Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Akatsuki Vs Hashirama Senju (1. Hokage)

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Akatsuki Vs Hashirama Senju (1. Hokage)

1. Hokage düşük zorlukla kazanır.
16
16%
1. Hokage orta zorlukla kazanır.
15
15%
1. Hokage yüksek zorlukla kazanır.
29
28%
Akatsuki düşük zorlukla kazanır.
6
6%
Akatsuki orta zorlukla kazanır.
12
12%
Akatsuki yüksek zorlukla kazanır.
15
15%
Beraber ölür giderler // Beraberlik
1
1%
Kararsızım
8
8%

Toplam oy: 102

Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

Re: Akatsuki Vs Hashirama Senju (1. Hokage)

Mesaj gönderen Lamuchi » 08 Tem 2015 01:08

Kısa Lm yazdı:C0 tarzı saldırıları susanoo giymiş full çakralı kyuubinin kılıcı ile kıyaslayın hacılar. Bu kılıc 5 6 tane dağı karpuz keser gibi kesen bir kılıç ve hashirama golemi ile bunu tutabiliyor. Golemi diyorum cünkü bu golemi takı olarak kafasında taşıyan bir budası daha var. C0 bu adama karşı arkadaşında dediği gibi ufak bir esintiden başka bi boka yaramayacaktır.

Gelelim çalıntı hücreler ile sage moda geçmeden önce ( daha hashiramayı emiklememiş madaradan bahsediyorum ) madara çölde orman yaratmıştı tekrar ediyorum çalıntı hücre ve sage mod yokken. Bu ormanı durdurmak için naruto 523532 tane klobuyla sage rasengan vurmak zorunda kalmıştı. Şimdi hashiramanın ormanını bi düşünün artık neyle nasıl durdurursunuz bilmiyorum hadi durdu diyelim daha çiçek açıcak çakra çekicek bilmemne gidiyo da gidiyo.

Genjutsu olayına gelelim bilinen en güçlü uchiha olan madara ems si ile bu adamı genjutsuya alamadı kaldı ki klonun gerçek olduğunu bile anlayamadı bakın madaranın ems'sinden bahsediyoruz. Şimdi de siz kalkmış yarı kör itachi ile tek gözü ms olan obitodan genjutsu bekliyorsunuz. Öyle bi dünya malesef yok. Bende olsun isterdim ama yok.

Chibaku tensei olayı sinirli yarı çakralı kyuubi ile durdurulabilen bir şey. Tam çakralı susanoo zırhlı kyuubiyi şeker gibi tutup kaldıran bi adama chibaku uygularsanız adamın üzerindeki tozu toprağı alırsınız elektrik süpürgesi tutmuş gibi bi şey olur. Ayrıca tekrar ediyorum en basit saldırılarından biri olan jukai kotan ile bu herif orman yaratıyor ve bu ormanı durdurmak için 8352039 tane naruto sage rasengan vurmak zorunda kalıyor. Chibaku için ise 1 frs 1 bd 1 susanoonun ateşli zımbırtısı yeterli olmuştu.
Bir durum anca bu kadar güzel özetlenir tebrik ediyorum.
Yukarıdakilere ek olarak Hashirama'nın fiziksel gücü,Rashomon kalkanları,Tanrı kapıları ve karanlık yapan genjutsu tekniği var.
Arkadaşında bahsettiği gibi Bijuudama gibi bir şeyi tutuyor golem,bakın tutuyor.Tutmak ile Kalkan yapmak arasında nasıl bir fark var onu düşünün patlamıyor bile o derece güçlü.Yine arkadaşın dediği gibi Bu golem Shinsusenju nun kafasında oturuyor.Boyutu kıyaslayın yani.
Özetle hiçbiri Shinsusenju'dan sağ çıkamaz imkanı yok.

Kullanıcı avatarı
Kirewona
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Naruto,onepiece,bleach

Mesaj gönderen Kirewona » 08 Tem 2015 01:34

Hashirama tek atar zorlamayin arkadaslar god of shinobiden bahsediyoruz 10 11 tane gotu boklu bebeye yenilmez bu adam

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Anka24 » 08 Tem 2015 04:11

zabuzamomochi yazdı:Herkes chakrasını bir karaktere vererek hashirama chakra level seviyesine ulaşılabilir gibi gözüküyor.Sonuçta chakra transfer tekniğini hem obito hem zetsu biliyor.Itachi veya Obito ya da six paths of pain aday olabilir.Sonuça 10 S class ninja dan bahsediyoruz.Hepsinde hayvani çakra var.

Hashirama chakrasından bile üstün olabilir.
İmkansız. Bu adamın çakrası full Kyuubi'den daha fazla. Ve full kyuubi diyorum Naruto'daki gibi yarı demiyorum. Ki Naruto'daki yarım Kyuubi Shinobi savaşındaki on binlerce kişiden fazlasına çakra veriyor. On tane kişinin çakrasıyla o kadar çakra oluşturulabilse bir köy diğer köye nükleer bomba gibi çakra atardı.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
zabuzamomochi
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Bleach Naruto One Piece Shingeki No Kyojin Hagane No Renkinjutsushi Mushishi

Mesaj gönderen zabuzamomochi » 08 Tem 2015 04:42

Anka24 yazdı:
zabuzamomochi yazdı:Herkes chakrasını bir karaktere vererek hashirama chakra level seviyesine ulaşılabilir gibi gözüküyor.Sonuçta chakra transfer tekniğini hem obito hem zetsu biliyor.Itachi veya Obito ya da six paths of pain aday olabilir.Sonuça 10 S class ninja dan bahsediyoruz.Hepsinde hayvani çakra var.

Hashirama chakrasından bile üstün olabilir.
İmkansız. Bu adamın çakrası full Kyuubi'den daha fazla. Ve full kyuubi diyorum Naruto'daki gibi yarı demiyorum. Ki Naruto'daki yarım Kyuubi Shinobi savaşındaki on binlerce kişiden fazlasına çakra veriyor. On tane kişinin çakrasıyla o kadar çakra oluşturulabilse bir köy diğer köye nükleer bomba gibi çakra atardı.

Fakat Jinchuriki Obito ya hitaben bizzat kendi söylediği sözü var : Beyler açık açık söylüyorum bu adam benden daha güçlü diyor.

Güç sıralamasına bakacak olursak Kyubi > Hachibi >............... Jinchuriki Obito da sanırım kyubi hachibi yoktu.Ve Bu kyubi tek başına hachibi haricindeki bütün diğerlerini alaşağı etmişti.

O yüzden ben Hashiramaya biraz garip bakıyorum.Heralde chakra fazlalığı bazen güce etki etmiyor o zaman

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Anka24 » 08 Tem 2015 05:50

O lafı dediği sırada Tobi içinde Juubi'yi barındırıyordu. Bi zahmet güçlü olsun.

Senin bu Hashirama'ya bir nefretinmi var yahu ? Şimdi de çakra bazen etki etmiyor diyorsun. Adamın yenilmesi için her şeyi yapıyorsun.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 08 Tem 2015 12:54

zabuzamomochi yazdı: Güç sıralamasına bakacak olursak Kyubi > Hachibi >............... Jinchuriki Obito
Resim
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 08 Tem 2015 21:40

Palaparazula yazdı:@JiraiyaFlash

Hiraishingiri hakkında

Minato tam Obito'ya vuracakken birkaç salise kala hiraishin yapıyor.Tobirama da Madara'nın arkasına geçmek için hiraishin yapıyor VE HEMEN SONRA SALDIRIYA GEÇİYOR.Minato SALDIRIYI YAPARKEN geçiyor.Fark burada.Yoksa hiraishin sezilemez.Shunshin sezilebilir.
Büyük harfle, bağırarak konuşması gerektirecek bir şey yok.. Sakin ol şikayet ederim aksi takdir de..

2.si olayları anlamıyorsun convert ediyorsun resmen.. http://turkcraft.com/mangas/Naruto/661%20-/06.png al işte manga sayısı adam Hirashingiri diyor.. ne Shunshin 'i ??? Mangayı yorumla Mangayı baştan yazma arkadaşım :D

Sürekli varsayım... nagato zaten Pain'i yönetirken zorlanıyor kendisi + 6 ölü beden o haldeyken bir de Gedo mu çağaracak.. Pain'in 6 yolu şeklindeyken Gedo mazo çağırabildiğine dair bir tane bile delil yok ?? Olsa Naruto'da çağırırdı.. Sürekli var sayım, ben şöyle olacağını düşünüyorum, bence yaralar bence dideler vs vs neyse aga senin fikrin saygı duyarım ama öyle büyük harfe falan hiç girme..Hele ki yanlış bilgi veriyor iken :D :D

----------------

Ya bir de her haltı bıraksan.. Milletle top diye oynayan Madara'yı bile nakavt eden, kurtulması için tam zamanında Zetsu'nun devreye girmesi gerektiği Tanrı Kapısı tekniği var..

Tanrı kapısı ile mühürlüyor, kişi resmen çakrasal olarak çivileniyor ve etrafına da mokuton ejderi dolanıp kalan çakrayı çekiyor.. Juubi'nin her bir kuyruğuna salisesinde bundan indirebiliyor Ve Kyuubi bile kuyruüu ile Tsunamiler yarattığı söylenen bir varlık.. Juubi kuyruğuyla depremlere sebebiyet verir tahminim ama o kapıları atamıyor üzerinden... Burada o kapılardan zamanında farkederse bi Tobi kurtulur bir de belki kapı inmeden kalplerden birini dışarı atmayı başaran kakuzu..

Sırf kapılar ile bile 4-5 adam gider.. Adam çakra ve ninjutsu yu kapı ile bağlyor.. Ejderi de etrafına sarıp kalan çakrayı çekip seni orada kuru yaprak olana kadar tutuyor sonrada istediğini yapar zaten :D :D Bak daha ne Sennin Mode var ne mokuton, ne taijutsu ne shinsenshuu ne genjutsu.. Sırf kapılar + Mokuton Ejderi ile bile adam bu kadar ilerleyebiliyor yani :D
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim[/align]

Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Mesaj gönderen Kısa Lm » 08 Tem 2015 21:52

Konuda geçmemiş ama farkı belli etmek açısından belirtmekte fayda var diye düşündüm.

Naruto sage moda geçip az biraz kyuubi çakrası aldığında ( istemsiz bi şekilde sadece kyuubi sinirlendi diye gözleri ilk defa + şekline geçtiği zaman işte anladınız ya ) nagato 2 metreden göğsüne çakra demiri soktuğu halde naruto'yu kontrol edememişti. Şimdi normal halinde neredeyse kyuubi kadar belki daha çakrası olan bi adamın sage modda ne denli büyük bi baskı oluşturduğunu bi düşünün.

Hatta şöyle bir örnekte verebiliriz edo tensei olayı ile geri geldiklerinde ( henüz sage moda geçmeden önce ) bir anlık siniriyle çakra salınca 3. hokage kalpten 4. hokage göt korkusundan gidiyordu. Bu esnada orochimaru ve ekibi çoktan altına sıçtıydı.

Hatta bak şimdi aklıma geldi herifi edo tensei ile bir sınır koymadan çağırdığın anda kontrolu kaybediyorsun. Mühür falan yapma gereği duymuyor direk çıkıyor kontrolden öyle bi adam. Fanı gibi gözüküyorsam affola sevmiyorum bu tarz hayvani güç farklarını daha önce de onlarca kez söylemişimdir kesin fakat bu adamda güç musluğu sonuna kadar açılmış durumda. Daha bilmediğimiz neleri var misal sırtında taşıdığı parşomen gibi yani serinin bokunun çıktığı karakterlerden bir tanesi

Kullanıcı avatarı
Namarika2
Favori Manga: Fairy Tail / One Piece
Favori Anime: HSD Kenichi / One Piece / Naruto / Death Note / Attack on Titan / Yu-Gi-Oh

Mesaj gönderen Namarika2 » 08 Tem 2015 22:20

Ya sennin modda acayip bir tehlike sezgisi var. Yani adamı hissetmeyi geçtim tehlike sezgisi var. Ki Kamui daha yavaş. En fazla hirahishin kadar hızlıdır. Minato'yu içine çekmeye çalışırken Minato kaçmıştı. Yani kamui kullanırken biraz zaman alıyor. O da çok az tabi ama ışınlanma bir anda oluyor. Düşün Bir anda olan bir tehlikeyi sezebiliyorsa bu sage mode o zaman kamuiyi hayli hayli sezer. Obito kamui yapana kadar onu sezer. Hem Obito'nun bizim Hashirama'nın arkasında belirip saldırma olasılığı falan diyorsunuz da Minato bile düz, normal haldeyken bir anda arkasında beliren Tobi'yi sezmişti.
Resim Biz ise Hashirama'dan bahsediyoruz. Sennin modun prosudur kendisi. Hayli hayli sezer.

vs'ye gelirsek çok karışık bir savaş olur ama Hashirama alır. Onu zorlayabilecek kişiler Pain'dir. O da teke tek de değil yani grupça kombineli saldırdıklarında akatsuki grubunun en odaklısı, en kullanışlısı ve temel taşı olacak. Onda da baya çakra var. Bir şekilde Hashirama'yı o karışıklık içinde aldatıp alevere darevere yaparak alırlar. Yoksa alamazlar.
Resim

Kullanıcı avatarı
Namarika2
Favori Manga: Fairy Tail / One Piece
Favori Anime: HSD Kenichi / One Piece / Naruto / Death Note / Attack on Titan / Yu-Gi-Oh

Mesaj gönderen Namarika2 » 10 Tem 2015 20:26

masterkame yazdı:Ne abarttınız abi Hashiramayı. Akatsuki böyle baya baya yayıla yayıla rahatlıkla alır Hashiramayı ! Madem bu kadar güçlüydü bu adam niye gencecik yaşında öldü gitti? öldürmüşler işte o kadarda güçlü değilmiş!!!1
Ya her karakter illa öldürülerek mi ölmek zorunda? Öldürüldüğü nerde geçiyor? Ben hatırlamıyorum öyle bir şey.
Ayrıca Hashirama'yı abarttığımız falan yok. Biz gerçekleri konuşuyoruz. Adam zaten abartı bir karakter. Abartı bir gücü var. Yoksa bu vs'de bu kadar sayfa yorum atılmazdı.
Resim

“Naruto Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir