Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Blade

Cevapla
Kullanıcı avatarı
afzozatmaca
Mesajlar: 822
Kayıt: 31 Ağu 2010 13:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Veritas,Bleach,Naruto,
Gantz,Beelzebub,
Vagabond,
The Breaker new waves
Sun Ken Rock
Favori Anime: Naruto,
Bleach,
Hellsing OVA serisi
FMA:Brotherhood

Blade

Mesaj gönderen afzozatmaca » 22 Eyl 2014 14:12

Resim

GÜÇLERİ

Yarı-insan yarı-vampir olan Blade bir vampirin kuvveti, refleksleri, hızı, çevikliği ve gelişmiş duyularına sahiptir. Fakat yarı-insan olduğu için vampirlerin güneş ışığı ve benzeri zaaflarını içermez. Blade ufak boyutta kılıçlar ve bıçaklar kullanmakta ustadır.

BİYOGRAFİ

Blade'in gerçek adı bilinmiyor ( Nasıl bilinmiyor Adı Eric Brooks :huh: ). Annesi onu doğurmak üzereyken arkadaşları doktor çağırdılar. Bir doktor gibi davranan Deacon Frost oraya geldi ve yalnız kaldıkları zaman annesini ısırdı. Kadının çığlıkları arkadaşlarını odaya çekince Frost oradan kaçtı. Kadın oğlunu doğurduktan sonra öldü. Blade'i dokuz yaşına kadar annesinin arkadaşları baktı. Kendisinin bir vampir avcısı olduğunu söyleyen Jamal Afari'nin hayatını kurtarınca adam çocuğu bakımına aldı ve büyüttü. Afari onu kendi oğlu gibi kabullendi ve ona vampirlerle nasıl dövüşüleceğini öğretti. Fakat Afari daha sonraları Dracula tarafından vampire dönüştürülünce Blade onu öldürmek zorunda kaldı.

Annesinin ve öğretmeninin intikamlarını almak isteyen Blade daha yetişkinliğe erişmeden bir vampir avcısı oldu. Ufak bir vampir avcısı grubunun lideri oldu. İlk karşılaşması Japonya'da aylar boyunca takip ettiği Lord Dracula ile oldu. Blade'in ekibi Dracula'yı tuzağa çekip öldürmeyi başardılar. Fakat kısa süre sonra Dracula hizmetçileri tarafından diriltildi ve Blade'in grubunun iki üyesini öldürdü.

Blade daha sonraki yıllarda da vampir avcılığına devam etti. Bu sürede grubu dağıldı. Ünlü vampir avcısı Quincy Harker ve onun ekibinin üyeleri Frank Drake ve Rachel van Helsing'le karşılaştı. Zaman zaman bu ekipte yeraldı. Harker'ın kızı Edith'ın Dracula tarafından öldürülmesinin ardından Blade intikam peşindeki Harker'ın Dracula'yı öldürmesine yardım etti. Fakat daha sonra Dracula bir kere daha hizmetçileri tarafından diriltildi.

Blade aynı zamanda vampir bir özel dedektif olan Hannibal King ile de işbiliği yaptı. King'in Deacon Frost'a karşı kişisel nefreti vardı ve intikam istiyordu. İkisi Deacon Frost'u takip edip öldürdüler. Bu olayın ardından Blade tekrar Harker'ın ekibine katıldı.

Daha sonraları Blade, King ve Drake'in yardımlarıyla Doctor Strange bir büyü yaparak Dracula ve dünyadaki diğer tüm vampirleri yoketti. Blade, King (artık vampir değildi) ve Drake birlikte Boston'da özel araştırma bürosu açtılar.

Resim

Fakat bir süre sonra vampirleri ortadan kaldıran büyü zayıfladı ve vampirler -hatta yok oldu sanılanlar bile- tekrar belirmeye başladı. Bu olaylar olurken Blade bilinmeyen bir nedenden dolayı bir akıl hastanesine kapatılmıştı. Akıl hastanesinden çıkartılan Blade arkadaşları King ve Drake ile vampir avcısı grubu Nightstalkers'ı kurdular. Ghost Rider ve Nightstalkers işbirliği yaparak Lilith adlı iblisle savaştılar. Onlara Midnight Sons adlı grup da yardım etti. Lilith'i yendiler.

Blade vampire benzer bir canlıya dönüşmüş olan Morbius'un peşine düştü. Blade ve Morbius savaşırken oraya Örümcek Adam ulaştı. Morbius dikkati dağılan Blade'in kolunu ısırdı. Komaya giren Blade öldüğü sanılarak gömüldü.

Blade'in vücudu SHIELD adlı uluslararası casusluk örgütünün bir kolu olarak çalışan, fakat aslında vampirler tarafından yönetilen birlik tarafından bulundu. Amaçları Blade'in sıradışı vücut yapısından vampirlerin zaaflarını yoketmeye yarayacak yöntemleri bulmaktı. Koma halindeki Blade uyanınca vampirleri yendi ve misyonuna kaldığı yerden devam etti.

Kaynak
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: Blade

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 22 Eyl 2014 15:44

Açıkcası bu tanıtımı(paylaşımı) pek beğenmedim diğerlerine göre çok bir ordan bir burdan olmuş...
En sevdiğim Marvel herolarından kendisi çok severim... Filmleri de efsane ama ne orgini ne güçleri ne de tasviri iyi olmamış gibi
İlk ve tek marvel tanıtımım Blade mi olsa acaba diye düşündüm şinci :laugh:
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
afzozatmaca
Mesajlar: 822
Kayıt: 31 Ağu 2010 13:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Veritas,Bleach,Naruto,
Gantz,Beelzebub,
Vagabond,
The Breaker new waves
Sun Ken Rock
Favori Anime: Naruto,
Bleach,
Hellsing OVA serisi
FMA:Brotherhood

Re: Blade

Mesaj gönderen afzozatmaca » 23 Eyl 2014 11:45

Vallahi hocam ben alıntı yaptım kafanda daha iyi şekilde bir tanıtım var ise dükkan senin :lol:
Hatta ingilizceden çevirirsen Wiki den kaynak ta göstereyim...
http://en.wikipedia.org/wiki/Blade_%28comics%29
Resim

Cevapla

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir