Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 11 Mar 2018 16:00

Aslında böyle bir şey için zamanım yok fakat , bu konuda hem kendi aramızda arkadaşlarla çok konuşuyoruz hemde bu sitede bu konuda tam bir ikir ayrılığı var. Nitekim hey bugün Pazar, boş günüm ve biraz boş gereksiz anime-manga kekoluğu yapayım dedim.

Oda, zaten hiç bir zaman iyi bir hikaye yazarı olmadı, bir arcın aynısını farklı dekorlarla en az 2 kere tekrar izlediğimizden çok iyi bir evren yaratıcısı da diyemem. Ancak en azından serinin başlarında bir "bilinmezlik" hissi vardı. Şaşırabiliyordunuz, bilinmezlik olduğu içinde karakterleri umursuyordunuz şimdiki gibi boş veeeeer nasıl olsa Luffy, x kişisini yener ve bizimkiler kurtulur diyemiyordun. Bu da karakteri önemli yapıyordu vs.

Şimdi ise her zamankinden daha kötü, an geliyor hikayedeki 35 saniye 17 sayfalık koca bir bölüm oluyor an geliyor off-panel olaylar sayesinde 10 sayıda 40 saati deviriyorsun. Ritimsizlik ve geçişler felaket, dövüşler "WTF" dedirten cinsten. Luffy artık her zamankinden daha sinir bozucu bir protagonist. En büyük güçlerinden biri şanslı olmak ? One Punch Man serisinden Saitama bile Luffy'den daha çok yenilme olasılığına sahip neredeyse.

Bu durumun son eseri ise.


Luffy - Kata - Dof - Law dörtgeni
.. Law aslında + ekleme gibi esas olay Luffy - Kata - Dof üçgeni.

İnternet dünyası bu konuda ikiye bölündü

Bir ekip diyor ki

Kata, G4 Luffy'e karşı Dof'tan çok daha iyi bir iş çıkarttı Katakuri > Dof hatta Cracker > Dof deniliyor.

Diğer ekipte

Dof, Luffy ile daha az süre dövüştü ama G4 e daha çok maruz kaldı ve üstelik Law'ın yardımları ile yenebildiler o yüzden Dof > Kata.

Law'ın durumu ise en yaş olan Dof'un kolayca Law'ı yendiğini düşündüğümüzden o bu dörtlünün en sonunda yer alıyor aslında bu çokta doğru değil.
-------------------------------------------------

Peki ben mi ne diyorum ?

Ben diyorum ki ;

"Basit matematik ve düz mantık bilen her insan evladı Dof'un buradaki en güçlü olduğunu anlayabilir."

Tabi nefret nefret siz bana doğru akmadan önce , sakin olun ve düşünün.

Herkes Dof'un G4 ile sağdan sola savrulurken, Kata'nın dimdik kalmasına takılmış. Ancak burada büyük yanlış anlaşılma var.

1.si Dof Vs Luffy dövüşünde Dof'un karşılaştığı rakipler

Luffy + Law -> Law -> Luffy -> G4 Luffy (20 dk dan daha uzun bir süre hemde)-> arada bir sürü insan onu korudu ve kaçırdı. Ayrıca Luffy'nin geri dönüşü için içinde fujitoranın da olduğu koca bi ekip kuş kafesini yavaşlattı daha sonra -> G4 Luffy

Ve sonunda Dof yenildi.

Law neredeyse, Luffy'nin dengi hatta Dressrosa da yaptıkları Luffy'nin çok üstünde bir karakter ve Dof savaşa bu adamın en güçlü iki atağını yiyerek başlıyor ve Dof yerinden kalkamıyor bile. Sonra iç organlarını dikiyor ancak burada bazı arkadaşlar "Dof kendini iyileştirdi" diyor. Bu yanlış Dof'un kendisi bile

Resim
Sol orta ve alt panelde " Sicimlerim ile kendime ilk yardım bakımı uygulayabilirim, tam olarak iyileşme sayılmasa da sicimler organlarımı birleştiriyorlar."

diyor. Yani adam Deadpool ya da Tsunade gibi iyileşmedi Ve Luffy'nin son atağı hariç diğer tüm ataklarından daha güçlü iki atak yedi. Çünkü Luffy diğer hiç bir atağı Dof'a bu kadar kan kusturmadı ya da yerde bu kadar uzun kalmasını sağlamadı. Bir de adam yine Law oyalarken Luffy'den hakili red hawk ve jet stamp yedi.

Bunlar Luffy Vs Dof başlaman önce dof'un aldığı hasarlar.

Kata asla böyle bir muameleye maruz kalmadı. Bıraktım iki tane neredeyse sağ kol ayarında Supernova ile dövüşmeyi, kendine soktuğu mızrağa kadar asla bir "iç hasar" almadı hep vücudunun dış yüzeyi yani haki ile koruyabildiği yerine hasar yedi. Ayrıca Kata'nın Luffy'nin ilk ataklarının çoğundan gövdesini boşaltarak (gözlem hakisi ve meyvesi sayesinde) kaçtığını belirtelim.

Öte yandan, Lufy, Kata'nın yanına geldiğinde zaten G4 ü bir kaç kez kullanmış ve yorgundu o yüzden Kata uzun süreler boyunca G4 ile dövüşmedi. Luffy G4 ü böyle 1 dklık partlar halinde kullandı sadece.

Ona rağmen Luffy rakibine rakibinin ona vurduğu yumruk sayısının 1/3 ini rakibine anca vurabilerek Kata'yı indirdi. Hemde savunmasızken mızrak yemesine rağmen. Elbette Luffy'i yazar korudu. Hakisiz suratının ortasına kazık yedi herif. AMa Aynı Luffy, Dof'a karşı da korundu karnına yüzlerce hakili sicim kazığı yedi ve kalkıp tekrar G4 açtı bu adam.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir de Kata, G4 ile hiç savrulmadı diyenler bir şeyi daha unutuyorlar. Kata vs Luffy dar uzun bir koridorda oldu ve genelde yerlerini terketmediler. Yani Luffy'nin tüm g4 atakları ilk hızı sıfır olarak başlıyordu. Dof'a karşı ise Luffy havada gezip, kendisini ivmelendirerek ve yerçekiminin de desteğini alarak mümkün olan en ağır darbeyi verebiliyordu.

Kata vS Luffy bir boks maçı iken Dof vs Luffy iki dövüş sanatçısının türlü türlü platformlar olan açık bir alanda dövüşmesi idi.

Kata genel olarak Luffy'nin base hali ile dövüştü ve Luffy base halinde yumruk da yedi yumruk da attı. Base Luffy vs Dof'u hatırlayan var mı ?
Hani Dof'un ezim ezim ezdiği ?

Dayanıklılık terimi biraz farklı şimdi yabancılarda

Stamina, Durability, Invulnerability, Steadibility, Toughness, Hardiness, Tanking, Blocking, Resilliance vs gibi tanımlar var biz bunların alayına "sertlik" ya da "dayanıklılık" diyoruz o yüzden kavram karmaşası oluyor.

Kata daha katı, kıpırdatılamaz bir tank tibi onun güçlü yani zarar verilemezliği en azından sınırı dolana kadar. Ancak Dof'un dayanıklılığı "direnç" kavramında yatıyor.

Buna şöyle bir örnek vereyim.

Naruto izleyenler bilir izlemeyenler youtube a Orochimaru vs Naruto yazarsa bulurlar. Seriyi bilmeyenlere aşağısı ufak spoilerlar barındırır.

Naruto evrenini en dirençli, dayanıklı, zarar vermesi zor yaratıklarından ikisinin kapışmasıydı bu .. 4 Kuyruk Kyuubi kusanagi'nin delemediği, ORochimaru'nun yılanının saramadığı, Orochimaru'nun yumruğunun yerinden kıpırtadamadığı küçük hiper sonik bir tank idi. Peki bu Oroc'u daha az dirençli biri mi yapıyordu ? HAYIR !

Kullanım süresi dolmuş dış bedeni ve hasta olan iç bedenine ve ninjutsu kullanamamasına rağmen Orochimaru bedenini yenileyebiliyordu, kırılan kemiklerini düzeltebiliyordu, kopan omurgasını ve gövdesini geri dikebiliyor, surata alınan kafa kopartıcı pençelerden ufak sıyrıklar ile çıkabiliyordu.


Kata burada -> Kn4 Naruto ibi Dof ise -> Oroc gibi

Hatta Oroc benzetmesi, Dof'a cuk oturuyor tıpkı nasıl Oroc o dövüşe dezavantajlı yani zaten hasarlı başlayan taraf ise .. Dof'ta Luffy dövüşüne öyle başlamıştı.

Nitekim bi arkadaşında da dediği gibi 1mx1mx1m boyut ve hacminde koca bir kaya parçasını tekmeleyip fırlatamazsınız. Ancak o taş parçasını lime lime edebilecek elmas keskiyi 30 metre uzağa fırlatabilirsiniz.

Dayanıklılık her zaman "yerini korumak" , "kıpırdamamak" demek olmuyor. Nitekim, Kata'ın, Dof'un yedşpş King Gong God's Thread, Gama Knife, Counter Shock, Leo Bazuka ayarı hiç bir atak yemediği , yediği en büyük atakların G4 King Gun, Culverin, Python olduğunu ve buna rağmen Luffy'nin yardım dahi almadan Katayı indirdiğini düşünürsek.


Bence mantık basit

Law + Luffy > Dof > Luffy >= Kata

--------------------------------------------------------------------

Pekiiiii Law ne ayak ? Law burada en çok küçümsenen kişi. Çok uzun süreceği için mangadan sahneler yığmıyorum çünkü zamanım yok ve konuyu okuması zor olur ama illa spesifik bir kaç yeri isteyen olursa atarız.

Law, Kolezyumdaki Burgess ve Sabo'nun olduğu grup hariç diğer tüüüm grupların kapışmaları bitene ve Franky fabrikayı ele geçirene kadar o kadar uzun sürede Doflamingo ve Fujitora'yı aynı anda oyalıyordu. Aranızda "oğlum onlar ciddi değildir" diyenler olabilir. Bence demeyin çünkü bizim bi arkadaş bana inanmadı varsa öyle bişi OP'yi bırakırım, konuşmam bir daha dedi. Bıraktı.

Dof ile Fujitora , Law ile 10 sayıdan uzun süre dövüşüyorlar ve dövüşün bir yerinde Fujitora büyük bir patlama yapınca ve bazı ataklar Dof'a sıçrayınca dof, fujitoıraya "Kendini tutmak nedir bilmiyorsun değil mi ?" diyor. Ve Fujitora : "Her zaman biraz bodoslama hareket etmişimdir" diyor. Yani Law'a karşı kendilerini tuttukları yok.

Bu sırada Law, den den mushi ile hasır şapka tayfasını arayıp, gemiyi getirmelerini söylüyor çünkü adam tüm bu dövüş sırasında bir de Ceaser'ı elinde tutuyor. Ve planlar ayarlıyor !

Sonra yakalanıyor , Fujitora üstüne yer çekimi kuvveti basarak engelliyor ancak ilk fırsatta Law kaçmayı başarıyor. Sonra Law yol üstünde bi de Hasır Şapka ve Sanji'nin kıçını kurtarıyor. Dev Room açarak enerjisi bitiyor. Ona rağmen 5-6 sayı da Dof ile tek başına dövüşüyor. Sonra Dof onu Luffy'nin önüne getirip 3-4 kurşun sıkıyor. Çook sonra Law ve Dof tekrar savaşıyorlar yanlarında Luffy ile . Sonra Dof, Bellamy ile Luffy 'yi oyalarken zaten yorgun ve yaralı Law tek kalıyor ama yine epey dayanıyor. Dof bunun tek kolunu kesiyor ve bir göğsünden 2 de sırtından 3 kurşun daha sıkıyor. Tam öldü denirken Dof'un sezemeyeceği kadar (neredeyse Dressrosa 'nın 1/4 ü kadar falan bir room daha yapıyor ve düşünmeden Dof'a dalan Luffy ile yerini değiştirip Dof'un sonunu getiren Gama Knife' ı çakıyor. Sonrada Counter Shock ile yerde yatan Dof'un içini dışına çıkarıyor. Ve yukarıda belirttiğim gibi Dof'un deyimiyle sadece "ilk yardım muamelesi" görmüş Dof G4 Luffy ile açık arazi de 20 dakikadan fazla gidiyor.

G4 bitince yine Law'a getiriyorlar Law, gücünün daha güçlü gelmesini sağlıyor, Dev Room açıp Viola ile Luffy'nin yerini değiştiriyor o kızı kurtarıyor, Sonra Rebecca'yı kurtarıyor vs vs

Dressrosa'nın asıl kahramanı Law, Luffy değil. Law ve Sabo olmasa Straw Hat Tayfası ölüydü, Luffy ölüydü, Rebecca ve Viola ölüydü.

Çünkü Law tüm bu önemli işleri hallederken Luffy kolezyum da eğlenmekle meşguldü. Luffy daha Chinjao ile başı dertte iken Law ,Dof + amiral oyaladı onlarca dakikalık zaman kazandırdı plan için yolunun üstünde de Sanji ve Hasır Şapkaları kurtardı.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nitekim baş karakter olması ve de daha yüksek potansiyeli olmasıyla Luffy > Law demek hem daha mantıklı hem daha güvenli. Ancak featlere bakarsak. Luffy, Law'ın yapabildiği hiç bir şey yapmadı hayatı boyunca. Hele yazar koruması olmadan.


Kata Vs Law'ı düşünecek olursak. Kata, Luffy'nin meyvesini neredeyse aynısına sahipti bu sebeple Luffy'ye üstün gelmesi kolaydı ancak açık bir alanda Room içinde dövüşürken o bedenini boşaltıp darbelerden kaçmanın gram faydası olmaz. O keza Dof'a karşı da faydalı değil çünkü hem law hem Dof... dağ boyutunda nesneleri kesebilecek teknikleri var. Luffy ise kaba kuvvet ve bodoslama güç üzerine kurulu ve bu tamda Kata'ya karşı işe yaramayacak bir şey.

Ve Kata'nın tasvirine bakalım ?

"Hiç yenilmedi, sırtı hiç yere gelmedi" ?

Luffy bu adamın ömrü hayatında dövüştüğü en güçlü kişi demektir bu. Bu adam ne amiral görmüş, ne de başka bir sağ kol. Öte yandan Doflamingo tüm dünya liderlerinin kirli işlerini yaptığı, Aokiji ve Fujitora gibi amirallerle günü birlik restleşip, "nbr moruk" çeken biri.


Nitekim ne featler, ne yetenekler, ne çıkan sonuç ne de iki karakterin itibarı ve tasbiri birbirini tutmuyor.

Dof -> Daha zor şartlarda daha güçlü bir düşmana karşı yenildi, daha önce de daha güçlü insanlarla dövüştü ya da restleşti ve bu dünya da çok çok daha faal olan çok daha tehlikeli bir işin başında

Kata -> Teke tek bir dövüşte kapalı alanda, yorgun bir luffy ile dövüştü, dövüşlerine kimse karışmadı tek karışan kişide Luffy e değil Kata'ya yardım etmiş oldu. Ve adam hayatı boyunca Luffy üstü bir karakterle dövüşmek zorunda kalmamış.


Şİmdi bu durumda Nasıl Kata >> Dof olabiliyor ?? Onu geçtim Cracker > Dof nasıl mümkün ?Benim fikrime gelince

Gösterilenler olarak fikrim -> Dof > Law = Luffy >= Kata

Gelecekteki potansiyelleri olarak baktığımda -> Luffy > Kata = Law = Dof
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Mesajlar: 397
Kayıt: 29 Eyl 2017 01:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 11 Mar 2018 16:16

Doflamingo , g4'e karşı çok etkisiz kaldı ondan Dof en güçsüz olarak görülüyor aslında. Bende önceden Dof'u daha güçlü görürdüm ama Katakuri resmen g4 Luffy'e darbeler vurdu. Dof ile dövüştüğü forma sağlam bir darbe geçirip geriye uçurdu Luffy'i. Doflamingo tekme sallamıştı Luffy'e ama işe yaramamıştı g4 formdayken. Luffy Kata dövüşündede 2.kez g4 e geçti bu seferde Snake man e geçti. Burada yine g4'e darbeler vurdu, baya hırpaladı Luffy'i.

Law'ın Dof'a vurduğu darbe sağlam olsada, pek etkisi yok bence burada. Birde red hawk olayı var, Katakuri red hawk'ı yanlış hatırlamıyorsam rahatlıkla geri püskürtebiliyordu jelibon yumruğuyla. Law orada yer değiştirip hazırlıksız yakalattı tabiki Dof'u ama red hawk şuan çok basit bir teknik kaldı ağır toplar için. İkisininde Kong Gun yeme şeklide ortada. Birisi adadan adaya tur yaparken, diğeri Crocodile'ın Luffy'den bazuka yerkenki uçuşu gibi ya da Lucci'nin Luffy'den jet bazuka yerkenki uçuşu kadar mesafe uçuyor. Ada turu atmak başka, 10-15 metre civarı falan uçmak başka.

Dayanıklılık olarakta Katakuri sağlam bence. Ha şunu dersin, ''King Kong Gun yese Katakuri ne olur?'' diye. O da Doflamingo gibi olurdu çok yüksek ihtimalle. Ama mesele tutturabilmek. Katakuri aynı zamanda azda olsa geleceği görebilen birisi, gözlem hakisi Dof'tan çok yukarda gösterilene göre. Luffy bu dövüşte resmen power up aldı. Doflamingo dövüşünde var olanı ortaya dökmüştü olay bu.

Bence Kata > Dof, ama çok fark yok aralarında 1, 1 buçuk tık falan var yani.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Mesajlar: 2952
Kayıt: 11 Tem 2013 19:41
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana
Konum: Ankara

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen Outlaw » 11 Mar 2018 16:23

Kata=> G4 Luffy > Dof > Law>> G2-G3 Luffy

%100 bir Dof'un G4'e karşı performansını göremediğimiz için Dof'a çok bir şey diyemiyorum. Ama İkilinin G4 performanslarına bakıldığında Kata epey önde. Dof'a tur attıran Kong Gun, Kata'yı yere ile düşüremiyordu.

Saldırı gücü olarak, Kata > Dof,
Dayanıklılık olarak Kata > Dof,
Haki olarak Kata > Dof,
Hax teknikler bakımından Dof> Kata.

Derim ben. Tabii Dof'un %100 performansını göremediğimiz için biraz muallak kalıyor.

Law'un küçümsendiği konusuna ise katılıyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 11 Mar 2018 16:35

Naruto-Bijuu yazdı:
11 Mar 2018 16:16
Doflamingo , g4'e karşı çok etkisiz kaldı ondan Dof en güçsüz olarak görülüyor aslında. Bende önceden Dof'u daha güçlü görürdüm ama Katakuri resmen g4 Luffy'e darbeler vurdu. Dof ile dövüştüğü forma sağlam bir darbe geçirip geriye uçurdu Luffy'i. Doflamingo tekme sallamıştı Luffy'e ama işe yaramamıştı g4 formdayken. Luffy Kata dövüşündede 2.kez g4 e geçti bu seferde Snake man e geçti. Burada yine g4'e darbeler vurdu, baya hırpaladı Luffy'i.
Bunun sebebi G4 Luffy Vs Dof savaşının 20 dakikalık bir kısmı off-panel ve Dof uyandıktan sonra Luffy sadece 2 kere vurabildi ve bunlardan biri final vuruşu idi. Ve yazımda da yazdığım gibi Kata Luffy'e vurabiliyordu çünkü daha büyük bir vücuda sahipti ve ikili dar bir alanda dövüşüyordu. Kata'nın alanı kontrol etmesi kaçınılmaz oluyordu. Bunları göz önünde tutmak gerek.
Naruto-Bijuu yazdı:
11 Mar 2018 16:16
Law'ın Dof'a vurduğu darbe sağlam olsada, pek etkisi yok bence burada.
law gibi bir doktor "bundan sen bile yakanı kurtaramazsın" diyor ve üstüne emin olmak için bir de Counter Shock atıyor. Bu noktada "bence etkisi yok" demek tamamen subjektif. Etkisi var mangaka bunu gösterdi. Hatta Luffy "Law elinden gelenin en iyisini yaptı sende ağır hasar almış olmalısın" gibi bir şeyler dedi dövüşün başında yani yazar bunu göze soka soka vurguladı.


Naruto-Bijuu yazdı:
11 Mar 2018 16:16
Birde red hawk olayı var, Katakuri red hawk'ı yanlış hatırlamıyorsam rahatlıkla geri püskürtebiliyordu jelibon yumruğuyla.
Yumruğun gelişini görebildiği için püskürtebildi. Dof'un o yumruğu yeme sebebi Law'ın taktiği. Olay yine Kata'nın tek ve yorgun bir adamlar dar bir yer de dövüşmesine ancak Dof'un iki Supernova ile dövüşmesine geliyor.
Naruto-Bijuu yazdı:
11 Mar 2018 16:16
İkisininde Kong Gun yeme şeklide ortada. Birisi adadan adaya tur yaparken, diğeri Crocodile'ın Luffy'den bazuka yerkenki uçuşu gibi ya da Lucci'nin Luffy'den jet bazuka yerkenki uçuşu kadar mesafe uçuyor. Ada turu atmak başka, 10-15 metre civarı falan uçmak başka.
Burada yazımda yine belirttiğim farklı tip dayanıklılıklar giriyor. Kata daha az darbe ile Dof'tan daha çabuk yenildi ? Toplam skora baktığımızda evet 100 lerce metre savrulmadı ama o da demek ki hasar alıyormuş bunca zaman ?.. Kimisi hasarı anında alır kimisi sınıra gelinceye kadar tanklar ve sınırı aşınca birden bire yenilir Kata gibi. Birde Luffy açık alanda skywalk yapıp kendisini ivmelendirebiliyordu. Bu da hızı artırmak demek. Kata böyle bir şeyle yüzyüze gelmedi hiç. Üzerinde bi ton yük olan Ceaser'ı bile son dakikada engelledi uçarken.


Naruto-Bijuu yazdı:
11 Mar 2018 16:16
Katakuri aynı zamanda azda olsa geleceği görebilen birisi, gözlem hakisi Dof'tan çok yukarda gösterilene göre. Luffy bu dövüşte resmen power up aldı. Doflamingo dövüşünde var olanı ortaya dökmüştü olay bu.
Luffy sadece gözlem hakisini uyandırdı, tam bir p-up değil gene 2 yıl önceki eğitimine dayanıyor. Ayrıca alınan her hangi bir power-up <<< Law'ın varlığı

Naruto-Bijuu yazdı:
11 Mar 2018 16:16
Bence Kata > Dof, ama çok fark yok aralarında 1, 1 buçuk tık falan var yani.
Saygı duyarım, yorumların içinde sağol ancak 1.5 tık olabilecek bir şey yok gibi. Her ne olursa olsun. Law aynı 2-3 saatlik süre içinde 2 Supernova ve onlarca ufak tefek adamla dövüştü. Kuş Kafesi yaptı ve bu güçlerinin bazılarını kullanmasını engelledi.

Kata tek bir alanda, o gün 2. yonko kumandanı ile dövüşecek olan Luffy ile dışarıdan hiç bir müdahale olmadan dövüştü. Ve Luffy G4 ü Kata karşısında daha az çok kısa aralıklarla kullandı. Dövüşün %65 inde falan (en az) Luffy base yani normal halinde idi.

Herkes Kata'nın G4 karşısında performansını Dof üstüne koyuyor fakat Dof'un normal Luffy'e karşı ezici üstünlüğünü hiç söylemiyor.. Kata da oradan çok puan kaybediyor.


------------------------------------------------------------------------------

Yazıma eklemeyi unuttuğum bir diğer büyük olay Kuş Kafesi. Kuş Kafesi amiral altı seviyede gördüğümüz en büyük ve en durdurulamaz atak. Daha Kata bunun yakınından dahi geçmedi. Tüm kolezyum tayfası + bir amiral bunu anca yavaşlatabildi ve onlar yavaşlattığı için kafes kapanmadan Luffy'nin bir kez daha G4'e girme şansı oldu yani Kuş Kafesinin de o dövüşün bir bütünü olarak düşünürsek. Dof Luffy'e tüm adayla beraber tek atabilecek konumdaydı dövüşe bu kadar kişi karışmasa.

Kata, Lucci dövüşü gibiydi. 1 vs 1.
Dof'un ki sie 1 vs alayı gibi bir durumdu. Bunları hep göz ardı ediyoruz maalesef.
En son JiraiyaFlash tarafından 11 Mar 2018 16:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 11 Mar 2018 16:42

Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:23
Kata=> G4 Luffy


Kata yenildiği Luffy ağzından bir kez daha onaylanmışken neye göre Kata => Luffy ?
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:23
Ama İkilinin G4 performanslarına bakıldığında Kata epey önde. Dof'a tur attıran Kong Gun, Kata'yı yere ile düşüremiyordu.


Dostum yazımda bunu farklı dayanıklılık tipleriyle anlattım. Okumadıysan bakarsın. İyi performans =/= yerinden kıpırdamamak olmaz her zaman. Bir de Dof G4 ile 20 dk dövüştü. Kata o kadar uzun süre G4 e maruz kalmadı hele havada yürüyüp kendisini hızlandırabilen yer çekiminin gücünü kendi hayrına kullanabilen bir G4 ile kata hiç dövüşmedi. Leo Bazuka, Counter Shock, Gama Knife, King Kong God's Thread yemedi ?

Sırf biri vurulduğunda uzağa fırladı diye ? Sonuca bakın birazda .. sonuçta kim kimi nasıl neyle yendi ?
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:23
Saldırı gücü olarak, Kata > Dof,
Kilometrelerce uzaktan kule kesen ya da Kuş Kafesi yapan biriyle Kata bir değil. Lata fiziksel olarak daha kuvvetli ama saldırı gücü daha iyi değil olsaydı Luffy'e luffy nin ona vurduğundan 3 kat fazla vurmasına rağmen yenilmezdi (elbettel plot armor da var)
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:23
Dayanıklılık olarak Kata > Dof,

Belirli bir süre haki kasıp geçilmez olmak ise evet ama Kata'nın sınırı daha çabuk çözüldü. Hemde Dof'un yediği çoğu atağı Kata görmedi bile.
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:23
Haki olarak Kata > Dof,
Silahlanma ve Gözlem de katılıyorum.

Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:23
Hax teknikler bakımından Dof> Kata.
açık farkla hemde
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:23
Tabii Dof'un %100 performansını göremediğimiz için biraz muallak kalıyor.

Law'un küçümsendiği konusuna ise katılıyorum.
Eyv. Mesaj için sağol. Umarım bu sefer tüm konuyu okumuşsundur :silly: :silly:
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
redstak
Mesajlar: 3437
Kayıt: 23 Mar 2012 23:59
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin
Konum: Karşıyaka-İzmir
İletişim:

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen redstak » 11 Mar 2018 16:45

Kata olayında Oda ağır sıçtı. Ayrıca Luffy Kata dövüşünde kaç kere yemek yedi yenilendi :D Böyle bir seri One Piece.

Ayrıca hiç öyle dar bir alan değildi gayet yeterliydi. Kata hızını takip edebildi Luffy'nin. Hatta Luffy'nin diğer formunu göstermesine bile neden oldu. Yazar sonradan nedense Kata2ya geleceği göstermedi :D Doflamingo'da ise böyle bir durum olmadı adam direk kendi takip edemedi.
En son redstak tarafından 11 Mar 2018 16:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Mesajlar: 2952
Kayıt: 11 Tem 2013 19:41
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana
Konum: Ankara

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen Outlaw » 11 Mar 2018 16:48

Ve Luffy hakisi bittiğinde Brulee'yi kullanıp kaçmıştı, o olmasa dinlenecek vakit de bulamayacaktı. Ve Kata Luffy'den önce ayağı kalkıp bağında dikildi, Lufy'e sempatisi olmasa orada öldürebilirdi.

Hayır tüm konuyu okumadım. Okumama da gerek yok zaten, 50 kez konuşmuştuk bunu anlatmıştın. Katılmadığımı belirtmiştim.
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2810
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 11 Mar 2018 16:54

Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:48
Ve Kata Luffy'den önce ayağı kalkıp bağında dikildi, Lufy'e sempatisi olmasa orada öldürebilirdi.
Bu senin yorumun abi, adam kan kustuve yattı ve de Sanji, Luffy'e ne oldu yendin mi şimdi dediğinde gülerek "evet" dedi. Salıvermiş olsa "tam yendim denemez falan" derdi Luffy.

Onu geçtim Kata'nın luffy nin başında belirmesinin hype I ne ki Luffy'de onun başında belirdi.. ilk o çıktı düştüğü çukurdan Yani sırf başına geldi diye oooo >= Luffy demeye gerek yok.. Haa olabilir , mümkün ama bunu mangada gösteren bir şey yok senin yorumun bu.
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:48
Hayır tüm konuyu okumadım.
Anladım zaten onu :D Bir dahakine biraz daha emeğe saygı göster ve konuyu okuyarak yorum yap lütfen ;)


___________________________________________________________________________________________

kata > dof diyenlerede çok kızamıyorum çünkü çok yanıltıcı ve berbat bir dövüştü. Kata, Dof'tan güçlü olamayacak biri değil hatta Luffy yenilse buna çabucak ikna olabilirdim.. Demezdim bile "Dof, Law ile de dövüşmüştü" vs diye...

Çünkü bir adam çıkarttılar Luffy den hızlı, güçlü, dayanıklı zeki ve Luffy yeni hiç bir şey getirmedi oyununa. Gözlem Haki kastı ama o bile ne işe yaradı anlamadık. Dövüşün bir kaç saniyesi gözüktü sonra araya onlarca sayı girdi ancak bunların hepsi eş zamanlı yaşandığından dövüşün süresi de uzadı diyemiyordunuz o yüzden her panelde saat vardı. Zaten şu geri sayım olayına uyuz oluyorum Oda'nın.

Nitekim, topic'in amacı sadece bu dört karakteri karşılaştırmak değil ayrıca Oda'nın ne kadar berbat bir "battle" shounen yazarı olduğunu tartışmak.

Luffy, ona kendisinden daha sert, daha çok ve daha güçlü buran buna karşın kendisinden daha dayanıklı birini yendi ? NEYLE PEKİ ? Cevap yok.. Plot Armor ama bunun aynısını Dof'a da yaptı işte

O yüzden iki dövüşün kondisyonlarına bakınca

Ben Dof > Luffy >= Kata demek zorunda kaldım.

Edit:
redstak yazdı:
11 Mar 2018 16:45
Kata olayında Oda ağır sıçtı. Ayrıca Luffy Kata dövüşünde kaç kere yemek yedi yenilendi :D Böyle bir seri One Piece.
redstak yazdı:
11 Mar 2018 16:45
Ayrıca hiç öyle dar bir alan değildi gayet yeterliydi.


Dressrosa mıydı ? Yeterli başka bir şey geniş alan başka. Luffy havada ileri geri uçarak atak mı yaptı kataya ?
redstak yazdı:
11 Mar 2018 16:45
Hatta Luffy'nin diğer formunu göstermesine bile neden oldu.


Diğer formla yaptığı her şeyi Dof'a da yaptı zaten. Aynı mantıkla Luffy' Dof 'a en güçlü atağını yaptı ama Kata'ya yapmadı
En son JiraiyaFlash tarafından 11 Mar 2018 16:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Mesajlar: 2952
Kayıt: 11 Tem 2013 19:41
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana
Konum: Ankara

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen Outlaw » 11 Mar 2018 16:58

Bunu daha önce 500 kez konuşmuştuk zaten, yazın hakkında okumadan olumsuz bişey yazsaydım bu emeğe saygısızlık olurdu. Konunun içeriğinin dışında bir yorum mu var? Hayır, konuyla gayet alakalı bir yorum.

Yani emek saygısızlık filan yok.
Resim

Kullanıcı avatarı
redstak
Mesajlar: 3437
Kayıt: 23 Mar 2012 23:59
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin
Konum: Karşıyaka-İzmir
İletişim:

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen redstak » 11 Mar 2018 17:01

JiraiyaFlash yazdı:
11 Mar 2018 16:54
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:48
Ve Kata Luffy'den önce ayağı kalkıp bağında dikildi, Lufy'e sempatisi olmasa orada öldürebilirdi.
Bu senin yorumun abi, adam kan kustuve yattı ve de Sanji, Luffy'e ne oldu yendin mi şimdi dediğinde gülerek "evet" dedi. Salıvermiş olsa "tam yendim denemez falan" derdi Luffy.

Onu geçtim Kata'nın luffy nin başında belirmesinin hype I ne ki Luffy'de onun başında belirdi.. ilk o çıktı düştüğü çukurdan Yani sırf başına geldi diye oooo >= Luffy demeye gerek yok.. Haa olabilir , mümkün ama bunu mangada gösteren bir şey yok senin yorumun bu.
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:48
Hayır tüm konuyu okumadım.
Anladım zaten onu :D Bir dahakine biraz daha emeğe saygı göster ve konuyu okuyarak yorum yap lütfen ;)


___________________________________________________________________________________________

kata > dof diyenlerede çok kızamıyorum çünkü çok yanıltıcı ve berbat bir dövüştü. Kata, Dof'tan güçlü olamayacak biri değil hatta Luffy yenilse buna çabucak ikna olabilirdim.. Demezdim bile "Dof, Law ile de dövüşmüştü" vs diye...

Çünkü bir adam çıkarttılar Luffy den hızlı, güçlü, dayanıklı zeki ve Luffy yeni hiç bir şey getirmedi oyununa. Gözlem Haki kastı ama o bile ne işe yaradı anlamadık. Dövüşün bir kaç saniyesi gözüktü sonra araya onlarca sayı girdi ancak bunların hepsi eş zamanlı yaşandığından dövüşün süresi de uzadı diyemiyordunuz o yüzden her panelde saat vardı. Zaten şu geri sayım olayına uyuz oluyorum Oda'nın.

Nitekim, topic'in amacı sadece bu dört karakteri karşılaştırmak değil ayrıca Oda'nın ne kadar berbat bir "battle" shounen yazarı olduğunu tartışmak.

Luffy, ona kendisinden daha sert, daha çok ve daha güçlü buran buna karşın kendisinden daha dayanıklı birini yendi ? NEYLE PEKİ ? Cevap yok.. Plot Armor ama bunun aynısını Dof'a da yaptı işte

O yüzden iki dövüşün kondisyonlarına bakınca

Ben Dof > Luffy >= Kata demek zorunda kaldım.
Tabi kaç bölüm öncesi vuramıyordu adama bile :D Taktik yok bir şey yok. Denizcilerde baya mal olmalı tüm güçlerini toplasalar tek tek indirme şansları varmış. 3 tane amiral seviyesi adama iki kişi daha eklendi. Garp ve Sengoku gibi adamlar var. Bu adamlar bu arc gördüğümüz tayfayı yenemiyorsa yazık. böyle bir seriye en iyi shounen seri diyen kişilere ise akıl fikir vermek gerek.

Cevapla

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir