Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Gear 1 Luffy vs Denizci Kaptanı Coby

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Hangisi Alır?

Luffy yener
7
64%
Coby yener
3
27%
Berabere
0
Oy yok
Kararsızım
1
9%

Toplam oy: 11

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Re: Gear 1 Luffy vs Denizci Kaptanı Coby

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 09 May 2018 22:16

JiraiyaFlash yazdı:
09 May 2018 22:01
Smoker zaman atlamasına kadar Luffy'i her gördüğü yerde madara etti o da Kaptandı. Alabasta da kaçtıkları hatta Bon Clay'in kendini feda ettiği denizci gemisinin lideri de Kaptan Hina idi.
Smoker logia olduğu için, Luffy'i madara etti. Luffy'de haki yoktu haki, hala anlayamadınız şunu. Nasıl vuracaktı Smoker'ı de yenecekti?

Outlaw @

Adı sanı duyulmamış karakter olarak bakmakta saçmalık. Sonuçta tuğamiraldi adam. Koramiralin bir alt rütbesi, sanırsın ezik marine eriydi. En yüksek 3.rütbedeydi adam. 19 tane rütbe var zaten denizci seviyelerinde. Sırf g2 ünitesinde Tuğamiral Kadar yenildi diye, şimdiki koramiral olan , o zamanki Tuğamiral Strawberry, Kizaru'ya rapor veriyor '' Tuğamiral Kadar'ın g2 ünitesindeki gemisi yenilmiş '' diye. Demekki önemli bir bilgiki şimdiki koramiral Strawberry bu bilgiyi veriyor.

Coby , Tashigi'den biraz daha güçlüdür o kadar. Garp'ın öğrencisi diye schibukai level atlamadı yani.

Evet haklısın koramiral var koramiral var. Maynard ile Vergo ve ya Momonga aynı seviyede değil, hatta Maynard, Bastille'nin çaylak dediği birisi kabul, ama düşük seviyede olsa koramiralliğe kadar tırmanmış birisi, bir denizci kaptanından güçlü olduğu kesin yani Maynard'ın. O da Barto'dan tek yiyecek seviye zaten. Siz beklentiyi fazla tutmayın bence Coby adına, dediğim gibi Tashigi'den hallicedir ( 1-2 tık daha güçlüdür o kadar ) . Düşük seviye koramiral etmez yani.

Edit : Hina'danda bahsedilmiş ama, Croco'dan daha güçlü olan birisi Hina'ya yenilmezdi kanımca, o kadarda ezik değildi yani Luffy.

Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 09 May 2018 22:25

@Naruto-Bijuu,

Hocam battle shounen manga okuyorsun. Nasıl adı sanı/potansiyelinin bir önemi yok? Coby amiral potansiyeli taşıyan bir genç, hatta yeni Garp olma potansiyeli taşıyan bir genç. Yani belki de Tashigi'den hallicedir öyle bir ihtimal de var, ama serideki misyonu Robin'in teklediği denizci kaptanlarından farklı demek istediğim o.

Zaten kararsız olduğumu belirttim, bence bu konuyu açmak için çok erken çünkü hiçbir şey göstermedi karakter.
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 09 May 2018 22:28

Smoker sadece Logia lığı ile yenmedi adam hız ve kuvvet olarak da Luffy'nin üstüydü. Luffy'i aldı altına Dragon çekti aldı elinden. . Luffy'nin kral hakisi saçabildiği MF'de Smoker bir daha yendi Luffy'i aynı Luffy Croco'ya yürü git lan tekmesi atmıştı.

Luffy, Croco'dan daha güçlü değildi o zamanlar 3 kere öldü geri geldi adam. Hina'ya yenilir miydi yenilmez miydi orasını bilmiyoruz ancak götüm götün Hina ve gemisinden kaçtılar ve o dönemlerdeki Sanji'nin neredeyse dengi bir adamı paket yapmıştı daha kaptan iken.

Ennies Loby'de ise dövülenlerin hepsi kaptan değil arada teğmenlerde var onu geçtim Zoro'nun kılıcını götüren de bir kaptandı onu girmemişsin.

Ben Blue East Luffy hariç Coby'nin başka bir luffy e karşı şansı olduğunu düşünmüyorum... Ancak zaman atlaması öncesi bırak kaptanları bazı kor ve tuğ amiraller bile silahlanm ve gözlem hakisi göstermemişken Coby ikisini de gösterdi. Şimdi bu adamı tutup adı bile bilinmeyen fodderlarla bir tutmak saçma olur..
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 09 May 2018 22:31

Outlaw yazdı:
09 May 2018 22:25
@Naruto-Bijuu,

Hocam battle shounen manga okuyorsun. Nasıl adı sanı/potansiyelinin bir önemi yok? Coby amiral potansiyeli taşıyan bir genç, hatta yeni Garp olma potansiyeli taşıyan bir genç. Yani belki de Tashigi'den hallicedir öyle bir ihtimal de var, ama serideki misyonu Robin'in teklediği denizci kaptanlarından farklı demek istediğim o.

Zaten kararsız olduğumu belirttim, bence bu konuyu açmak için çok erken çünkü hiçbir şey göstermedi karakter.
20 yıl sonra falan olabilir haklısın, ama ben şuanki mevkisine göre konuşuyorum. Dedim zaten en güçlü Kaptan Coby diyelim hadi, bu onu genede koramiral seviyesi yapmaz bana göre. Bundan bahsediyorum ben, şuanki seviyesinden bahsediyorum.

Luffy, alabastada tuğamiralleri aşmıştır çünkü, güçsüz koramiral olan Maynard'dan da güçlüdür hatta. Son saldırısı Crocodile'a yaptığı saldırıyla 2-3 tane Maynard'ı üst üste koyar hatta. Coby'nin şuanki en yüksek seviyesi yeni yetme koramiraldir yani ( O kadar bile olduğunu düşünmüyorum hatta ) , potansiyeli yüksek diye şuanda çok güçlü olduğu anlamı taşımıyor.
En son Naruto-Bijuu tarafından 09 May 2018 22:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 09 May 2018 22:41

Luffy = Gold Roger Coby = Garp diye bir denklem çıkarılamaz çünkü One Piece o kadar klişe bir seri değil. İlla bir önceki nesilin rollerinin kopyalanması gerekmiyor. Coby anca Luffy'nin Korsanlar Kralı oluşunu izlerken ıslanır. Hem Smoker varken Coby'e noluyor amk ? Coby 2. time-skipte Smoker üstü olursa millet kıçıyla güler adama artık.
Resim

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 09 May 2018 22:48

JiraiyaFlash yazdı:
09 May 2018 22:28
Smoker sadece Logia lığı ile yenmedi adam hız ve kuvvet olarak da Luffy'nin üstüydü. Luffy'i aldı altına Dragon çekti aldı elinden. . Luffy'nin kral hakisi saçabildiği MF'de Smoker bir daha yendi Luffy'i aynı Luffy Croco'ya yürü git lan tekmesi atmıştı.

Luffy, Croco'dan daha güçlü değildi o zamanlar 3 kere öldü geri geldi adam. Hina'ya yenilir miydi yenilmez miydi orasını bilmiyoruz ancak götüm götün Hina ve gemisinden kaçtılar ve o dönemlerdeki Sanji'nin neredeyse dengi bir adamı paket yapmıştı daha kaptan iken.

Ennies Loby'de ise dövülenlerin hepsi kaptan değil arada teğmenlerde var onu geçtim Zoro'nun kılıcını götüren de bir kaptandı onu girmemişsin.

Ben Blue East Luffy hariç Coby'nin başka bir luffy e karşı şansı olduğunu düşünmüyorum... Ancak zaman atlaması öncesi bırak kaptanları bazı kor ve tuğ amiraller bile silahlanm ve gözlem hakisi göstermemişken Coby ikisini de gösterdi. Şimdi bu adamı tutup adı bile bilinmeyen fodderlarla bir tutmak saçma olur..
Enies Lobby'dekilerin kaptan ve 1 rütbe altı olan commander olduğu söylendi , aşağıdaki sayfaya bak. Ussop'ta ardından '' Dumanlı Smoker ile eşit rütbede olanlar mı ? '' dedi. Yani cp9 üyelerinin seviyeleri denizci kaptanlarından yüksek zaten.
► Spoiler Göster
Ayrıca enies lobby'e giden vagonda, adam şu açıklamayı yapıyor bak;
► Spoiler Göster
Güçsüzden güçlüye doğru gidiyor diyor '' Cp6'dan Jerry, ondan sonra Denizci Kaptanı T-Bone , ondan sonra Cp7'den Wanze, ondan sonra Cp9'a yeni katılmış çaylak Nero '' . Açıkçası aşağı yukarı burada bir güç dengesi sunmuş mangaka. Cp9 üyelerinin en güçsüzü denizci kaptanlarından güçlü yani. Çünkü T-Bone'dan sonra Cp7'den Wanze'yi koymuşlar. Bu da demek oluyorki Wanze ( Sanji ile dövüşen makarna adam ) denizci kaptanından güçlü.

Denizci Kaptanı olarak '' Mottosu, öz sözü bile açıklanarak tanıtılmış denizci karargahı T-Bone'' ile aralarında 3 vagon var. Bu belli bir fark olduğunu gösterir Cp9 ile aralarında kanımca.

Edit : Smoker hız olarak nerede üstünlük kurmuş acaba, söyler misin?

Jet Gatling'e mal gibi beklerken mi üstünlük kurmuş hız olarak Luffy'e ? Mangayla anime arasında çok fark var. Mangada jet gattling gibi bir saldırıdan kaçabildiği gösterilmemiş, aksine mal gibi bekliyor logiasına güvenerek. Animede ise füze gibi kaçıyor, çok fark var manga ile animede.
► Spoiler Göster
Bu saldırıda haki olsa Smoker ölmüştü şuan çoktan ;)

byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 10 May 2018 17:05

Kenbunshoku yüzünden biraz problem yaşasa da luffy kazanır.

Herşey stat değildir. Coby isterse daha hızlı olsun, daha kuvvetli olsun, daha dayanıklı olsun, haki bilsin bunlar luffy'i yenmeye yetmez. Luffy coby'den daha iyi bi dövüştü.

Zaman atlamasından önce soru bildiği halde normal luffy'den 2 kere tek yedi. Şimdiki haliyle belki bikaç dk dayanacak hale gelmiştir.

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Mesaj gönderen ugur_tatli » 10 May 2018 18:37

Niye Crocodile yenen base Luffy Rogue Town Luffy farkli gucte anlayisi var anlamadim ben. Arada gecen sure 1 ay yoktur.

byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 10 May 2018 20:59

ugur_tatli yazdı:
10 May 2018 18:37
Niye Crocodile yenen base Luffy Rogue Town Luffy farkli gucte anlayisi var anlamadim ben. Arada gecen sure 1 ay yoktur.
Katakuri yenen luffy ve eski luffy arasında da 12 saat var sadece.

Geçen 1 aylık süreçte değil crocodile'ı yenerken gücü arttı. Özellikle "i will surpass you" diye bağırdığı sahnede gösteriliyor bu.
Gücü ödülüne de yansıdı. Eski luffy 55 milyonluk bellamy'e tek atabilir miydi belli değil.
Base halinde bile kuvvetinin eskiye göre ne kadar arttığı hapis'te buggy'nin verdiği tepkilerden belli. O güç artışı sadece lucci karşısında olmamıştır.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 11 May 2018 20:10

ugur_tatli yazdı:
10 May 2018 18:37
Base Luffy'ler arasında fark her zaman oldu. Crocodile ve Enel'e fiziksel gücü, saldırıları yeten Luffy, galley la'da Blueno'nun tekkai'yi aşamamıştı.
► Spoiler Göster
Gene aynı şekilde, gattling'inden Blueno kolayca sıyrılıyordu ;
► Spoiler Göster
Saldırısından rahatça sıyrılıyordu vs .. ;
► Spoiler Göster
Enies Lobby'de ise işler değişti, Blueno'nun tekkaiyi rahatça aşan bir güç çıktı ortaya, hatta Blueno diyordu '' Bu benim galley la binasında karşılaştığım adam mı?! '' diye. Yani demek istiyorki, saldırıları hızı gücü vs gelişmiş diyor. Bunu base Luffy için diyordu Enies Lobby'de.

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir