Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Jinbei vs Crocodile

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Jinbei vs Crocodile

Jinbei
56
64%
Crocodile
27
31%
Kararsızım
4
5%

Toplam oy: 87

Kullanıcı avatarı
Buggy
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Jinbei vs Crocodile

Mesaj gönderen Buggy » 29 May 2013 20:18

Resim

Jinbei ;
- Eski Asil Schibukai dir.
- En güçlü balık adamlardan biridir ( En güçlü balık adam olarak bilinir)
- Şeytan meyvesi kullanıcılarına vurmak için Gyojin Karetesini kullanır.
- Bunun dışında Ace'in çaylak haliyle 5 gün savaşmışlığı vardır.
- Ortamda su yoksa bile insan vücudundaki suyu kullanıp rakibine çok fena vuruşlarda yapabilir.
- Akaiunu'nun magma yumruğuna bile dayanabilecek güçte birisidir.
- Eskiden Fisher Tiger tayfasının ikinci adamıydı
- Eski tayfasında kendinden sonraki en güçlü balık adam olan Arlong'u zorlanmadan dövebiliyor.
- Ödülü 400,000,000 olarak biliniyor, ama bir ihtimal dahada fazla olabilir... ( Marinford olayından sonra)

Resim

Crocodile ;
- Eski Asil Schibukai dir.
- Suna Suna No Mi meyve kullanıcısıdır
- Yediği meyve ona kuma hükmetmesine olanak sağlamıştır
- Kendi ortamında kendisinin kabaca deyimiyle ( Çölde ) rakipsizdir.
- Kumdan bataklıklar oluşturabilir.
- Canlı ve ya Cansız bir nesnedeki bütün nemi emebilir.
- Büyük kum fırtınaları oluşturabilir.
- Kumdan bıçaklar yapıp rakibini parçalayabilir ( Büyük hasarlar verebilir)
- Ayrıyeten dünyanın en sert vuruş güçlerinden biri olan Diamond Jozu'dan okkalı darbeyi alıpta yıkılmamış ve savaşa devam etmiş bir karakterdir.
-Schibukai olmadan önce başına konan ödül 81,000,000 Bely dir.
- Dünya Hükümeti eğer Crocodile'ın Baroque Works adında bir örgüt çalıştırdığını bilseymiş ödülü en az 162,000,000 Bely olurmuş.

Evet arkadaşlar İmpel Down'da Crocodile ve Jinbei arasında bir atışma olmuştu ve mangada o sahnenin devamı gösterilmedi diye hatırlıyorum, tabi bunun sebebide boşa vakit kaybetmemeleri olacaktı.. Bu ikisi o an birbirlerini rakip görmüş ve mangada gösterilmesede, animede İvankov araya girmiş ve bu dövüşü durdurmuştur ( Mangada o sahne bulunmuyor, ama animede İvankov'un bu dövüşü engellediği görülüyor )

Sizce bu dövüşü kim kazanır? Bence güzel bir dövüş olurdu, tabi bulundukları ortamda çok önemli. Bu yüzden her koşuldan değerlendirirseniz iyi olur..

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Re: Jinbei vs Crocodile

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 29 May 2013 20:30

Karada savaşıcakları için Crocodile sikertir diye düşünüyorum zaten Marineford olaylarında çokta abartılacak bişeyi olmadını gördük Jinbeinin
Resim

Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Mesaj gönderen Kısa Lm » 29 May 2013 20:32

Jinbei havada karada aklını alır croconun. Bu herif ace ile günlerce kapışmış bi herif üstüne su kullanıcısı artı olarak balık adam karetesi olayı haki benzeri bi olgu kaçarı kurtuluşu yok hoplata zıplata Jimbei

Kullanıcı avatarı
Yegt-Sama
Favori Manga: Veritas, One Piece, Beelzebub, Gantz, Berserk, Death Note,Vagabond
Favori Anime: One Piece, FMAB, Code Geas, Death Note. Bleach,Naruto, Steins Gate, Cowboy Bebop, Fate Zero

Mesaj gönderen Yegt-Sama » 29 May 2013 20:34

Karada olsa da fark etmez. Su kulanıyor+balık adam karetesinde en iyisi. Havada karada suda alır.(jinbei)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Mesaj gönderen Shirohige » 29 May 2013 20:36

İmpel down dan kaçışta bir vs olsaydı,(denizin yanında) jimbei rahat alırdı.Sıkıntı şu,Croco boy logia olduğundan adamda hazır kum deposu var,ayrıca meyvede utalaşma olayını çözümlemiş bir insan.Jimbei nin Crocodile ile rahat kapışacağı yerler sınırlı.Haki nereye kadar götürür orası da belirsiz.

Kısaca şartlara göre değişir,ama genel olarak Croco boy alır diyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
Buggy

Mesaj gönderen Buggy » 29 May 2013 20:38

Yalnız Jinbei su kullanıyor diye yener diyemeyiz. Çünkü suyun Crocodile'ın antisi olmadığını ve Magellan ile Mum arasındaki ilişki ile Su ve Crocodile arasındaki ilişkinin aynı olduğunu düşünüyorum. Crocodile'da zamanında Wb ile savaşmış, baya baya tecrübesi var. Ben sizin dediğiniz gibi kolay bir galibiyet alacağını sanmam Jinbe nin. Çünkü Crocodile gibi bir adam Oda'nın elinde ezikçe yenilmeyecektir. Yenilse bile karizmasıyla yenilir Jinbei'ye. Açıkça marinford ta ve impel down da yaptığı performans lara göre ikisinin denk seviyede olduğunu düşünüyorum.

Ayrıyeten Ace'in çaylak haliyle 5 gün savaştı Jinbei, yani gerçek gücünün daha altında olduğu zamanlarda. Tabi ateş logia ile o kadar savaşması güzel ama rakibi henüz amatörkendi. Bence o kadar abartmayın o durumu. Abartılacak yanı Jinbei'nin , Akaiunu'nun magmasına dayanması. Crocodile'ın da Jozu'nun kine dayanması..

Suyun , Crocodile'ın antisi olmadığını , bunuda Crocodile'ın suyu eliyle emebildiğine bağlıyorum. Anti dediğin olay Enel vs Luffy gibi olur. Enel, Luffy'e zarar veremez ama Croco, Jinbei'ye çok büyük hasarlar verir. Özellikle çölde oluşturduğu bataklıklar Jinbe yi çok yavaşlatır diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Mesaj gönderen Jimmy McNulty » 29 May 2013 20:44

Croco-Boy kendini beğenmiş bir arkadaş olduğundan Jinbei baba ordan ayarı verebilir.Adam akıllı dövüşürse Croco çok zorlu bir vs olur çünkü Croco ciddi manada master yapmış bir adam meyvesi üzerinde...
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Magistra
Favori Manga: One Piece, City of Darkness
Favori Anime: One Piece, Hunter X Hunter 2011

Mesaj gönderen Magistra » 29 May 2013 21:14

Buggy yazdı:Yalnız Jinbei su kullanıyor diye yener diyemeyiz. Çünkü suyun Crocodile'ın antisi olmadığını ve Magellan ile Mum arasındaki ilişki ile Su ve Crocodile arasındaki ilişkinin aynı olduğunu düşünüyorum. Crocodile'da zamanında Wb ile savaşmış, baya baya tecrübesi var. Ben sizin dediğiniz gibi kolay bir galibiyet alacağını sanmam Jinbe nin. Çünkü Crocodile gibi bir adam Oda'nın elinde ezikçe yenilmeyecektir. Yenilse bile karizmasıyla yenilir Jinbei'ye. Açıkça marinford ta ve impel down da yaptığı performans lara göre ikisinin denk seviyede olduğunu düşünüyorum.

Ayrıyeten Ace'in çaylak haliyle 5 gün savaştı Jinbei, yani gerçek gücünün daha altında olduğu zamanlarda. Tabi ateş logia ile o kadar savaşması güzel ama rakibi henüz amatörkendi. Bence o kadar abartmayın o durumu. Abartılacak yanı Jinbei'nin , Akaiunu'nun magmasına dayanması. Crocodile'ın da Jozu'nun kine dayanması..

Suyun , Crocodile'ın antisi olmadığını , bunuda Crocodile'ın suyu eliyle emebildiğine bağlıyorum. Anti dediğin olay Enel vs Luffy gibi olur. Enel, Luffy'e zarar veremez ama Croco, Jinbei'ye çok büyük hasarlar verir. Özellikle çölde oluşturduğu bataklıklar Jinbe yi çok yavaşlatır diye düşünüyorum.
Magellan ile Crocodile'ın olayının ne alakası var?Magellan parameciadır , logia değil.Su Crocodile'ı logia özelliğinden yoksun bırakıyor , kuma dönüşmesini engelliyor.Whitebeard ile savaşmış herkes güçlü mü olmak zorunda anlamıyorum , adamı belkide 2 saniyede sikti bıraktı Whitebeard.

Jinbei her türlü alır diyorum.Jinbei'de salak değil heralde gidip çölün ortasında Crocodile ile savaşacak.Hatta suyun yanında savaşmasına bile gerek yok benim bildiğim fishman karate havadaki nemi kullanıyor yani bi nevi su oda.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Buggy

Mesaj gönderen Buggy » 29 May 2013 21:18

Magistra yazdı:
Buggy yazdı:Yalnız Jinbei su kullanıyor diye yener diyemeyiz. Çünkü suyun Crocodile'ın antisi olmadığını ve Magellan ile Mum arasındaki ilişki ile Su ve Crocodile arasındaki ilişkinin aynı olduğunu düşünüyorum. Crocodile'da zamanında Wb ile savaşmış, baya baya tecrübesi var. Ben sizin dediğiniz gibi kolay bir galibiyet alacağını sanmam Jinbe nin. Çünkü Crocodile gibi bir adam Oda'nın elinde ezikçe yenilmeyecektir. Yenilse bile karizmasıyla yenilir Jinbei'ye. Açıkça marinford ta ve impel down da yaptığı performans lara göre ikisinin denk seviyede olduğunu düşünüyorum.

Magellan ile Crocodile'ın olayının ne alakası var?Magellan parameciadır , logia değil.Su Crocodile'ı logia özelliğinden yoksun bırakıyor , kuma dönüşmesini engelliyor.Whitebeard ile savaşmış herkes güçlü mü olmak zorunda anlamıyorum , adamı belkide 2 saniyede sikti bıraktı Whitebeard.

Jinbei her türlü alır diyorum.Jinbei'de salak değil heralde gidip çölün ortasında Crocodile ile savaşacak.Hatta suyun yanında savaşmasına bile gerek yok benim bildiğim fishman karate havadaki nemi kullanıyor yani bi nevi su oda.
Crocodile eliyle kendine doğru atılan Sulu saldırıları bile emebiliyor. Su Luffy ağzıyla hızlıca su atmıştı ve Croco o suyu eliyle emmişti. Peki Enel bunu yapabildi mi? Nami'nin ağzından Lastiğin yıldırımın antisi olduğu vurgulandı. Ama Crocodile'ın karşısında Su meyvesi yiyen biri yokki? Jinbei su adam sankİ? Crocodile dediğimiz adam Jinbei ile savaşacak güçte diye açtım konuyu, ben denk görüyorum, sen ezik görürsün, ama tutupta bana Wb ile dövüştü diye güçlü mü dersen biraz garip kaçar. Çünkü Beyazsakal'ın önüne gidene kadar baya mesafe katetmesi gerekli. Sen zannediyorsunki Yonkou'nun önüne çıkıp ona meydan okumak kolay birşey. Ace'in yaptığını Crocodile'da yapmış anlayacağımız. Beyazsakal'ın karşısına kadar ilerlemiş ve yeni dünyada emin ol o öyle kolay birşey değil.

Çöl dedinde Crocodile'da kendi bulunduğu ortamı kurutarak çöl yapıyordu diye hatırlıyorum. Luffy ile dövüştüğü 2.round u izle. Yani Jinbei ile ortamı ayarlayıpta dövüşebilir.

Kullanıcı avatarı
Magistra
Favori Manga: One Piece, City of Darkness
Favori Anime: One Piece, Hunter X Hunter 2011

Mesaj gönderen Magistra » 29 May 2013 22:10

Buggy yazdı:
Magistra yazdı:

Crocodile eliyle kendine doğru atılan Sulu saldırıları bile emebiliyor. Su Luffy ağzıyla hızlıca su atmıştı ve Croco o suyu eliyle emmişti. Peki Enel bunu yapabildi mi? Nami'nin ağzından Lastiğin yıldırımın antisi olduğu vurgulandı. Ama Crocodile'ın karşısında Su meyvesi yiyen biri yokki? Jinbei su adam sankİ? Crocodile dediğimiz adam Jinbei ile savaşacak güçte diye açtım konuyu, ben denk görüyorum, sen ezik görürsün, ama tutupta bana Wb ile dövüştü diye güçlü mü dersen biraz garip kaçar. Çünkü Beyazsakal'ın önüne gidene kadar baya mesafe katetmesi gerekli. Sen zannediyorsunki Yonkou'nun önüne çıkıp ona meydan okumak kolay birşey. Ace'in yaptığını Crocodile'da yapmış anlayacağımız. Beyazsakal'ın karşısına kadar ilerlemiş ve yeni dünyada emin ol o öyle kolay birşey değil.

Çöl dedinde Crocodile'da kendi bulunduğu ortamı kurutarak çöl yapıyordu diye hatırlıyorum. Luffy ile dövüştüğü 2.round u izle. Yani Jinbei ile ortamı ayarlayıpta dövüşebilir.
Orada toprağı kurutmuştu , heryeri çöl yapabilse Marineford'da yapardı.Crocodile havadaki nemi mi görüp eliyle emecek ,anlamadım?Hadi görme mevzusunu geçtim durum bu halken neden Luffy su attığı zaman emmedi?Whitebeard'le savaşmak kolay evet , adam zaten onunla dövüşmeyi isteyen çaylak olduğunu duyunca kendi geliyor , aynısını Ace' e yaptı yoksa Ace daha Jinbei'yi geçemediki Whitebeard'la savaşsın.Şu , bu bunla savaşmış , su şunla savaşmış muhabbetini geçin artık , önemli olan nasıl savaştığıdır.Zoro'da serinin başında Mihawkla savaştı , o zaman Zoro'ya güçlü mü diyecektik? Somut bilgilerle gel karşıma.Jinbei'nin su kullandığını biliyorsun , daha hala Jinbei su adammıki sanki diyorsun , kardeşim su adam olmasına gerek yok jinbei kaç metre öteden havadaki nemi kullanarak saldırı yapabiliyor , fishman karete ile , yani bu elini suyla ıslatıp vurmak ile aynı şey , Croco'yu ıslatmıyor yani ,adamın darbesi sulu.

Ayrıca bu adam vücudundan bile su çıkarabiliyor .
http://www.youtube.com/watch?v=4dyKBUyB7vc

Bence sen Crocodile'ı çok abartıyorsun.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir