağlatmıştır. Zabuza daha sonra kendisini tutan sahtekar adamı öldürmüş ve Haku'nun yanında can vermiştir. Köprü'ye ise Büyük Naruto Köprüsü adı verilmiştir.

Resim
Resim
Resim

Chuunin Sınavları'nın başladığı duyurulur ve Kakashi Takımına güvendiğini, katılmaları için onay verdiğini söyler. Böylelikle, Naruto'nun hayatını değiştirecek olaylar yani Chuunin sınavları başlamış olur. Sınavın 3 kısımdan olacağı, ilk kısmın yazılı sınav olacağı duyurulur. Yazılı sınav bir genin'in yapabileceğinden çok zordur. Sınavı bırakıp gidecek kişi, takımını da eleyeceği için sınavı bırakmaz. Sınavın amacı ise, görev sırasında takım arkadaşlarını geride bırakıp bırakmayacağı ve takım arkadaşlarını ne kadar düşündükleridir. Naruto bu sınavı bir çok kez bırakmak istese'de, Sasuke ve Sakura'nın elenmesini istemediği için, bırakmaz. Sınav gözlemcileri yüzünden kopya'da çekemez, çaktırmadan kopya çekmek için ise yeteneği yoktur. Sınav için geri sayım bittiğinde, sınavı bırakmayan herkesin geçtiği söylenir. Böylelikle 2. Aşamaya geçerler.

Resim

2. Aşama ise, Ölüm ormanını 2 parşömenle tamamlamaktır. Ancak her takıma 1 tane parşömen verilir, yani geçmek için başka takımdan parşömen almak zorundadırlar. Naruto 2. Aşama için tanıtım yapılırken, Anko'ya karşı ukalalık yapınca, yanağına çizik yemiştir. Kapılar açıldığında macera başladığında, Naruto tuvalete gider o gittiğinde ise bir başka shinobi onun klığına girer, Sasuke ile Sakura'yı öldürmeye kalkar. Naruto sonradan gelince, Sasuke ile birlikte bu Shinobi'yi yenerler ancak kaçı gider. Sasuke bir şifre koymaya karar verir, bu sırada Orochimaru tarafından dinlenmektedirler. Orochimaru üçlüyü dağıtmak için saldırır, Naruto ise saldırıya kapılır ve bir ağaca çarpıp bayılır. Kendine geldiğinde, Orochimaru'nun yılanı tarafından yutulur. Naruto burada ölecek duruma gelse'de, aklına Iruka, Kakashi, Sasuke ve Sakura gelir Hokage olma hayalini hatırlar ve Kage Bunshin yaparak yılana kendini kusturur. Soluğu Sasuke ve Sakura'nın yanında alır, geldiğinde Sasuke'yi yılandan kuratarır ve korkak tavırlarını görünce, benim tanıdığım Sasuke değilsin der. Orochimaru ile bir süre dövüştükten sonra, amacını yerine getiren Orochimaru buradan, Sasuke-kun beni arayacak, güç için beni arayacak der ve gider. Naruto ve Sasuke yarı baygın durumdadır. Bu durumdan Ses ninjaları yararlanır ve saldırıya uğrarlar bu saldırıdan Sasuke'nin Lanetli Mührü sayesinde kurtulurlar. Son aşamada ise 2 parşömen ile kuleye gitmek üzerelerken, Kirigakure ninjalarının, jutsusuna yakalanırlar. Bu çok uğraştıran bir jutsu olsa'da, Naruto Henge no jutsu ve Kage Bunshin ile Kirigakure ninjalarına karşı plan yapar. Bu plan tutar fakat Naruto tüm çakrasını tüketmiştir, Kabuto ve Sasuke Kirigakure ninjalarını dövüp, kuleye varmışlardır.

Resim
Resim

3. Aşama bireyseldir burada yapılan yanlış veya doğru takımı değil, bireyi etkiler. Sasuke burada Naruto'ya seninle'de dövüşmek isterim deyince Naruto çok sevinmiştir. Karşılaşmalar yapılır ve sıra Naruto'ya gelir, rakibi ise Kiba olacaktır. Kimse Naruto'ya şans vermiyordur, Kiba işinin çok kolay olacağını bir darbelik işi olduğunu söyler o kadar küçümser ki Akamaru'yu bile kullanmaz, Naruto darbesinden kurutulunca Akamaru ile saldırır Naruto bunu lehine çevirir ve bu sayede hem Kiba'ya saldırır hemde Kiba'nın Akamaruya vurmasını sağlar onu küçümselerde burada yenilmeyeceğini ve Hokage olacağını söyler dayak yemişte olsa, Kiba'yı yener. Bekleme alanına çıkarken, Hinata ona ilaç vermek ister, Naruto bunu anlamaz fakat, Kurenai ilaç olduğunu almasını söyler, Naruto ilacı alır Hinataya teşekkür edip gider. Neji ile olan dövüşünde, Hinata'ya destek verir.

Resim
Resim

Dövüşlerin ilk bölümü biter ve ara verilir. Lee'yi ziyarete gittiğinde, Gaara ile karşılaşır ve Gaara ikisininde canavar olduğunu onun nasıl böyle ola bildiğini söyler. Burada Lee'nin hayatını'da kurtarırlar. Daha sonra Kakashi'nin Sasuke'yi eğitmesi zoruna gider ve Kakashi'ye onu da eğitmesini söyler. Kakashi onu reddeder ve Ebizu'yu verir ilk önce güçsüz görür ancak iddiayı kaybedince eğitime başlar. Eğitim sırasında Jiraiya görülür, Ebizu onu alt etmeye çalışır fakat tek yer. Naruto kendisini Gama-Senni olarak tanıtan Jiraiya'ya Ero-Sennin diye seslenir ve onu eğitmesini söyler, Jiraiya bunu doğal olarak reddeder ve gider ancak Naruto vazgeçmez ve Jiraiya eğitim vermeyi kabul eder. Suyun üstüne yürüme eğitimi sırasında, mühür Jiraiya tarafından fark edilir ve burada Yondaime'nin oğlu olduğunu anlar. Mühür biraz olsun gevşeyince Naruto daha rahat kontrol verdiği çakrası ile suyun üstünde yürümeyi başarır. 2 Antrenmanı ise Kuchiyose (Çağırma Tekniği)'dir bunun için Kyuubi çakrasını kullanması gerektiğini düşünen Jiraiya, Naruto'ya tüm çakrasını harcatır genede işe yaramaz. Her seferinde iri baş çağıran Naruto'ya Jiraiya ölümle burun buruna getirmeye karar verir ve tam anlamıyla, kurbanlık koyun gibi ömrünün son anlarını iyi geçirmesini sağlamaya çaşlışır. Bundan biraz bile şüphelenmez, Naruto'cuğumuz. Dilek gerçekleştirme fazlı bitince, Jiraiya şelalenin yanından Naruto'yu iter. Tutunmaya çalışsa'da kaygan kayalara tutunamaz ve öleceğini zanneder, bu sırada ilk kez Kurama'nın yanına gider ve çakrasından vermesini söyler. Bu çakra sayesinde, Myobokuzan'ın en güçlü kurbağası Gamabunta'yı çağırır. Bunta, Naruto'yu velet olarak görse'de üstünde kalmayı başarınca saygı duymaya başlar.

Resim
Resim
Resim
Resim

Tekrar sınava dönülür, bu sefer rakibi Hyuuga'nın dahisi Nejidir. Gene kimse şans vermez buna en başta Neji dahildir. Neji'nin bahsettiği şeyleri zırvalık ve saçmalık olarak gördüğünü ve iddia ettiği gibi yenileceğini değil, Neji'yi yeneceğini söyler. Neji karşısında güzel bir dövüş çıkarır. Herkes son darbede yenildiğini düşündükçe ayağa kalkar. Son seferinde tüm çakra kapakları kapatılır ancak ve bu sefer işi bitti denilir. Ancak yenilen Naruto Kage Bunshin'dir Neji yendiğini düşünüp gittiği sırada, Bunshin bozulur ve toprağın altından Naruto Neji'ye vurur ve galibiyeti elde eder. Bu sırada Neji'yi de değiştiren insan olur.

Resim
Resim
Resim

Yaprağı Ez Planı ve Sandaime'nin Ölümü

Yıkım başlar ve Naruto kendisi gibi Jinchuuriki olan Gaara'nın peşinden gider Sasuke'yi kurtarır ve dövüşmeye başlarlar Ichibi Gaara'da uyandıktan sonra, bastırabilmek için Gamabunta'yı çağırır ve Gaara'yı uyandırır, dövüşlerinin ardından Gaara Naruto'nun arkadaşlarına duyduğu sevgiden etkilenmiş ve düzelmeye başlamıştır. Yıkım durdurulmuştur fakat tüm Konoha'yı etkileyen olay Sandaime'nin ölümüdür. Yeni Hokage için Jiraiya'ya teklif götürülür fakat o tembel olduğu için reddeder ve Tsunade'yi önerir. Teklifi makul bulunur fakat yanına 3 ANBU verileceği söylenir, Jiraiya sadece ayak bağı olacaklarını söyler ve yanına başkasını alacağını söyler ve Naruto ile birlikte Tsunade'yi aramaya giderler.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Rasengan Eğitimi ve Yeni Hokage'nin gelişi

Jiraiya Tsunade'yi aramak için yanına Naruto'yu alır ve köyden çıkarlar. Otel'de yalnız olduğu sırada, Itachi Naruto'yu almaya gelir. Sasuke'de bu olayı duyup soluğu burada alır, ancak Sasuke Tskuyomi'ye kapılır Naruto ise yakalanacakken, Jiraiya gelir ve ikiliyi kurtarır.

Resim

Yemek yedikleri sırada, ukalalık eden bir Chuunin Jiraiya tarafından bir jutsu ile döne döne uçurulur. Bu jutsuyu Naruto çok merak eder, Jiraiya bunun eğitimini vereceğini söyler ve aşama aşama olacağını bildirir. 1. Aşama su balonunu içeriden çakra ile akıntı oluşturarak, patlatmaktır, bu antrenmanı sırasında avuçları yara bere olur. Bir kediden ilham alarak ilk aşamayı bitirir. İkinci aşama lastik balonu patlamak yani bundan 10 kat zor bir eğitimdir. Jiraiya'nın kendisini izlemesini istese'de Jiraiya reddeder ve kendisini yanlış anladığını onun öğretmeni olmadığını, sadece söz verdiği için Rasengan eğitimi verdiğini söyler. Ama antrenman sırasında Jiraiya ile bağları gerçek anlamda gelişir, çünkü gördüğü ve üzüldüğü, baba oğul'un dondurma paylaşma olayını Jiraiya, Naruto'ya yapar. Eğitim 1 Ayını da alsa, olmayacak deyip bıraktığı noktadan devam edip bunu da başarır. Son aşama balonu içiriden döndürüp patlatmamaktır. Bu eğitim sırasında, Tsunade ile tanışır. Fakat Naruto Tsunade'den hoşlanmaz zira kendisinin hayran olduğu Hokageliği aşağılamıştır, bu yüzden Naruto kendisini tutamayarak Tsunade'ye kafa tutmuştur. Fakat tek bir parmak ile yenilmiştir ve Tsunade Naruto'nun Rasenganı asla yapamayacağını söyler, bu konuda Naruto ile iddiaya girerler. Orochimaru ise Jutsularının kazanabilmek için Tsunade'ye gider ve Tsunade teklifi ilk etapta reddeder ve tuzak kurar tuzağında Kabuto yüzünden başarısız olmuştur, bu kapışmayı gören Jiraiya olayı müdahale eder ve Naruto yorgun Tsunade'yi Kabuto'dan kurtarıp, Rasengan yapar, daha sonra Sanninler arasında bir dövüş başlar, olaylar durulduğunda ise Naruto iddiayı kazandığı için, Tsunade'nin kolyesini alır ve Beşinci Hokageyi Köye götürürler. Beşinci köye gider gitmez Sasuke'yi tedavi eder.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Sasukenin Kaçışı
Son görevlerin'de yaralanan Sasuke, Naruto'nun Jonini yenmesi ve bu denli güçlenmesini kabullenemez ve bir maça davet eder. Normal başlayan dövüşte her iki tarafta en güçlü jutsularını yapmıştır ve Kakashi tarafından durdurulmuştur.

Resim

Naruto'nun kendisin'den daha güçlü olduğunu kabullenemeyen Sasuke, Orochimaru'nun yanına giderek Köy'den kaçmıştır ve Narutonun'da içinde olduğu bir Kurtarma Takımı oluşturulmuştur, burada Naruto ve arkadaşları tek tek Ses ninjalarıyla karşılaşmışlardır. Naruto'nun rakibi Kekkei Genkai sahibi Kimimaro'dur fakat Sasuke'ninde kaçma'ya başlamıştır ve Naruto bu yüzden peşin gidememiştir, daha Sonra Lee yardıma gelmiş ve Naruto Sasuke'yi Sonun Vadisin'de yakalamış ve burada karşılaşmaya başlamışlardır, Sasuke Lanetli Mühür ile Naruto'da Kuyruklu çakrasıyla uzun bir dövüşe girişirler, burada Sasuke Sharinganın 3. Virgülünü uyandırmıştır. Sasuke Narutonun bir ailesi olmadığı için, kendisini anlayamayacağını söyler. Dövüşlerinin sonunda Sasuke Chidori'si ile Naruto'da Rasenganıyla girişirler. Naruto'nun burada
amacı Sasuke'nin alın koruyucuma çizik bile atamazsın dediği için, sadece çizik atmaktır, böyle'de yapar ve yere düşer. Sasuke ise Naruto'yu öldürmekten vazgeçer çünkü ağabeyi'nin söylediği şekilde güç kazanmak istemiyordur.

Resim
Resim
Resim


Yeni Dönem

Sasuke'yi geri getirmek için, güçlenmek isteyen Naruto'nun imdadına Jiraiya yetişir ve Köyden alıp yanına eğitime götürür. 2 Yıl boyunca Jiraiya ile eğitim yapar.

Resim
Resim
Resim

Gaara'nın Akatsuki tarafından kaçırılışı

Zili, Kakashi'den zaafından faydalanarak aldıktan sonra, Takım 7 olarak bu sefer Öğretmen-Öğrenci olarak değil, ast-üst olarak görevlere çıkacaklardır. İlk görevler C-Seviye olacaktır, Naruto tahmin edildiği üzere buna direkt itiraz eder. Bu görevi alacakken, Gaara'nın Akatsuki tarafından kaçırıldığı haberi alınır, Naruto bu duruma çok üzülür, sürekli her şeyin Gaara'nın başına gelmesi onu üzmüştür ve dinlenmek bile istemeden, Sunagakure'ye doğru ilerler. Sunagakure'ye vardıklarında biraz dinlenirler ve Kankuro'yu da iyileştirdikten sonra Chiyo'yu da yanlarına alarak Deidara ve Sasori'nin peşinden giderler. Sasori'yi Chiyo ve Sakura alt eder. Naruto ise Kakashi ile birlikte Deidara'nın peşinden giderler, Naruto burada kuyruklu çakrasını sızdırmıştır bu dönüşümü Kakashi, Jiraiya'dan aldığı çakra bastırma kağıdı ile bastırır. Kakashi, burada ilk kez Kamui kullanır ve Deidara'nın diğer kolunu'da kopartır. Deidara'dan kurtulduktan sonra, Gaara'nın kapatıldığı yeri açar fakat her şey için çok geçtir, Bijuu'su çıkarılan Gaara ölmüştür. Naruto kendini tutamaz. Ancak gene bir TNJ yaparak, Chiyo'yu etkiler ve Chiyo sadece kendi bildiği yasaklı teknik olan, yaşam transfer tekniğini kullanarak Gaara'yı dünyaya döndürür. Naruto'nun bu tutumu ve Kazekage'yi kurtarması herkesi etkilemiştir, en çokta Gaara'yı. Araları burada bir kez daha ve iyice kuvvetlenmiştir.


Resim
Resim
Resim
Resim

Sasuke'yi yeni Takım 7 ile arayan Naruto, Orochimaru'nun sığınaklarından birinde onu bulur bu sığınakta, araları kötü olan Sai'ye ağabeyini hatırlatır ve aralarının düzelmesini sağlar. Ancak Sasuke ile karşılaştıklarında, aralarında artık resmen bir uçurum olduğunu fark eder. Sasuke karşısında ezilip, dayak yer. Ve bunu kaldıramaz.

Resim

Fuuton Rasen Shiruken Eğitimi
Sasuke karşısın'da güçsüz olduğunu fark eden Naruto, güçlenmek istemektedir. Jiraiya'dan eğitim almaya fırsat bulamaz. Kakashi ile eğitim yapmak ister, ilk önce element tipini tespit eder Kakashi. Naruto Rüzgar elementi kullancısı olan, Asuma'ya gider ve ondan'da element eğitimi alır. Kakashi kimsenin başaramadığı ama Naruto'nun başaracağına inandığı tekniği yapmasını ister. Bu eğitim sırasında, zorlanacağı için Kyuubi çakrası sızmaması tehlikesi olduğu için Yamato'da yerini alır ve birde şelale oluşturur. Uzun yıllarda bitecek tekniği Kakashi'nin tavsiyesiyle yüzlerce klon ile kolay yoldan bitirecektir. Burada uzun süre eğitim alır, Asuma öldüğü için Kakashi gider. Yamato ile bu tekniği tamamlayan Naruto, ilk olarak Kakuzu üstünde kullanır ve ne kadar büyük güçte bir jutsu olduğu gözükür. Ancak bu teknik Naruto'ya zarar verdiği için Tsunade tarafından Kinjutsu ilan edilir. Naruto bu eğitim sırasında, Jiraiya'yı son kez görmüştür.

Resim
Resim
Resim
Resim

Naruto ve oluşturulan ekibi Sasuke'yi aramaktadır. Bu sırada Itachi ile tekrar karşılaşır, Genjutsu'dan kaçmaya çalışsa'da Genjutsu'ya yakalanır. Ancak Itachi savaşmak niyetinde değildir. Naruto'ya Sasuke hakkında bazı sorular sorar, Naruto Sasuke'yi onun aksine kardeşi olarak gördüğünü söyler. Bunu üzerine Itachi Naruto'ya, peki Sasuke köyü yok etmeye kalksa, köyü mü korurdun yoksa Sasuke'den yanamı olurdun diye sorar. Naruto'da Sasuke'yi öldürmeden köyü kurtardım der. Itachi bunu çocukça görür ama Naruto, Itachi'nin sınavından geçer ve burada, Shisui'nin Sharinganını bulunduran kargay, Naruto'nun içine yerleştirir. Sasuke'nin köye saldırması durumunda aktif olacaktır ve Katoamatsukami ile Sasuke'yi doğru yola getirecektir.

Resim
Resim


Jiraiya'nın Ölümü
Akatsuki'nin Liderinin yerini öğrendikten sonra Paini yenip Shinobi Dünyası'nı büyük yıkımdan kurtarmak için harekete geçer ve Amegakure'ye gider fakat Pain tahminin'den güçlü ve gizemli çıkar öldürdüğü Pain'ler geri de gelince, sırrını çözdüğü sırada boğazı parçalanır ve konuşamaz daha ölmeden Fukasaku'nun sırtına sadece Naruto'nun çözebileceği bir şifre bırakır ve ölür. Naruto bunu duyunca çok üzülür, odadan çıkarken, Tsunade'ye Ero-Sennin Beşinci Hokage olsaydı, senin böyle aptalca bir şey yapmana izin vermezdi, der ve çıkar. Naruto dışarı çıkar Jiraiya'yı düşünür hep, bankta elinde dondurma ile ağlarken, Iruka kendine getirir. Şifreyi zorda olsa çözer ve Painlerin kontrol ediliğini asıl olanın içlerinde olmadığını çözerler.

Resim
Resim
Resim
Resim

Senjutsu Eğitimi ve Köyü Kurtarması

Konoha'nın en güçlü Shinobilerin'den birinin bile alt edemediği düşmana karşı, Naruto Senjutsu eğitimine alınır. Burada sadece Jiraiyanın azmine sahip olanların yapabileceği bir eğitim almaya başlar. Çok zorlu eğitimlerin ardından, Naruto Senjutsu eğitimini tamamlar.

Resim
Resim


Ancak, Naruto gecikmiştir. Çünkü Konohanın yıkımı başlamış ve Naruto ancak Köy'ün yıkımından sonra yetişebilmiştir. Yeni güçleriyle Painler'den birini, tek hamle'de halletmiştir. Bunta ve diğer Kurbağalar ile dövüşe başlamıştır. Doğrudan bir FRS yollar, Rinnegan ile görseler'de yayılacağını tahmin edemezler ve dağılınca bir Pain yok olur. Diğer bir Pain'i Bunta'nın ağzının içinde alt eder ve Kuchiyose'lerinden kurtulur. En sinir bozuculardan biri olan ve diriltmeye yarayan Pain'i (Naraka Path) duman bombası atarak, FRS yollar Ninjutsu emen Pain gelse'de bu henge yapmış Narutodur. Bir FRS daha gelir ama bu şaşırtmak içindir, çünkü Bunshin Naruto yukarıdan gelir ve Naraka Path'i yener. Ninjutsu ve çakra emen Pain'e yakalandığında ise, Senjutsu çakrası toplar ve taşa dönüştürür. Uzun süren dövüş sırasında, Naruto Painin çakra çubuklarına yakalanır ve hareket edemez hale gelir. Onu kurtarmak için Hinata harekete geçse'de vahşice yenilir. Öldüğünü sanan Naruto şok geçirmiş ve büyük bir nefret ile dolmuştur. Kontrolü Kyuubi'ye bırakmıştır ve 9 Kuyruk salınımına kadar ilerlemiştir. Painin Chibaku Tensei'ne yakalandıktan sonra, iç dünyasında Kyuubi'nin mührünü parçalamak üzereyken Babası Yondaime Hokage ile tarafından durdurulmuştur. Babasıyla konuştuktan ve babasının ona güvendiğini duyduktan sonra Naruto büyük bir öz güven ile dolar. Bu sırada 16 yıl önceki saldırının ardında kimin olduğunu öğrenir. Senjutsu çakrasıyla son Pain ile dövüşmüştür ancak kalan son Senjutsu çakrasını kaybetmiştir. Pain görev bitti diye düşünürken Naruto kendini klonlarını kullanarak fırlatmış ve Paini ustasından öğrendiği Rasengan ile yenmiştir. Buradan sonra gerçek Pain olan, Nagato'nun yanına konuşmaya gider içindeki intikam hissine zor karşı koyar ve Nagato ile Konan'ın acıklı hikayesini dinler, onları affetmese'de ustasının hayalini gerçekleştirmek adına onları affeder ve TNJ ile Nagato'yu doğru yola getirip, Rinne Tensei yapmasını sağlar ve Köyün Kahramanı haline gelir.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kage Toplantısı ve Sasuke ile karşılaşması
Yeni Hokage Danzo'nun, Sasuke hakkında infaz kararı vermesinin ardından, bu konuyu çözmeye çalışan Naruto, çareyi en son Raikage'ye yalvarmakta bulur. Ancak ne kadar yalvarsa'da Raikage yumuşamamış, Sasuke'yi öldüreceğini söylemiştir. Odasın'da yatarken birden Tobi belirir, konuşacağını söyler bu sırada Yamato ve Kakashi, Naruto'yu kurtarmaya gelir. Savaşmak niyetinde olmayan Tobi, Itachi hakkında gerçekleri anlatır ve gider. Kakashi bu durumun aralarında kalmasını söyler. Beklemediği bir anda, Sakura gelir ve Sasuke'yi geri getirmekten vazgeçmesini, artık Sasuke'ye değil ona aşık olduğunu söyler. Fakat Naruto buna inanmaz ve sebebin ona verdiği söz olmadığını söyler. Gaara'da Naruto'yu, Sasuke konusunda teselli etmeye çalışsa, gerçek bir ninja'nın, zorda olsa doğru kararları vermesi gerektiğini söyler fakat Naruto, Sasuke'den vazgeçmeyeceğini söyler.

Resim
Resim
Resim
Resim

Kakashi, Sai'den Sakura'nın gerçek niyetini duyunca, peşinden gider. Naruto'da gitmek ister fakat tehlikeli olduğu için yasaklanır. Yamato'nun denetiminden Kage Bunshini sayesinde kurtulur ve Sennin Mod ile yerlerini tespit eder. Tam geldiği sırada, Sasuke Sakura'yı zehirli kunai ile öldüreceği sırada onu kurtarır fakat bir çizikte yer. Sasuke'yi gene köye çağırır fakat olumsuz olur bu. İkili bir birlerine doğru jutsularını yaparlar ve Sasuke'nin Sonun Vadisin'de dediği gibi, bir temas ile bir birlerinin iç dünyalarına girerler. Naruto burada, Sasuke ile konuşarak ikna etmeye çalıştıysa'da, Sasuke konuşmasında biraz yumuşasa'da niyetinden vazgeçmeyeceğini Konoha'yı yok edeceğini söyler. Naruto bunu yaptırmayacağını, Konoha'yıda onuda koruyacağını söyler. Sasuke, beni durdurmak istiyorsan öldürmelisin, ya beni öldürerek köyünün kahramanı olursun yada benim tarafımdan yenilerek bir ezik olarak anılırsın der. Naruto illa birisi ölecekse, ikisinin beraber öleceğini söyler. Sasuke ölecek olanın Naruto olduğunu söyledikten sonra, Tobi ile birlikte gider.

Resim
Resim
Resim
Resim

Kurama Çakrası'nı kontrol etmesi
Naruto Myobokuzana beklemediği bir anda, Kuchiyose edilir. Burada kehanette, göz gücüne sahip biri ile dövüşeceğini ve bir tatil mekanında tanıştığı ahtapot'tan yardım alacağını öğrenir.

Dördüncü Büyük Shinobi Savaşı kesinleştikten sonra, Tsunade Naruto'yu S-Seviyeli Göreve çıkacağına dair kandırarak, Kumogakure'nin özel saklanma yerine gönderilmiştir. Uzun deni yolculuğunun ardından, burada kehanetteki gibi Ahtapot ile karşılaşmıştır. Bu ahtapot, 8 Kuyruklu Gyuuk'nin Jinchuurikisi'dir. Naruto Bijuu kontrolü için Bee'den yardım ister fakat üslubunu beğenmeyen Bee, Naruto'ya yardım etmeyeceğini kendisinin yapmasını söyler.

Naruto ise bunu tek başına yapmak için hakikat şelalesine gider burada ilk aşama olarak, kötü tarafı ile yüzleşir yenmeye çalışsa'da aynı güçlere sahip oldukları için başarısız olur. Bee'nin hikayesini dinlemesinin etkisiyle Bee'nin arkadaşını öldürmeye çalıştığını zanneder ve Bee gelip arkadaşını kurtardıktan sonra Bee olmadığını anlar. Bee arkadaşını kurtardığı için Naruto'ya teşekkür edip yardım etmeye karar verir ve hakikat şelalesine tekrar gidip bu sefer TNJ ile Karanlık tarafını alt eder ve asıl aşamaya gider.

Resim
Resim
Resim

Bu aşamada ise Kurama ile dövüşüp çakrasını alacaktır. Fakat ne kadar uğraşsa'da Kurama çok güçlüdür ve alt edemez bu sırada Uzumaki çakra zincirleri ortaya çıkar. Bu zincirlerin sahibi Annesi Kushinadır. Naruto ilk başta Kyuubi'nin insan formu zanneder fakat, gerçekten kim olduğunu anlayınca, sonunda hayalini kurduğu Annesi ile tanışır. Annesini görmeyi çok istediğini söyler ve babasıyla nasıl tanıştığını anlatmasını ister. Annesinin hikayesini dinledikten sonra kararlı bir şekilde, Annesinin zincirleriyle tutulan Kurama'yı hırpalar fakat Annesi çakrası bittikten sonra kaybolur. Naruto Kurama'yı alt edip çakrasını alır. Kurama buna çok sinirlense'de bir şey yapamaz ve Sezgileri kuvvetlenen Naruto ilk önce Samehada içerisindeki Kisame'yi hisseder.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Dördüncü Büyük Shinobi Savaşı

Daha sonra savaş olduğunu'da hisseder ve Bee'yi de ikna ederek bariyerleri kırıp savaşa doğru gidecekleri sırada önlerine Köylerinin Kageleri dikilir. Burada Raikage ısrarla Naruto'yu bırakmaz ve öldürmek niyetinde yaptığı hızlılar hızlısı saldırıdan kurtulunca geçmelerine izin verir. İkili savaş alanına giderken Nagato ve Itachi ile karşılaşırlar. Itachi başlarda karşı koyamaz ancak daha sonra Naruto'nun içine sakladığı karga'yı dışarı çıkartır ve Kabuto'ya Katoamatsukami yaparak Edo Tensei'in etkisiniden çıkar. Bee ile birlik olsa'da Nagato'yu alt edemezler ancak Itachi de işin içine girer ve Nagato'yu Totsuka Kılıcı ile mühürler. Kötü çakra'yı hissedip, Zetsuları tek tek bulur ve alt eder. 2. Tsuchikage'nin ve 3. Raikage'nin savaştığı bölüğe giderek onlara'da yardım eder. 3. Raikage'nin ise aşılmaz zırhını FRS ile bile aşamaz. Ancak yolunu bulur ve kendi silahıyla kendi zırhını parçalar. Fakat 2. Tsuchuikage bölünerek mühürlenmekten kurtulmuştur ancak bu Kage Bunshin gibi olmadığı için, gücü yarıya bölünmüştür.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Asıl savaşın olduğu yere Bee ile gidip maskeli adam ile ve Kuyruklu Canavlar ve Jinchuurikileri'nin Edo Tensei'li halleriyle kapışırlar. İlk olarak çakra çubuğunu fark eden Naruto, Yonbi (Son Goku) ile tanışır ve burada Kyuubi'nin de adının aslında Kurama olduğunu ve kuyrukluların hikayesini öğrenir. Son Goku ile konuşup onu kurtardıktan sonra, yumruk tokuşturarak, çakrasını alır Daha sonra tüm Bijuular ile yapar bunu. Naruto iş bitti derken, karşısına Edo Madara'da dikilir Juubi'ninde çağırılmış olmasıyla çetin bir savaşa girişirler. Bu sıralarda maskeli adamın maskesi düşer ve Kakashi'nin arkadaşı Obito olduğu görülür. Daha sonra savaşa ölen Hokageler ve Sasuke'de savaşa dahil olur.

Resim
Resim
Resim

Juubi ile savaşmaya çalışırken nostaljik bir olay yaşanır ve Takım 7 tekrar birleşir. Ve Sanninler'in Kuchiyose'sini yaparlar, fakat 2 değişiklik vardır. Juubi ile başa çıkmaya çalışırken Obito kendisini Juubi'nin Jinchuurikisi yapar ve Savaşın gidişatını kökten değiştirir. Obito ile başa çıkmak imkansız derecede zordur, ona saldırmak bile çok zordur ancak, 2.'nin de yardımıyla bir saldırı yapar. Genede başa çıkamazlar fakat Naruto, Obito'yu TNJ ile eski haline döndürür.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim


Bunlar olduktan sonra, Madara Zetsu'yu kullanarak, Rinne Tensei ile hayata döner. Kabus ise Rinneganı alınca başlar ilk olarak Bijuuları çeker ve Naruto Bijuu'suz kaldığı için ölümün eşiğine gelir. Kurama'nın Gaara'ya verdiği tavsiye ile Minato'ya giderler. Tam Minato Yin Kurama'yı Naruto'ya mühürleyecekken, araya Zetsu girer. Açıkta kalan Naruto'yu ve onu tedavi etmeye çalışan Sakura'yı Obito Kamui ile ışınlar. Burada Naruto, eksik Bijuu çakralarını alır ve Rikudo ile tanışıp Asura'nın reenkarnesi olduğunu öğrenir. Ve Rikudou'dan, güneş mührü ve Rikudo Senjutsusu alır. Artık çok daha güçlüdür. Bunu ilk olarak, Madara'nın Truth Seeking Ball'unu tekmeleyerek daha sonrada Kakashi'nin gözünü tedavi ederek gösterir.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Güç artışı ile Madara ile üstün bir şekilde savaşsalar'da, Madara İkinci Rinneganı'nı ve nihayetinde 3. Gözü'de alır, fakat bu Siyah Zetsunun tuzağıdır ve ortaya bütün çakraların atası Kaguya çıkar.

Resim
Resim
Resim

Kaguya ile büyük bir savaşa girerler. Bu savaşın sonunda, Naruto ve Sasuke Rikudou'dan aldıkları güç ile Kaguya'yı mühürlerler. Her şey bitti derken Sasuke Infinite Tsukuyomi'yi bozmadan önce, tüm Kageleri infaz edeceğini söyler. Ve Kuyrukluları Genjutsu'ya alıp Chibaku Tensei ile hapseder. Sakura'ya ayak bağı olmaması için Genjutsu yaptıktan sonra, Naruto'ya gideceği yeri bildiğini onu orada beklediğini söyler ve gider.
► Spoiler Göster
Burada Sasuke ile bir süre dövüşürler, ancak ikisininde çakrası bitince Taijutsu ile dövüşürler. Kurama çakra toplar ve tam Naruto'ya verecekken, Sasuke Rinneganını kullanır ve çakrayı çalar. Öldüreceği sırada, göz gücünün üzerindeki kontrolü kaybettiğini anlayan Naruto, saldırıyı atlatır ve Sasuke'ye vurur. Sasuke Naruto'ya, Naruto'da Sasuke'ye saldırır havada çarpışırlar ve ikili yere yığılır. Uyandıklarında ise Naruto'nun sağ, Sasuke'nin sol kolu yoktur, zira Sasuke Naruto'ya Amaterasu ile saldırmıştır. Her şey bitti diye konuşmaya başlarlar, Sasuke'nin arkadaşlık ile ilgili yönelttiği soruya verdiği cevap Sasuke'yi etkilemiştir. Çünkü o'da aynını Naruto için hissetmektedir. Öldüklerini düşünürler fakat, Sakura ve Kakashi gelerek ikisini kurtarır. Ve Infinite Tsukuyomi'yi bozarlar.
► Spoiler Göster
Epilouge
Epilouge yapılmadan, bir ara Sasuke ile konuşur ve giderken alın koruyucusunu geri verir. Epilouge olduğunda, Hinata ile evlendiği 2 çocuğu olduğu görülür. Oğlunun babası'nın işi yüzünden sorunları olsa ve onunla uğraşmak zorunda kalsa'da onu sevdiğini ve anlayış göstermesini söyler. Üstelik Naruto hayaline kavuşmuş, Hokage olmuştur.
► Spoiler Göster
Yetenekleri ve İlişkileri

Jiraiya ile ilişkisi
İlk baş'ta pek anlaşamazlar ama birlikte zaman geçirdikçe, bir birlerine çok benzediklerini anlarlar ve birbirlerine çok bağlanırlar. Naruto Jiraiya'yı dedesi olarak görmektedir. Onu gerçekten çok sevip sayar. Öldükten sonra dünyası yıkılmıştır. Hocası ona ninja yolunu miras bırakmıştır ve ninja dünyasını kökten değiştirecek sorunun cevabını bırakmıştır.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Sasuke ile olan ilişkisi
Naruto, Sasuke'nin klanının katledildiğini öğrendiğinden beri, kendini ona yakın hissetmektedir. Öte yandan Akademide kıskanıyordur'da. Ona karşı kötü tutum izlese'de, beraber takım olup görevlere çıkmaya başladıktan sonra, iyice bağlanır. Hatta o kadar bağlanır ki, ne kaçak ninja olduğunda, ne kendisini öldürmeye çalıştığında, ne Akatsuki'ye katıldığında nede Ninja savaşında yaptıklarından ötürü ondan vazgeçemez. Sasuke bunları niye yaptığını sorunca yanıtlar.
► Spoiler Göster
Genel olarak

İnsanları etrafında toplamayı bir şekilde başaran, vazgeçmeyi bilmeyen birisidir. Başlarda kimse kabul etmese'de o bunun için savaşıp kendini kabul ettirmeyi başarmıştır. Başlarda kimse dikkate almasa'da tanıdıkça herkesi kendine inandırmakla kalmayıp etrafındaki insanları iyi anlamda değiştirmeyi başarmıştır.

Yetenekleri
Senjutsu Çakrası'nu full güçte kullanabilmektedir. Bu gücü sayesinde, jutsu yetenekleri artar.

Resim

Rüzgar stili kullanıcısıdır. Bu gücünü sadece Rasen Shiruken için kullansa'da bu jutsu inanılmaz derecede yıkıcıdır.

Resim

Kurama çakrasını kullanabilmektedir.

Resim
Resim

Rikudou'dan güç aldıktan sonra inanılmaz seviyede güçlenmiştir. Artık bazı güçlerini kullanamasa'da. Tüm Kuyruklukların çakrasına sahip olduğu için bir çok Kekkei Genkai yapabilir, Rikudou'dan aldığı senjutsu ile bir nevi ölümsüz bir güce çıkar.

Resim

Ve en büyük kozu olan, bir çok Shinobi'yi yendiği jutsusu, Talking no Jutsu. Bu jutsu ile doğru yola getiremeyeceği kimse yokmuş.
► Spoiler Göster
Jutsuları :
► Spoiler Göster
Resim
Resim

-SON-

İçeriği ve her satırı, şahsımın emeğine aittir. MangaTürk ismi olmadan ve İzinsiz paylaşımı, kesinlikle yasaktır.[/align]
En son Portgas D Ace tarafından 19 Oca 2015 18:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 14 kere düzenlendi.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: Uzumaki Naruto

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 27 Eyl 2014 10:43

Tekrardan düzenlenmiş hali gerçekten iyi olmuş.. Ellerinize sağlık.
Yine de anket gereksiz gibi ;)
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Mesajlar: 1557
Kayıt: 11 Ağu 2014 04:28
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir

Re: Uzumaki Naruto

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 12 Oca 2015 08:15

Konu Düzenlenmiştir.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Mesajlar: 1429
Kayıt: 13 Tem 2012 20:59
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Nothing.
Konum: İstanbul/Sivas/Gebze

Re: Uzumaki Naruto

Mesaj gönderen Beowulf75 » 12 Oca 2015 11:09

Güzel ve de uzun bir tanıtım olmuş. Eline sağlık.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]

Cevapla

“Konohagakure” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir