Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 11 Mar 2018 17:06

redstak yazdı:
11 Mar 2018 17:01

Tabi kaç bölüm öncesi vuramıyordu adama bile :D Taktik yok bir şey yok. Denizcilerde baya mal olmalı tüm güçlerini toplasalar tek tek indirme şansları varmış. 3 tane amiral seviyesi adama iki kişi daha eklendi. Garp ve Sengoku gibi adamlar var. Bu adamlar bu arc gördüğümüz tayfayı yenemiyorsa yazık. böyle bir seriye en iyi shounen seri diyen kişilere ise akıl fikir vermek gerek.
Aynen katılıyorum, serinin güç seviyesi ilerledikçe çıkacağına düşüyor abi :silly: :silly:

-----------------------------------------------------------

[/quote]
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 16:58
Bunu daha önce 500 kez konuşmuştuk zaten, yazın hakkında okumadan olumsuz bişey yazsaydım bu emeğe saygısızlık olurdu. Konunun içeriğinin dışında bir yorum mu var? Hayır, konuyla gayet alakalı bir yorum.

Yani emek saygısızlık filan yok.
Abisi konuyla alakasız değilde benim zaten Dof adına altını çizdiğim ve savunmasını yaptığım şeylere hiç dokunmadan kendi bildiğin yorumu atıp geçmişsin sadece. Yaniben sadece bu konunun başlığını yazsam bir inceleme yazmasam sen bu mesajı gene atabilirdin zaten bu da açılan konuya karşı hoş bi tavır değil Ve bende senin 500 kez konuştuğun pek çok şeyi 501. kez bile olsa okuyor ya da dinliyorum. Yoksa bişi dediğim yok :D Üst üste 2 günde 2. okumadan yorum salladığın konu olduğundan uyarayım dedim sadece.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Re: Oda Aksiyon Dinamiklerin Rezalet Vol. 1 : Dof - Katakuri - Luffy - Law Dörtgeni !

Mesaj gönderen Anka24 » 11 Mar 2018 17:13

Luffy iç organları parçalanmış ağır yaralı Dof ile 20+ dakika G4'te savaştı. Katakuri'ye atmaya gerek bile duymadığı veyahut dövüşe
atamayacağı kadar yorgun başladığı Leoo Bazooka ve ultimate saldırısı King Kong Thread'lar ile yenebildi. Oh, pardon. Doğru ya yenemedi. Baygın halde kucak üstünde Dresseora turu atarak kaçtı ağır yaralı Dof karşısında. :laugh:

Doflamingo >> Luffy > Law > Kata diyorum.

Bu arada hoş konu olmuş. Yine döktürmüşsün.
En son Anka24 tarafından 11 Mar 2018 19:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Mesaj gönderen Jimmy McNulty » 11 Mar 2018 17:47

Oda sizin kadar düşünmemiştir.
Ben size Oda ve shounen dünyasının görüşünü yazayım.Malum artık bir daha time skip olmayacak mantık çerçevesinde düşünürsek.
Luffy> World
Çünkü korsanlar kralı olacak adam.Mevzu bitti.Geçmişin hatrına izleyin veya okuyun :)
Dipnot:Luffy bir kere yere tükürdüğü adamla bir daha ölümüne dövüşle uğraşmayacağı için sözde Kata laf etti geri gelecen dimi bizi yenmeye diye
Luffy he gelecem tokatlayacam sizi kral olacam ben dedi.Bir daha karşılaştıklarında rakibi Luffy bile olmayacak Kata'nın eğer karşılaşma olursa.Ya da Dof ile karşılaşmalarında belki Dof'a sizin hatrınıza bir parmak darbesi atar ve kaybol der.(Hatta adını yazam vuruşun g35 giganto pistole fingerito)
Kafa yorulacak işler değil.Şu son dövüşle birlikte artık toşşenk geçtiğini bence kanıtlamış oldu Oda.Sırf seriyi o kadar sene okuduğumdan açıp eski günleri yad eder gibi ayda bir toplu okuyorum.Saolsun onda da ara falan veriyor okuyamıyoruz :)

Second Gear üstad bir troll değilmiş.4-5 sene önce kıymetini bilemedik yolladık arkadaşı.Özür dilerim büyük adammışsın.Oda senin gibi düşünüyormuş.
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Anka24

Mesaj gönderen Anka24 » 11 Mar 2018 18:09

Time skip olacak deniyor aslında ama...

Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Mesaj gönderen Jimmy McNulty » 11 Mar 2018 18:19

Anka24 yazdı:
11 Mar 2018 18:09
Eskisi gibi detaylı takip etmiyorum, mantık olarak olmaması gerekiyor.Kim dedi olacak diye?Oda bir muhabbet sırasında veya Q&A sırasında mı söyledi?Linkini alabilir miyim?
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Anka24

Mesaj gönderen Anka24 » 11 Mar 2018 18:52

Jimmy McNulty yazdı:
11 Mar 2018 18:19
Anka24 yazdı:
11 Mar 2018 18:09
Eskisi gibi detaylı takip etmiyorum, mantık olarak olmaması gerekiyor.Kim dedi olacak diye?Oda bir muhabbet sırasında veya Q&A sırasında mı söyledi?Linkini alabilir miyim?
Oda dedi mi bilmiyorum ama bu konuda çok tartışma dönüyor forumlarda. Ki çok gençler zaten.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 11 Mar 2018 19:08

Luffy'nin sinir bozucu olduğu yorumuna katılmıyorum. Özellikle East Blue dönemlerinde çok sempatikti, hala da sempatik.

Dof savunucularına ağzına bi Gamma Knife'ı dolamış. Adam ne kadar iyileştirdiğini söylese de boş sanırım. :d Ha Dof orada %100 değildi, orasında hemfikirim. Ama G4'e karşı çaresizliği gayet barizdi.

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Anka24

Mesaj gönderen Anka24 » 11 Mar 2018 19:23

Luffy bile ''Law'ın o güçlü saldırısını yedikten sonra daha fazla güçlü kalamazsın'' demiş iken Gamma Knife'in küçümsenmesini anlayamıyorum.

Hadi Law'ı çıkartalım Luffy'in Doflamingo"ya en güçlü ikinci saldırısı Leo Bazooka ile ultimate saldırısı King Kong Gun God's Thread'i atmasına rağmen Dof ile yirmi dakikadan fazla süre boyunca G4 ile savaşıp ''yenilmesine,'' [Ki normal halde de bayağı savaştılar, o yüzden Luffy'in Gamma Knife saldırısı ile ilgili üstte yazdığım sözlerinin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.] kucak üstünde baygın halde kaçırılmasına ne diyebiliriz arkadaşlar?

Veyahut Kata'ya üstte bahsettiğim iki en güçlü saldırısını atmaya gerek görmemesine? Güç farkı sırf buradan bile kolayca anlaşılabilir.

Bir ihtimal daha var o da Luffy dövüşe daha başlamadan önce bile evvelden girdiği dövüşler nedeniyle o iki ultimate saldırısını atamayacak kadar yorgundu ki bu daha da kötü.

Evet, çok basit.
En son Anka24 tarafından 11 Mar 2018 21:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 11 Mar 2018 20:44

Dof law+luffy'le dövüşmedi. Bi red hawk yedi bitti o dövüş. Law'dan sadece injection shot ve counter shock yedi. Counter shock vergo'nun bile tepki vermediği bi teknik.

Dof gamma knife+4 bound man saldırısıyla yenildi. Gamma knife'ı yediğinde olduğu gibi 20-30 saniye baygın kalıp kendini sardı ve geri kalktı. Dof'un dayanıklılığının sınırı bu.

Kata Bound man'dan 3 darbe yedi. Gamma knife yerine mızrak yedi. Aralarında sadece bi leo bazooka farkı var.

Tabi snake man'dan 40 dk boyunca yediklerini saymıyorum. 40 dk yedikleri bi leo bazooka etmiyorsa luffy bi daha snake man kullanmasın.

Kata'nın dof'tan üstün olmayan 1 tane bile özelliği yok. Sadece dof'un kendine özel iple kontrol etme gibi özellikleri var onlar da logia bedenine karşı önemsiz.

cracker bile dof'tan üstün olabilir. Naminin bisküvileri güçsüzleştirmesi yetmezmiş gibi bi de ormanla savaşmak zorunda kaldı adam. Bunların üstüne rakibi saatlerce bisküvi yiyebilen biri çıktı. luffy'den başkası olsa bisküviler ziyan olmayacaktı. Tüm bu dezavantajlara rağmen yenilmesinin tek sebebi sabrını kaybedip tankman'a saldırması oldu. 1-2 bisküvi asker daha yapsa luffy'i kusturabilirdi.

Dof cracker'le dövüşse şansı %40-60'tır bence. Cracker tüm dezavantajlarına rağmen net daha iyiydi ama dof'un gamma knife'tan etkilenmesini de hesaba katarak şans veriyorum.
______

Manga hakkında söylediklerine katılıyorum. Ama kata ve dof hakkındaki analizlerine katılmıyorum. Özellikle kata'yı çok küçümsemişsin.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 11 Mar 2018 21:05

Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 19:08
Adam ne kadar iyileştirdiğini söylese de boş sanırım.
Adam aksine "tam olarak iyileşme değil" diyor. Mangayı baştan yazmak başka bişi tabi

byakusharinnegan yazdı:
11 Mar 2018 20:44
Dof gamma knife+4 bound man saldırısıyla yenildi. Gamma knife'ı yediğinde olduğu gibi 20-30 saniye baygın kalıp kendini sardı ve geri kalktı. Dof'un dayanıklılığının sınırı bu.
Kata'yı hiç kesici/delici bir atak yedikten sonra görmedik o yüzden dayanıklılığın sınırı bu demek bence yalnış ve o adam o haliyle off-panel 20 dk dövüştü Luffy ile
byakusharinnegan yazdı:
Kata Bound man'dan 3 darbe yedi. Gamma knife yerine mızrak yedi. Aralarında sadece bi leo bazooka farkı var.
King Kong Gun God's Thread de yemedi. Counter Shock ya da Gama Knife da yemedi.

Kata'nın dof'tan üstün olmayan 1 tane bile özelliği yok. Sadece dof'un kendine özel iple kontrol etme gibi özellikleri var onlar da logia bedenine karşı önemsiz.
Katakuri'den daha Kuş Kafesi gibi bir atak görmedik, ayrıca dof gibi kilometrelerce uzanan ataklar da görmedik. İşin Fiziksel kısmı (o da belli bir süre için) ve Haki hariç (o da kral haki hariç) Kata'nın bariz üstün bir yanı yok.
byakusharinnegan yazdı:
cracker bile dof'tan üstün olabilir. Naminin bisküvileri güçsüzleştirmesi yetmezmiş gibi bi de ormanla savaşmak zorunda kaldı adam. Bunların üstüne rakibi saatlerce bisküvi yiyebilen biri çıktı. luffy'den başkası olsa bisküviler ziyan olmayacaktı. Tüm bu dezavantajlara rağmen yenilmesinin tek sebebi sabrını kaybedip tankman'a saldırması oldu. 1-2 bisküvi asker daha yapsa luffy'i kusturabilirdi.
Dostum o dövüş o kadar salakçaydı ki, Luffy sadece karşıdan saldırmayı tercih etti bence Luffy bu yüzden yazar tarafından bu kadar korunuyor çünkü berbat bir meyvesi var. Cracker'ın kesici delici ya da bir anda arkasında belirebilecek ya da savunmasını eritebilecek adamlara karşı hiç bir artısı yok

Ayrıca Cracker 3. Kumandan, En güçlü tayfanın (söylenen bu) 3. Kumandanı bir anlık dikkatsizliğinde Aokiji'ye kolunu verdi ve sahadan buz kalıbı olarak götürüldü. Doflamingo aynı adamın aynı tekniğine duş muamelesi yaptı. Fujitora'ya "hadi gel lan" çekti. Ha bence Dof amiral level falan değil ama Cracker olmadığı kesin..

Kaptanlarının, Chopper'ı aşamadığı, 1. tümen kumandanlarının ise hayatı boyunca Luffy'den güçlü biriyle kapışmadığını düşünürsek Cracker > Dof hayal gibi bişi hocam.
byakusharinnegan yazdı:
Özellikle kata'yı çok küçümsemişsin.
Hocam ben katayı küçümsemiyorum ama adamın ömrü hayatında gördüğü en büyük tehdit Luffy. Dövüşte yaptıklarına gelince, tamamen Oda, Luffy'nin altına soktu Kata'yı :D Öyle bir karakter yarattı ki yenmesi mümkün değildi :woohoo: Ama benim dediğim şu "Bunu Dof'a da yaptı" hemde pek çok ekstra hesaba katılması gereken karakterin olduğu bir dövüşte.

O yüzden ben şahsen iki türlü de anlam vermekte zorlanıyorum. KOnuyu da o yüzden açtım ama sonuca bakarsak. Dof'un daha iyi bir iş çıkarttığını düşünüyorum. Dof'un en domine olduğu yer off-panel olması da ayrı bi talihsizlik.

-----------------
Outlaw yazdı:
11 Mar 2018 19:08
. Ama G4'e karşı çaresizliği gayet barizdi.
20 dk kesintisiz G4 ile dövüşmek ve Luffyden daha çok dayanıp onu öldürme şansı varken bi düzine adamın yardımıyla Luffy'nin yaşaması ve Trafalgar'ın iyileştirip shambles ile tekrar Dof'un karşısına dikmesi mi ?

Evet Luffy tek olsa çaresiz olan kim olurdu merak ediyorum

Dof savaşına hiç adil bakmıyorsunuz. Eğer gelen yardımlar olmasa Luffy iki kere ölmüştü. Kata, Luffy hiç böyle bir noktaya getirmedi, final hariç ama finalde kendi de o noktadaydı. Dof, dövüşünde Luffy'nin ne kadar alanı olduğunu, ne kadar destek aldığını ve Dof'Un Kuş Kafesi gibi bir şey ile Amiralinden, Zorosuna herkesi meşgul edebildiğini nasıl bu kadar gözden gelebiliyorsunuz anlamıyorum.

Kata Vs Luffy çok daha basit bir dövüş ringe çıkan 2 boksör... Galip ayrılan yenmiştir bitti. ne yardım eden ne şu ne bu.

Dof'un ki ise turnuva gibi o geldi , öbürü gitti, şu geldi vs.

Ama dediğim gibi Kata Reisi üstün görenlere de bir şey diyemiyorum çünkü yazarlık leş. Yani bu Kata madem her şeye bu kadar dayanıyor madem luffy nin vurduğunun 3 katı vuruyor ve madem hakisi doftan iyi bu adam niye 1-2 dklık aralarda kullanılan bir G4 e düştü ki ?

Yani anlamak cidden zor.
Resim
► Spoiler Göster

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir