1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Ao Haru Ride

Gönderilme zamanı: 08 Eyl 2014 22:09
gönderen insomniac
Resim

Tür: Shoujo, Romantik, Komedi, Dram, Okul Hayatı

Mangaka: Sakisaka Io

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2011

Baş Karakterler: Yoshioka Futaba, Mabuchi Kou

Bölüm Sayısı: 43 (Aylık olarak devam etmekte)

Yayınlandığı Dergi: Bessatsu Margaret

Yoshioka Futaba lise hayatına yeni bir başlangıç yapmak ister. Sevimli görünüşünden dolayı ortaokulunda kız arkadaşları tarafından dışlanmış ve bir yanlış anlaşılmadan dolayı hoşlandığı çocuk olan Tanaka’ya hislerini söyleyememiştir. Futaba yine aynı olayları yaşamamak için daha erkeksi davranarak kız arkadaşlarının güvenini kazanmaya çalışırken romantik ilişkilere de kendisini kapatır. Taa ki Tanaka yeniden karşısına çıkana kadar. Futaba, Tanaka ile yine aynı okula gidiyordur fakat Tanaka’nın ismi artık Mabuchi’dir. Futaba zamanla değişen tek şeyin Tanaka’nın ismi olmadığını fark eder. Mabuchi daha soğuk ve içine kapanık biri olmuştur. Bir zamanlar hisleri karşılıklı olan bu ikili için aşk artık imkansız bir hal almıştır. Futaba pes etmez eski aşkını ve eski Tanaka’yı geri getirmek için uğraşır.

Animefantastica'dan alıntıdır.

Kişisel yorumum:
Çizim tarzından anlayacağınız gibi,kaliteli bir yapım olan Strobe Edge'nin ve Hal adlı anime filminin mangakasına ait bir seri.Konu sanki sırf Mabuchi ve Yoshioka arasındaki aşkı anlatıyormuş ve bir süre sonra bayacakmış gibi bir izlenim veriyor evet.Ama kesinlikle birden fazla aşk üçgenleriyle karışılaşacaksınız ve belki de Mabuchi karakterine kapılacaksınız.Karakterlerin seneler içinde yaşadıkları değişimlerin detaylanması ve aralarındaki ilişkinin gelişimi çok güzel işlenmiş.Tüm shoujo severlere tavsiyemdir!

Ayrıca,bu yaz animesi de çıkmış bir seri.Sanırsam 12 bölümden oluşuyor ve 2. sezonun beklendiği söyleniliyor.İlk bir kaç bölümünü izledim,tabiikide mangadaki tat yoktu ama gayet hoşuma gitti.Özellikle renklendirmeler çok tatlıydı.Animeden sonra filme de yeşil ışık yakılmış.Sanırsam Aralık'ta vizyona girecek,bakalım.

Re: Ao Haru Ride

Gönderilme zamanı: 08 Eyl 2014 22:49
gönderen onemorekiss
Mangasını okuduktan sonra animesini izleyesim gelmiyor nedense.Mangasında ise şu sarı saçlı çocuk girdikten sonra aynı keyfi alamadım açıkcası yoksa güzel seridir öneririm.

Re: Ao Haru Ride

Gönderilme zamanı: 23 Eyl 2014 14:10
gönderen shyl
film derken anime movie mi olacak yoksa live action şeklinde mi?

Re: Ao Haru Ride

Gönderilme zamanı: 05 Kas 2014 12:53
gönderen AleXiel
46. bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum.

Re: Ao Haru Ride

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2014 23:12
gönderen Amaranth
Yok mu şöyle aşk meşk deyip okuduğum bir seri .Animesi de varmış yeni öğrendim.Güzel seridir ama ana erkek karakter evlat olsa sevilmez, bir türlü sevemedim.Duygu moduna bağladığımda okuyorum böyle serileri ama lise aşkları bir süre sonra her seride kendini tekrarlıyor çok okumadım ama okuduklarım sanki hep aynıydı.

Re: Ao Haru Ride

Gönderilme zamanı: 12 May 2015 00:33
gönderen insomniac
shyl yazdı:film derken anime movie mi olacak yoksa live action şeklinde mi?
Live action.

Re: Ao Haru Ride

Gönderilme zamanı: 02 Ara 2015 17:37
gönderen Hanabi
onemorekiss yazdı:Mangasını okuduktan sonra animesini izleyesim gelmiyor nedense.Mangasında ise şu sarı saçlı çocuk girdikten sonra aynı keyfi alamadım açıkcası yoksa güzel seridir öneririm.
Bende o işi bozdu sırf Kou'yla devam etmeliydi öpüştür öpüştürmez ayırdı onları mangaka orası hiç hoşuma gitmemişti. Neyse severek okuduğum bir seriydi. Sonu güzel bağlamış. Kou sanıldığı gibi hıyar biri değil geçmiş yaralarını sarmaya çalışan biri. Futaba tam onu iyi edip saracakken yaralarını uyuz geçmişinden bir kız devreye girip olayı mahvediyor. O giden kızada hiç üzülmedim. Kikuchi'yide hiç hazetmedim kızın duygularından yararlanıp çıkyordu falan.

Re: Ao Haru Ride

Gönderilme zamanı: 11 Ara 2015 17:41
gönderen ~KötükarakteR~
Güzel bir konusu var ama salt romantizmden pek hazetmem o yüzden heyecanlı bir yerde kalmış olsa da 11. bölümden devam edemiyorum 2 aydır. 2 bölümcük kaldı alt tarafı ama yok bir baygınlık çöküyor içime. Sadece şunu diyebilirim yorum olarak Futaba ile Kou kavuşabildiyse tam bir mucize olmuş demektir :laugh: