Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Uchiha Shisui

Cevapla
Kullanıcı avatarı
The Golden King
Mesajlar: 102
Kayıt: 17 Ağu 2015 18:57
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Ecchi konulu mangaların tamamı.
Favori Anime: Bleach,Hellsing,Death Note,Naruto,Air Gear,
Kuroko no basket,Berserk,Code Geass,Kurohitsugi,
One piece,Fairy tail,HxH,Gintama,Cowboy Bebop.

Uchiha Shisui

Mesaj gönderen The Golden King » 17 Eyl 2015 12:41

Uchiha Shisui

Resim
(うちはシスイ, Uchiha Shisui) Shisui of the Body Flicker (瞬身のシスイ, Shunshin no Shisui)

Jutsuları:

-Body Flicker Technique
-Fire Release: Great Fireball Technique
-Genjutsu: Sharingan
-Kotoamatsukami
-Summoning Technique (Crow)
-Susanoo
-Susanoo: Tsukumo

Uchiha klanına mensup olarak doğan Shisui, klan tarihinin en yetenekli ve en ünlü üyelerinden biri olmuştur.Kardeşi kadar yakın olduğu Uchiha İtachi ile beraber büyüyüp, yetişmiştir. Birlikte düzenli olarak antrenman maçlarında karşılaşırlardı.Aradaİtachi'nin kardeşi Sasuke'nin de gelişiminde yardımları dokunmuştur.Geçmişte karşılaşıtığı Kirigakure Jonin'i Ao byakugan'ı ile Shisui'nin özel çakra rengini ve Mangekyo sharingan yeteneklerini görmüştür ve lideri olduğu takıma geri çekilmelerini emretmiştir ve o çakrayı ölene kadar unutmamıştır.

Uchiha klanı darbe teşebbüsüne hazırlık yaparken, Uchiha Polis teşkilatı, Anbu İtachi'nin garip hareketlerinden şüphelenmeye başladıkları vakit İtachi'yi gözetlemesi için Shisui'ye emir vermişlerdir.Ancak klan üyeleri Shisui'nin İtachi ile beraber köye sempati beslediklerini bilmiyorlardı.Shisui, köy ile savaşa girmek istemiyordu.9 kuyruklunun köye saldırısından sonra iyice dışlanmaya başlanan Uchiha klanına duyulan güven ve sevgi azalmaya başlamıştı.Bunun üzerine görevden dönen Shisui, 3. Hokage Sarutobi Hiruzene amaçlarını anlatıp yetki istedi.Hiruzen'e, Kagami'yi hatırlatan Shisui gerekli yetkiyi aldı ve bir sorun ile karşılaştığı vakit kendisinin ismini vermesini istedi.

3.Hokage ile buluşması:
Shisui iyice düşündükten sonra darbeyi durdurmanın tek yolunun Uchiha Fugaku üzerinde Kotoamatsukami kullanmak olduğuna karar verdi.Tek başına yeterli olmasa da Hiruzen'in Uchihalar üzerinde uygulayacağı ılımlı politika sayesinde işe yarayabilirdi.

Fakat Root'un lideri Danzo köy değişmediği vakit kotoamatsukami'yi kendisinin üstünde kullanacağını bahane ederek Shisui'ye saldırdı.Saldırıyı genjutsu ile savuşturan Shisui izanagi tuzağına düştü ve sağ gözünü kaptırdı.Danzo'nun adamları geldiğinde Shunshin no Jutsu ile kaçmayı başardı.

Gözünü İtachiye vermesi:
Diğer gözünü Danzo'ya kaptırmamak için İtachi ile buluşan Shisui sol gözünü arkadaşına verir.Köyü ve Uchiha adını İtachi'ye emanet eder.Naka nehrine atlayarak hayatına son verir.İtachi'nin Mangekyo Sharinganlarının uyanmasına sebebiyet vermiştir.Ölümünden önce bir intihar notu bırakarak klan ile köy arasındaki gerginliğin biraz durulmasına neden olmuştur.

Kişiliği:
İtachi, Shisui'nin en iyi arkadaşıydı, Shisui İtachi'yi kardeşi gibi görürdü. Shisui İtachi'ye ''Kendini feda edip... gölgeler ardından koruyup, şan şöhret peşinden koşmayan kişiler... gerçek shinobilerdir'' felsefesini öğretti.Shisui kendini klanına adamış olmasına rağmen, diğer klan üyelerinin aksine köye sadıktı.Köyüne o kadar bağlıydı ki Sharingan'ın hatta Mangekyo Sharingan'ın nefret lanetinin kurbanı olmadı.Hatta iç savaşı tetikleyecek darbe'yi durdurmak için klan liderini genjutsuya almayı teklif bile etti.Ancak Danzo sağ gözünü çalınca bu girişimi başarısız oldu.Sol gözünü ve amaçlarını emin bir şekilde İtachi'ye emanet edip gülümseyerek canına kıydı.İtachi'ye göre Naruto, Shisui ile benzer idealleri hedefler.

Ao ile karşılaşmasından gördüğümüz üzere Shisui cana kastetmekten hoşlanmaz, çok rahat bir şekilde Kirigakure ekibini öldürebilecek durumdayken, sadece genjutsu ile gözlerini korkutmuştur.

Görünüşü:
Resim

Soyundan geldiği Uchiha Kagami ile benzer özellikler taşıyan Shisui, kısa, dağınık, koyu saçları, nispeten geniş bir burunu ve karakteristik kirpikleri vardı.Sağ omzuna sarılı tanto ile yüksek yakalı, koyu renkli Uchiha klanının standart kıyafetini giydi.Tantosu için sağ göğüsünden omuzlarına tutturulmuş bir koşum vardı.Resmi görevlerinde Konoha'nın standart üniformasını giyerdi.

Güç ve Yetenekleri:

Yaşadığı dönemin en yetenekli Uchihası olduğu Danzo tarafından belirtilmiştir.Yetenekleri sayesinde takım kaptanı oldu.Sadece varlığı bile Kirigakure ninjalarını kaçırmaya yetmiştir.Namı daha Killer Bee ve 5. Mizukage'ye kadar gitmiştir.Gücünün diğer bir kanıtı ise Kabuto'nun dnasını çok istemesine rağmen bulamaması.Ve Obito da Danzo'nun ezilmiş sağ gözünden aldığı dnası elinde olmasına rağmen korkusundan Kabuto'ya vermemiştir.

Fiziksel Gücü:

Shunshin no Jutsu da oldukça yetenekliydi, lakabını bile bu teknikten almıştır.Taijutsu da İtachi'yi yenecek kadar yeteneklidir.Ayrıca her Sharingan kullanıcısı gibi etrafını ağır çekimde görür ve bu ona fiziksel mücadelede avantaj sağlar

Ninjutsu:

İtachi gibi karga kuchiyose'sine sahiptir.Yin salınımı ile birlikte üç tane elementi(Katon,Raiton ve Fuuton ) kullanabilir.Her Uchiha gibi Katon Gokakyu no Jutsu da uzmandır.Bu teknikle pek çok anbu'nun ortaklaşa yaptığı suiton tekniğini bastırabilmiştir.Katon'u tanto'su ile kombine edebilir.

Doujutsu:
Resim

Yetenekleri İtachi ile eş görülen bir Sharingan kullanıcısıydı.Çoğu Uchiha gibi Shisui'nin de üç virgüllü standart bir Sharinganı vardır.Klanının gelmiş geçmiş en iyi genjutsu kullanıcısı olarak görülüyordu.Rakibi ile arasında kilometreler olmasına rağmen genjutsu'sunu rakibe uygulayabilir.Rakibini standart Sharingan genjutsusu ile felç edebilirdi.

Mangekyo Sharingan:
Resim

Klan tarihinde Mangekyo Sharingan uyandırmış sayılı kişilerdendir.Göz motifi 4 uçlu rüzgar gülüne benzer, ve en güçlü genjutsu tekniği olan Kotoamatsukami'ye sahiptir.Bu teknikle hedefini fark ettirmeden genjutsu'ya alıp istediği şekilde manipüle edebilirdi.Shisui bu jutsu ile yönetime yapılacak darbeyi sorunsuz şekilde engelleyebileceğini düşünüyordu.Bu jutsunun ne kadar tehlikeli ve güçlü olduğunu Obito'nun gözü kendisi için almak istemesinden de anlayabilirsiniz.İtachi'nin üzerindeki edo tensei kontrolünü bile bozmayı başarmıştır.


İki gözü de sağlam olduğu için Shisui, Susanoo'ya sahipti.Yeşil renkli olan bu Susanoo bize sadece Tsukumo adlı orta menzilli bir saldırı sergiledi.(Kishimoto tasarlasa da bu Susanoo'yu sadece oyunda gördük)

Susanoo:
Resim

Resimler ve Gifler:
Resim

Resim

Resim

Resim
► Spoiler Göster

Cevapla

“Konohagakure” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir