Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

One Piece Fanları Hakkında Düşünceleriniz

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Re: One Piece Fanları Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj gönderen Quasar » 19 Ara 2014 21:46

Oldukça olgundurlar.
Resim

Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Mesaj gönderen Senya » 20 Ara 2014 00:57

Elit bir kesim.

Edit: Ben de dahil.
Resim
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Mesaj gönderen BerkeNoyan1903 » 20 Ara 2014 18:15

Her şeyi geçtim de, Naruto fanları ile uğraşmak zorunda olmaları beni bayağı üzüyordu.Neyse ki bu sorun ortadan kalktı.. Yani umarım kalkmıştır.

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Anka24 » 20 Ara 2014 19:33

İlk animem Naruto ve en sevdiğim karakterler de Naruto'da olmasına rağmen One Piece daha iyidir. Gerçi en iyisi değildir. One Piece, Naruto ve Bleach bu üç seri Cowboy Bebop gibi serilerin yanında halt etmiş.

Fan konusuna gelirsek, Naruto ve Bleach fanlarından daha büyük yaşta oldukları ortadadır. Yazım şekilleri daha düzgündür. Gerçi Bleach gibi yarısı filler dolu berbat bir seriyi nasıl sevdiklerini hiç aklım almıyor.

Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Sae » 22 Mar 2015 03:22

Seriye ölçü birimleri getirmiş fan kitlesi, diğer serilerin okurlarında mecazi olarak değerlendirmeler gördükte somut olarak koyan ilk ve tek OP fanları sanırım. Denklemler problemler falan çözüyor olabilirler. 1 amiral = 1,25 shichibukai 1 yonkou = 2,14 amiral falan. Bide sanırım ''tık'' güç farkında önemli bi birim şunla şunun arası 1 tık deyince itiraz edilebiliyor en az 10 tık falan diye.

Ayrıca mangakanın yan karakterleri denizde damla oranında tanıtmasından mıdır nedendir genelde kaynak fanların hayal güçleri olmakta. Böyle de ilginç bi kitle. Bir diğer ilginç nokta bir iki kişi dışında aktif fanların bu yaz üye olanlardan oluşması. Hali ile forumun geri kalanından biraz izole bi topluluk arasında geçiyor çoğu kez muhabbetler.

Lakin eskisi gibi bazı karakterlere tapan kişiler bulunmamakta eskiden çetelerin keşlerin bulunduğu belalı mahalle gibiydi, şimdilerde ise içinde dükkan kafe vs bulunmayan kuru bi mahalle gibi.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Concord
Favori Manga: Prison school,Veritas,Vagabond
Favori Anime: Tengen toppa gurren lagann, Monogatari series,Mahou Shoujo Madoka★Magica,3 gatsu no lion

Mesaj gönderen Concord » 22 Mar 2015 09:04

Arkadaş çevresinde veya bir takım forumlarda facebookta one piece vs narutodan gelip onun etkisinde kaldıklarını düşündüğüm fanboyları vardır.

Savunalacak tarafları vardır ama son kalkanları çok ilginçtir bunların;
Bleachte ki iman powerlarla bu bir mi? Naruto gibi sıçmadı en azından. Oda çizgisini diğerleri gibi bozmuyor. Op diğerlerini satışta farklı geçiyor.

Sürekli kıyas içindedirler, eleştiren kişinin favorisinde bleach veya naruto varsa op yoksa sen eleştrime piç moduna girerler.

Ayrıca odanın yaptığı veya yaptığı düşünüldüğü geçmişte manganın şu anki haline gönderme yaptığı olaylar ile, odayı gözde tanrılaştırırlar.

Pek bunları nasıl mı biliyorum?(Çünkü bende fanboyum ama 1 yıldır takip etmeyi bırakma sebebim ve bana ayna tutan fanboylar sağ olsun artık seriyi savunsamda serinin fanlarına bakış açım çok değişti)
Resim

Kullanıcı avatarı
Zuko
Favori Manga: Fullmetal Alchemist Berserk Vagabond Death Note Gantz Liar Game
Favori Anime: Fma Brotherhood Cowboy Bebop Steins Gate Seirei no Moribito GITS Samurai Champloo Usagi Drop Haibane Renmei Kaiba

Mesaj gönderen Zuko » 22 Mar 2015 09:45

Akp seçmenine benzer.

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 22 Mar 2015 11:39

Bu konuda bile diğer mangalara laf atabilirler. Ayrıca nicklerini kendi isimleri ile almak gibi bir huyları var.

Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Mesaj gönderen oZzIiI » 22 Mar 2015 17:07

Burası zamanında yeşillikti bol oksijen, mangal ve bira keyfi falan gibi...
Şimdi AVM yaptılar herkes sikko kağıt bardaklarda kahve içip marka poşetlerle geziyor...
Concord İle Sae'nin dediklerinin üzerine söylenecek bir şey yok. Bir İsmail One Piece başlıklarını beynini çıkartıp okuyorum demişti. Ben denedim işe yarıyor.

Kullanıcı avatarı
Waver
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Kenshin

Mesaj gönderen Waver » 25 Mar 2015 01:43

Sanırım burası eskilerin takıldıkları tek yer ben de geçen sene bahar gibi kayıt oldum o zamanlar buradaki tartışmalarda öngörüler daha mantıklı ama insanlar birbirlerinin fikirlerini daha tınlamaz durumdaydı. Bir de belli karakterlere saplantılı insanlar vardı. Şuan daha bi hoşgörülü tartışmalar ama eski toprakların çok işin içine girmemesinden midir nedir daha mantıksız(bence) tahminlerde oldukça ısrar ediliyor.

Gene de genel olarak bakarsak One Piece fanları daha objektif kişiler manga konusunda, misal ben bir çok naruto fanıyla karşılaştım(ben de severim narutoyu) One Piece i okumayı dahi reddeden.

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir