Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

One Piece Teorileri

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Kaptan Aysurat
Favori Manga: One Piece,Fairy Tail,Claymore,Naruto;Bleach,Berserk
Favori Anime: One Piece,Fairy Tail
İletişim:

Re: One Piece Teorileri

Mesaj gönderen Kaptan Aysurat » 11 Oca 2016 22:46

Kim katılır bilmem ama muhakkak bir logia kullanıcısı tayfaya lazım.
Hayat denen şey bir nehirdir ve herkes büyük denize ulaşmaya çalışır.Bedenlerimiz tekne ruhlarımız Kaptandır.Bu hayatta hangi rotayı seçeceğimize bir Kaptan olarak kendimiz karar vermeliyiz.

Kullanıcı avatarı
The Butcher of Sands
Favori Manga: One Piece, Berserk
Favori Anime: Hunter x Hunter, Jojo's Bizarre Adventure

Mesaj gönderen The Butcher of Sands » 12 Oca 2016 05:32

brezee yazdı:Dur yahu daha Jinbei yi katamadık tayfaya sen gittin Ceaser i getirdin :)
Saka bir yana bence Jinbei nin gelişinden sonra artık ana tayfaya yeni uye alımı olmaz.
Olacaksa da tum tayfasıyla birlikte katılır tumen komutanı olurlar. Artık bu olusumun onu de acıldı zaten.Bu sekilde devam eder.
Hem korsan kralı olma macerasında da yolun yarısını katettiler zaten.Bu saatten sonra yeni uye olmaz diye dusunuyorum.
Jinbei'nin balıkadam tayfasıyla beraber müttefik olarak katılacağını düşünüyorum ben. Zaten side storyde Wadatsumi de Jinbei'ye katıldı yani Jinbei ana tayfaya katılırsa Wadatsumi'nin de gelmesi lazım ki olmaz bence.

Bir de Jinbei'nin gelmesi monster trio dengesini bozar bence. Çünkü kendisi açıkca Zoro ve Sanji ile aynı seviyede belki daha yüksek. Ama Ceaser monster trio kadar güçlü değil kanıt olarak da en basitinden Sanji'den korktuğunu gördük. Olur mu böyle bilmem ama bu senaryo bana daha yakın geldi.
Resim

Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Mesaj gönderen brezee » 12 Oca 2016 13:00

The Butcher of Sands yazdı:
brezee yazdı:Dur yahu daha Jinbei yi katamadık tayfaya sen gittin Ceaser i getirdin :)
Saka bir yana bence Jinbei nin gelişinden sonra artık ana tayfaya yeni uye alımı olmaz.
Olacaksa da tum tayfasıyla birlikte katılır tumen komutanı olurlar. Artık bu olusumun onu de acıldı zaten.Bu sekilde devam eder.
Hem korsan kralı olma macerasında da yolun yarısını katettiler zaten.Bu saatten sonra yeni uye olmaz diye dusunuyorum.
Jinbei'nin balıkadam tayfasıyla beraber müttefik olarak katılacağını düşünüyorum ben. Zaten side storyde Wadatsumi de Jinbei'ye katıldı yani Jinbei ana tayfaya katılırsa Wadatsumi'nin de gelmesi lazım ki olmaz bence.

Bir de Jinbei'nin gelmesi monster trio dengesini bozar bence. Çünkü kendisi açıkca Zoro ve Sanji ile aynı seviyede belki daha yüksek. Ama Ceaser monster trio kadar güçlü değil kanıt olarak da en basitinden Sanji'den korktuğunu gördük. Olur mu böyle bilmem ama bu senaryo bana daha yakın geldi.
Sanji cok ezikledi yahu.Hem Sanji den korkacak tabi. Elinde kalbi duruyor.
Monster Trio olayına da gelirsek o coktan sallantıda..Bence Jinbei Sanjinin cok ustunde.
Sanji nin sansı genc olması, yani daha p.up almaya devam edecektir. Jinbei ise benim tahminimce en iyi doneminde.
P.up alma olayı olmaz sadece daha once sergilemediği yeni yetenekler sergiler.Mangaka bu sekilde işi kotarır.

Kullanıcı avatarı
elessar45
Favori Manga: naruto & one piece & bleach
Favori Anime: naruto & one piece & fairy tail & DRAGONBALLLLLLLLLL & FMA

Mesaj gönderen elessar45 » 23 Oca 2016 12:37

bu caesar'ın tayfaya katılacağına inanlara bir türlü anlam veremiyorum Luffy'nin en nefret ettiği tipteki adam ben en küçük bir ihtimal dahi vermiyorum Franky bile hırsız falandı ama adam gibi adamdı caesar şerefsizin teki

tayfaya şu saatten sonra jinbei'den başka katılan olacağına inanmıyorum hee olursa da luffy'nin birine müthiş bir şekilde yardım etmesi lazım ki yeni elemanın luffy'nin gücüne ve kk olacağına inancı tam olsun diğer nakamalar gibi gözünü kırpmadan ölüme gidecek kadar
Resim ONE PIECE AMV
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Mesaj gönderen brezee » 23 Oca 2016 14:12

elessar45 yazdı:bu caesar'ın tayfaya katılacağına inanlara bir türlü anlam veremiyorum Luffy'nin en nefret ettiği tipteki adam ben en küçük bir ihtimal dahi vermiyorum Franky bile hırsız falandı ama adam gibi adamdı caesar şerefsizin teki

tayfaya şu saatten sonra jinbei'den başka katılan olacağına inanmıyorum hee olursa da luffy'nin birine müthiş bir şekilde yardım etmesi lazım ki yeni elemanın luffy'nin gücüne ve kk olacağına inancı tam olsun diğer nakamalar gibi gözünü kırpmadan ölüme gidecek kadar
La Lufy den bahsediyoruz..İş sadece Lufy e kalsa tayfayı her gordugu envai ceşit canlı ile doldurur..Lufy kin guden bir karakter değil..Bellamy,Mr3,Bon Chan,Crocodile örneklerine bakarsak dediğim daha iyi anlasılır.
Hea Ceaser in tayfaya katılacagını ben de dusunmuyorum ama bizimkilere uzun bir sure yancı olacaga da benziyor.Law ile muttefiklik olustuktan ve dresrosa sonrası tumen benzeri bir olusum içine girildikten sonra katılımlar devam eder artık. Cekirdek kadroya giremezler o ayrı.
Gerci Ceaser tek tabanca takılıyor belli de olmaz yani :D

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Mesaj gönderen ugur_tatli » 03 Şub 2016 20:11

Resim

Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

Mesaj gönderen WhiteMoustache » 03 Şub 2016 20:22

ugur_tatli yazdı:Resim

http://9gag.com/gag/aydoPrq

Sanji :(
► Spoiler Göster
Mağara sıcak mıydı bari?
Resim

[hr]

Fan Klübler
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 04 Şub 2016 01:35

Olm TS'den sonra Sanji'nin üstünde durulmuyor diye bağırınıyordunuz, adam üstünde duruyor işte. Bir bok olmaz Sanji'ye merak etmeyin. Muhtemelen Jinbei'in deniz tecrübesinden faydalanarak Sanji'yi kurnaz bir şekilde kaçıracaklar bu arada Jinbei'de tayfaya katılmış olur. Luffy arkasında adam bırakacağına krallıktan vazgeçer.

45-50 bölüme döner tayfaya.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

tuzruhu
Favori Manga: Berserk, one piece, toriko, bleach
Favori Anime: Ghost in the Shell, Hellsing, Berserk, Shingeki no Kyojin, Onizuka

Mesaj gönderen tuzruhu » 21 Nis 2016 09:38

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var. Gerçi yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Zoro Pica'yı keserken 9 denizde kesemeyeceğim hiçbirşey yok dedi. 9 deniz kısmını yanlış hatırlıyor olabilirim emin değilim.

Bizim bildiğimiz denizler; East Blue, West Blue, North Blue, South Blue, Grand Line, Red Line bir de Calm Bet. Yani yedi etti. Bunun dışında bize gösterilmeyen 2 deniz daha mı oluyor?

cheatturka
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Mesaj gönderen cheatturka » 28 Nis 2017 00:27

Kaidonun meyvesi hakkında bir teorim var. Kinemon'un Punk Hazard'da ejderhayı Brook ile birlikte indirdikten sonra tekmelemesi ve aynı ailemi öldürmüş gibi nefret ediyorum gibi bir söylemi var. Ayrıca Kanjuro Momonosukeyi görmeden Zoo ya çıkabilmek için bir ejderha çizdiğinde Kinemonun verdiği anlık tepkiye karşı dişe diş gibi bir söylemi var. Tüm bunları bir araya getirdiğimde Kaido'nun efsanevi bir ejderha olduğunu söyleyebilirim. Momo'nun yapay meyve yemesi ve özel olarak saklanan bir meyve olması da Doffy'nin bir koz olarak o meyveyi elinde tuttuğu düşüncesini bende güçlendirdi.
Ayrıca kafamda ki başka bir soru da Luffy'nin bedenen tükenmekte olup olmadığı. Luffygil Sanji'yi kurtarmaya giderlerken malum açlıktan ölmek üzereydiler. Burda Luffy kırış kırış olmuş yüzü ile çizilmişti. Oda'nın abartılı çizimlerinden biri olduğunu düşünsemde daha sonra 855. bölümde yine aynı şekilde yaşlanmış, pörsümüş bir Luffy'i gördük. Her savaşta kendi sınırlarının ötesine geçmesi bir kaç ömrünü hali hazırda harcamış olması Luffy'i her geçen gün ölüme yaklaştırıyor. Bundan kurtuluşu ise Kaido ile olan savaşta "D." nin iradesi adına Trafalgar Law'ın kendini öldürmek pahasına Luffy'e ölümsüzlük bahşedeceğini düşünüyorum. Belki çok erken ve abartılı bir şey ama bilmem siz ne dersiniz?

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir