Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Mihawk Güç Seviyesi

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Mihawk'in güç seviyesi size göre nedir?

Yonkou
51
58%
Fleet Admiral (Filo Amirali)
6
7%
Admiral (Amiral)
23
26%
Vice Admiral (Kor amiral)
4
5%
Rear Admiral (Tuğ amiral)
4
5%

Toplam oy: 88

Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Re: Mihawk Güç Seviyesi

Mesaj gönderen Keskinkılıç » 15 Nis 2015 18:09

Amiral seviyesinde bence
Resim

Kullanıcı avatarı
Namarika2
Favori Manga: Fairy Tail / One Piece
Favori Anime: HSD Kenichi / One Piece / Naruto / Death Note / Attack on Titan / Yu-Gi-Oh

Mesaj gönderen Namarika2 » 16 Nis 2015 07:42

Bence amiral seviyesinden güçlü. Ama bir yonkou kadar olabilir mi? Bir yonkou olan Shanks'la bire bir dövüşebiliyor. Belki bireysel olarak bir yonkou kadar vardır ama yonkouları güçlü yapan tek şey kendi bireysel güçleri değil. Tayfasının gücü de baya baya bir önemli. O yüzden yonkou ile amiral arasındadır dedim ama bireysel olarak düşünürsek bence bir yonkou kadar güçlüdür.
Resim

Kullanıcı avatarı
typhon
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: Code Geass

Mesaj gönderen typhon » 16 Nis 2015 18:42

Zaten burada bir yonkou tayfasına denk olarak işaretlemiyorsun. Big Mom, Shanks, Kaidou gibi yonkoularla bireysel güç olarak aynı klasmanda anlamında işaretliyorsun. Bir yonkouyu tayfasıyla beraber alabilecek birinin seride olduğunu düşünmüyorum.

Konuya gelirsek yonkou ayarında olduğunu düşünüyorum.
Bir adamın rüyası asla ölmez!
Marshall D. Teach
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Mesaj gönderen Millennium Wizard » 16 Nis 2015 20:16

Mihawk kk olmak beni geçmekten daha zor diyor.
Chinjao kk olmak için amiralleri ve yonkoları yenmesi gerektiğini söylüyor luffye.

Yani bu açıdan bakacak olursak Mihawk bir yonko ayarı değil ama amiral civarı olmaması için de bir sebep yok.
Çok zorlayıp yonko gücünde desek bile en zayıf halkaya denktir en fazla.Çünkü en güçlüyü yendiği zaman luffy zaten kk olacak bir nevi.

En fazla amiral kolu alan lord gibidir işte.Daha fazlası etmez.Bir yonko etse güç farkını ölçmeye çalışmazdı zaten,Kaidou gibi nereye gidiyon hemşerim der karşısına çıkardı.
Resim

Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Mesaj gönderen BerkeNoyan1903 » 16 Nis 2015 20:47

Söz konusu olan bireysel güç olarak Yonkou edip etmeyeceği.Kaido nereye gidiyorsun hemşerim dedi ama tayfası ile beraber dedi,tek başına değildi ya.

Bireysel olarak Mihawk bir yonkou eder.Ben böyle düşünüyorum.

1-Shanks ile zamanında başa baş kapıştığını biliyoruz.

2-"Shanks o zamanlar şimdiki gücünde değildir" diyenler olacak,hemen Wb-Shanks buluşmasında geçen sözlere bakalım."Mihawk ile yaptığınız günlük düellolar sanki dünmüş gibi geliyor" ve hemen sonrasında "Senin gibi bir adam,tek kolla dönünce herkes şaşırdı" cümleleri geliyor Wb'den."Senin gibi bir adam" demek,Shanks'ın o zaman da çok büyük bir korsan olması demek.Yonkou ünvanına o sırada sahip miydi bilemem.Ama yine çok güçlü olduğu kesin.

3-Shanks kolunu kaybetse de,gücünden bir şey eksilmedi,bunu biliyoruz.Bununla birlikte,ben bu adamın iki kolunun da sağlam olduğu zamanki halinin,bir tek kollu Shanks etmeyeceğine inanmıyorum.

Kısacası 10 yıl önce Shanks Yonkou olsun veya olmasın, çok güçlü bir korsandı.Zaten Yonkou olmadığını varsaydığımızda,tek kollu haliyle bile kendini daha da geliştirip Yonkou olmuş olması gerekir.Bunu Mihawk'a uyarlamamak için hiç bir sebep yok,üstelik Shanks gibi kaybettiği herhangi bir şey de yok.

Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Mesaj gönderen Millennium Wizard » 16 Nis 2015 20:55

BerkeNoyan1903 yazdı:Söz konusu olan bireysel güç olarak Yonkou edip etmeyeceği.Kaido nereye gidiyorsun hemşerim dedi ama tayfası ile beraber dedi,tek başına değildi ya.

Bireysel olarak Mihawk bir yonkou eder.Ben böyle düşünüyorum.

1-Shanks ile zamanında başa baş kapıştığını biliyoruz.

2-"Shanks o zamanlar şimdiki gücünde değildir" diyenler olacak,hemen Wb-Shanks buluşmasında geçen sözlere bakalım."Mihawk ile yaptığınız günlük düellolar sanki dünmüş gibi geliyor" ve hemen sonrasında "Senin gibi bir adam,tek kolla dönünce herkes şaşırdı" cümleleri geliyor Wb'den."Senin gibi bir adam" demek,Shanks'ın o zaman da çok büyük bir korsan olması demek.Yonkou ünvanına o sırada sahip miydi bilemem.Ama yine çok güçlü olduğu kesin.

3-Shanks kolunu kaybetse de,gücünden bir şey eksilmedi,bunu biliyoruz.Bununla birlikte,ben bu adamın iki kolunun da sağlam olduğu zamanki halinin,bir tek kollu Shanks etmeyeceğine inanmıyorum.

Kısacası 10 yıl önce Shanks Yonkou olsun veya olmasın, çok güçlü bir korsandı.Zaten Yonkou olmadığını varsaydığımızda,tek kollu haliyle bile kendini daha da geliştirip Yonkou olmuş olması gerekir.Bunu Mihawk'a uyarlamamak için hiç bir sebep yok,üstelik Shanks gibi kaybettiği herhangi bir şey de yok.

Beyazsakalda tek başına değil Kaidou da değil.Tayfalarıyla karşı karşıya gelecekler ve bir yonko diğeriyle eşleşecek diğer adamlarda dengiyle.Ortada tek bir adamın üzerine çullanmak gibi bir durum yok.
Resim

Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Mesaj gönderen Sword Way » 16 Nis 2015 21:45

Sinirlenmiyim diyorum da bugün yapamadım. Yıl oldu 2015, bazı kafalar bazı şeyleri daha idrak edemedi.

Yonkou kavramının tek başına elde edilen bir yarak olmadığını sanki bilmiyorlarmış gibi, Mihawk; ''kk olmak beni geçmekten daha zor'' dedi. Eee amık ? Ne oldu dedi de ? Beni geçmekten daha zor, çünkü daha fazla güç gerektirir mi dedi ? Madem güç gerektiriyor, biz gücü görmüyoruz da Alabasta'dan beri Luffy'nin götüne takılan krallıklar ve müttefikler niye görüyoruz !?

Dünyanın en iyi kılıç ustası olman için götüne 80 milyon adam takmaya gerek yok. Bu ünvan saf, katışıksız bir bireysel çabayla elde edilir. Mihawk'ın götünde kim var ? Kimse. Adam tek tabanca takılıyor. Kk olman için de böyle Alabasta'dan beri götüne adam takar, arkanı sağlamlaştırırsın amık! Her gittiğin adada bir kuyruk daha eklersin götüne. Balıkadamları eklersin, Happo Donanmasını eklersin, Wano'yu eklersin, Elbaf'ı eklersin, Amazon karılarını eklersin, Wb korsanlarını eklersin.... Anlatabildim mi ?

Bir adam kk seviyesine geldi diye Kk olacak diye bir şey yok. Luffy Karasakal'a tek atsın götünde müttefikleri olmazsa, takipçileri olmazsa hiçbir sike yaramaz.

Kk olmak tabi daha zor amık. O kadar adamı herkes götüne takabilir mi ? Boşuna denmiyor bu adamın en önemli gücü müttefik toplaması, insanları kendi tarafına çekmesi diye. Boşuna denmiyor denizlerdeki en tehlikeli güç bu, diye! Tutturmuşsunuz bir pilav... Isıtıp ısıtıp önümüze getiriyorsunuz. Koktu o pilav artık koktuuuuuu! Dibi tuttu amık dibi dibi!

Ben demiyorum ki güçlü olmak önemli değil. Müttefiklerinin olması önemli. Hayır! İkisi de önemli. Ama bunlardan biri olmazsa Kk olamazsın. Kk olmanın zor yanı da bu işte. Hem bireysel olarak çok güçlü olacaksın hem de seni takip edebilecek adamların, müttefiklerin, donanmaların olacak! Bu mantıkla Kk seviyesi adamların seride olabileceğini kabullenin. Kk'nın farkının da Kk seviyesinde güç + müttefik gücü olduğunu anlayın. Şu kafadan bir kurtulun artık bi yaaa. Baydınız amık yeter!
Resim

Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Mesaj gönderen BerkeNoyan1903 » 16 Nis 2015 22:22

@Millenium
Dediğine itirazım yok,zaten seriyi düzgün bir şekilde takip eden adamın itirazı olmamalı o konuda.Ama benim bahsettiğim şey farklı.Bireysel anlamda bir Yonkou'ya denk olmakla,senin verdiğin örneğin hiç bir bağlantısı yok.Bir Yonkou savaşı senin verdiğin örnek gibi olmalı.Ama bu konuda Mihawk'ın bireysel gücünü sorguluyoruz.Sen diyorsun ya Beyazsakal ve Kaido diye,1'e 1'de bu ikisinin arasındaki seviye farkı ne kadardır?Bizim hesabımız onunla.

@Sword
Hacı sakin ol,bu ne öfke ?Sen ne dersen de,anlamak istemeyen veya anlayacak kapasitesi olmayan adam zaten anlamaz.Boşuna niye köpürüyorsun ki ?Sonra kabak senin başına patlıyor.

Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Mesaj gönderen Sword Way » 16 Nis 2015 22:59

BerkeNoyan1903 yazdı: Hacı sakin ol,bu ne öfke ?Sen ne dersen de,anlamak istemeyen veya anlayacak kapasitesi olmayan adam zaten anlamaz.Boşuna niye köpürüyorsun ki ?Sonra kabak senin başına patlıyor.
Haklısın kardeşim de illallah ettim artık bu kafadan yav :( Senelerdir aynı muhabbet! Hayır, seri 3-5 senelik bir seri değil ki bazı hususları anlama konusunda sıkıntı çekelim. 15 yıldan fazla olmuş hala bu konuyu anlamayıp yazan adamlara karşı nereye kadar sabredeceksin ? Bir de işin trajikomik tarafı, bunları yazanların en az yarısı, seriyi sürekli takip eden, tartışmaları az-çok okuyan ve böyle basit bir konuyu rahat bir şekilde anlama kapasitesine sahip olan insanlar oluyor yaa... Hah işte o zaman daha da delleniyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
Hitman
Favori Manga: Berserk, Vinland Saga
Favori Anime: Hajime no İppo

Mesaj gönderen Hitman » 16 Nis 2015 23:19

Beyler bu bir kurgu . Hayali bir şey. Pinokyonun biraz değişiği. Seçim meydanlarına çevirmeye gerek yok yani buraları .
Resim

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir