Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

One Piece Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Re: One Piece Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Mesaj gönderen Akai sora » 10 May 2014 14:30

Hitman yazdı:
Akai sora yazdı: Ah ah inatla sürdür miyimde ne yapayım 400 miyonun 120 milyon dan büyük olduğunu anlatamazsam insanlara sonra bu milletin IQsu niye düşük derler.
Şu cümlenin üzerinden , senin nezdinde bu başa konan ödülleri dayanak olarak kullanan herkese diyeceğim şu ki , Chopper 50 kuruş . Eiichiro Oda'nın da ödüllere göre güç sıralaması yapılmasın , güçler konuşulurken ödüller siklenmesin diye Chopper'ı böyle trollediğini düşünüyorum. Ödüllerin tek işlevi birinin suça ne derece battığını , suç işleyerek ne kadar ün yaptığını göstermektir . Bunun dışında herhangi bir şeyde kıstas olarak alınacak kadar değerli bir veri değildir.
Hihihi haklısın buradan karşı cevap yazılır diye düşündüm ama anca senin gibi biri yazardı en azından bana yönelik bir hakarette bulunmadın :lol:
Bende ödüllleri kıstas almamda işte somut bir örnek vermek istedim hitman :lol: Ama yinede uygun bir örnek olmamış neyse sıkıldım :lol:
:lol:

Korsanlar Kralı
Favori Manga: One piece
Favori Anime: One Piece, Samurai Champloo, Jormungand, Avatar, Lovely Complex, Fairy Tail, Berserk Golden Age

Mesaj gönderen Korsanlar Kralı » 10 May 2014 14:38

Hitman yazdı:
Şu cümlenin üzerinden , senin nezdinde bu başa konan ödülleri dayanak olarak kullanan herkese diyeceğim şu ki , Chopper 50 kuruş . Eiichiro Oda'nın da ödüllere göre güç sıralaması yapılmasın , güçler konuşulurken ödüller siklenmesin diye Chopper'ı böyle trollediğini düşünüyorum. Ödüllerin tek işlevi birinin suça ne derece battığını , suç işleyerek ne kadar ün yaptığını göstermektir . Bunun dışında herhangi bir şeyde kıstas olarak alınacak kadar değerli bir veri değildir.
Buna bi örnekte Karasakalı verebiliriz adam 550 milyon belilik Ace almıştır ama bunlar ödül sisteminin hiç bir anlamı yok dedirtmez hele elimizde hatırlarsınız Luffy 30 M'iken onunla dalga geçen bi kasaba ve Bellamy varken ödülünün 100 M'li olduğunu öğrenince yine aynı kasaba altına sıçıyor. Yani ödül güç kıstaslarından biridir.
Chopper veya Bebo büyük ihtimal hayvan oldukları için onlara bu kadar önemsiz ödül koydular.

Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Mesaj gönderen Haqoua » 10 May 2014 14:52

!  Uyarı
Lan size bir hakaret ederim 1 ay kendinize gelemessiniz. Adam gibi tartisin birbirinize laf yetistirmeyin. Bir daha uyarmicam.

Kullanıcı avatarı
Hitman
Favori Manga: Berserk, Vinland Saga
Favori Anime: Hajime no İppo

Mesaj gönderen Hitman » 10 May 2014 15:32

Korsanlar Kralı yazdı:
Hitman yazdı:
Buna bi örnekte Karasakalı verebiliriz adam 550 milyon belilik Ace almıştır ama bunlar ödül sisteminin hiç bir anlamı yok dedirtmez hele elimizde hatırlarsınız Luffy 30 M'iken onunla dalga geçen bi kasaba ve Bellamy varken ödülünün 100 M'li olduğunu öğrenince yine aynı kasaba altına sıçıyor. Yani ödül güç kıstaslarından biridir.
Chopper veya Bebo büyük ihtimal hayvan oldukları için onlara bu kadar önemsiz ödül koydular.
Sıradan halk için daha çok ün yapan , ödülü daha yüksek olan güçlü gözükebilir normaldir bu. Şöyle düşün : dışarıdan bakan biri için de öküz gibi vücut yapmış biri nispeten daha cılız birini döver gibi görünür ama iş kavgaya geldi mi olayın rengi değişebilir. Cılız diye tabir ettiğimiz adam dövüş sanatları eğitimi aldıysa pek ala kaput edebilir bodyciyi. Ödül olayını da böyle görüyorum .

Bir örnek daha : Robin'in daha altına işeme çağında olmasına rağmen başına konan ödül Luffy'nin ilk çıktığı zamanki ödülünü ikiye katlar rövaşata çeker. "Bu herif güçlü basın ödülü amk" gibi bir durum yok yani. Birinin yakalanması ne kadar önemliyse o kadar yüksek oluyor ödülü. E tabi doğal olarak güçlü insanların çoğunun ödülü yüksek oluyor genele vurunca ama yine de bu güçlüler listesi yapılabilecek bir kaynak ya da güç kıstası olarak kullanılabilecek bir olgu yapmıyor kelle ödülünü.
Resim

Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Keskinkılıç » 10 May 2014 15:40

Oda ödüllerde gerçek korsan mantığını uyguluyor. Kim daha fazla çevreye zarar veriyor, ön plana çıkıp halka zarar veriyor ona daha fazla ödül veriyorlar. Ödül için bir sürü etken var, tek bir noktada güce bağlamak doğru değil. Kaç kere gösterdi zaten 150 milyonluk adam 200 milyonluğu alıyor, 100 lük 500'ü alıyor, 30, 81'i alıyor. 25 milyonluk Foxy bile az kalsın Skypia çıkışı Luffy'i alıyordu yeteneği sayesinde ( Bildiğin dövüyor amk mangada ) . Nico robin daha çocuk yaşta Ohara dan kaçan tek kişi olduğundan 79 milyon ödül alıyor, Enies lobby den sonra ödülünü 80 m yapıyorlar sadece 1 milyon beli artış. Kid aşırı sivil katliamından 315 ödül almış iki yıl önce, yani çevreye olan zararlar arasında bile fark var ona göre ödül veriliyor. Crocodile Baroque Works çalıştırdığı bilinse 160 milyon ödül ( Mafya , illegal işler ) . Franky namı diğer Cutty Flum antik silah bilgisi gibi faktörülerden 45 milyon ödül. Caribou'nun kardeşi Coribou çok ezik bir karakterdi, elinde kürekle Caribou nun logia avantajıyla sadece denizci askeri öldürerek 200 milyon ödül yapmıştı, gitti G5 in Commodoresinden tek yedi tüm tayfası, hiçbir özelliği yoktu herifin, ama çevreye zarar verdikleri için abi - kardeş öyle bir değer aldılar başlarına. Chopper'a 50 beri verirken olayınıda Hitman açıklamış zaten. Ödüller kimin daha psikopat , daha halka zarar veren, ya da Hükümet i çökertecek bilgileri bilmesine göre değişiklik gösteriyor. Gördüğümüz çoğu karakter bu tip nedenlerle ödül alıyorlar, yoksa Luffy gibi biri birini yendi diye onun ödülünden fazla ödül koymuyorlar.

Yoksa boks maçı değilki bu, onun ödülü daha fazla Favori o diyebilelim
Resim

Kullanıcı avatarı
Gentleman
Favori Manga: *One piece
*Noblesse
*Feng Shen Ji
*The Breaker
*Veritas
*Tower of God
*The Gamer
Favori Anime: *Naruto
*HxH

Mesaj gönderen Gentleman » 11 May 2014 14:50

Senya yazdı:
@Gentleman, Tobi Obito çıkınca '' Ben demiştim. '' diyen veletler gibisin kardeşim, o ne kadar abes ise Luffy bu arc Dofu alırsa aynı derecede saçma olur.
Kardeş tamamen senin fikrin abes filan da değil.
Beyazsakal nasıl Ace'i yenen Karasaklı ölü halde darmaduman ediyorsa anında.
Luffy ilede Sanjide farklı olmaz.(Dof-Sanji)

Law'ın ölü hali adama çizik attı ne Amiral ne Doflamingo ayağa kalkamayacağını düşünürken adam gitti Doflamingo ile dövüştü :lol:

Hiçbir mantıksız tarafı yok ikiside denk karakterler ve bunu dövüşte göricez.

Şunuda söyleyim Benim düşüncem diye eklemişim oraya tartışma açmama rağmen velet demektesin az kendine bak,adam ol sonra gel buraya birşeyler demeye hakkın olsun herkese bir laf atma çabasındasın.

Kullanıcı avatarı
Max
Favori Manga: Berserk, Vagabond, Beelzebub, Gantz, One Piece
Favori Anime: Monster, Slam Dunk, GTO, FMA: Brotherhood

Mesaj gönderen Max » 11 May 2014 21:46

Arkadaşlar Dressrosa'nın muhtemel kaderini belirleyecek çok sayıda dövüş olacak gibi görünüyor bu arcın sonunda. Muhtemel kapışmalar için ne düşünüyorsunuz? Kim kimle dövüşür, kim galip gelir, kim kaybeder?

Kendi birkaç fikrimi yazmak istiyorum ben de.

Kyros vs Diamante: Olacağına kesin gözüyle baktığım yegane kapışma. Kyros gibi resmen 'intikamcı' olarak nitelendirebileceğimiz bir adam, eşini ve çocuğunun annesini acımasızca öldüren adama yönelecektir diye tahmin ediyorum. Umuyorum daha doğrusu. Ayrıca böyle bir kapışma fabrikanın yokedilmesinin önüneki iki engelden birini yoketmiş olacak.

Barto vs Burgess: Ümitle beklediğim belki tek kapışma. Vücuttan meyve çekip çıkarma işini yapabilenin sadece Blackbeard olduğunu biliyoruz, yani Burgess'te böyle bir yetenek olması söz konusu değil. Artık meyvenin elden gittiğini düşünerek muhtemelen kafasında en yüksek ödülü olan, ayrıca nispeten diğerlerine göre zayıf kişinin peşinden gidip ödülü almak isteyecektir Burgess gibi fırsatçı bir adam. E Usopp'un yanında da onu korumak için kendini hiç çekinmeden feda edebilecek yegane insan da Barto. Arc'ın belki de en zevkli dövüşü olabilir, eğer görürsek tabii.

Sabo vs Fujitora: Diğerlerine göre en az ciddiyette geçeceğini düşündüğüm kapışma. Olabileceğinden bile şüpheliyim gerçi de, nihayetinde Fujitora'nın Luffy-Law ittifağına geri dönüşü olmayan bir yıkım yapmasını engelleyebilecek seviyede sadece Sabo var orada. Diğer tüm işler yapılırken Fujitora'yı birilerinin oyalaması gerekecektir. Koala, Tank *fishman'in adı tank mıydı yahu?* gibi yanındaki karakterler de çer çöp marineleri tutacaktır. Bastille konusunda biraz şüpheliyim gerçi.

Kinemon vs Trebol: Trebol'ün zayıf noktasının yanıcılık olduğunu daha önce gösterdi Oda açık bir şekilde. E Oda'nın şuana kadar neyi boş yere yaptığını gördük? Kanjuuro operasyonundan sonra -Kanjuuro'yu bulabilir, veya bulamayabilir onu tam olarak kestirmemiz imkansız- fabrikaya yönelir diye tahmin ediyorum. Ateş gücü olarak gösterilen en net karakterler Kinemon ve Sabo, Sabo da Trebol gibi bir adamla geçiştirilmez diye umuyorum. O yüzden bu iş Kinemon'da bence. Ayrıca fabrikanın açılmasının önündeki bir diğer engel Trebol. Olur da Kanjuuro fabrikada çıkarsa, gerçekleşmeme ihtimali yok gibi.

Zoro vs Pica: Zoro yarım kalmış dövüşleri sevmiyor biliyorsunuz, ve şuanda Doffy'yle birlikte Kuş Kafesi'nin anahtar adamı Pica. Kaptanın sağ koluna yakışır bir dövüş, olacağına kesin gözüyle bakıyorum.

Luffy vs Doflamingo: Arc'ın en net dövüşü. Pek çok kişi tarafından istenmese de, Luffy'nin tek başına Doffy'yle dövüşmeyeceği varsayılsa da Luffy'nin birebir kapışacağını düşünüyorum Doflamingo'yla. Ve kazanacak, isteyin yahut istemeyin. Belki ilk dövüşte değil, ancak arc sonunda galip gelen Luffy olacak. Birebir dövüşte hemde. Kendi düşüncem tabii.

Arc sonuna kadar ciddi dövüşe girmeyeceğini düşündüğüm karakterler:

Law: Zaten perti çıktı, yapacağı en fazla şeyin Luffy-Doflamingo dövüşünde ufak çaplı birkaç yardım olacağını düşünüyorum. Ayrıca o bölgeye götürülmesinin tek amacı da Doffy'yle ortak geçmişlerinin flashback şeklinde anlatılması. Oda akıllı adam.
Sanji ve Sunny grubu: Diğer arca kadar görüneceklerini düşünmüyorum.
Franky: Franky'i son bölümde kaçırıp kurtaran kişinin Bellamy olduğunu düşünüyorum, ikisi de zaten hurdaya çıkmış durumdalar Donquixote ailesi tarafından dayak manyağı yapıldılar. Ufak çaplı dövüşlere girebilirler, ancak ciddi dövüş? Zor. Dellinger'ın Bellamy seviyesinin üstünde olduğunu zaten gördük. Diğerlerinin de ondan kalır yanı yoktur diye düşünüyorum. Zaten ikisi de - özellikle Franky - misyonunu tamamladı.
Robin: Robin şuana kadar hiçbir ciddi dövüşe girmedi birebirde, yine girmez muhtemelen, çer çöp marineleri clutch'la indirir. Dahasını görmeyiz.

Bunlar dışında yine adada çok sayıda büyük isim var. Don Chinjao, Cavendish, Boo, Sai, Hajrudin vs. vs. vs. Dikkat ettiyseniz bunların hiçbiri son episode'da yıldızlara saldırmaya niyetlenirken gösterilmedi. Karakterli adamlar bunlar. Luffy'lerin yanında yer alıp Donquixote'lerin çeşitli üyelerini indireceklerdir diye düşünüyorum. Blue Gilly, Dagama gibi düdüklerin ne yapacağını bilmem tabii :lol:
Resim

Kullanıcı avatarı
Tae-Seo
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Rurouni Kenshn

Mesaj gönderen Tae-Seo » 11 May 2014 22:20

Max,
Kyros, Diamnete ile savasırmı bilmem ama O adamın Doflamingo ile savasması lazım, kazanır kaybeder ayrı muhabbet ama E. Oda Luffy'i kahraman yapmak için Kyros ile Doflamingo'yu karsı karsıya getirmeden direk Doflamingo ile savastırabilir.

Zoro'ya ise en uygun savascılar Diamnete ve Amiral : )) Olmadı Bastille.
Amiral, bizzat Mugivaraların pesine düserse Yukarıda Amiral'i Zoro karsılayabilir, Pica ile de Law, Doflamingo ile Luffy eşleşebilir.
Amiral, Robin'lerden terafa giderse ikinci bir şık yok, Sabo karşılar Amiral'i. Bartolomeo'da yardımcı olabilir.

Fabrikanın altında ise Diamente ve Treboll ile savasacak epey adam var, Hakuba, ChinJao, İdeo, Sai-Boo, Elizabetello, Kely-Funk...
Şimdi, Dressrosa'da eskilerden kalan(oyuncak) çok çok güçlü savascılarda ortaya çıkabilir, malum E. Oda öyle her şeyi bi anda gösteren bi adam değil.
Resim

Kullanıcı avatarı
mollay
Favori Manga: one piece
Favori Anime: one piece

Mesaj gönderen mollay » 12 May 2014 20:14

Sabo vs Fujitora olacağını zannetmiyorum. Genel olarak Luffy vs Doff nedense 1 vs 1 olmuycak gibi bir algı var genel olarak. Bence olmalı. Odanın böyle yapacağını düşünüyorum. Bu vs de beklentim benim K.Haki öve öve bitiremedi Oda (Övmek derken devamlı gözümüze sokuldu, atık bayıltma işinin dışında da bişeye yaradığını görsek ) tarafından. Doff ve Luffy ikisi de bu K.Hakisini kullanıyor. Benim beklentim artık şu K.Hakiyi görmek. Luffy nın gerçek potansiyelini, Bakalım işallah herkezin beklediğini aldığı, umduğunu bulduğu kapışmalar olur.

Kullanıcı avatarı
glaktus
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen glaktus » 16 May 2014 18:47

Özetlemek gerekirse haftalık takip edilecek bir manga degil. Ben bir ay önce başladım güncele gelmem üç gün sürmedi. Cok zevkliydi ama şu anda o zevk yok. Sanırım biriktirmek en iyisi olacak.
-hayat nedir?
-hayat bilmecedir,
attığın adımlar birer hecedir,
çözersen gündüz,
çözmezsen gecedir.

///////////////////////////////////////////////////
+ Aşk nedir.
- Gökyüzünde ki yıldızları say anlarsın
+ O zaman sonsuz...
- Hayır, zaman kaybı.

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir