Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen Outlaw » 11 Mar 2018 21:18

...
Onurcuğum, bizim ne işimiz vaaar, Büyükçekmece - Eminönü Otobüsünde?
Resim

byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 11 Mar 2018 22:13

@Jiraiya

Ya şimdi alınma ama yorumu gerçekten düzgün okumamışsın. Bütün yoruma cevap vermek yerine cümlelere sanki ayrı yorumlarmış gibi cevap yazmışsın. O tek cümleyi de tam okumamışsın :D verdiğin cevabın açıklaması yorumumun başka bi paragrafında var zaten.
Neyse baştan başlayıp yazayım cevabımı. Alıntıyla uğraşmak yerine çizgi çekeceğim direk.

Kesici darbe yemediyse ne olmuş? Yumruğa o kadar dayanan adam kesici darbeye neden dayanamazın? Zaten keskin saldırıyı durduran şey sertliktir ve kata gördüğümüz en sert armamente sahip.

Off panel diyorsun da o sırada dof hiç darbe yemedi ki. Dayanıklılıkla ne alakası var? Uyanış açıp 20 dk luffy'i uzakta tuttu. En son luffy çözüm olarak ipi kafayla delip yumrukları dof'a sakladı.
_______

Başta bahsettiğim cümle bu ikinci alıntın işte. Öncelikle king kong gods thread diye bi saldırı yok :D gods thread dof'un saldırısının ismi. Luffy'nin saldırısı ise "king kong gun". Gun kısmı sonraki sayfada yazıyor.

Önceki mesajımda yazdığım gibi dof'un dayanıklılığı leo bazooka yediğinde bitti. Tıpkı gamma knife yediğinde yaptığı gibi 30 saniye baygın kalıp kendine ilk yardım yaparak kalkabildi ayağa. Luffy kazandığını sanıp dövüşmeyi bırakmasa king kong gun'a falan gerek kalmayacaktı.
Yorumu tam okumamışsın derken kastettiğim buydu. Katılmıyorsan aynı şeyi yazdırmak yerine buna bi cevap yazaydın bari. Aynısı önceki yorumda var. Karşı taraf kabul edene kadar aynı şeyi tekrar edeceksek tartışmanın anlamı yoktur zaten.

Alıntıladığın cümlede "gamma knife'a karşılık kata mızrak yedi" yazıyor. Sen kata gamma knife yememiş diye cevap vermişsin. Seçtiğin tek cümleyi de tam okumamışsın derken kastettiğim de bu.
İkisi birbirine denk değil diyeceksen şimdiden cevap vereyim:

Normalde mızrak bi gamma knife etmez. Ama gamma knife'a ilk yardım yapılmış ve kata'nın mızrak yarası 3 buçuk saat açık durmuş kan kaybetmiş adam. Bu iki şeyi de hesaba katarsak mızrağın etkisi daha çoktur bile diyebiliriz ama hadi eşit diyelim.

Counter shock'tan da bahsettim önceki yorumda. Vergo'nun tepki vermediği bi saldırı olduğu için önem vermediğimi yazdım. Kata'nın Mızrak sahnesinden sonra luffy'den 2 saat boyunca aldığı darbeleri toplarsak red hawk, injection shot, counter shock baya az kalır.

Kuş kafesinin, kilometrelik saldırının katakuri'ye karşı işe yarayacağı konusunda beni ikna edebilirsen diğer tüm argümanları unutup katılacağım sana :D adamın vücudu zaten sıvı olabiliyorken kuş kafesinin önemi ne? Geleceği görecek seviyedeki kenbunshokuya karşı 1 kilometrelik saldırının önemi ne?

Cracker'in arkasında belirecek hızda biri var mı? Gear 4 yapamadıysa dof nasıl yapsın? Adam zırhının içindeyken luffy'i peşpeşe yakaladı. Luffy'i çok rahat takip etti. O bisküvi askerler görüldüğü kadar ağır değiller.

Cracker hakkında çok yanlış bi izlenim var. Adam askerlerin arkasında saklanan biri değil. Gücünü gösterdikten sonra 1 sayfa dövüşüyorlar orda da cracker'in kendisi luffy'e saldırıyor. Kong organ'ı askerler bloklarken kendisi kontra yapıyor yani.

Dof'un aokiji'den kurtulması meyvesinin verdiği avantajla alakalı. Bunu geçtim aokijinin eli cebindeyken yaptığı bi alan saldırısıyla dondu dof. aokijinin jozu'ya yaptığı daha farklıydı. Aynı saldırıyla dondurulabilecek olsa jozu arkasını döndüğü an tüm vücudu dondurulurdu.

Kime atar yaptığının da önemi yok zaten. Feat'ler ortada. Ona bakarsan luffy'nin dof'u yendiği bilinirken cracker'i yollamayı abartı olarak gördüler. Kimse kimsenin seviyesini düzgün bilmiyor bu mangada. Luffy'nin dof'u yendiği bilinirken cracker'in zırhını parçalayabilmesine şaşırdılar.

Cracker'in dof'u yenmesi hayal mayal değil. Adam besbelli aynı anda orman ve namiyle uğraşmasına rağmen daha iyi dövüştü. Luffy'nin 20 dk'lık hakisi bitince insanların yardım etmesini dilinden düşürmüyorsun luffy'nin 3 saatlik gear 4'ü bitince orman luffy'i 1'den fazla kez koruyor, hatta sadece luffy hakisini toplarken değil dövüşürlerken bile yardım ediyorlar ama bunu görmezden gelebiliyorsun?
dof'un amirallere atar yapması, bird cage kullanıp tüm adayı hapishane yapması ve parasit'le herkesi birbirine düşürmesi yüksek bi izlenim verdi bunun farkındayım. Ama teke tek dövüşte seviyesi o kadar da yüksek değil.

Kata dövüşünü cidden yanlış okumuşsun galiba. konuda ilk mesajında "1-2 dk'lık gear 4 kullanmış" falan yazdığını görünce ne demek istediğini anlamamıştım ama şimdi anladım galiba.

Mangada ilk 2 dk gösterildi de saatleri görmedin mi? 3 saat sürdü o gear 4!
_________

Çok alakasız şeyleri dezavantaj olarak yorumlamışsın. Adam aynı anda amiral ve zoroyla dövüşmedi ki sonuçta. Bird cage'in dof'a azcık bi etkisi olmadı. Olsa bahsedilirdi. Hadi bunu geçtim adam Bird cagd'i hareket ettirmeye law'la dövüşürken başlıyor. Dövüşe bi etkisi olacak olsa neden beklemesin? Önce law'ı sonra da luffy'i öldürüp ondan sonra bird cage'i daraltmaya başlasa olmaz mıydı?
Hadi bunu da geçtim ilk yardım sayesinde zar zor ayakta dururken luffy ortaya çıksın diye bird cage'i hızlandırıyor. Dof'un performansını senin dediğin gibi etkileyecek olsa neden yapsın bunu? Neden kendi gücünü daha da düşürüp luffy'i arasın?

Dof'a karşıyken luffy'e gelen yardımları abartıyorsun. Sonuçlara bakmak yerine yaşanan olaylara bakıyorsun.

-Önce law+luffy'le dövüştü. Sonuç: sadece red hawk yedi.
Law'la dövüştü. Sonuç: injection shot yedi.
Kata'nın off-screen'de kenbunshokusu gelişmiş luffy'den yedikleri daha çoktur.

-dof gamma knife yedi ve ilk yardım yaptı. Kata mızrakla ölümcül darbe yedi ve o yarayla 3 buçuk saat dövüştü.

-ada luffy'nin kaçmasına yardım etti. Sonuç: luffy 10 dk kazandı. aynısı kata karşısında brulee tarafından yapıldı.
Zaten iki karaktere yapılan haksızlık burda çok farklı. Luffy dövüşün bitmediğini bilse yardıma ihtiyacı kalmayacaktı. Bunu da geçtim kata'ya karşı 3 saat süren gear 4 dof'a karşı 22-23 dk sürüyor.
Yani luffy'nin gear 4'ü kata karşısında da 23 dk falan sürecek olsa luffy'e 9 kere yardım edilmesi gerekirdi.

-dof gear 4'ün seviyesini geç anladı. Uyanış açmadığı için gear 4'ten 3 darbe yedi. Katakuri kenbunshokusunu kaybettiği için aynı güçte 3 darbe yedi.
________

yukarda saydığım herşeyi çıkarırsak doflamingo bi leo bazooka yiyip bayıldı. Katakuri hem dof'un 1 saat dövüşmesi yerine 11 saat dövüştü hem de snake man'a karşı 40 dk dövüştü.

Dof'un luffy dışında dövüştüğü kişilere bakmak yerine dezavantajlara ve sonuçlara bakmak lazım.

Yine de senin istediğin gibi hesaplarsak ve leo bazooka sonrasını da katarsak:
Dof:
1 dk luffy+law, 5 dk sadece law, 2-3 dk luffy, 20 dk gear 4, 10 dk Fodder, 2 dk gear 4

Kata:
40 dk luffy(sonrasında iyileşme), 3 saatlik gear dört, 1-2 saat luffy, 2 buçuk saat geleceği gören luffy, 40 dk snake man.

Kimin daha çok dövüştüğü belli.
________
Editler: yazım ve imla hatalarıyla devrik cümleleri düzelttim.
En son byakusharinnegan tarafından 11 Mar 2018 22:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Feng Shen Ji - Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 11 Mar 2018 22:29

Kata Gama Knife falan yemedi ama kendi saldırısını yedi adam. Ayrıca Luffy'nin her dövüşten sonra güçlendiğini düşünürsek Kata karşısında daha güçlüydü adam üstüne dövüş sırasında güçlendi. Doflamingo istediği kadar güçlü olsun g4 karşısında çaresizdi. Karşılık veremedi. Luffy için yorgun diyorsun Kata ile olan dövüşte ama Luffy Doflamingo ile dövüşürken de yorgundu.

Ayrıca adam organları yeniden organ yapıyor ilk yardım gibi değil :D Evet pek iyileşme sayılmaz ama bitik halde değil.

Doflamingo'nun yediği saldırılardan bahsetmişken bu arc Luffy'nin yediği saldırılara bakalım istersen. Luffy o hasarlara nasıl dayandı :D Doflamingo böyle hasar verebildi mi? Oda burada hem Luffy'i üstün tuttu üstüne Kata'yı iyice güçsüzleştirdi.

Ayrıca dof'un kral hakisi daha mı üstün nerede geçti bu?

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 11 Mar 2018 23:18

Doflamingo'nun Gama Knife yemeden önce G2 saldırılarından kaçıp G3'ü bloklayabilmesi atlanmış. Herif Gama Knife'dan sonra G2'ye blok atmaya G3'ten kaçmaya başladı. Bu durumda bir adam Leo Bazuka yedikten sonra geri kalktı. Yav onu bunu bırakalım Dof zaten Luffy'i yendi amk. Öyle Kata gibi şaibeli değil bildiğin yendi herif. Ne demek Luffy Dof'a son darbe atmayı unuttu. Luffy Leo Bazuka attıktan sonra Dof 100 metre ötedeki duvara yapıştı ardından Luffy'nin G4'ü bitti. Luffy 10 dakika yatarken Dof şehirde terör estiriyodu. Benim sıralamam Dof>Kata>=Luffy=Law
Resim

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir