Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Akatsuki Vs Hashirama Senju (1. Hokage)

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Akatsuki Vs Hashirama Senju (1. Hokage)

1. Hokage düşük zorlukla kazanır.
16
16%
1. Hokage orta zorlukla kazanır.
15
15%
1. Hokage yüksek zorlukla kazanır.
29
28%
Akatsuki düşük zorlukla kazanır.
6
6%
Akatsuki orta zorlukla kazanır.
12
12%
Akatsuki yüksek zorlukla kazanır.
15
15%
Beraber ölür giderler // Beraberlik
1
1%
Kararsızım
8
8%

Toplam oy: 102

Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

Re: Akatsuki Vs Hashirama Senju (1. Hokage)

Mesaj gönderen Lamuchi » 07 Tem 2015 00:57

Palaparazula yazdı:Yorumların birçoğunu okudum.

1-Guy Madara'nın yarısını uçurdu ama Madara iyileşti öyleyse Hashirama da iyileşir.
Madara'da o zaman Hashirama'nın çakrası + juubi + tanrı ağacı vardı.(Tanrı ağacını son anda içine çekti ama konumuz bu değil.)
Yani Hashirama'nın iyileşme avantajı var ama ölümden kurtaracak kadar değil.Çünkü bir kez sekteye uğrarsa Akatsukililer onun iyileşmesini beklemeden hamle yaparlar.

2-EMS Madara + %100 Kyuubi vs Hashirama - Hashirama Madara'nın eline verdi.
Madara'nın o savaşta jutsu repertuarı geniş değildi.Ve Pain Chibaku tensei ile Hashirama'yı ciddi anlamda sekteye uğratabilir.Hatırlarsanız Pain 8 Kuyruklu Kyuubiye 1 büyük Shinra , Naruto ile verdiği savaş , hemen ardından mini kyuubi ile verdiği savaş sonrasında chibaku tensei yapmıştı.Chakrası baya bi gitmişti yani.Burnundan kan geliyordu adamın :D Burada tam kapasite odaklanabilirse Chibaku tensei Hashirama karşısında PS'den daha etkilidir ve bu şahsi görüşümdür.

3-Hashirama Madara ile savaşmış ve kazanmış.Genjutsu pek etkili değil.Tsukuyomiyi eleyebiliriz.
Tsukuyomi güçlü bir genjutsu arkadaşlar.Vereceği psikolojik hasarı ve jutsu gücünü bir kenara bırakırsak tıpkı Sasuke'nin Danzo'ya yaptığı gibi şaşırtmaca amaçlı kullanılabilir.Yani tsukuyomiyi elemeyelim.

4-Deidara'nın C4'ünden Sasuke bile kurtuldu Hashirama mı kurtulamayacak ?
Eğer bu savaşta kaçmak yoksa Hashirama için bir tehdit sayılabilir C4.Çünkü Sasuke jikuukan ile kaçmıştı.Ama yine de son çare olması lazım bu jutsunun.Akatsukililer de gidebilir.

5-Hidan'ın ayini ...
Hidan Hashi'nin kanını ele geçirebilirse akatsukiden biri ona sağlam bir darbe indirir yeter.Mesela Itachi - Yasaka no Magatama.Madde bire göz atabiliriz.

6-Obito'nun kamuisi Hashirama'yı içine çekemez.Süre yetmez.
Bu doğru ama soyutlaşma bakımından da Hashi Obito'nun hızına yetişemez.Bahsedilen o golem , buda , tanrının kapıları saldırılarını yaparken Obito arkasında belirebilir vs.vs. yani her ne kadar klon da yapabilse , Obito soyut halde iken zaten sezilemiyor.Sennin modun burada bir getirisi yok zaten.Bu nedenledir ki Hashirama odaklanma sorunu yaşayacaktır.Bu da akatsukinin kazanması için bir avantaj.

7-Pain'in ölmeyip bölünebilen hayvanı Hashirama için güzel bir tehdit.

SORU:Hidan kan ayinini başarıyla tamamlarsa ve Itachi ona totsuka kılıcını saplarsa ne olur ?

Akatsukide yeterince güç yok ama rakibini güç gerektirmeden öldürebilecek birkaç jutsu var.Bu bir avantaj.(Hidan'ın kan ayini , kamui vs. vs.)

Genel olarak bu nedenlerden dolayı Hashirama'nın yenileceğini düşünüyorum.
1-Burda ne demek istediğini tam anlamadım ama galiba Hashi'nin yenilenmesi abarttığınız kadar değil demişsin.Şöyle söyliyeyim;Madara Tsunade'ye Susano'o kılıcı sapladı Yasaka Magatama attı.Tsunade'yi gıdıkladı bunlar,Hashirama'nın base hali Tsunade'den daha iyi yenileniyor,bide bu yenilenme Sennin Mod'da da artıyor sen düşün artık.Aynı kulvarda değiller ama Oroc'u ikiye ayırdılar bana mısın demedi.Tabiki Madara daha hızlı yenileniyor Hashi'den JJ'liği var adamın olsun o kadar.

2-EMS Madara vs Hashi'de zaten olay jutsu genişliği değil ki 5 kageyi korkudan tir tir titreten bir güçe Hashi'nin nasıl tek attığı(yanında Kyuubi'de var).Shinra dediğiniz şeye zaten 8 Kuyruk çakra pelerinli Naruto karşı durdu rahatça,aynı şekilde Chibaku'dan da çıktı.Yani şimdi düşünüyorum Chakra Pelerini ile KÇM1 farkını dağlar kadar fark var.Sonra onunla KÇM2'yi düşünüyorum yine dağlar kadar fark.Sonra bunu %100 Kyuubi'ye odaklıyorum.Üstüne %100 kyuubiye tek atan adama göre hesaplıyorum.Pain isterse tüm Chakra'sını toplasın Chibaku yapsın yine hiçbir halt yiyemez.(Burayı kendi görüşün yazmışsın ben yine de cevap yazmak istedim.)
Ayrıca daha fazla çakra eklenince jutsunun güçlendiği nerde geçti ki?(Böyle bir şey olsa bir Bijuu Dama'ya tüm çakra eklenir dünya patlatılırdı yani).

3-O kadar jutsuların havada uçuştuğu savaşta İtachi ile Hashirama'nın göz göze gelme ihtimali ne kadar yüksek ki hadi onu da geçtim bu adam ömrünü Uchihalar ile geçirmiş bir Uchiha'nın gözüne bakmaması gerektiğini bilir.

4-C4 dediğimiz dev Deidara değil mi,Patlayıp küçük bombalara ayrılan?Bunda ağaçlara bir şey olmadıydı,Mokuton duvarı ile kolayca halledilir bu.Ama siz Jikukan demişsiniz galiba C0'dan bahsediyorsunuz,Sasuke'nin yılanı zaten ona yakalandı ama yılan yara aldığı için öldü bu yılandan kaç kat güçlü defans teknikleri var Hashirama'da ben söylemeyeyim siz anlayın :)

5-Hashi'nin yanına kan almaya kadar gelemezler hatta hiç gelemezler.Ayrıca ayinin alanı 1 metre falan Hashi Hidan'a neden dokunmasın ayin sırasında,ya da onuda boşverin Yasaka Magatama'yı Tsunade tankladı bir şey olmadı Hashi'yi anca gıdıklar.Totsuka'dan bahsediyorsanız,tamamen kendi fikrim Hashi'ye saplanmadığı için bir şey olmaz bu teknik biraz ruhsal bir teknik.Tabi tüm bu ihtimaller Hashi'nin kanını ele geçirebilirlerse.Ayrıca en son konu kurallarında ayin yasaktı.(Bence yasak olmasa da bir şey değişmez)

6-Süre yetmez değilde Hashi'nin alan teknikleri baya uzun sürüyor bunlardan yırtacağım derken Hashi'ye saldıramaz diyelim ki boş anında arkadan saldırdı.Kamui'ye atarken Hashi'nin vücudundan çıkacak odundan uzuv ile Tobi halledilir.Ayrıca Kamui'nin sezilmediğini nereden çıkarttınız Hiraishin bile sezildi anlık gerçekleşen bir şey(Adam artık aşmış zihni mi okuyor nedir).Kamui'nin kısa da olsa bir süresi var.Diyelim ki Kamui ile arkasında belirdi,adam arkasında belirince hissetmicek mi.

7-Bu hayvana direkt Mokuton'dan bir hapis yapılır ve olay biter.

Kullanıcı avatarı
Palaparazula
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Palaparazula » 07 Tem 2015 09:59

@Lamuchi

1-Haklı olabilirsin.

2-8 Kuyruklu chibakudan mı çıktı ?Mangada hangi sayfada o olay ?Orada olan Naruto'nun Kyuubiyi bastırması sonra da bitmiş bir chibaku dan aşağı inmesi.

3-Genjutsunun acı vermek için değil de taktiksel kullanım amacıyla kullanıldığını yazdım.Itachi yüzükle de genjutsu yapabiliyor.Hashirama sadece Uchiha göz güçleri hakkında bilgiye sahip yüzük hakkında bilgisi yok.

4-Jutsu ismini karıştırıyor olabilirim.Sasuke'nin Manda ile kaçtığı jutsu.Hani 10KM çapa yayılan.Ve ağaçlara birşey olmadı mı ?
Etrafındaki herşeyi yok etti ağaç mağaç kalmadı ortalıkta.(C0 mış bu arada doğru.)C0 son çare olarak çok güçlü birşey hafife almayalım.

5-Ben burada söylediklerinize katılmıyorum.Bu adamın da illaki ağzından burnundan kan gelir ve alırlar kanı.Ama ayin yasakmış.O zaman bunu da eleyelim.

6-Obito "SOYUT HALDEYKEN" sezilemiyor.Anca görülürse birşeyler yapılabilir.Başka boyutta olan adamı neyle sezecekler ?Ve Hiraishin nasıl sezildi kaynak gösterir misiniz ?
Obito sezilemediği ve bir anda belirebileceği için Hashirama elinin tersiyle -ne bileyim bir uzuvla- Obito'yu haklayamaz.İlla ki ilgisinin bir kısmını da ona yöneltecek.Bu da odak sorunu çıkarabilir.

7-Karakterkerin hepsine mokuton hapis yapılsın olsun bitsin o zaman :)Bu hayvanı da kurtarırlar.Değerli bir hayvan yani.

Bu arada unutuğumdan soruyorum arkadaşlar hepinize.Bir manga bölümünde Hashirama Naruto'ya benim kadar güçlü demişti.Sonra içinde kyuubi olduğunu anlamıştı.Yani bu adam base hali ile yarım kyuubiye mi denk ?Sage chakrası da eklenirse tam kyuubiye denk olur mu ?
Resim

Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Lamuchi » 07 Tem 2015 12:04

Burda gördüğün gibi Çakra pelerinli Naruto Chibaku'dan çıkıyor.http://turkcraft.com/Naruto/439/13
Ayrıca Naruto'yu hapsetmiş bir Chibaku'dan nasıl çıksın base haliyle.

Yüzük değilde parmağıma baksan bile genjutsu yaparım demişti,yüzüğün özel bir işlevi yoktu diye hayırlıyorum.Hashirama'nın cidden böylesine ezik bir genjutsuya yakalancağını düşünüyor musun?Öyleyse İtachi'yi Rikudou yapalım biz :)

Deidara'nın jutsularına gelince ağaçlara bir şey olmadı diye C4'e yazmıştım.C0'a ise Manda isabet aldı,öldü.Ama sadece yaralandığı için öyle yok olma durumu yok.Hashirama'nın Manda'dan trilyon kat daha güçlü defansif jutsuları var.

Soyut haldeyken sezilemiyor lafı sizin yorumunuz.Benim yorumum soyutken de sezilebileceği,hem bu adam direkt olarak Kamui boyutunda başlamayacak soyutlaşırken hisseder.Adamın hissetme gücünü çok hafife alıyorsunuz bence.
Hiraishingiriyi burda hissediyor.Hashi'nin Sennin gücünü almış olan Madara.http://turkcraft.com/Naruto/661/7 Bir sayfa öncesinde de Zetsu'yla konuşuyor yani hiçbir şey yokmuş gibi tek atıyor Tobirama'ya.
Ayrıca Kamui ile diğer boyuta atmanın bir süresi var bu sürede Hashi ile Tobi direk dipdibe olacak direk sokamaz mı odunu.

Bu köpeğin boyutu ile bir insanın boyutu aynı değil çok rahat hapise alabilir Hashirama kaçmasına imkan yok zaten köpek saldırmak için yakına gelcek.

Hashirama Naruto'ya sadece çakrası benim kadar dedi galiba.Güç hakkında bir şey söylemedi.

Kullanıcı avatarı
Palaparazula

Mesaj gönderen Palaparazula » 07 Tem 2015 12:30

@Lamuchi
-
Naruto chibakudan çıktığı sırada chibaku zaten durmuş.Çekim falan yok.

-Ayrıca taktiksel genjutsulardan bahsediyorum.Sasuke'nin Danzo'ya yaptığı gibi.Ve Hashirama bal gibi de yakalanır genjutsuya.Kurtulur kısa sürede belki ama yakalanır.

-Manda hasar aldı demedim.Sasuke Manda sayesinde kaçtı dedim.Eğer Sasuke kaçamasaydı telef olurdu.Manda yardımıyla kaçtı.Ve C0 çok güçlü bir saldırı tekrar edeyim.

-Obito soyut haldeyken sezilemiyor.Kanıt :
http://www.turkcraft.com/Naruto/475/2
http://www.turkcraft.com/Naruto/475/3

Başka boyutta olan adam nasıl sezilebilir ki hem ?Mantığa ters bir kere.

-Gelelim HiraishinGiriye;
Tobirama Hiraishin ile Madara'nın yanına ışınlandı anlık olarak.Burada hissedilmesi mümkün değil.Ama sonra kılıç saplamaya çalıştığı anda Madara sezebiliyor.Bundan bahsediyorum ben de.Minato'nun Obito'ya yaptığı gibi hiraishin kullanarak direk bir saldırı yapsa Madara çok büyük bir ihtimalle onu sezemez , sezse bile tek atmayı bırakın zor kaçardı.

-Ben Obito'nun Hashi'yi diğer boyuta çekmesinden bahsetmiyorum.Soyutlaşma ile bir taijutsu savaşına girebilir ki bence Obito taijutsu konusunda Hashirama'dan daha avantajlı.

Ve akatsukide onca kişi var.Bir köpeği kurtarabilirler herhalde :)
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 07 Tem 2015 12:54

@Palaparazula

1.si PS>>>>>>>>>Chibaku Tensei
Chibaku Tensei Hashirama için dert değil.. Aynı anda sıradağların 3'te birini şişe kapağıymış gibi kesebilen PS, Hashirama Sennin Mode'da değilken bile Hashi için bişi ifade etmiyor.. Chibaku ne yapabilir ? Jukai Koutan ile içten dışarı patlatır, Golemi ile alır uzaya fırlatır Chibakuyu :D %100 Kyuubi'nin Bijuu Damasını avuçlayıp geri PS Giydirilmiş Susano'oya basabiliyor Golem.. pain'in Chibaku tenseisi dert değil.. (Pain asla Nagato kadar güçlü olamıyor bunu da biliyoruz)

Hashirama gibi bir leb-i derya'nın İtachi'nin parmağı ile yaptığı genjutsuya düşeceğini düşünüyorsan yanılıyorsun aga.. C0 dediğin saldırı ise Manda'yı bile silip atamamış sadece yüzeyini yaralamış.. Mokuton'un dayanımı>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Manda'nın dayanımı.. C0 Golem içerisinde ki Hashirama'ya hafif bir esinti gibi gelecektir.

Obito soyut haldeyken sezilemez evet ama atak için katılaşması gerek.. Sonuçta Hirashin yaparken de kişi bir konumdan başka bir konuma geçerken bir boyutun içerisinde oluyor.. Ve o zaman gene Hirashin kullanıcısı kendi boyutuna gelene kadar sezemiyorsun.. Ama Hashirama Sennin Modu bunu sezebiliyor.. Ve bunun işleyiş olarak Obito'nun Jikuukan'ın dan bir farkı yok sonuçta hepsi jikuukan jutsusu..

Resim

İşte burada da Tobirama'nın Hirashingirisinden hashirama'nın Sennin Modu ile sıyrılan Tobirama :D Kanıtını da almış oldun..
Hirashingiri yi ise tamamen yanlış algılamışsın kardeşim.. Minato'nun Obito'ya yaptığı ile Tobirama'nın Madaraya yapmaya çalıştığı arasında ki tek fark birinin elinde kılıç/kunai varken diğerinde rasengan olması.. Ama sonuçta son saldırı Hirashin'in bitme anıdır.. Minato ve Tobirama için de aynı kendi kendine bişiler düşünüyorsun ama yanlış.. Minato'nun Obito'ya yaptığı ile Tobirama arasında fark yok.. Saldırmayı seçtikleri silahlar farklı sadece..
Sonuçta dediğim gibi saldırmak için Obito soyutlaşması gerek.. Ve Hashirama onu da sezecektir ama evet burada en tehlikeli adam Obito ..
Ayrıca bu adamın yarısı Hashirama hücreleri adam kendi hücrelerini çekmeye kalksa Oroc'un Kabuto'dan çektiği gibi, Obito dımdızlak kalır yani Taijutsu da ben Obito'nun avantajlı olduğunu düşünmüyorum.. Bir de Hashirama onunla Taijutsuya girmek zorunda değil.. 5dk yı geçen saldırılar Obito'yu öldürmeye yetiyor.. Hashirama'da buna sahip zaten.. Sennin Mode'da iken aralıksız dakikalarca atak yağdırabilir (kendi hücrelerini hissetmesinden bahsetmiyorum.. Orochimaru'nun içerisindekileri hissetmişti çünkü)

Naruto - Hashi olayına da gelirsek.. Naruto KCM3 moduna geçince.. Hashirama Çakrası neredeyse benim kadar var dedi (Normal hali için, Sennin hali değil ve neredeyse dedi) Yani yanlış hatırlıyorsun orayı arkadaşım..

Neyse parmak genjutsusu ve chibaku'dan daha iyi bir sav düşün bence :D :D Obito ve soyutlaşma iyiydi bak.. Bence de en büyük tehlike o .. Ama karşılanması imkansız değil..
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,One Piece,Hagane no Renkinjutsuşi,Fairy Tail,Ölüm Defteri,Bleach,Kuroshitsuji,Deadman Wonderland

Mesaj gönderen Tulpar-Byakugan » 07 Tem 2015 13:13

Bilge modu ile sürekli doğadan çakra toplarsın yani bir akış söz konusudur. Dolayısıyla genjutsuya yakalanmak gibi bir şey mümkün değil! Artık şunu bırakın. Genjutsuyu kimin yaptığı yapılış şeklini değil gücü değiştirir. İtaçi yapıyor diye varsayımlar doğru gibi bir algı var ortada.

Obito'nun kamuisi çok güçlü ama aynı zamanda en zayıf noktası. Nedenine geleyim;
Haşirama mokuton bunşin yaparsa gerçeği ile klon olanı anlayamazlar. Bunu Madara kagelerle dövüşürken gösterdi de. Haşirama klonalardan birinin Tobi tarafından çekilmesine müsaade ederse zaten Tobi'nin işi bitmiş oluyor. Öbür boyutta mı yenecek Haşirama'yı? İki boyuttan da saldırı altında olması Obito'nun bitişidir. Yani Haşirama'yı boyuta çekse de çekmese de zararlı çıkar. Yapabilceği en mantıklı şey saldırılardan soyutlanarak kurtulma. Bunun da süresi var. 5 dakika sonra o iş biter :)

Çibaku da mantıkla baktığın zaman kusurlu. Haşirama'yı böyle bir şeyle çekebilmesi mümkün değil ama hadi diyelim çekti. N'olacak? Adam zaten Zetsu gibi yeryüzünün bir parçası. Orada çekildiği için ölecek mi? Çekim durduğu zaman çıkacak. Doton ve mokuton buna imkan sağlayabilir.
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Palaparazula

Mesaj gönderen Palaparazula » 07 Tem 2015 16:27

@JiraiyaFlash

Hiraishingiri hakkında

Minato tam Obito'ya vuracakken birkaç salise kala hiraishin yapıyor.Tobirama da Madara'nın arkasına geçmek için hiraishin yapıyor VE HEMEN SONRA SALDIRIYA GEÇİYOR.Minato SALDIRIYI YAPARKEN geçiyor.Fark burada.Yoksa hiraishin sezilemez.Shunshin sezilebilir.

Genjutsuya gelelim.Ben taktiksel genjutsulardan bahsediyorum.Ne kadar büyük ve güçlü olduğunun bir önemi yok.Ufacık olsun ama şaşırtsın bir anlığına o yeter.Ve bana kalırsa Hashirama bal gibi de genjutsuya girer.

C0 da ise Manda kaçmıştı.O yüzden kabuğuna zarar verebildi anca.Tamamen maruz kalsa Manda pert.Bu saldırı Hashirama'yı da yaralar.

Hashi Obito'dan hücrelerini çekebilir.Bunun için Obito'nun dımdızlak durması lazım. :)

Nagato bir uzumaki.Dolayısı ile onda da çakra var.Hashi kadar değil ama var.Ve chibaku tenseinin bir şansı olduğunu ben hala düşünüyorum.
Gedo mazo ve içinden çıkan mor ejderha da klonları haklayabilir.Belki Hashiyi de haklayabilir.

Sağlam ekip çalışması ile Akatsuki yener.

@Tulpar-Byakugan

O ilk dediğin nerede geçiyor ?Benim bildiğim sadece başka çakra senin çakrana temas edince ya da çakranı dinginleştirince genjutsudan kurtulabiliyorsun.Çakra akışı oluyor ama çakra yine senin çakran.
Resim

Kullanıcı avatarı
zabuzamomochi
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Bleach Naruto One Piece Shingeki No Kyojin Hagane No Renkinjutsushi Mushishi

Mesaj gönderen zabuzamomochi » 07 Tem 2015 19:15

Herkes chakrasını bir karaktere vererek hashirama chakra level seviyesine ulaşılabilir gibi gözüküyor.Sonuçta chakra transfer tekniğini hem obito hem zetsu biliyor.Itachi veya Obito ya da six paths of pain aday olabilir.Sonuça 10 S class ninja dan bahsediyoruz.Hepsinde hayvani çakra var.

Hashirama chakrasından bile üstün olabilir.

Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,One Piece,Hagane no Renkinjutsuşi,Fairy Tail,Ölüm Defteri,Bleach,Kuroshitsuji,Deadman Wonderland

Mesaj gönderen Tulpar-Byakugan » 07 Tem 2015 21:45

Palaparazula yazdı: @Tulpar-Byakugan

O ilk dediğin nerede geçiyor ?Benim bildiğim sadece başka çakra senin çakrana temas edince ya da çakranı dinginleştirince genjutsudan kurtulabiliyorsun.Çakra akışı oluyor ama çakra yine senin çakran.
http://www.mangapanda.com/93-264-10/nar ... r-259.html
Mesela burada Jiraya "en iyi yol çakranı kesmek" diyor. Açıklamanın devamında; genjutsudan bahsederken, beş duyunun da karşı taraftan kontrol edildiğini söylüyor. Bundan kurtulmak için de çakra akışını değiştirmen gerekir diyor. Diğer yol olarka başka birinin temas etmesi, yani senin dediğin şey. Bu bile olsa yeterli, çünkü senjutus doğadan sürekli çakra çekmek demek. Yani çakran sürekli denge halinden uzak, başka çakralarla temas içerisinde. Hem de çok büyük miktarda bir çakra ile.
Çakra akışnı değiştirmenin genjutsu bozacağına diğer kanıt ise byakugan. Byakugan çakra akışını görüp genjutsuda olup olunmadığını anlayabiliyor. Yani çakra akışını tekrar kontrolün altına alırsan genjutsudan kurtulmuş olursun. Haşirama bedeninde Katsuyu'dan bir parça bulundurarak da genjutsudan çok rahat bir şekilde kurtulabilir.

Bu adamın Madara ile savaşını izledik. Uçihaların en önemli tekniğini bir kez bile kullanmadı. Hep fiziksel saldırılara yöneldi. Bu da gösterir ki gereksiz çakra harcamaktan kaçındı. Boşa gidecekti yine..
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Mesaj gönderen Kısa Lm » 07 Tem 2015 23:25

C0 tarzı saldırıları susanoo giymiş full çakralı kyuubinin kılıcı ile kıyaslayın hacılar. Bu kılıc 5 6 tane dağı karpuz keser gibi kesen bir kılıç ve hashirama golemi ile bunu tutabiliyor. Golemi diyorum cünkü bu golemi takı olarak kafasında taşıyan bir budası daha var. C0 bu adama karşı arkadaşında dediği gibi ufak bir esintiden başka bi boka yaramayacaktır.

Gelelim çalıntı hücreler ile sage moda geçmeden önce ( daha hashiramayı emiklememiş madaradan bahsediyorum ) madara çölde orman yaratmıştı tekrar ediyorum çalıntı hücre ve sage mod yokken. Bu ormanı durdurmak için naruto 523532 tane klobuyla sage rasengan vurmak zorunda kalmıştı. Şimdi hashiramanın ormanını bi düşünün artık neyle nasıl durdurursunuz bilmiyorum hadi durdu diyelim daha çiçek açıcak çakra çekicek bilmemne gidiyo da gidiyo.

Genjutsu olayına gelelim bilinen en güçlü uchiha olan madara ems si ile bu adamı genjutsuya alamadı kaldı ki klonun gerçek olduğunu bile anlayamadı bakın madaranın ems'sinden bahsediyoruz. Şimdi de siz kalkmış yarı kör itachi ile tek gözü ms olan obitodan genjutsu bekliyorsunuz. Öyle bi dünya malesef yok. Bende olsun isterdim ama yok.

Chibaku tensei olayı sinirli yarı çakralı kyuubi ile durdurulabilen bir şey. Tam çakralı susanoo zırhlı kyuubiyi şeker gibi tutup kaldıran bi adama chibaku uygularsanız adamın üzerindeki tozu toprağı alırsınız elektrik süpürgesi tutmuş gibi bi şey olur. Ayrıca tekrar ediyorum en basit saldırılarından biri olan jukai kotan ile bu herif orman yaratıyor ve bu ormanı durdurmak için 8352039 tane naruto sage rasengan vurmak zorunda kalıyor. Chibaku için ise 1 frs 1 bd 1 susanoonun ateşli zımbırtısı yeterli olmuştu.

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir