Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Tobirama Senju

Kullanıcı avatarı
Instructions
Mesajlar: 440
Kayıt: 28 Şub 2014 08:35
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Tobirama Senju

Mesaj gönderen Instructions » 18 Eki 2014 15:27

Tobirama Senju [Nidaime Hokage] Hashirama Senju'nun kardeşi Konoha'nın ikinci hokagesi. Üst düzey suiton kullanıcısıdır. Abisine göre çok daha ciddi ve sert bir kişiliğe sahiptir. Abisini her daim sever ve gözetir. Öyle ki çocukluğunda babasının abisi Hashirama'ya atacağı tokatın önüne atılmıştır. Fakat ilişkilerinde dominant olan taraf kendisidir. Çocuk yaşta abisi ile birlikte savaşlar içerisinde büyümüştür. Küçük kardeşini de bu savaşlarda kaybetmiştir. Uchiha klanına karşı her zaman mesafeli durmuştur. Abisinin ölümü üzerine Konoha'nın 2.hokagesi olmuştur. Kendisi ciddi olduğu kadar da savaş alanında bir dahi'dir. Savaş stratejileri üzerine uzmandır. Rakibin tekniklerine karşı çözüm üretkenliği yüksektir. Müttefiklerin ve düşmanların saygı duyduğu her anlamda gerçek bir liderdir.
Resim Konoha ve Senju'nun İdaresi | İkinci (Nidaime) Hokage Dönemi Tobirama Senju, Hokageliği öncesinde abisine politik ve sosyal anlamda önemli fikirler vermiştir. Bu durum Konoha'nın kurulmasından sonra da devam etmiştir. Hokageliğe gelmesinin ardından köy halde olan Konoha'nın altyapısına dair önemli reformlar yapmıştır. Kendisi ile birlikte Konoha daha organize bir şehir devleti haline bürünmüştür. Konoha'ya dair önemli devrimler gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Senju Klanı yükselişini sürdürmüştür.
Resim Rasyonel bir kişiliğe sahip olan Tobirama, Konoha'nın organizasyonel olarak ta yenilenmesini sağlamıştır. Yaptığı icraatlar;

* Anbu: Öncelikli görevi Hokage'yi korumak olan kıdemli ve yetenekli ninja birlikleridir. İstihbarat, suikast ve casusluk gibi bir tehlikeli işleri yürütürler.

*Ninja Akademisi: Konoha'lı çocuklara ninja eğitmi veren ve ileriye dönük yetenekli birer ninja olmalarını sağlamayı misyon edinmiş kurum.

* Chuunin Sınavları: Genin seviyesinde ki ninjaların Chuunin seviyesine geçmesi için düzenlenen organizasyon.

* Konoha Askeri Polis Teşkilatı: Uchiha rahatsızlığının önünü alabilmek için oluşturulmuş birim. Bu teşkilatlanma sayesinde Tobirama, Uchiha klanını bir arada toplayıp gözetim altında tutmayı başarmıştır. Bir başka taraftan bakıldığında da onlara güvendiğini ve Konoha'nın asayişini teslim ettiği fikrini yaymaya çalışmıştır. Böylece oluşacak huzursuzluğu gidermeye çalışıp, Konoha içi dengeyi sağlamaya çalışmıştır.
Resim Gücü, Teknikleri ve Yeteneği[/b]
Tobirama yönetim konusunda olduğu gibi savaş alanında da başarılı bir ninjadır. Kusursuz bir savaş makinesidir. Doğal hızı ve anlık refleksleri ile savaş alanında sırtı kolay kolay yere gelmez. Senju soyundan geldiği için olağanüstü bir çakraya ve yaşam gücüne sahiptir. Ayrıca fiziksel enerji ve dayanıklılık konusunda da sıra dışı derecede iyidir. Başarılı bir sensör tipi ninjadır. Ortamdaki shinobilerin varlığını kolaylıkla hissedebilir. Su tipi çakraya sahiptir. Bu sebeple suiton konusunda aşmış durumdadır. Taijutsu'u iyi kullanır. Kendisinin mucidi olduğu tenkikler Shinobi dünyasının en kudretli teknikleri arasındadır.
Resim * Hiraishin no Jutsu: Bu teknik sayesinde Yondaime Hokage ' yellow flash of konoha' diye nam salmıştır. Işınlanma tekniğidir ve Tobirama tarafından geliştirilmiştir. Oldukça yaratıcı bir teknik olması ile birlikte savaş alanında rakibin dengesini alt üst eder. Tobirama kendi kılış tekniği ile geliştirip flying thunder god slash diye kullanır. Bu teknik ile Tobirama, Uchiha Madara'nın hayatta kalan tek kardeşi Uchiha Izuna'yı öldürmüştür. O kadar kudretli bir tekniktir ki Sharingan ile takibi sağlanamaz ve serinin en hızlı adamlarından Raikage tarafından bile yakalanamamıştır.
Resim * Edo tensei: Shinobi dünyasının en büyük açmazlarından biri. Kötü ellerde kullanıldığında büyük bir kaos yaratacağını seride gördük. Normal çağırma teknikleri birinin feda edilmesi üzerinedir lakin edo tensei bunu ortadan kaldırır. Bu teknik ile çağrılan beden normal koşullar ile öldürülemez ve kendini yeniler. Teknik kullanıcısının ortadan kaldırılması ya da edo-bedenin mühürlenmesi esastır.

* Kage Bunshin no Jutsu: Gölge çoğaltma tekniği. Uygulayıcının çakrasının bir kısmına sahip aynı görünümdeki gölgesi/kopyası. Denklemi çakra=kopya. O yüzden Naruto bu tekniğin b.kunu çıkarmıştır.

Takımı ve Ölümü[/b]
Tobirama'nın takımı Hiruzen Sarutobi, Homura Mitokado ve Koharu Utatane'dir. Hiruzen'in (nam-diğer God of Shinobi) ustasıdır. Yetiştirdiği ninjalar kendisinden sonraki yönetimde (3.hokage döneminde) Konoha'nın idaresini sağlamıştır. Savaş sırasında takımına Torifu Akimichi, Danzo ve Uchiha Kagami'de katılmıştır. Danzo ve Hiruzen'in kendi aralarında süregelen bir rekabet vardır. Savaş esnasında çevreleri yirmi elit bulut ninjası tarafından sarılmıştır. Tobirama bu durumdan ancak canlı bir yem ile kurtulacaklarını vurgular. Kendisini feda eder. Halefi olarak Hiruzen'i seçer. (Bu durum Danzo ile Hiruzen arasında ki hokagelik savaşının tırmanışını sağlamıştır.) Takımının kurtulmasını sağlayıp tek başına kaderine yürür, ölüme meydan okur.

Part 2 gelişi ve Shinobi Savaşı[/b] Resim Gerçeği öğrenme arayışında olan Sasuke'nin direktifi üzerine Orochimaru tarafından kendi tekniği olan edo-tensei ile yeniden diriltilip diğer hokageler ile beraber olan biteni Sasuke'ye anlatıp devam etmekte olan shinobi savaşına katılmıştır. Hashirama Senju'nun sürekli Madara ile mücadele etmesinden ötürü kendisi savaş sırasında Naruto'nun hep yanındadır. Yıllar geçmiş olsa da savaş alanında ki meziyetlerinden bir şey kaybetmediği de ortadadır. Stratejist pratik zekası ile olayları hızlıca çözümlemiş ve başta Naruto olmak üzere herkese yol göstermiştir.
En son Instructions tarafından 18 Eki 2014 16:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
GoMuGoMuNo
Mesajlar: 128
Kayıt: 04 Oca 2013 21:33
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: HunterxHunter

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen GoMuGoMuNo » 18 Eki 2014 16:02

Reyiz parti kursun oy verek.

Güzel olmuş panpa, eline sağlık.

Kirli Sakal
Mesajlar: 3194
Kayıt: 06 Haz 2013 15:16
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Bleach

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen Kirli Sakal » 18 Eki 2014 16:09

Naruto serisinin tek gerçekçi karakteri bana göre. Sanki gerçek hayattan mangaya fırlamış biri.
Üstteki üyenin de dediği gibi, "Reyiz parti kursun oy verek."

Eline sağlık. Bir Uchihalı Instructions'un, Uchiha Hater olan Tobirama'nın tanıtımını yapması Tobirama'nın ne düzeyde saygın bir karakter olduğunun kanıtı. Düşmanlarının bile saygısını kazanmış reyiz. :evil: :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
Instructions
Mesajlar: 440
Kayıt: 28 Şub 2014 08:35
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen Instructions » 18 Eki 2014 16:12

Ne derler bilirsin kirli, Sezar'ın hakkı Sezar'a :laugh:

İtachi__Uchiha
Mesajlar: 225
Kayıt: 18 May 2014 16:07
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen İtachi__Uchiha » 18 Eki 2014 19:14

1-Tobirama
2-İtachi
3-Minato

Adına başlı başına seri yazılıcak karakterler. Bu özelliklerine rağmende seride en az yer alan karakterlerden ''Bana göre''.

Tobirama reyizin biraz daha fazla mangada yer almasını isterdim.
Hazırlayanında emeğine sağlık.

Akai sora
Mesajlar: 2089
Kayıt: 03 Ağu 2013 20:34
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen Akai sora » 18 Eki 2014 22:52

Adam 100 kiloysa 99'u siz biliyorsunuz ne :lol:
Emeğine sağlık.
:lol:

Kullanıcı avatarı
Z.K
Mesajlar: 434
Kayıt: 18 Ara 2012 16:15
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen Z.K » 19 Eki 2014 04:17

Buram buram taşak kokan bir karakterdir.
Resim

Kullanıcı avatarı
RosenKreuz
Mesajlar: 1167
Kayıt: 13 Mar 2013 10:20
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece (10x),Bleach,Vegabond
Favori Anime: Naruto, Bleach, Fairy Tail, One Piece, D Gray-Man, Trinity Blood, Devil May Cry, Death Note, High School Dxd, High School DxD New, Ouran High School Host Club, Avatar, Ao no Exorcist, BeelzBub
Konum: Sen Söyle

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen RosenKreuz » 20 Eki 2014 13:21

Adam gibi adam.

Ülke veya Köy yönetimin de Duyguların değil Aklın ön planda olması gerektiğini vurgulayan tek karakterdir.
Adamdan ton ton taşşak sallanıyor.
Din Ve Duygu Pornocularına İthafen. Resim Resim
► Spoiler Göster
Ben de sizin gibi korkuların, geceleri neden bu kadar güçlü olduğunu düşünürdüm. Daha sonra korkuların karanlıktan doğmadığını anladım , korkularda yıldızlar gibi hep oradadırlar ama gün ışığı onları gizler.[/align]

Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Mesajlar: 2419
Kayıt: 11 Haz 2013 23:59
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass
Konum: Babylon

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen hyperbooster » 20 Eki 2014 13:27

Hay sizin taşşanıza sizin yüzünüzden Tobirama'dan soğudum. :/

Bu arada ellerine sağlık.

Kullanıcı avatarı
[email protected] [email protected]_27
Mesajlar: 237
Kayıt: 20 May 2013 16:20
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Re: Tobirama Senju

Mesaj gönderen [email protected] [email protected]_27 » 21 Eki 2014 15:08

Kardeşim ellerine kollarına sağlık, Tobirama'ya yakışan bir sunum olmuş seni tebrik ediyorum. Serideki en ciddi karakter, bakış açısı, olayları analiz edişi çok güzel, henüz tam anlamıyla şovunu izleyemediysekte geldiği o kısa sürede en çok iş yapan iki kageden biriydi. Aslında Minato çok bir iş yapmadı ama birinde Naruto'nun verdiği fikir sayesinde diğerindeyse sahneye güzel bir giriş yapmak adına bütün shinobileri kurtarmıştı. Bir çok kinjutsunun mucidi olan( en bildik olanları edo tensei, hiraishin no jutsu ve Kage bunshin en bilindikleri) Tobirama, nam-ı diğer Nidaime Hokage tartıya koysa tartıya error verdirecek kadar taşşaklı birisidir kendisi. :woohoo:

Adına seri yapılası biridir, ölümü hala bir muammadır, daha doğrusu kimler tarafından öldürüldüğü ortada ama nasıl bir vs oldu çok merak ediyorum bu kadar yetenekli birinin basitçe yenildiğini sanmıyorum. Ya çok kalabalıklardı, ya da ikisi de kyuubi çakrasına sahip oldukları için zorlanmış olabilir ayrıca ellerindeki silahlardan haberi yoksa sıkıntı olmuş olabilir. :whistle:

Benim seri de Uchiha İtachi'den sonraki has karakterimdir, Suiton da aşmıştır bildiğimiz kadarıyla en iyi Suiton kullanabilen kişidir kendisi. B)

Cevapla

“Konohagakure” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir