Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Pain (Six Paths of Pain)

Burada Naruto Evrenindeki Organizasyonlar Hakkında Genel Bilgiler ve Karakterleri Hakkında Bilgiler Edinebilirsiniz. Dikkat Edin Spoiler İçerebilir!
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Instructions
Mesajlar: 440
Kayıt: 28 Şub 2014 08:35
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen Instructions » 30 Eyl 2014 15:23

Pain (Six Paths of Pain)
Resim Jiraiya’nın eski öğrencisi, Rikudou Sennin'n sahip olduğu Rinnegan kullanıcısı. Nagato'nun Rinnegan göz gücünü 6 bedene bölmesi ile ortaya çıkmıştır. Nagato'nun çocukluk travmaları sonunda(önce ailesi ardından en yakın arkadaşı yahiko'nun ölümü üzerine) Nagato kişilik bozukluğu yaşamıştır ve tüm dünya'da ilelebet bir barışın ancak insanların acıyı anlamaları sonucu ortaya çıkacağı inanışına kapılır. Nagato bedenleri demir çakra yardımı ile yönetir. Bedenler arasında en güçlüsü ve öne çıkanı çocukluk arkadaşı Yahiko'ya ait olan Deva Path'dir. Nagato çocukluk arkadaşları Yahiko ve Konan ile birlikte Akatsuki'nin kurucu ekibidir. O dönemde bu oluşumun amacı barışı sağlamaktır. Daha sonra Tobi ve Hanzo/Danzo yüzünden bu amaç sabote edilir ve Yahiko öldürülür. Nagato için buradan sonrası görünen Akatsuki lideri olarak devam eder. Efsanevi sanninler lakabını bu 3'lüye veren Salamander Hanzo'yu devirip Amegakure'nin de idaresini sağlar. Kendine Tanrı der.
Resim Amagakure ve Akatsuki'nin idaresini sağlar. Bijuu toplama işlerini yönetir. Uzun vaade de Dünya'nın kontrolünü acı ile sağlamak ister. Ustası Jiraiya ile karşılaşır. İtme ve çekme gücü arasındaki zaman aralığından bir haber eski ustasını yener. Jiraiya o zaman içerisinde ki Konoha'ya bağlı en güçlü ninja durumundadır. Buda Pain'in kudretini gösterir. Daha sonra Konoha'yı basıp yıkmıştır. Kakashi'yi de bu zamanda öldürmüştür. Ardından Naruto ile destansı bir Vs atmıştır. Bu kapışmada Kyuubi 8.kuyruğa kadar gelmiş ve Yondaime Hokage ortaya çıkmak zorunda kalmıştır. 2. Serinin ilk ortaya çıkan ilk 'god mode' karakteridir. Ardından Naruto ile konuşup ikna olan Nagato hayallerini Naruto'ya teslim ederek Rinne tensei ile öldürdüğü bedenleri canlandırmış ve kendisi ölmüştür.

Six Paths of Pain

Deva Path Bedenler içerisinde en kuvvetlisidir. Bu beden Nagato'nun gözleri önünde öldürülen çocukluk arkadaşı ve Jiraiya'nın eski öğrencisi Yahiko'ya aittir. Ölümünün ardından Nagato bu bedeni Rinnegan ile kullanmaya devam etmiştir.(kendince yaşatmaya) Deva Pain Akatsuki'nin lideridir. Örgütü çekip çeviren planlayıcısıdır. Nagato genelde bu bedende görüşlerini belirtir. İradesinin temsili bu bedence can bulmuştur. Diğer bedenler ile arasında güç ve yönetimsel olarak büyük fark vardır. Pain rakiplerine saygılıdır. Dövüş esnasında her zaman konsantre olur ve rakibin gücünü çözmeye çalışır. Yer çekimini manipüle etme gücüne sahiptir. Bu teknikler içinde en öne çıkanları ise;
* Chibaku Tensei Resim Pain'in en güçlü tekniğidir. Öyle ki Ninja felsefesinin kurucusu RS bu teknik ile Ay'ı oluşturmuştur. Oluşturulan siyah bir küre gökyüzünde bir çekim gücü oluşturarak etrafında olan şeyleri kendine çekerek sıkıştırır. Tekniği ilk defa Pain'in Konoha'yı yıkmasından sonra Naruto ile dövüşünde kullanmıştır. Kurama'yı hapsetmiştir bu teknik ile.
* Shinra Tensei Resim Pain bu teknik ile Konoha'yı haritadan silmiştir. Yer çekimini manipüle etme gücü sayesinde varlıkları, nesneleri itebilir. Diğer teknikleri gibi oldukça yorucu ve yaşam enerjisi harcar.

Akatsuki Bijuu avcısı bir örgüt olduğundan Pein'in kendiside bu görevleri üstlenir. Jinchuuriki Utakata'yı yine bu teknikle saf dışı bırakmıştır.
Resim * Bansho Tenin Resim Bu teknik kullanıcısına çekme gücü sağlar. Pain bu teknik ile Shinra Tensei gibi rakiplerin düzenini bir çok kez bozmuştur.
Asura Path Pain bedenleri içinde mekanik olanıdır. Uzun menzilli roket saldırıları yapabilir. Tüm teknikleri ve varlığı bunun üzerine kuruludur.
Resim Human Path Düşmanın ruhunu emebilir ve bu sayede rakibinden hem bilgi alıp hemde öldürebilir. Konoha Baskını sırasında Shizune'yi öldürmüştür.
Resim Animal Path

Kuchiyose No Jutsu kullanan bedendir. Klasik bir kuchiyose kullancısının ötesindedir. Bir çok hayvan çağırabilir.
Resim Preta Path

Çakra emebilen beden. Pain bedenler arasında birbirine bağlı ve hepsi bir diğerinin açığını kapatmak üzere tasarlanmış gibidir. Preta Path bu döngüde rakibinden çakra emerek pain'e üstünlük getirir. Zayıf noktası yakın dövüştür.
Resim Naraka Path
Ölü bedenleri yeniden canlandırabilir. Dövüşlerinde Deva Pain kendisini genellikle korumaya çalışır. Parçalanan bedenleri yeniden onarabilir. Resim Pain'in Felsefesi Pain yaşadığı acılar sonucunda Dünya'da kalıcı bir barışın ancak insanların acıyı anlaması sonucu meydana geleceğine inanmaktadır. Naruto ile olan dövüşünde Naruto ile bu konuda konuşmuştur.
Senin Kendi Adaletin oldugu gibi Benimde kendi Adaletim var
İkimizde Adalet adı altında İntikam Peşinde Koşan Sıradan İnsanlarız
Ama Eğer Adalet İntikamda Gizli ise o Adalet daha fazla İntikam doğuracaktır
Ve bir nefret zincirini tetikleyecektir.
Resim
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.
Resim
İnsanlık var olduğu sürece nefrette olacak gerçek barış bu dünyada var olamaz.
Pain ve Mangaturk Forumda hemen her karakteri içeren konular açılmıştır. Pain'in hemen her konuda tepeye oynayan bir karakter olmuştur.

Resim
En iyi Theme
naruto-anketler/en-saglam-theme-muzigi-t9180.html

En iyi anlaşan ikili
naruto-anketler/akatsuki-en-iyi-anlasan ... t7120.html

En bitirici teknik
naruto-anketler/en-guclu-bitirici-teknik-t4797.html

En iyi Vs
naruto-anketler/su-ana-kadar-izledigimi ... t2935.html
Resim En iyi jutsu
naruto-anketler/en-begendiginiz-jutsu-t247.html

En iyi seiyuu
naruto-anketler/en-uygun-seiyuu-ya-sahi ... 67-20.html

İtachi sharingan konusunda izleyici de ne kadar yer ettiyse Pain/Nagato'da Rinnegan konusunda o denli yer edinmiştir. Uzumaki çakrası ile birleştirerek Rinnegan'ın hakkını sonuna kadar vermiştir. Seride Rinnegan'ın hemen her özelliğini sergilemiştir. Daha sonra Obito ve hatta Madara'da bile Rinnegan bu denli heyecan yaratmamıştır.
Resim
En son Instructions tarafından 01 Eki 2014 15:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
GoMuGoMuNo
Mesajlar: 128
Kayıt: 04 Oca 2013 21:33
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: HunterxHunter

Re: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen GoMuGoMuNo » 30 Eyl 2014 16:48

Çok güzel olmuş eline sağlık. Ama kafama takılan Bansho Tenin çekme gücü değil miydi?

Kullanıcı avatarı
Instructions
Mesajlar: 440
Kayıt: 28 Şub 2014 08:35
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Re: Ynt: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen Instructions » 30 Eyl 2014 17:13

Tabii ki. Konu uzun olunca biraz karışmış :D düzeltiyorum. Ayrıca o yanlışı farketmen konuyu okuduğun anlamına gelir teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
argon45
Mesajlar: 1037
Kayıt: 05 Haz 2013 17:05
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Bleach

Re: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen argon45 » 30 Eyl 2014 17:32

Güzel olmuş. Ama Madara'nın rinnegan ile attığı meteor çok fena gaza getirmişti tüm okuyucuları be, "rinneganlı Madara buymuş demek" olmuştu herkes. Sonrasında neredeyse hiç kullanmadı böyle bizi heyecanlandıracak bir şey, orası ayrı.
Resim

Kullanıcı avatarı
GoMuGoMuNo
Mesajlar: 128
Kayıt: 04 Oca 2013 21:33
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: HunterxHunter

Re: Ynt: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen GoMuGoMuNo » 30 Eyl 2014 18:40

Instructions yazdı:Tabii ki. Konu uzun olunca biraz karışmış :D düzeltiyorum. Ayrıca o yanlışı farketmen konuyu okuduğun anlamına gelir teşekkür ederim.
Rica ederim panpa. Favori karakterlerimden biridir Pain. 40 sayfada yazsan seve seve okurum.

Kullanıcı avatarı
Dee
Mesajlar: 62
Kayıt: 21 Ağu 2014 00:43
Cinsiyet: Kadın
Favori Manga: Higurashi no Naku Koro Ni
Favori Anime: HunterxHunter

Fullmetal Alchemist Brotherhood
Konum: Nowhere and Everywhere

Re: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen Dee » 30 Eyl 2014 20:32

Çok güzel olmuş, teşekkürler :)

Pain karakterini ben,elimde olmadan Nagato'dan ayırıyorum bazen. Pain benim için Nagato'nun yarattığı başka bir üst benlik. Çok sevdiğim bir karaker gerçekten, Naruto'ya daha karanlık bir atmosfer ve derinlik getirdi.

Yalnız elimde olmadan aklıma,meşhur "Pain vs Naruto" savaşındaki animasyonun rezilliği geliyor,içim gidiyor,umarım ileride o bölümler tekrar düzenlenir.
Resim

to a non-believer?

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Mesajlar: 1058
Kayıt: 13 Ara 2013 12:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
Konum: Eskişehir
İletişim:

Re: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen Baryshx » 30 Eyl 2014 23:53

Şu animede en sevdiğim jiraiya, orjinal yahiko ve orjinal akatsuki yani ilk halleri....geriye kalanlar teferruat benim için :whistle: eline sağlık iyi olmuş ;)
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
[email protected] [email protected]_27
Mesajlar: 237
Kayıt: 20 May 2013 16:20
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Re: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen [email protected] [email protected]_27 » 01 Eki 2014 14:37

Ellerine sağlık kardeş gayet güzel bir karakter tanıtımı yapmışsın, ellerine sağlık, Pain bu serinin vazgeçilmezi turuncu saçları vücutlarındaki metalleri ve arka fonda çalan Girei( Pain theme) müthiş bir hava katıyor, seriye gotik bir hava katıyor.

Kullanıcı avatarı
Instructions
Mesajlar: 440
Kayıt: 28 Şub 2014 08:35
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Re: Ynt: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen Instructions » 01 Eki 2014 17:24

Pain konusunda yalnız olmadığımı görmek beni sevindirdi. Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

@Dee evet öyle bir durum söz konusu. Aslında bedenlerin üst kimliği Nagato ama Deva Pain tahmin edilenden çok daha fazla başarılı bir karakter haline geldiğinden kendisi bir nevi üst kimlik haline geldi Nagato'yu gölgeledi. İlginç biraz :laugh:

Kullanıcı avatarı
Wazz
Mesajlar: 11
Kayıt: 18 Haz 2014 19:04
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Re: Pain (Six Paths of Pain)

Mesaj gönderen Wazz » 02 Eki 2014 01:59

Ellerine sağlık çok güzel olmuş.

Narutoyu çok rahat yenebilecek bir karakterdi.Ne yazık ki Naruto'nun serinin baş karakteri olması sebebiyle kurban edildi.

Sasuke'den sonra en çok saygı duyduğum karakterlerden birisi ama bunca yıllık hayallerinden ve amaçlarından bu kadar kolay vazgeçmesi serinin saçmalıklarından birisi işte..
Resim

Cevapla

“Organizasyonlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir