Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Doflamingo, Dressrosa İçin Savaşıyor!

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Doflamingo Nereye Kadar İlerler?

Hepsini temizler ve hayatına kral olarak devam eder.
4
24%
Raund 1'de takılır.
0
Oy yok
Raund 2'de takılır.
0
Oy yok
Raund 3'de takılır.
0
Oy yok
Raund 4'de takılır.
0
Oy yok
Raund 5'de takılır.
4
24%
Raund 6'da takılır.
4
24%
Raund 7'de takılır.
5
29%

Toplam oy: 17

Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,One Piece,Hagane no Renkinjutsuşi,Fairy Tail,Ölüm Defteri,Bleach,Kuroshitsuji,Deadman Wonderland

Re: Doflamingo, Dressrosa İçin Savaşıyor!

Mesaj gönderen Tulpar-Byakugan » 15 Eyl 2017 22:11

Tulpar-Byakugan yazdı:
15 Eyl 2017 14:54
5. tura kadar çıkar diyorum. İlk iki tur zaten kolay. Zoro Luffy'yle aynı olmasa bile yakın güçte ve daha hiçbir savaşta ciddi olduğunu görmedik. Luffy şimdiye kadar her büyük savaşta varıyla yoğuyla savaştı, Zoro'ya kolay rakipler geldi. Kapalı gözünde bir hilesi var mı yok mu onu da bilmiyoruz. Burada Dof'u zorlasa da kazanamaz. Zor şekilde Dof alır.
Luffy konusunda söylenenler ile aynı fikirdeyim. Dof'un aldığı son maç olur.
Yalnız bunu söylerken her turdan gelen darbelerini, yorgunluğu hesaba katıyorum.
Önemli noktayı kaçırmışım :) O yüzden her turda yenilendiği için son tur diyorum. Ama Fujitora'yı alamaz. Sabo'dan da pek emin değilim ama tecrübe farkı dolayısıyla alır diyorum.
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 28 Eki 2017 06:28

Chinjao çok güçten düştü onun yerini Sai aldı. Sai aldığı powerup ile epey güçlü olmuş olsada Doflamingo'nun '' Tek el hareketiyle '' gider. Uğur'un dediği gibi o 3'lüyü birbiriyle dövüştürür Doflamingo. Şunu belirtmek isterim ayrıca Sai bence 400 milyonluk adamlara denktir.

Crocodile mf de önplana çıktı doğru ama Doflamingo'yu en fazla oyalar. Sablesla falan o da uzaklaştırmak adına, başka birşey yapamaz. Crocodile en fazla çölde zorlayabilir Doflamingo'yu o da birazcık. Croco'da muhtemelen 400 milyonluk adamlara denktir.

Şuanki Zoro'nun açıkçası Jinbei'den 1 tık güçlü olduğunu düşünüyorum. Birazcık tutabilir diğerlerine nazaran Dof'u ama fazla bir aksiyon gösteremez. Doflamingo kazanır burayı. Zoro'nun ödülünün 320 milyon olduğuna bakmayın, tayfa hep en az olarak aldı ödülünü. Şuanki Zoro'nun 500 milyon üstü adam olduğunu düşünüyorum 550 milyon falan.

Luffy'nin 4.round a koyulmasına şaşırdım açıkçası. Uyanış olmadan demişsin Doflamingo için üstat ama Uyanış olmadan bence gear4'lü Luffy'i yenemezdi. Luffy bu kuralla 1 kere Gear 4'e dönüşüp halleder Doflamingo'yu kanımca.

Shiryu muhtemelen Yonkou Karasakal'ın en güçlü adamıdır. Burgess çöpü en güvendiği adam olduğu için 1.tümen komutanıdır kanımca. Shiryu zamanında Magellan'a denk olarak gösterildi bizzat İvankov söylemişti. Magellan'ın 2 yıl önce gördüğümüz hali bile Yonkou sağ kolları kadar güçlü ( Marco ve Ben Beckman kadar olmasada Katakuri kadar gideri vardır Magellan'ın ) . Hadi diyelim Magellan'dan güçsüz olsun Shiryu 2 yıl önce, ama 2 yıl sonra yeni dünyada terör estirirken acayip güçlendiğide su götürmezdir. En çöp adam bile powerup üstüne powerup alıyor, şuan Magellan'a fark atmıştır diye düşünüyorum. Katakuri'den güçlüdür Shiryu şuan yani. Uyanış olmayan Doflamingo'yu yenecek birisi bu da. Uyanış olsaydı iş değişirdi tabiki belirtmek isterim. Shiryu'nun 1 milyar küsürlük adamlara denk olduğunu düşünüyorum.

Sabo en son Oda açıklamış, 602 milyon ödülü varmış. Açıkçası o kadar uzun yıllar boyunca Dragon'un yanında eğitim yap ve aktif ol, üstüne üstlük dressrosada dendi bu '' Devrimcilerin 2 numaralı '' adamı diye. Yani Sabo herkes tarafından bilinen, tanınan bir karakter. Tüm bunlara rağmen 602 milyon ödülü var. Sabo'nun çok abartıldığını düşünüyorum ben. Meyveyi yeni yedi daha hatta, Ace'in 3'te 1'i kadar bile kullanamıyordur şuan meyveyi, biraz uzmanlaşması lazım ' Uyanış ' falan derken çok level atlayacak ilerde ama dressrosada Burgess'i yenmesi çok güçlü olduğunu göstermiyor, Burgess gerçekten vasıfsız ezik birisiydi. Uyanış olmayan Doflamingo kazanır bu dövüşü kanımca. Luffy'den baya güçsüz olduğunu düşünüyorum Sabo'nun ayrıca, gear2+gear3 Luffy'nin 1 tık üstüdür o kadar.

Fuji'yi açıklamama gerek yok, dressrosada çok vasıfsız göründü, hatta amirallerin itibarını yerle bir etti. Gereksizmiş izlenimi verdi, pasif kaldı. Ama daha sonra gücünü daha net anlayacağız gibime geliyor. Dof yenemez bunu muhtemelen.

Doflamingo nun uyanışsız yenecekleri = Sai Boo Chinjao 3'lüsü, Crocodile, Zoro, Sabo'dur. Shiryu, Luffy ve Fuji'ye yenilir.

Ayrıca round sıralamada şu şekilde olmalıydı.

1.round = Crocodile
2.round = Sai, Chinjao, Boo ( 3'ü birden olduğu için Crocodile'dan önde tuttum )
3.round = Zoro
4.round = Sabo
5.round = Shiryu
6.round = Luffy
7.round = Fujitora

Edit : Ha pardon sonradan gördüm, sadece Sai 3'lüsü için '' Uyanış kullanmıyor '' demişsin. O zaman Shiryu ve Luffy'ide yener diye düşünüyorum. Bir tek Fujitora'da kararsızım.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Gantz, Tower of God
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach

Mesaj gönderen Outlaw » 28 Eki 2017 10:32

Raund sıralaması gayet doğru, doğru olmasa bile takılacak bir şey değil. Sabo Devrimcilerin iki numarası bir adam, meyvesiz zaten amiral seviyesine yakın bir isim. Öyle bir adama Mera Mera eklersen > Luffy olur otomatikman. Shiryu tartışılır.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 28 Eki 2017 10:40

602 milyonluk adam Luffy'den güçlü değildir. Meyvesiz amiral seviyesine yakın? Meyvesiz halinin en baba saldırısı Kolezyumu yoketmek, meyveyi bile yeni yedi. Luffy Sabo'dan üst düzey adamları yendi ve yeniyor şuan. Amiral orada kasmadan dövüştü Sabo ile, ona kalırsa Luffy bile saçma ve ciddiyetsiz bir şekilde Fujitora ile dövüşmüştü, ama meyvesi logia olmadığı için püskürtülmüştü geri. Sabo ise logia yedikten sonra Fujitora'nın püskürtmesinden etkilenmedi çünkü logia oldu. Fuji ile yapılan dövüş kıstas değil çünkü Fuji ciddi değil. Ama Sabo tam kapasiteydi.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach

Mesaj gönderen Outlaw » 28 Eki 2017 10:45

Çok farklı düşünüyoruz.

1- Feat bazlı seri tartışmak istiyorsan aga, One Piece çok çok yanlış seçim, burada konum-hakkında söylenenler tabanlı konuşulur çünkü.

2- Hala ödül diyorsun, ödülün %100 güç yansıttığı sadece senin bakış açın, bak öbür konuda örnekler de verdim. Bak, Supernova Kid yaptığı sivil katliamlar sebebiyle almış o ödülü, Robin daha 11 yaşındayken Crocodile ile aynı ödüle sahipti, bu 11 yaşında Robin=Crocodile mı oluyor? Sadece güce dayalı değil, senin başka türlerde tehdit oluşturup oluşturmaman da önemli. Usopp'un ödülü Zoro'ya yakın diye denk dövüşecekler diye bir şey yok.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 28 Eki 2017 10:51

Sabo uzun yıllar boyu devrimci ve adını bilmeyen yok. Devrimcilerin 2 numarası olmasına rağmen 602 milyon ödülü var şuan. Hayır ödüller gücü oluşturuyor sen farklı yorumluyorsun. Aokiji açıkladı Robin gibi farklı etkenler var tabiki ama genel olarak gücü oluşturuyor. Sabo ödülü gücünden dolayı alıyor mesela, aynı şekilde Katakuri Smoothie Cracker Perospero gibi adamlarda. Crocodile'ın ödülü donmuş ödül, adamın çok çok önceden aldığı ödül yani. Seviye 6 da tutuluyor Crocodile, tarihin en korkunç suçluları arasında. Level 5 bile 100 milyon üstündeki suçluların tutulduğu katmış, Level 6'yı sen düşün artık. Dediğim gibi Robin gibi etkenler var ( Bilgisinden dolayı ) ama karakterler genel olarak gücünden alıyor ödülü. 602 milyonluk adam Katakuri'yi yenemez mantıken ( 1 milyar ) , ama Luffy yenecek şuan. Luffy ile Sabo'yuda bir tutma, Sabo çok daha önceden tanınan birisiydi, Luffy'nin olayları hep sır olarak tutuluyordu bu yüzden ödülü '' En az '' olarak veriliyordu. Brannew bile 96.bölümde dedi '' Bu adama 30 milyon ödül veriyorum, ama bu ödülün onun için fazla olduğunu düşünmüyorum '' . Yani Luffy ilk ödülünde en az 30 milyon alıyordu daha fazla edeceği ortadaydı. Sabo ise uzun yıllardır aktif, aralarında farklar var.

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Mesaj gönderen Outlaw » 28 Eki 2017 11:00

Farklı durumlara göre ödüller verilebiliyor demek istedim zaten.

"Sadece güce dayalı değil, senin başka türlerde tehdit oluşturup oluşturmaman da önemli."

Bunu söyleyen benim. Ve 5 senedir manga forumlarındayım, ilk kez birinin çıkıp DİREK olarak ödül=güç dediğini gördüm. Bak sadece işine gelene cevap veriyorsun, Kid hakkında söylenen çok direk bir argümanı sunuyorum, ona gözünü kapatıyorsun. Usopp'a keza aynı şekilde, ki yaptığın açıklamalar yine benim dediğime geliyor. Yarın öbür gün Dragon 500 Milyon Beri çıkarsa o zaman Luffy=Dragon dersin, ilginç olur. 620 Milyon Beri zaten bir adamın ne denli büyük bir suçlu olduğunu belirtmek için yeterli bir ödül zaten, Katakuri 1 Milyar Ödüle sahip diye ben asla > Sabo demem.

Buradan sonra tartışmayı ise planlamıyorum, pek bir yere varamıyoruz. Raund sıralamasını da değiştirmeyi planlamıyorum aradan bir ayı aşkın süre geçtikten sonra.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 28 Eki 2017 11:09

Kid'in sivil katliamına etkisi ödülü = 15 milyondur artı olarak kanımca.

Sırf sivil katliamı yapıyor diye 315 milyon ödül vermezler adama, orada vurgulanan nokta Luffy'nin ödülünü geçmesindeki etken = 15 milyon, çünkü Luffy'nin ödülünü geçmesindeki etken diyor sivil katliamı yapması. Sadece sivil katliamı yaptı diye 315 değil yani.

Caribou'da bir sürü denizci öldürmüş, sivil katliamı yapmış ama ödülü 210 milyon. Coribou 190 milyon. Yine Barto neler neler yapmış hatta belalılar listesinde 1 numaraya yükselmiş yinede ödülü 150 milyon Yam yam Barto'nun. Neden 315 değil bunlarda aynı katliamı yapıyor? Ödüller farklı, çünkü güçler farklı.

byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 28 Eki 2017 14:20

Luffy'e kadar rahat gelir. Luffy'i ölüm döşeğine gelerek yener.

1 vs 1'e kadar dof'un yediği darbeleri toplasak gamma knife dışındakiler 1 tane kong gun etmezler. Dövüşten önce luffy de baya yoruldu, darbe aldı, hakisini harcadı vs. Zaten luffy kazandığını düşünüp dövüşü bırakmasa 1 kere daha vurup yenecekti dof'u. Dinlenmek için 10 dk'ya ihtiyacı vardı ama 2 saniyeyle falan kaybetti.

Luffy g4'te daha fazla kalacağından 1-2 kere daha vurabilse dof leo bazooka'yı yediği hale gelir yine. Ama gamma knife yememiş, klonunu ve awakening'i kullanan dof'u yenebileceğini sanmıyorum.
Dof awakening'i daha erken kullanmaya başlarsa luffy zor vurur. Dof awakening kullanmaya başladığında doğru düzgün hareket edemiyordu bile. Gaara gibi dövüşmeye başlamıştı.

Luffy'den sonraki rakipleri yenebileceğini sanmıyorum. Tüm impel down'ı kovalayan adama denk birini hayatta yenemez.

Sabo'nun meyvesiz hali bile zorlar ama alamayabilir. Fuji'ye karşı meyveyi daha kullanamıyordu ama burgess karşısındaki hali orta zorlukta alır.

Fuji de orta zorlukta alır. Adam meyvesini kullandığı an g3 luffy'i adadan gemiye uçurdu.

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir