Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Kakashi Hatake

Cevapla
Kullanıcı avatarı
The Golden King
Mesajlar: 102
Kayıt: 17 Ağu 2015 18:57
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Ecchi konulu mangaların tamamı.
Favori Anime: Bleach,Hellsing,Death Note,Naruto,Air Gear,
Kuroko no basket,Berserk,Code Geass,Kurohitsugi,
One piece,Fairy tail,HxH,Gintama,Cowboy Bebop.

Kakashi Hatake

Mesaj gönderen The Golden King » 02 Eyl 2015 15:57

KÜNYE:
İlk görünüm:Manga 3.bölüm
Anime 3.bölüm
Yaş:27 (1.kısım)
29-30 (2.kısım)
Doğum Tarihi:15 Eylül
Biline Akrabaları:Sakumo Hatake(öldü)
Rütbesi:Jonin,(The last movie filminde 6.hokage)

Jutsuları:
Chidori
 • Demonic Illusion: Hell Viewing Technique
  Earth Release: Double Suicide Decapitation Technique
  Earth Release: Earth Wave Technique (Anime only)
  Earth Release: Earth-Style Wall
  Earth Release: Hiding Like a Mole Technique
  Earth Release: Multiple Earth-Style Wall (Anime only)
  Eight Gates
  Evil Sealing Method
  Eye Mind Reading (Anime only)
  Fire Release: Great Fireball Technique (Anime only)
  Flying Revolving Sword (Anime only)
  Front Lotus (Anime only)
  Genjutsu: Sharingan
  Hiding in Mist Technique (Anime only)
  Kamui
  Kamui Lightning Cutter (Manga only)
  Kamui Shuriken (Manga only)
  Lightning Cutter
  Lightning Release: Lightning Beast Tracking Fang
  Lightning Release: Purple Electricity (Novel only)
  Lightning Release: Shadow Clone Technique
  Lightning Transmission
  Multiple Shadow Clone Technique
  One Thousand Years of Death
  Peregrine Falcon Drop (Anime only)
  Rasengan
  Shadow Clone Technique
  Shadow of the Dancing Leaf (Anime only)
  Silent Killing
  Strong Fist (Anime only)
  Summoning Technique (Ninken)
  Summoning: Earth Release: Tracking Fang Technique
  Susanoo (Manga only)
  Water Clone Technique
  Water Release: Great Waterfall Technique
  Water Release: Water Bullet Technique
  Water Release: Water Dragon Bullet Technique
  Water Release: Water Formation Wall
  Water Release: Water Shark Bullet Technique
Resim
Kakashi, Konohagakure (Konoha Köyü)'nin Jounin ninjalarından birisidir. Kendisi ; Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke ve Haruno Sakura isimli geninlerden oluşan 7. Takıma Jounin olarak atanmıştır. Kendisi ayrıca Kopyacı Ninja Kakashi (Kopī Ninja no Kakashi) veya Şaringanlı Kakashi (Sharingan no Kakashi) olarak da tanınmaktadır.

Sol gözündeki sharingan'ı küçüklüğünde Uchiha Obito, jounin hediyesi olarak armağan etmiştir.

Bu lakaplar kendisinin sol gözündeki bir özelliği kullanmak suretiyle 1000'den fazla jutsu kopyalamış olması gerçeğinden hareketle ortaya çıkmıştır. Sol gözündeki bu özellik, sadece neredeyse yok olmuş olan Uchiha ailesinin bazı fertlerinde görülebilen, o aileye özgü genetik bir özelliktir. Normal gelişimini tamamlamış ve faal haldeki Sharingan özelliğine sahip olan sol gözünün kırmızı göz bebeği içerisinde üç virgülümsü işaret bulunmaktadır.

Bu normal gelişimin üstünde yalnızca bir adet özel seviye daha vardır ki Kakashi'nin bu seviyeye manga'nın 275 numaralı bölümünde ulaşmış olduğu görülmektedir. Bu seviyenin ismi Mangekyou sharingan 'dır. Bu seviyeye Uchiha İtachi'nin Kakashi'den önce ulaşmış olduğu Anime'de ve manga belirtilmiştir.

Geçmişi:

Kakashi başlarda güçsüz ve güvenilmez gibi görünmüştür.Ancak Kendisi istisnai şekilde çok yetenekli bir ninja olup, 6 yaşında Chuunin rütbesine 13 yaşında ise Jounin rütbesine erişmiş olan bir "harika çocuk"tur. Babası olan Hatake Sakumo; Konohanın Beyaz Diş'i ("White Fang" of Konoha, Konoha no Shiroi Kiba) olarak tanınmıştır ki, bu lakap kendisinin neredeyse Efsanevi Üçlü (Efsanevi Sannin, Sandaime Hokage'nin ünlü öğrencileri) ile aynı seviyede görülmesi dolayısıyla verilmiştir.

Kakashi'nin Gençliğinin anlatıldığı Kakashi Gaiden arc süresince (manga bölümleri 239-244), Kakashi'nin sahip olduğu sharingan gözünün ve gözün dışındaki uzun yara izinin kökeni ve hikâyesi açıklanmaktadır. Bölüm Üçüncü Büyük Ninja savaşları sırasında geçmektedir. Bu sırada 13 yaşında olan Kakashi ve takım arkadaşları Uchiha Obito ve Rin, gelecekte Yondaime (Dördüncü) Hokage olacak olan kişinin komutası altında Iwagakure (Hidden Rock Village, Gizli Kaya Köyü) sınırları içinde bir görev üzerindedirler.

İzleyen savaş süresince, Kakashi'nin Sharingan'ı kullanmasından dolayı bugünkü şöhretine kavuşur. Ayrıca kendisinin gözetmenliğini yaptığı Hayatta Kalma Eğitim Sınavını alan her olası Genin takımını sınavdan bırakmasıyla tanınmıştır. Üçüncü Hokage gibi ve muhtemelen Jiraiya ve Dördüncü Hokage gibi, olası öğrencilerini seçmek için adı kötüye çıkmış olan "Bell-Test" (Zil Sınavı) isimli bir sınav uygular. Görünürde sınav Akademi mezunu öğrencilerin her birinin Kakashi'den bir zil kapması gereken bir tür eğitim şeklindedir. Ancak sınavın nihai hedefi olası Genin adaylarının 'takım çalışması' ve fedakarlık özelliklerini ölçmektir. Kakashi'nin gerçek Genin mezuniyet sınavı olarak kullandığı bu sınav, Akademiden mezun olan öğrenciler arasından olası Genin'leri,%99 gibi yüksek bir başarısızlık oranıyla ayıklamaktadır (Bu sınava giren mezunların %99 u kalmıştır). Kakashi'nin sınavının diğer Jounin'lerinkine göre daha zahmetli ve zorlu olduğu düşünülse de Üçüncü Hokage, Kakashi'nin önceki takımları bırakmasının son derece doğru ve akıllıca olduğunun ortaya çıktığını düşünmektedir. 7. Takım (Naruto, Sasuke, Sakura) Kakashi'nin sınavını geçen ilk takım olmuştur.Daha sonra Sasuke'nin gitmesiyle Sai gelmiştir.Kakaşhi bir süreliğine ANBU'da görev yapmıştır.

Şaringanı:
Sharingan'ın kendisine verdiği avantajla birleştirerek eşi görülmemiş başarılara imza atmıştır. Sharingan sayesinde 1000 ve üstü sayıda tekniği öğrenmiştir. Sayısız savaştan galip çıkarak eşsiz bir tecrübe kazanmıştır. Kakashi Sharinganını geliştirir ve Mangekyo Sharingan'ını ortaya çıkarır. Kakashi'nin Mangekyou Sharingan'ı elde etmesi Rin'i öldürmesiyle gerçekleşmiştir. Bu olaya tanık olan Obito Uchiha (Tobi, Madara) onunla birlikle Mangekyou Sharingan'ı uyandırmıştır. Diğer sharingan'lardan farklı olan bu teknik Boyutlar arası geçiti sağlar. (aslında bu teknik, Obito Uchiha'nın (Tobi) mangekyou sharingan'ındaki boyut değiştirme teknikleriyle aynıdır. Hatta anime ve manganın bir bölümünde Kakashi ve tayfası Sasuke Uchiha'yı ararken Tobi ile karşılaşır ve onun boyutlar arasında yolculuk yaptığını düşünen ilk kişidir. Kakashi, bu teknikle herhangi bir nesneyi başka bir boyuta yollayabilir fakat nereye yolladığını bilmez. Dolayısıyla bu Kakashi'nin boyutlara hakim olmadığını gösterir. Obito Uchiha ise boyutlara hakimdir) Kakashi bu tekniğiyle Deidara'nın kolunu kopartıp bir kısmını başka bir boyuta götürüp parçalamıştır.

Şaringanı elde etmesi:

hatake kakashi, uchiha obito ve rin; yondaime hokage'nin liderliğinde bir göreve çıkarlar. kakashi ve obito'nun arasında da uzumaki naruto ve uchiha sasukenin arasındakine benzer bir rekabet bulunmaktadır. görevin gidişatına göre yondaime'den ayrılan üçlünün başına ufak tefek işler gelir ve rin kaçırılır. 5 yıl önce babasının** başına gelen olay yüzünden kuralların ve görevin başarısının herşeyden önce geldiği inancına sarılan kakashi, rin'i kurtarmayı düşünmez. bunun üzerine obito, kakashi'ye karşı gelerek: "tabii ki ninja dünyasında kurallara ve düzenlere uymayanlara çöp* derler.. ama.. takım arkadaşlarını umursamayanlar çöpten bile kötüdür" der ve rin'i kurtarmaya gider. bunun üzerine aklı başına gelen kakashi, obito'nun peşinden gider ve birlikte rin'i kurtarmaya çalışırlar. işler yolunda gitmez ve kakashi obito'nun hayatını kurtarırken bir gözünü kaybeder. kısa bir süre sonra da obito, kakashinin hayatını kurtarırken büyük bir kayanın altında kalır. kurtulamayacağını bilen obito sharingan'a sahip gözünü bir medic olan rin'in yardımıyla kakashi'ye verir.(aslında kakaşinin jonin olmasını kısmaktadır,köydeki diğer ninjalar kakaşiye hediye verirken obito herhangi bir armağan vermemiştir.Kurtulamayacağını anlayınca hediye olarak kakaşiye şaringanını vermiştir).
Resim

Ek bilgiler:
-Kakashi isminin japon dilindeki anlamı bostan korkuluğudur.( :X :laugh: )
-Kendisi Jiraiyanın yazdığı erotik kitaplardan hoşlanır,Hatta savaş esnasında bile kitapları okumuştur. :laugh:
-Yeni çıkan Naruto the last movie'de 6.hokage olmuştur.
-Kakaşi gençliğinde sert ve karanlık biri olarak gösterilmiştir,Hatta bu yüzden Danzou Kakaşiye Anbu üyeliği teklif etmiştir.

Resimler ve Gifler:

Resim
Resim
Resim
Resim

Cevapla

“Konohagakure” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir