Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Jyabura vs Absalom

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.
Cevapla

Hangisi Yener?

Jyabura yener
5
83%
Absalom yener
1
17%
Kararsızım
0
Oy yok
 
Toplam oy: 6

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Mesajlar: 397
Kayıt: 29 Eyl 2017 01:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Jyabura vs Absalom

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 31 May 2018 02:15

Resim

Jyabura : Etcil Zoan olan Şeytan meyvesi Inu Inu no Mi, Model: Kurt yiyen CP9 ajanıdır.Kurta veya yarı Kurda yarı insana dönüşebilir. Meyvesiz 2180 dourikidir ( Fiziksel güç seviyesi ). İlk defa Enies Lobby ark'ında görünmüştür.Rob Lucci ve Kaku'dan sonra en güçlü CP9 ajanıdır.Tekkai kenpo ustasıdır. Tekkai'yi hareket halinde kullanan tek cp9 üyesidir. Ayrıca bu kurt meyvesinin doğasından kaynaklanan bir kurnazlığı vardır, tam bir çakaldır kendisi. Sanji'ye yalan söylemeye kalkmış ve Robin'in, kendisinin küçük kız kardeşi olduğuna inandırmaya çalışmıştır, Sanji inanmamıştır tabiki. Sanji'ye yaptığı hızlı rankyaku saldırıları ve geçirdiği yumruklar vardır. Sanji'nin diable jambesiz saldırılarını '' Tekkaisi '' ile karşılamış, azıcık etkilensede dövüşmeye devam etmiştir. Sonra Sanji 1 tane diable jambe yapınca epeyce etkilenmiş ama yinede savaşmaya devam etmiştir. Sanji'nin yaptığı 2.diable jambe saldırısı olan '' Flambage Shot '' ile yenilmiştir.


Resim

Absalom : Moria'nın en güçlü adamıdır.Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Suke Suke no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona kendisini ve istediği nesneleri görünmez yapma gücü vermiştir. Absalom gücünü genelde kadınları dikizlemek için kullanır. Başka bir insana dokunduğu zaman onu da görünmez yapabilir. İki yıllık zaman atlamasının ardından gücünü habercilik yapmak için kullanmaya başlamıştır. Sanji'nin hayali bu meyveyi yemekmiş aslen. Hogback, Absalom'un vücuduna fil derisi, aslan çenesi, goril ve ayı kaslarının karışımını nakletmiştir. Bu organlar Absalom'a insanüstü bir güç vermiştir. İki kolunda da sürekli olarak büyük bazukalar taşıdığı halde, herhangi bir yorgunluk belirtisi göstermemiştir. Nami'yi yakaladığında onu tek eli ile havaya kaldırıp, götürmüştür. Bu kısımda Nami de onun fiziksel gücüne dikkat çekmiştir.Organ nakillerinin Absalom'a kazandırdığı diğer bir özellik de, yüksek dayanıklılıktır. Nami'ni ilk attığı elektrik şokundan etkilenmemiş, hatta bunu aşk hissi sanmıştır. Sanji'den çok sayıda güçlü tekme yemesine rağmen yıkılmamış, Nami'yi yine kaçırmaya çalışmıştır. Nami'nin en son gönderdiği güçlü elektrik saldırısı sonucunda bilincini kaybetmiştir.Absalom iki kolunda da bazukalar taşırdı. Ancak gücü sayesinde bunları görünmez yaptığı için, silahsız gibi görünürdü. Bazukalar hedefe enerji dalgası yollardı. Ayrıca harekete duyarlı şekilde tasarlanmışlardı. Bu sayede Absalom'un kolunu kaldırması, ateş etmesi için yeterli oluyordu.

Not : İkiside 2 yıl önceki halleriyle değerlendirilecek. Dövüş yeri Zoro ile Kaku'nun dövüştüğü yer olacak. Sanji'nin 2 eski rakibi karşı karşıya..

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Mesajlar: 397
Kayıt: 29 Eyl 2017 01:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Re: Jyabura vs Absalom

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 01 Haz 2018 00:00

Benim fikrim, Absalom vs Sanji dövüşüne göre yorumlayacağım.

Absalom burada görünmez bazukasıyla saldırı yapıyor ;
► Spoiler Göster
Sanji bir bakmışız kolayca arka tarafta görünüyor. Çok kolay bir şekilde saldırıdan kurtulup arka tarafa geçebiliyor Sanji.
► Spoiler Göster
Sanji'nin djsiz tekmesi Absalom'u uçuruyor.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Absalom baya hasar alıyor görüldüğü üzere. Sonra kolayca tekmelemeye devam ediyor diable jambe açmadan.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Absalom görünmez oluyor aşağıdaki sayfada görüldüğü üzere. Sanji'de tuz toplarını üzerine atıp görünen bir tuzlu vücut oluşturuyor. Sonrada tekme gattlingini yapıyor. Absalom bu saldırıları yedikten sonra kan revan bir şekilde yerde iki seksen yatıyor. Sonrada geri kalkıyor.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Sanji , Absalom'un omzuna vurup bazukasını kolayca fırlatıyor.
► Spoiler Göster
Sanji vurmaya devam ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Sonra tekrar görünmez oluyor Absalom. Sanji'ye görünmeden vuruyor sürekli. Sanji, Nami'yi korumaya çalışıyor tabi bir yandan bu yüzden oluyor bu durum.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Bıçak yiyor Sanji ;
► Spoiler Göster
Sonra tekme gattlingi ile gene vuruyor Absalom'a ;
► Spoiler Göster
Absalom daha sonra tekrar Nami'yi çalıp başka yere götürüyor, ama bu sefer Nami uyanıyor ve Absalom'un işini yıldırımıyla bitiriyor.
► Spoiler Göster
Öncesinde Sanji'den aldığı darbeler neticesinde bedeni artık dayanamıyor ve Nami'nin yıldırımıyla yenildi adam.

Farkederseniz Sanji bu dövüşte bir kere bile Diable Jambe yapmadı. Hep normal ataklarıyla saldırdı Absalom'a. Oysa Jyabura'ya 2 defa diable jambe yapmıştı, saldırılarından biriside '' Flambage Shot '' du. Absalom'u kan revan içinde bırakıp oraya buraya uçursan saldırıları Jyabura '' Tekkai '' si ve zoan dayanıklılığıyla karşılayarak fazla hasar almadan kurtulmuştu. Sanji diable kullanmasa belki Jyabura'yı yenemeyecekti bile.

Sanji, Absalom'a yaptığı saldırıları Jyabura'yada yaptı, Jyabura daha büyük bir savunma ve dayanıklılık örneği gösterdi, sürekli oraya buraya uçmadı adam, uçtuğunda bile fazla bir hasar almadı, hatta hiç almadı denecek kadar azdı. Diable bitirdi işini adamın.

Ama Absalom'uda küçümsemeyeyim, Sanji'den aldığı dj siz tekmelerden sonra ayağa kalkıp Nami'yi gene kaçırdı. Sonrada yıldırımla yenildi.

Genel olarak = Jyabura çok daha hızlı. Ayrıca daha kurnaz. Daha dayanıklı. Daha iyi dövüşçü. Hogback'ın eklediği deriler ve kaslar yeterli değil bu karşılaşmada diye düşünüyorum. Görünmez olup bıçakla, bazukayla falan saldırarakta pek birşey yapamaz bence Jyabura'ya. Adamda zoan dayanıklılığı var üstüne tekkai, birde tekkai açık hareket edebiliyor bu adam, tekkai kenpoda ustalaşmış. Tekkai yi açık gezer, görünmez Absalom'dan aldığı saldırıları kolaylıkla karşılar. Bıçak falan hele hiç işe yaramaz Jyabura'ya karşı.

Düşük-Orta zorluk arası Jyabura alır diyorum ben. Çokta kolay yenemez tabi.

Absalom, cp9'dan Blueno Kumadori Fukurou ve Kalifa'dan daha güçlüdür ama.

Cevapla

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir