Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

VS. Konuları Hakkında

Forum haberleri, yardım temalı bildiriler hepsi burada!
Kilitli
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Mesajlar: 10592
Kayıt: 23 Ağu 2010 15:37
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note
Konum: Milano

VS. Konuları Hakkında

Mesaj gönderen ugur_tatli » 30 Eyl 2017 23:08

Resim Arkadaşlar forumda ne kadar düzen olursa o kadar rahat tartışılır, o kadar insanlar birbirini anlar ve başkalarına okunmaya layık yazılar bırakırlar arkalarında.
Özellikle VS. konularında çok fazla konu dışı tartışmalar dönüyor ve bu da konu ile alakası olmayan mesajların doğmasına sebep oluyor. O yüzden bazı unsurlar belirttim, bu konu güncellenebilir. Bu yazdıklarıma uyulmaması taktirde size uyarı verebilirim, tekrarında mesaj silmek durumunda kalırım.
Çok değil biraz özen ve öngörü ile yaklaşalım bu tür konulara.

VS konusu tartışırken dikkat edilecek unurlar;
  • Öncelikle bahsedilen şahısların hayali karakterler olduğunu, kazanıp kazanmamasının birşey değiştirmeyeceği gerçeğini, savunduğunuz kriterlerin yanlış ya da düşündüğünüzden daha zayıf olma ihtimalini aklımızda tutmalısınız.
  • Yazım kuralları, noktalama işaretleri ve satır başlarına dikkat edin. Kimseyi kör edecek, okurken anlaşım zorluğu çektirecek yorumlar yazmayın çünkü hem asıl istediğinizi belli etmemiş olursunuz hem de yanlış anlaşılmalara neden olursunuz.
  • Konuda bahsi geçen karakterleri iyi tanıdığımızdan emin olup, seride rol almış olduğu dövüşlerin çoğunu hatırlıyor olmalısınız.
  • Dövüş yerini, karakterlerin birbirleri hakkındaki bilgilerini, iyi değerlendirin ve konu içinde verilen sınırlandırılmalar içinde karakterleri yargılayın.
  • Karakterlerin yetenekleri hakkında bahsederken olabildiğince konu dışındaki karakterleri tartışmadan uzak tutmaya çalışın. Eğer bunları yapan biri görürseniz ona cevap yetiştirmeyin. Unutmayın ki konu dışına çıkılması hem tartışmanın seyrini bozmakla kalmaz konuyu okunmaz hale getirir.
  • Bir karakterin özel bir yeteneği üzerinde irdelemede bulunmayın. Eğer zaten bir iki kez aynı şeyi vurgulamışsanız ve cevap verdiğiniz kişi bu varsayımınızı kabul etmiyorsa aynı cevabı tekrarca yazmanızın anlamı yok. Serilerde objektif olaylar olduğu gibi okuyucunun yorumuna kalan subjektiflikler de mevcuttur.
    Bu tür durumlarda yeni bir tartışma konusu açabilir ya da özel mesajlarla tartışmanıza devam edebilirsiniz ama aynı konu içinde konu dışı karakterleri tartışmayın offtopic kodunu kullanarak bile.
  • Resim ya da video atacaksanız spoiler içine alında ve hangi panel/dakika için olduğunu belirtin.
Okuduğunuz için teşekkürler.

Kilitli

“Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir