Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Gintama 542 Tartışma / 543 Öngörü

Moderatörler: memoww, Pinco

Kullanıcı avatarı
Jagtiadbulla
Favori Anime: Gintama

Re: Gintama 542 Tartışma / 543 Öngörü

Mesaj gönderen Jagtiadbulla » 25 May 2015 12:56

Gintama'da vslere göre anime bırakan adamla bu kadar ciddi Gintama tartışılır mı yapmayın etmeyin adam yanlış gelmiş anlamamış bırakmış boşverin
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Gunduzz
Favori Manga: Gintama, ,Naruto,The Breaker, Berserk, Basilisk,
Favori Anime: Gintama,Hellsing Ultimate, Samurai Champloo, Steins Gate, Berserk Golden Age, Black lagoon,
Bakuman, Afro Samurai, Cowboy Bebop, Darker Than Black, Death Note,Naruto Shippuuden,Death Parade, Spirited Away, Perfect Blue, Howl's Moving Castle, Sword of the Stranger,Toki o kakerushojo,

Mesaj gönderen Gunduzz » 25 May 2015 22:02

Bölümle ilgili olarak Utsuronun Shouyou olduğunu sanmıyorum ama Shouyou sensei'yi tanıdığını düşünüyorum. En nihayetinde naraku üçlüsünü tanıdık ve Shouyou'nun yargılanmasında etkilerini biliyoruz, doğal olarak konu buradan sensei ye kayar. Gintoki tek mi dövüşür takasugi mi gelir ya da bir başkası mı bilemem, belki de hiçbiri dövüşmez ( tabi mevcut arcta). Ama önemli olan bir şey var ki bunca zamandır hepsini ortak paydada birleştiren senseilerinin hayatıyla ilgili önemli şeyler öğrenecekler diye düşünüyorum. Ayrıca bir çok kişi hala gintoki- shouyou geçmişini merak ediyor.
Ayrıca hatırlatmak isterim mangaka sorachinin gintokinin orijinal karakterini insanüstü güçlülüğüyle tanınan halk kahramanı Kintaro ( Sakata no Kintoki)'dan aldığını fakat onu tamamen yansıtan mirasçısı olarak göstermediğini, bu yüzden serinin power up ile devam eden klasik shounen serisi olmadığını biliyoruz ( Wikipediada bulabilirsiniz kaynak olarak). Bu yüzden gintokinin gaza gelip insanüstü gücünü sergilemesi kadar doğal bir şey yok kanaatimce. Ha serideki her karakter orijinaline uyuyor mu tabiki hayır. Ama bu özelliği o kadar dikkat çektiyse ilham alınan kahramanın da özelliğini taşıyacaktır diye düşünüyorum.
Diğer taraftan Gintama benim nazarımda ayakları yere basan bir animedir. Bir çok arcta gintokinin tek başına kazanmaktan ziyade kollektif gücü kullandığını görebiliriz (housen, jirocho, oboro - ki özellikle sasakinin akupuntur iğnesi olmasaydı ayağa kalkamazdı bile-, jiraiya ).
Son olarak ise o kadar parodi ve dokundurmaya karşı tepki alması ve durdurulması çok doğal. Ve de bunu tvde en çok izlenen saatlerde gösteriyorsunuz. Bu tür yapımların genel sorunudur bu. Ama izleyenlerinin gintamayı bırakmaması ve bu gibi orijinal yapımların az olması animeyi yeniden devam ettirdi diyebiliriz.
En son Gunduzz tarafından 28 May 2015 14:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
zerbu
Favori Manga: Gintama - Naruto - Bleach - Hunter X Hunter - Fairy Tail - One Piece
Favori Anime: Gintama - Naruto - FMA:Brotherhood - Shingeki no Kyojin - Death Note - Howl's Moving Castle - Spirited Away - Bleach - Hunter X Hunter - One Piece - Steins Gate - Code Geass - Cowboy Bebop - Fairy Tail - Hotaru no Haka

Mesaj gönderen zerbu » 28 May 2015 10:52

Gintama'nın öyle tepki alıp durdurulması gibi bir durum [email protected] olmayan bilgisiyle bir tarafından salladı onu.Animesi mangaya yetişti ara verdiler.Gİntama'nın diğer mangalara taş attığı için eleştiri yağmuruna tutulması gibi bir durum da kesinlikle yok nerden salladı onu bilmiyorum artık.

@kreatase'nin diğer iddiası da Gintama'nın küçük bir fan kitlesine sahip vasat bir seri olması ki bu da cahilce bir söylem.Myanimelist'in top10unda 5, anidb'nin top10unda 3 tane yapımı var ve bunlardan 2 tanesi gayet ciddi konuları ele alan filmler(Be forever yorozuya - shinyaku benizakura hen).Bu 2 site kullanıcıların katılımıyla oluşan muhtemelen en popüler anime değerlendirme siteleridir.

@kreatase Kimse sana gelip burda yorum yazma demiyor ama gelip yalan yanlış bilgilerinle saçma sapan iddialarda bulunursan cevabını da alırsın.Öyle aynı şeyleri altını doldurmadan 15 kere yazıp konu benim için kapandı deyince olmuyor.Sen önce tartışma adabını öğren.

Kilitli

“Gintama Manga” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir