Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Gantz, Tower of God
Favori Anime: Beyblade, Gintama,Shingeki No Kyojin,Hunter X Hunter 2011,Bleach,FMA: Brotherhood,Tokyo Ghoul, Psycho Pass

Re: One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

Mesaj gönderen Outlaw » 20 Eki 2017 10:12

Hacı iyi de, Mr 3 örneği uyanış olması için illa etrafı meyvene çevirmen gerekmez üzerinden verildi. Zaten "Zemine uygulanabilir." dedim. Mr 3'ün uyanış ya da aynısı demedim. Jura'da

One Piece'de sadece element ya da maddesel meyveler yok ki? Bir çok absürt meyve var, anı meyvesini nasıl doğayla bağdaşlaştıracaksın? Onun da uyanışı vardır, ama tarzı farklıdır. Zoanların farklı olduğu gibi.

Croco'nun ise o zaten olabilir, Dof ile benziyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 20 Eki 2017 10:18

Ama şuana kadar bölümle birlikte gösterilen '' Bir nesneyi, bir kalıbı, en örnek beton zemini '' kendisinde olan meyveye dönüştürerek Uyanış ı tanıttı bize E.oda. Zoanlarda farklı muhtemelen, dayanıklılığıyla ilgilidir Zoandaki uyanış. İd de ki uyanmış zoanlar o kadar darbe yemelerine rağmen ( Jinbe, Luffy ve Croco'dan ) tekrar ayağa kalkmaları bununla bağdaştırılabilir. Zoanlarda dayanıklılık olarak algılıyorum ben uyanışı, direnci bitip bitip geri ayağa kalkmaları gibi düşün. Yoksa kimse zoanlardan zemini hayvana dönüştürmelerini beklemez yani mantıken :D

Anı meyvesi dediğin şeyinde bir uyanış şekli vardır elbet. Açıkladığım üzere Zoanlardaki gibi farklı bir uyanış çeşidi olabilir. Ama sonuç olarak Katakuri'nin bizzat manga onaylı '' Uyandırdım meyvemi '' demesi ve betonu mochiye dönüştürmesi kendi meyvesinin uyanış şeklini ortaya çıkarmış anlamı taşıyor.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 28 Eki 2017 19:45

Arkadaşlar şimdi detaylıca inceledimde
► Spoiler Göster
Tayfa ilk bölümlerde '' Lieutenant '' rütbesindeki Morgan'la karşılaşmış ve Luffy, Zoro tarafından yenilmiş. Oradan Buggy, Kuro Krieg ve en sonda Arlong'la karşılaşmışlar. Arlong'un adamı Chew ( Ussop'un yendiği ) , '' Lieutenant Commander'' Pudding Pudding'i yeniyor Chew tek su mermisiyle.
► Spoiler Göster
Yani Ussop Doğu Maviden Grand Line'a girmeden önce '' Lieutenant Commander'' den üst seviye olan Chew'i yeniyor. Bu da Ussop'u en az '' Commander '' seviyesinde yapıyor. Arlong muhtemelen '' Denizci Kaptanı '' ve ya '' Denizci Komodor '' seviyesindeydi Kaptan daha makul gibi yinede. Oradan baroque works a sonrada direk Schibukai'ye geçiyorlar. Enies Lobby de cp9 la savaşıyorlar, ve Nami Robin Franky Zoro karşılarına çıkan '' Denizci Kaptanlarının'' çoğunu 1'er 2'şer yeniyor. Ussop bile manga sayfasında 3 denizci kaptanıyla birden vs attığı görülüyor. Hasırşapka tayfasının 10 larca kaptandan aldıkları tek kayıp Zoro'nun kılıcı oluyor. Shu adlı denizci kaptanı Zoro'nun kılıcını küle dönüştürüyor ( Yetenek işi işte ) , ama dediğim gibi bir çok kaptan tayfaya karşı kaybediyor ( Nami bile aletiyle, yıldırımla 2-3 kaptan çarpmış ) Robin zaten 2'şer 2'şer boynunu kırıyor çoğunun. Neyse burayıda geçelim Lucci ve ekibi yenildikten sonra Luffy muhtemelen ilk defa koramiral seviyesine orada ulaşmıştır. Daha sonra schibukai Moria yla savaşıyorlar vs Luffy orada bile yeni teknik geliştiriyor Gear2+Gear3 kombosu. Moria'nın 1000 gölge halini yeniyor, ve o Moria Oz'dan daha güçlüymüş. Tb deki korsanlar söylüyor, zaten söylemesine gerek yok tek vuruşuyla adayı ikiye bölüyor Moria. Luffy'nin gölgesine sahip Oz'dan daha yıkıcı saldırılar yapıyor. Ama Luffy Moria'yı yeniyor ve sonunda her zamanki gibi '' Ben Lastiğim '' diyor. Adayı parçalayan yumruk lastik Luffy'e gram hasar vermiyor, burada Moria'nın seviyeside sandığımızdan düşük değil herhalde. Koramiral üstü oluyor Moria o formuyla açıkçası. Luffy gear2+gear3 ü birleştirerek Moria'yı yeniyor.

Luffy'nin 2 yıl önce koramiral edeceğine inancım tam zaten, hemde yüksek seviyeli koramiral eder. Ama diğer tayfa üyeleri ne kadar eder sizce? Denizci seviyeleri ne kadar olurdu 2 yıl önceki halleri? Çünkü mangada doğu mavinin başından 6 aylık süreyle Gl nin sonuna kadar acayip güçlenmiş bunlar.

Rütbeler burada sırayla yazıyor
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Anka24 » 11 Kas 2017 15:21

Moria zaten OZ'un midesinde çok aşırı zarar gördüğü için kendi bedeni ile düzgün dövüşemedi, bin gölgeyi çekip oyalamaya çalıştı. OZ'un midesinde o kadar darbe yedikten sonra bin gölge çekince Chopper ve Usopp hemen kaçalım ayağı çekiyor Zoro ve Sanji ise Moria'nın çoktan yenildiğini, oyalamaya çalıştığını söylüyor.

Moria'nın OZ'dan güçlü olduğuna katılıyorum, Shadow of Asgard formu aşırı dengesiz olsa da çok güçlüydü.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 12 Kas 2017 08:35

Anka24 yazdı:
12 Kas 2017 07:49
Sanji Pedro ile bir değil ama Enel de PX ile bir değil. Hele dayanıklılık yönünden gramı bile olamaz!

Şimdi hiç 500 milyon saçmalığını yazma, o beş yüz milyon Enel East Blue'de olsaydı olacak olan ödül olarak söylendi. :lol: Ayrıca ben zaten başından beri diyorum, görebilmen için de defalarca kalın punto ile yazdım, VURABİLİRSE diyorum. Enel'in dayanıklılığını tüm Sabaody Arcı hasır şapka tayfasının kabız olduğu ve yine de şansına yenebildiği PX'e rakip görmüyorsundur umarım?

Enel Sabaody'e kadar gerçekten de gelebilrdi Grand Line'de olsa idi. Grand Line'nin ilk yarısında yine tanrı olabilirdi meyvesi sayesinde. Ama yeni dünyaya girdiği an aynı Caribou'nun yaşadığı gibi karşısına çıkan ilk yeni dünya elemanından tek yerdi. Enel anca kendisine dokunamayanlara karşı tehlikeli olabilecek bir adam.
East Blue mı? Güldürdün, Mavi denizde olsaydı diyor, Blue Sea ;) Yani gökyüzü adasının altındaki denizde. Ve 500 milyon ödül alır demiyor, 500 milyonu geçer diyor. 500 milyonu geçerle, 500 milyon alır arasında çok fark var. Bu 600'de olur 700'de. Bilemezsin yani.

Enel, Caribou gibi tek yer dedikten sonra skypia arc ı tekrar okumanı öneriyor ve bu konuyu kapatıyorum.

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Anka24 » 12 Kas 2017 08:46

Naruto-Bijuu yazdı:
12 Kas 2017 08:35
Anka24 yazdı:
Sanji Pedro ile bir değil ama Enel de PX ile bir değil. Hele dayanıklılık yönünden gramı bile olamaz!

Şimdi hiç 500 milyon saçmalığını yazma, o beş yüz milyon Enel East Blue'de olsaydı olacak olan ödül olarak söylendi. :lol: Ayrıca ben zaten başından beri diyorum, görebilmen için de defalarca kalın punto ile yazdım, VURABİLİRSE diyorum. Enel'in dayanıklılığını tüm Sabaody Arcı hasır şapka tayfasının kabız olduğu ve yine de şansına yenebildiği PX'e rakip görmüyorsundur umarım?

Enel Sabaody'e kadar gerçekten de gelebilrdi Grand Line'de olsa idi. Grand Line'nin ilk yarısında yine tanrı olabilirdi meyvesi sayesinde. Ama yeni dünyaya girdiği an aynı Caribou'nun yaşadığı gibi karşısına çıkan ilk yeni dünya elemanından tek yerdi. Enel anca kendisine dokunamayanlara karşı tehlikeli olabilecek bir adam.
East Blue mı? Güldürdün, Mavi denizde olsaydı diyor, Blue Sea ;) Yani gökyüzü adasının altındaki denizde. Ve 500 milyon ödül alır demiyor, 500 milyonu geçer diyor. 500 milyonu geçerle, 500 milyon alır arasında çok fark var. Bu 600'de olur 700'de. Bilemezsin yani.

Enel, Caribou gibi tek yer dedikten sonra skypia arc ı tekrar okumanı öneriyor ve bu konuyu kapatıyorum.
:) Karışıklık olmuş.

Zaten diyorum, Enel Sabaody'e kadar gelebilirdi diye. Cİdden gelirdi. Ama yeni dünyada karşısına çıkan ilk haki kullanıcısından tek yerdi.

Bu arada konuyu kapatıyorum deyipte farklı bir konuda aynı mesajı ikinci kere tekrarlaman da komik.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 12 Kas 2017 08:48

Anka24 yazdı:
12 Kas 2017 08:46
Naruto-Bijuu yazdı:
12 Kas 2017 08:35
Anka24 yazdı:

:) Karışıklık olmuş.

Zaten diyorum, Enel Sabaody'e kadar gelebilirdi diye. Cİdden gelirdi. Ama yeni dünyada karşısına çıkan ilk haki kullanıcısından tek yerdi.

Bu arada konuyu kapatıyorum deyipte farklı bir konuda aynı mesajı ikinci kere tekrarlaman da komik.
Ordaki yorumu sildim çünkü Enel konusu oraya ait değil, buraya ait.

Neyse diyeceğimi dedim, gerisi sana kalmış.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Gantz, Tower of God
Favori Anime: Beyblade, Gintama,Shingeki No Kyojin,Hunter X Hunter 2011,Bleach,FMA: Brotherhood,Tokyo Ghoul, Psycho Pass

Mesaj gönderen Outlaw » 14 Kas 2017 06:12

► Spoiler Göster
Şurada yazana göre, Oda Wano arc'a 1-2 yıl daha olduğunu söylemiş.
Resim

Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece, Death Note
Favori Anime: Code Geass, Death Note, Psycho-Pass

Mesaj gönderen Fame » 14 Kas 2017 10:17

Reverie'ye girecekmis galiba. Tottoland 1-2 aya bitecek diye umuyorum.

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir