Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Kaido ve Poneglyph

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood, Bleach, One Piece, Shingeki no Kyojin

Kaido ve Poneglyph

Mesaj gönderen madaraninsolsharingani » 23 Eyl 2018 15:08

Arkadaşlar selam. Geçen gün reddit'te gezerken bir teoriye denk geldim. İlk bakışta saçma geldi ama okuyunca "lan acaba?" oldum. O yüzden o teoriyi Türkçeye çevirip örneklendirerek buraya aktarıyorum. Düşünceleriniz neler?

Teoriye göre, Kaido bir poneglyph. Ona hayat veren kişi de Big Mom. Bu teorinin çıkış noktası olarak şu panel veriliyor:
► Spoiler Göster
"Bana çok büyük bir borcun var." ve "Hayır, o borç hayat boyu sürecek."

Ayrıca Big Mom, Luffy'e Kaido'dan bahsederken "o şey" diye hitap ediyor. Tıpkı bir obje gibi.
► Spoiler Göster
Kaido'nun birçok kez ölmesi gereken durumlarda olup ölemediğini, hatta kendini bile öldüremediğini biliyoruz.
► Spoiler Göster
Ayrıca bildiğimiz üzere, poneglyph'ler ilk başta "yok edilemez kitaplar" olarak yapıldı.
► Spoiler Göster

Şimdi, teoriyi benim için en ikna edici kılan kısma geliyoruz. Kaido'nun gövdesinde bir yara var.
► Spoiler Göster
Bu kadar yok edilemez olan bir adamın nasıl böyle bir yarası olabilir? Cevap: Kouzuki klanı.

Eğer teori doğruysa ve Kaido gerçekten bir poneglyph ise,poneglyphleri ilk yapan klan'ın onları yok etme konusunda da bir bilgileri olacaktır. Ne de olsa o taşlara yazıları kazıyan da onlar.

Peki bu Kouzuki klanı nerede yer alıyor? Wano. Peki Wano şu anda kim tarafından yönetiliyor? Kaido.

Kaido bu ülkeyi ilk ele geçirmeye çalışırken Kouzuki klanı tarafından yaralanmış olması çok muhtemel.
Ayrıca teoriyi yazan adam Kaido'nun intihar etme isteğini de içinde bulundurduğu bilgilerden dolayı depresyonda olmasından ya da kafayı yemesinden dolayı olmasına bağlıyor ama bu beni çok ikna etmedi.

Aynı bağlamda ama farklı bir teori ise; kaido eskiden normal bir insandı ancak bir yaralanma veya hastalık nedeniyle ölüm döşeğine düştü. Big Mom'dan yardım istedi ve BM da tüm hayatını alıp yok edilmez bir taşa Kaido'nun tüm ruhunu aktardı ancak aktardığı taş o kadar güçlüydü ki, Kaido bir Homie olmasına rağmen Big Mom'un emirlerine kulak asmayabildi. Böyle bir şey de var aklınızda olsun diye yazayım dedim.

En son olarak da, poneglyph olarak zaten yok edilemez olan Kaido, bir de şeytan meyvesi yedi, ve şu an bildiğimiz haline dönüştü.

Başta dediğim gibi, siz neler düşünüyorsunuz? Sizce saçma bir teori mi yoksa Oda ve One Piece düşünülünce aslında olabilir dedirtiyor mu size?
Resim

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Re: Kaido ve Poneglyph

Mesaj gönderen ugur_tatli » 23 Eyl 2018 21:39

Emek için teşekkürler ama bana fazla yorumlanmış geldi Bigmom'ın konuşmaları. Kaidou'nun gücünden dolayı insanlar onu normal değil yaratık olarak görüyor, dolayısıyla ona "o şey" olarak hitap etmesi de normal. Kendisinden daha güçlü bir varlık yaratması da mantıklı değil.
Bu arada poneglyphnin Kaido'nun elinde olduğunu belirttiler minkler, direk Kaido'nun kendisi olursa kimse elde edemez.

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Mesaj gönderen Ryuuma » 23 Eyl 2018 23:03

Teori hoşuma gitti. Evet çıkarımlar ile destekleniyor daha çok ama gene de gidiş yolu gayet güzel. Ben olamaz demiyorum.

Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Mesaj gönderen Tulpar-Byakugan » 24 Eyl 2018 07:42

Biraz uçuk gibi. Koca Ana niye kendisine, kendisinden daha güçlü bir rakip yaratsın? O şey demesi de normal aslında çünkü Kaido zaten normal bir inan değil. Ben ölememesinin meyvesi ile alakalı olduğunu düşünüyorum ya da bir lanet olabilir. İleride daha net göreceğiz.
Yine de desteksiz oluşturulmamış. Olamaz mı? Olabilir
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 24 Eyl 2018 08:12

One Piece hiçbir zaman okuyucusunu şaşırtan bir manga olmadı. Bunun ilerde de değişeceğini sanmıyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
Teso canga
Favori Anime: Db

Mesaj gönderen Teso canga » 08 Eki 2018 03:28

Guzel olmus eline saglik ama bence boyle birsey olamaz. Homieler wci arcin en sevdigim detaylariydi ac gozluluk ve israfi cok guzel ornekliyorlar ve bayagida tripli bir atmosfer katiyorlar fakat homieler hangi cismin icindeyse ona benzer bir sekil aliyor buluta verince zeus gibi birsey cikiyor atese verince ates topu prometheus oluyor caya kahveye veriyorsun kasi gozu olan fincan cikiyor karsimiza eger poneglyphlere ruh verseydi kasi gozu olan siritan bir kitabe olurdu kaidoya donusemezdi.Ayriyetten homieler linline itaat etmek zorundalar linline karsi gelemiyorlar kaido ve linlin en son luffy icin tartistiklarinda kaido linline "buraya gelme seni gebertirim" ifadesini kullandi boyle bir homie olabilir mi ?.Linlin ve kaido arasindaki borc icin birsey soylemek zor heleki en son zaman yolcugundan sonra artik hic birsey dusunmuyorum fakat bir dusuncem linlin cocuklarini hep kendine saklasada kaiodan dogurdugu cok guclu bir cocugu kaidoya birakmasi.

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir