Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

SUPERMAN (DC Comics)

Cevapla
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

SUPERMAN (DC Comics)

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 19 Oca 2015 06:30

SUPERMAN [thumbnail]http://i.imgur.com/wxfxL3c.gif[/thumbnail] Kahraman İsmi: Superman
Gerçek İsmi: Kal-El
Dünyalı İsmi: Clark Joseph Kent
Yayımcı Şirket: DC Comics
İlk Çıkışı: İlk olarak 1933 yılında tasarlandı. Fakat bugünkü halinin temeli 1938 yılında atıldı.
Yaratıcıları: Jerry Siegel ve Joe Shuster
İlk Sayı: Haziran 1938
Tür: Uzaylı
Cinsiyet: Erkek
Boy: 1.92m
Ağırlık: 106-107 kg
Göz Rengi: Mavi
Saç-Sakal Rengi: Siyah
Vatandaşlığı: Kriptonlu, Amerikalı
Dünyadaki Memleketi: Smallville/KANSAS
Yaşadığı Yerler: Metropolis ve Yalnızlık Kalesi (Fortress of Solitude)
Ailesi:
Jor-El -> Biyolojik Babası (merhum) Lara Lor-Van -> Biyolojik Annesi (merhum)
Kara Zor-El -> Kuzen
Zor-El-> Amca (merhum)
Martha "Ma" Kent -> Üvey Anne (merhum)
Jonathan "Pa" Kent -> Üvey Baba (merhum)

Lakapları: Büyük Mavi İzci Çocuk (The Big Blue Boy Scout), Çelik Adam (Man of Steel), Yarının Adamı (The Man of Tomorrow), Kriptonun Son Evladı (The Last Son of Krypton), İdeal Kahraman (Ideal Hero), İlk Süper Kahraman (The First Super-Hero)
Doğum Günü: 18 Haziran 1971(Yeni 52 ile yıl kısmı değişmiş olabilir ama gün daima aynı)
Ünvanlar: Barış Elçisi, Kahraman, Adalet Birliği Lideri, Gazeteci, Galaktik Elçi

Takımlar: El Hanesi (House of El), Daily Planet Gazetesi, Uzaylıların Adalet Birliği (Justice League of Aliens), Amerika'nın Adalet Birliği (Justice League of America), Adalet Birliği (Justice League), Limitsiz Adalet Birliği (Justice League Unlimited), All Star Squadron, Amerikanın Adalet Topluluğu (Justice Society of America), Kriptonlular, Superman Ailesi, Superman / Batman
[thumbnail]http://img2.wikia.nocookie.net/__cb2013 ... h_0017.jpg[/thumbnail] Karakterin Yaratılış Öyküsü:
Superman, karakterinin temelleri 1933 yılında Jerry Siegel ve Joe Shuster tarafından atılmıştır. Karakter ilk tasarlanıp, kağıda dökülüp bir fan fiction olarak dergide yayımlandığında, karakter kel kafalı, telepatik güçleri olan ismi "Super-Man" diye yazılan ve dünyaya hükmetmek isteyen bir süper kötü olarak tasarlanmıştı. Hatta Bu Karakterin geçtiği o hikayenin adı da "The Reign of Super-Man" idi.
Resim
Fakat bu ilk sayıda ki karakter asla tutmadı. Bir daha da görünmedi sadece ileride Superman'in en büyük düşmanı olacak olan Lex Luthor karakterine ilham vermiş oldu.

Daha sonradan Siegel ve Shuster karakteri kahramanvari yaptıları. Adını Superman koydular. İlk baş karakteri satmakta başarılı olamadılar. İlk görüşmeleri Tip Top Comics ile idi ve de onlar reddetmişti.Fakat Siegel ve Shuster karakteri renkli ve bilim-kurgusal şekilde tutmaya devam ettiler. Karakterin Clark Kent adı dönemin meşhur aktörleri Clark Gable ile Kent Taylor'ın isimlerinin kombinasyonu ile oluşturulmuştu. Clark Kent görünümü içinde bir başka aktör Harold Floyd baz alınmıştı.
Superman Görüntüsü İçinse Douglas Fairbanks adlı aktörün gençliği baz alınmıştı. Ancak 1970li yılların sonunda gelen ünlü Superman filmlerinin unutulmaz aktörü Christopher Reeve sonrası Superman mükemmel karışımlı görüntüsüne sahip oldu diyebiliriz. Sonun da ikili yarattıkları bu karakteri ve hikayesini Detective Comics (şu an DC Comics olarak biliniyor) şirketine satmayı başarmıştı. DC Comics bir alt kolu olan Action Comics adıyla Superman'i yayımlamaya başlar.
► Spoiler Göster


Tabi Devir Amerika'nın Buhran Devri Sonrası ve 2. Dünya Savaşı başlarına geldiği için karakter, ilk başlarda mitolojik göndermelerin olduğu bilim kurgusal bir evrende tasarlanırken, birden bire kendini askeri ve vatanperver bir kahraman evreni ve kimliğinde bulur. Samson, Herkül, Moses, Atlas gibi mitolojik mitlerden ve Doc Savage gibi dönemin modern kahramanlarından (çizgi roman kahramanı) etkilenilen Superman ilk tasarlandığı zamanlar ki kötü adamlığın ve dünyayı ele geçirme planlarının yerini dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışan biri olur. Dönemin diktatör militarist liderlerinden Hitler ve Stalin'i dahi elden geçirdiği sayıların çıkması da çok sürmedi.
Action Comics #1 - Superman, Champion of the Opressed... Etiketi ile Haziran 1938 tarihinde ilk dergi yayımlanmıştı.
Resim
İşte defalarca taklit edilen efsane kapak
Yayınlandığı andan bugüne kendi türünün (Süper Kahraman) ilk örneği, en ikoniği ve de en ideali olarak kurgusal kariyeri devam etmektedir. Süper Kahraman denince akla gelen ilk figürdür. Pek çok kez taklit edildi bazı taklitleri comics aleminden silindi gitti bazıları kendince bir yer edindi ama hiç biri orjinal Büyük Mavi İzci Çocuğun yerini tutamadı.

Karakterin Köken Hikayesi:
Superman'in orjini defalarca yeniden anlatıldı. Genelde de ortal bir tutarlılık yakalamıştır. Superman'in kendi ağzından en emin olarak aktarılan Köken Hikayesini aktarmakta fayda var.

Resim
Bebek Kal yeni evine doğru gönderiliyor.

Superman'in "Kal-El" kimliği ile doğumu Kripton Gezegeni ve Diyarında olmuştur. Tüm ırk tarafınca bilinen bilim adamı Jor-El ve eşi Kara'nın çocukları olarak El Hanesinden bir erkek evlat olarak uzaylı bir aile içinde dünyaya gelmiştir.
Baba Jor-El defalarca insanlarının ileri gelenlerini uyarmaya çalışsa da bunda başarısız olmuştur. Ve gezegen kendini tüketmeye ve patlamaya başlayacağı zaman. Jor-El ve eşi Kara Superman'i yanında bir dna anahtarı ve özel kumaş El Hanesi kostümü ile özel bir mekik içinde Mavi Gezegen "Dünya" ya gönderir.

Dünya'yı seçmelerinin nedeni. Sarı Güneş ışığının kriptonlu vücut yapısına ve moleküler yapısına olumlu etki yapıyor olmasıdır.
Bu Mekik Amerika Ülkesinin Kansas eyaletine ait küçük bir kasaba olan "Smallville" kasabasında bir mısır tarlası içine düşer. Ve civarda olan, çiftçilik uğraşan,kasabanın yerlilerinden olan Kent Çifti çocuğu bulur. Çocukları olmayan Kent Çifti bunu Tanrı'nın bir lütfu olarak algılar ve küçük Kal-El hakkında çok az şey bilmelerine rağmen ona bir Amerika vatandaşı olarak Clark Kent ismini koyarlar.
Büyüdükçe güçleri ve geçmişi ile ilgili şeyler açığa çıkan Clark daha sonraları insan olarak, Clark Kent olarak büyük şehir Metropolis'in saygın kuruluşlarından Daily Planet gazetesi için saha muhabirliği görevinde çalışmaya başlar. Ve böylece Superman kimliğini saklar.

Clark Kent ve Superman Arasında ki Fark.
Resim

Aynı iş yerinde Louis Lane adlı sert ve tuttuğunu koparan, tutkulu bir gazeteci olan kıza aşık olur. Boş zamanlarında da Babasının verdiği anahtar ve mekiğinde ki bazı aygıtlar sonucu Antartik Buzulları içerisine inşa edilmiş olan Yalnızlık Kalesi'ni keşfeder ve oraya yerleşir.
Part Time Gazeteci, Part Time Dünya'nın ve Metropolis Şehrinin koruyucusu olarak gönüllerde taht kurar.

Karakterin Evrimi ve Gelişimi:
Karakter Altın çağda kurşundan hızlı, bir lokomotifi durduracak kadar güçlü ve yüksek gökdelenlerin bile tepesinden atlayabilecek kadar iyi sıçrayan bir karakterdi başlarda sadece. Vatanperver Kahraman sınıfının önemli öncülerinden biri haline dönüşen Superman özellikle Altın Çağ'da sürekli Amerikan Değerleri ve Amerika Hükumeti yararına işler yapan bir Superkahraman idi. Her ne kadar inter-galaktik tehditler uğraşsa da genelde maceraları dünya ve Metropolis çevresinde kalıyordu.

Gümüş Çağda ise, Altın çağa tezat bir biçimde karakter gelişmek yerine ikiye bölündü ve Daha genç okuyucu için Superman'in daha genç versiyonu olan Superboy yaratılmıştı. Ve Kuzeni Kara Zor-El yani Supergirl ile de Superman tıpkı rakibi ve dostu Batman gibi bir aile konseptine kavuşmuştu.

Pek çok ikonik Superman kötü karakteri de bu dönemde yaratıldı. Örnek; Bizarro, Brainiac, vs
Gene bu dönemde Adalet Birliğinin kurulmasında öncü oldu. Gümüş Çağ'da tüm zamanların en abes derecede güçlü Superman versiyonu sunuldu okuyuculara. Hapşuruğu ile bile solar gezegen ve meteroid kuşaklarını uçuran biriydi. Uzaylı kökenleri ve galaktik seyahatları bu dönemde daha çok yazılır olmuştu.

Bronz Çağ ise hemen hemen altın ve gümüş çağ gibi idi.
Modern çağ da ise güçlerine biraz sınırlama getirildi ve o Vatanperver kahraman sıfatından biraz daha çıkarılıp, daha dünyevi ve ötesi konularla ilgilenir oldu.
Yeni 52 adlı yeniden yapılanmayla çok başarılı bir yeniden dönüş gerçekleştiren karakter aynı Köken Hikayesine sahip olmak ile birlikte daha potansiyeli ve tecrübesinin çok altında olmasına karşın çok güçlü ve kudretli bir versiyon ile kurgusal kariyerine yeniden başlamış oldu. Tayt + Don konseptinden kurtulması da cabası.
► Spoiler Göster


Karakterin Kişiliği ve Comics Tarihi Adına Önemi:

Pek çok kez değindiğimiz gibi. Yaratıldığı dönem gereği vatanperver kahraman kimliği çok fazla irdelenerek yazılan hikaye ve sayılarla başladı Superman devri. İyi, Adalete İnanan, Dürüst ve Özgürlüğe inanan kırsal kesim vatanperver Amerikan değerleri ile yetiştirilmişti Clark ne kadar süper uzaylı olsa da çocukken ne verilirse onu aldığın gerçeği Çelik Adam içinde farklı değildi.

Ancak Dünya globalleştikçe, bilim kurgu ve teknoloji öğeleri bilim ve bilim-kurgu geliştirmeleri ile çeşitlendikçe bu çizgi romanlara da yansıdı. Bunun akabinde ne kadar candan bir dünyalı olsa da daha dünya dışı, daha olgun ve daha tarafsız bir Superman işlenir oldu. Artık Amerika'nın koruyucusu değil. Tüm Dünya'nın Galaksi'nin hatta koca evrende korunması gereken ne kadar güzel şey varsa onun koruyucusu olmuştu.
Canlı olan bir ruhu, vicdanı olan hiç bir şeyi öldürmeme düsturu güttü yıllarca ki Superman ile Batman'in hatta çoğu DC Comics Kahramanının en çok sevildiği özelliklerinden biri de bu oldu yıllarca.

Superman "İzci Çocuk" diye çağırılabilecek kadar çocuksu derece de idealist ve masum, "Yarının Adamı" diye çağılacak kadar öngörülü ve masum, "Modern Zamanlar Tanrısı" diye çağırılabilecek kadar Kudretli ve Kıdemli bir varlıktı. Tüm bunların en ideal etik değerleri etrafında toplanışı ile beraber belkide tarihin en orjinal ve de ideal süper kahramanı ortaya çıkmış oldu.

Superman, Comics alemi adına tüm mihenk taşlarının en büyüğü ve ilki oldu. Sadece ilk yayımlanan büyük Süper Kahraman olması ile değil. Aynı zamanda karakteri, konsepti, köken hikayesi ve dizaynı ile de öyle. Popüler Amerikan Kültürünün ve Popüler Görsel Sanatların evrensel bir ikonu oldu. Superman'in olmadığı bir çizgi-roman alemi ya da bilim kurgu dünyası düşünülemez bile.
Süper Adamımızın Güçlerİ:
[thumbnail]http://www.cs.fredonia.edu/szocki/proje ... erman5.jpg[/thumbnail]
 • Yaşayan bir Solar Bateridir. Sarı Yıldız Enerjisi ile beslenen bir vücuda sahiptir. Sarı ve Mavi Yıldız ya da Güneşlerden gelen elektromanyetik radyasyonu absorbe edip fiziksel ve mental statüsünü kat be kat artırabilmektedir. Kızıl Yıldız ve Güneş Işınları etkisinde ise zayıflamakta, sıradan bir insana dönüşmektedir.
 • Çizgi Romanlarda genelde en güçlü karakterler (en azından eski çağlarda) 100. Sınıf Kuvvet karakterler idi. 100.Kuvvet Seviyesinin anlamı ise 100 ton ve üzeri ağırlıkları normak şartlar altında kaldırabilenlerin olduğu seviye demekti. Superman daha yaratıldığı ilk yıllar da bu sınıfı paramparça etmiştir.
 • Özellikle Gümüş Çağ Superman'i Gezegenleri özel bir zincir ile bir birine bağlayıp Güneş Sistemindekinde ki yörüngelerine oturtabilecek kadar, abes derece güçlü idi.
 • Sonsuz Ağırlığa Sahip Kara Delikleri ve Limboları taşımışlığı vardır.(Modern Çağda bile)
 • Keza Grant Morrison kaleminden çıkan All-Star Superman serisinde ki Superman ise tek eliyle hiçbir zorluk göstermeden, bilim adamlarının ölçebildiği son ağırlık değeri olan 540 kentrilyon ton değerine dayanmıştır.
 • Güneş Çekirdeğine İnebilir. Güneşler ve Yıldızların özüne, saf enerjiye dokunabilir.
 • Acıkmaz, Susamaz, Nefes Almaz, Yorulmaz, Terlemez.
 • Evrenin en hızlı varlıklarındandır. Öyleki bu hızı ile zaman yolcuğu dahi yapabilmiş 2-3 kahramandan biridir. (Gümüş ve Bronz Çağda)
 • Superman Yeni 52'deki Action Comics serisinde acemilik hatta ergenlik yılları anlatılıyor. Orada bile genelde ortalama saatte 600 mil hızla giderken, daha sonraları eforsuzca Brainiac Gemisine Atmosferi Geçip satte 25.000 mil hızla gitmiştir.
 • Superman'in duş alması,traş olması,üstünü giyinmesi ve iş yerine gelmesi hayranlarının hesaplarına göre 6 saniye sürmektedir.
 • Çok özel bir ameliyat için tıbbi bilgi ihtiyacı olduğunda devasa bir kütüphane'deki tüm tıbbi kitapları ve içerisinde ki her bir terim ve metodu öğrenmesi 5 dk'dan biraz daha az bir zamanını almıştır.
 • İnanılmaz uzaklıklardan çok ufak objeleri seçebilir. Çok düşük frekanslı sesleri duyabilir. Öyle ki Superman bazen Dünya Atmosferinin üzerine çıkar ve Dünya'da olan biteni dinler !
 • Emdiği Isı Enerjisinin çevrilip dışa vurulmuş hali olan Isı bakışları ise en üst formunda bir gezegeni ortadan ikiye cerrah hassaslığında kesebilir. Gücünü, Mesafesini ve Nişan aldığı katı nesneyi hangi katmandan kesmesi gerektiğini ayarlayabilir.
 • New 52 serisinde elektrik ve hassas organlara yapılabilecek diğer ağır saldırılara karşı biraz incinme gösterse de genel olarak Çelik Adam neredeyse zarar verilemezdir. Kurşun Geçirmez, Nükleer Başlık Füzelerden, Kara Deliklere kadar pek çok şey taşıyabilir.
 • Işık hızından kat be kat hızlı koşabildiği gibi, gene aynı hızlar da uçabilir de.
 • Süper ve Dondurucu Nefesi vardır. Normal tam güç verdği nefesi ile normal bir insanda Kasırga Etkisi yaratabilir. Bunun üzerine Dondurucu Nefesi ile Okyanus Kıyılarından, Sel Taşkınları, Cüce Yıldızlara kadar pek çok şeyi dondurabilir.
 • Sarı Güneş Işını altında yaşayna Kriptonlu DNA yapısı ve hücresel yapısı gereği çok çok uzun yıllar yaşayabilir.
 • Superman basit güçlü biri değildir. Boks başta olmak üzere pek çok standart dövüş sanatında eğitim almıştır. Kombat Tecrübesi çok üstündür. Çok hızlı öğrenebilen ve düşünebilen bir beyni de ekleyince, karşısında ki ne kadar güçlü olursa olsun Superman'in yanına yanaşmak akıl kârı olmaktan çıkıyor.
 • Herhangi bir insandan genetik olarak çok çok daha yüksek IQ düzeyine sahip Superman. Evrenin ve Dünyanın moleküler yapısını görebilen. Odaklandığı şeyleri çok çabuk öğrenebilen. Bilgi Çağırımı ve üst-alt bilinç dönüşümünü insanların çok üzerinde sağlayabilen bir varlıktır.
 • İnsan olarak yaptığı Muhabirlik ve Gazetecilikte de dünya çapında ün yapıp, Pulitzer ödülü kazanabilecek kadar iyidir.
 • Örnek bir liderdir ve arkadaştır.
 • Büyü onun zayıflıklarından biridir. Aslında büyü bir zayıflığı değildir fakat zarar verilemez Superman'e zarar verebilen bir element olduğundan zayıflığı gibi gösterilir ancak. Büyü mistik kaynaklı bir güç şekli olduğundan ve fiziksel dayanımın ötesine geçtiğinden dolayı her hangi bir kahraman büyüden ne kadar zarar görüyorsa o da o kadar görür eksik ya da fazla değil.
 • Bir diğer zayıf noktası kriptonit mücevheridir.
  Superman'in gezegeni Kripton patladığında tabi pek çok partikülü uzaya saçıldı.Radyoaktivite kuşağından geçen ve maruz kalan bazı kripton gezegenine ait mineral ve tuzlardan oluşan ve de uzayda ki basınç ile sıkışan bu kristal görünüme ama kayaç sertliğine sahip, aşırı yüklü mineral bazlı Beril ile Olivin Mineralini ve Zümrüt Süs Taşını andırır görünümüne kavuştu.
  Şimdi bu Kriptonitin o radyoaktivite kuşağından geçmesi yetmiyormuş gibi bir de , zamanında Kripton'un kızıl güneşi ile beslenmiş olan mineralleri ve tuzları da barındırması sebebi ile. Kriptonlu Fizyolojisini ölümcül dozlarda radyoaktif şekilde zehirleyen bir mineraldir.
  Superman'in solar emilim özelliğini de kaybetmesine de yol açmaktadır.
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- Okuduğunuz için teşekkürler.
Derleyen: Utkan Aktaş
Kaynaklar: comicvine,dcwikia, wikipedia ve şahsi bilgi birikimi
--------------------
Bu yazıyı yazar ya da sitenin adı belirtilmeksizin, sorgusuzca farklı platformlarda paylaşanlar hakkında hukuki işlem talep edilecektir.
Tüm Hakları Saklıdır.
fancanyon.com


Yazının devamı gelecektir Ancak onları linkler halinde vereceğim. Superman'in En Önemli Öyküleri, En İyi Savaşları, Medyada Superman gibi eklentiler gelecek.

Bu yazıyı uzun süredir bunu bekleyen Sitenin Değerli Admini ve Kurucusu: İsmail Hocam'a (Diabolus) ve Bölüm Modlarından Mehmet'e (memoww) armağan ediyorum.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11292
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: SUPERMAN (DC Comics)

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 19 Oca 2015 10:41

Bi çırpıda okudum bitirdim. :-)
Devam devam.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
memoww
Mesajlar: 2246
Kayıt: 23 Tem 2012 20:02
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Re: SUPERMAN (DC Comics)

Mesaj gönderen memoww » 19 Oca 2015 11:06

Ne diyim usta eyvallah eline sağlık çok güzel olmuş. O kadar başını ağrıttım supe için hakkını helal et.

Devam yazıları için de takipteyim :)
Resim
I have something i fear more than death... - Jyu Viole Grace
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Heisenberg
Mesajlar: 34
Kayıt: 19 Nis 2014 21:30
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Fairy tail,HunterxHunter,Tokyo Ghoul,
Favori Anime: Death Note,HunterxHunter

Re: SUPERMAN (DC Comics)

Mesaj gönderen Heisenberg » 19 Oca 2015 18:59

Çok iyi hazırlanmış,ama hala Superman'ın bu her konuda üstünlüğüne sinir oluyorum, zeki, sınırsız güç,süper hız(flash kadar olmasada),ışınları,nefesi,yakışıklılığı her şey bir karakterde toplanmış, bak Hulk'a gücü var , ama herşeyden feragat edilerek düzenlenmiş, kahraman dediğin öyle olur, :D Ama Hulk fanları'na güzel kapak olmuş güçleri ;)

Devamını bekliyoruz hocam :D

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: SUPERMAN (DC Comics)

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 19 Oca 2015 19:35

Heisenberg yazdı:Çok iyi hazırlanmış,ama hala Superman'ın bu her konuda üstünlüğüne sinir oluyorum, zeki, sınırsız güç,süper hız(flash kadar olmasada),ışınları,nefesi,yakışıklılığı her şey bir karakterde toplanmış, bak Hulk'a gücü var , ama herşeyden feragat edilerek düzenlenmiş, kahraman dediğin öyle olur, :D Ama Hulk fanları'na güzel kapak olmuş güçleri ;)

Devamını bekliyoruz hocam :D

Hocam Sarı Güneşin Işınlarında rahat bir hayat sürebilmesi için gezegeni ve tüm ailesinin ölmesi gerekti adamın !? Bundan büyük feragat mi olur :laugh:

Öte yandan Hulk feragat falan etmiş değil. O bir kaza ürünü ve ikinci bir kişilik Hulk yani feragat ettiği şeylerden dahi haberi yok genelde (Özellikle sinirlenip Hulk kontrolü Banner'dan aldığı vakitler)

Superman her konuda da üstün değildir. Mesela Büyülü Güçlere Sahip Kişilere Karşı yenilmez değildir.
Öldürmediği için naiftir ve bundan da çok istifade eder düşmanları.
Yani o kadar da yakıp yıkan, denk gelenin ağzına mıçan bir karakter değil..

Güç seviyesine gelince şu an günceldeki Superman kendimin yaptığı DC Comics en güçü karakterleri listesinde zar zor 47. sırada yer bulmuştur. Başka listelerde de 60 lardadır :laugh:

Çok Teşekkürler övgünüz için.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Mesajlar: 443
Kayıt: 27 Haz 2014 17:51
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Re: SUPERMAN (DC Comics)

Mesaj gönderen BerkeNoyan1903 » 19 Oca 2015 20:58

Nasıl bittiğini anlamadım bile,çok güzel olmuş eline sağlık.

Konuyu görünce dedim "aha yapmış sonunda zaten birisi sürekli sıkıştırıp duruyordu",Memoww'muş o hatırlayamadım bir an.

Superman'ın 47. olabildiği listeyi merak ettim doğrusu.Yeni yazılar gelecek demişsin,belki o listeyi de 1-2 cümlelik açıklamalarla sunarsın bize.Bence gayet güzel olur.

Kullanıcı avatarı
Heisenberg
Mesajlar: 34
Kayıt: 19 Nis 2014 21:30
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Fairy tail,HunterxHunter,Tokyo Ghoul,
Favori Anime: Death Note,HunterxHunter

Re: SUPERMAN (DC Comics)

Mesaj gönderen Heisenberg » 19 Oca 2015 21:12

JiraiyaFlash yazdı:
Heisenberg yazdı:Çok iyi hazırlanmış,ama hala Superman'ın bu her konuda üstünlüğüne sinir oluyorum, zeki, sınırsız güç,süper hız(flash kadar olmasada),ışınları,nefesi,yakışıklılığı her şey bir karakterde toplanmış, bak Hulk'a gücü var , ama herşeyden feragat edilerek düzenlenmiş, kahraman dediğin öyle olur, :D Ama Hulk fanları'na güzel kapak olmuş güçleri ;)

Devamını bekliyoruz hocam :D

Hocam Sarı Güneşin Işınlarında rahat bir hayat sürebilmesi için gezegeni ve tüm ailesinin ölmesi gerekti adamın !? Bundan büyük feragat mi olur :laugh:

Öte yandan Hulk feragat falan etmiş değil. O bir kaza ürünü ve ikinci bir kişilik Hulk yani feragat ettiği şeylerden dahi haberi yok genelde (Özellikle sinirlenip Hulk kontrolü Banner'dan aldığı vakitler)

Superman her konuda da üstün değildir. Mesela Büyülü Güçlere Sahip Kişilere Karşı yenilmez değildir.
Öldürmediği için naiftir ve bundan da çok istifade eder düşmanları.
Yani o kadar da yakıp yıkan, denk gelenin ağzına mıçan bir karakter değil..

Güç seviyesine gelince şu an günceldeki Superman kendimin yaptığı DC Comics en güçü karakterleri listesinde zar zor 47. sırada yer bulmuştur. Başka listelerde de 60 lardadır :laugh:

Çok Teşekkürler övgünüz için.
Yaşadığı şeylerden ziyade ben karakterin fiziksel özelliklerinden bahsediyorum,tüm mükemmel özellikler tek bir karakterde toplanmış(tayt hariç :D ), diğer karakterleri kususrlarıyla seviyoruz, ama Superman'a gelince , aklımızdaki süper kahraman imajı olduğu için sıradanlaşıyor biraz,Supes un tek bir yana eğilimi yok, her yönde üstün maşallah :D ,

En güçlü karakter listesine gelince ilk otuzu zaten Tanrısal varlıklar,Kozmik Varlıklar ve Gezegen lordları oluşturuyor, Süper kahraman olarak ele alırsak Supes başı çekenlerden birisi

Ama gerçekten çok beğendim, haftada bir karakter paylaşımı olmalı, malum Türkiye'de çizgi roman kültürü anime-manga kadar yok, onuda sağolsun bazı yayın evleri para hırsından dolayı yok ediyor... :angry:

Kullanıcı avatarı
dwain
Mesajlar: 1
Kayıt: 01 Şub 2015 12:54

SUPERMAN (DC Comics)

Mesaj gönderen dwain » 01 Şub 2015 12:58

Çok keyifli bir başlık. Benim çocukluk kahramanım. Sizlerde eminim ne dergiler vardır. Ben de 34 yaşıma geldikten sonra dergilerini almaya başladım. Bir tane de figür aldım :) Superman'i daha da ölümsüzleştireceğim kendi çapımda :)

Ben ilk hikayesini Christopher Reeve'in filmleriyle öğrenmeye başlamıştım. Şimdi ise aldığım dergilerle daha da derinlere inmeye çalışıyorum. Burayı bulduğuma çok memnun oldum.

Bir iki foto da benden...

Resim

Resim

Cevapla

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir