Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Hangi Animeyi İzlemeliyim ?

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

Moderatörler: memoww, Pinco

Kullanıcı avatarı
furkan61
Favori Manga: Naruto,Noblesse,Sunken Rock,The Breaker,Vegabond,Gantz,Shamo
Favori Anime: Naruto-Naruto Shippuden,Rainbow,Deat Note,Code Geass,Golden Boy

Re: Hangi Animeyi İzlemeliyim ?

Mesaj gönderen furkan61 » 10 Eyl 2014 23:47

İstemediğim özellikleri :
1.Öncelikle ana karakterin tabiri caizse inek memeli bi kıza aşık olması yada bu tarz bi yoldaşı olmasını istemiyorum.
3.İlkokul ve lise çağında tiplerin atom bombasına kafa atıcak noktaya gelmelerini istemiyorum.
5.P.up olayı konusunun boku çıkmasın istiyorum 3 ay dağda çalıştım gelirken dağı omuzlayıp geldim gibi şeyler olmasın yani. Efendi gibi 3 ay çalıştıysan arabayı hadi bilemedin kamyonu falan omuzla dağ ne amk.
6.Özel güç olayının boku çıkmasın istiyorum olabilir adam bi taş bulur bi şey bulur süpermana dönüşebilir ama her 3 5 bölümde bi farklı düşmanın farklı güçlerde süpermanlerin çıkması istemiyorum olucaksa efendi gibi neyse o olucak konu baydıkça yeni güçler eklenmeyecek.
7.Duygu patlamalı motora sahip ana karakter istemiyorum bugün çok duygusalım dağı taşı sikesim var olayına bağlanmasın dövüşler bilmemneler dövücekse adam gibi dövsün dayak yiyecekse adam gibi yesin son anda biri göz kırptı diye 78 kemiği kırık karakter kalkıp aduket çekmesin.

Bro k.bakma ama sen zaten öyle maddeler istemişsinki anime kalmamış. Çoğu shouneni kapsıyor o yüzden shounenleri silip at.Geriye seinen kalıyor. Ondada sayılı var çoğunu izlemişsin.Yinede sana önerilerim:

Rainbow nisha rokubou no shichinin: Süper bir anime.Dram,arkadaşlık,sevgi bunlar var animede.Hapishaneye düşen çocukların yaşadıkları.Çok süper karakterler var(orospu çocuğuda var reiside var), kurgusuda çok iyi.O kadar anime izledim kendini farkettiren anime azdır geneli aynı tarzdır.Kesinlikle izlemeni tavsiye ederim.

Kaiji:2 sezondur.Karakterlerin çizimi ilk başta değişik geliyor.Çoğu karadenizli gibi burunları büyük çizilmiş. :P Ama çizimlere kafaya takmazsan ilk 10 animen arasına girebilecek kalitede bir anime.Tabi türünü seviyorsan.Türünden bahsedicek olursam zeka oyunları(kumar) ve dram var.Ana karakter borçlanıyor bunu ödemek içinde borçlu olduğu kişiler tarafından kumar oyunlarının döndüğü bir gemiye sokuluyor.Böylece anime başlıyor.Şerefsizlikler,zeka kokan hareketler,çaresizlik her şey var animede.Animedeki oyunlarda çok iyi düşünülmüş.Kesinlikle izlemeni tavsiye ederim.

Şimdilik bu kadar aklıma gelirse birdaha yazarım.
En son furkan61 tarafından 11 Eyl 2014 00:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 10 Eyl 2014 23:55

Gungrave
Samurai 7
Wolf's Rain

üçü de cuk oluyor..

Kısa LM için
En son JiraiyaFlash tarafından 11 Eyl 2014 00:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat,Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Mesaj gönderen MRTFR » 11 Eyl 2014 00:02

Jojo's Bizarre Adventure izle bak pişman olmazsın. :D

Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Mesaj gönderen Kısa Lm » 11 Eyl 2014 00:06

İzlemeye gittiydim baya bi öneri gelmiş eyvallah hacılar hepsini bi elden geçiririm yeterli dozda anime aldım 1 2 hafta idare eder diyodum 1 2 ayı doldurmuşsunuz başkasına geçsin sıra artık :lol:

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Mesaj gönderen Baryshx » 11 Eyl 2014 00:29

@furkan61
Bro kaiji çakma bir seri, orjinali Touhai Densetsu Akagi serisidir aslında ;) kısaca akagi

Seinen ve Harem seriler arayan yamacıma gelsin :D
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

Mesaj gönderen Sodakazam » 11 Eyl 2014 00:35

Baryshx yazdı:@furkan61
Bro kaiji çakma bir seri, orjinali Touhai Densetsu Akagi serisidir aslında ;) kısaca akagi

Seinen ve Harem seriler arayan yamacıma gelsin :D
İki serinin de mangakalarının aynı olduğunun farkındasın dimi?
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
furkan61
Favori Manga: Naruto,Noblesse,Sunken Rock,The Breaker,Vegabond,Gantz,Shamo
Favori Anime: Naruto-Naruto Shippuden,Rainbow,Deat Note,Code Geass,Golden Boy

Mesaj gönderen furkan61 » 11 Eyl 2014 01:02

:woohoo: İki serinin mangakasıda aynı.Seriye bok atmayalım.Ayrıca çakma olsa ne olucak bu güzel olduğu gerçeğini değiştirmez.

Akagide iyidir ama bence Kaiji akagiden daha iyi bir yapım.Akagideki ana karakter dahi olduğu için çok büyük bir sorun çıkmadan bütün rakipleri yeniyor.Ama Kaiji öylemi bazen çok zeki bazende o kadar salakça hatalar yapıyorki şaşırıyorsunuz.Buda serinin durağan kalmamasına konunun tekrar etmemesine yol açıyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Mesaj gönderen Baryshx » 11 Eyl 2014 07:36

Hemen atarlandınız kamkiler :P
İlk serinin akagi olması bakımından, diğerinin çakma olduğunu söyledim, yani ilk olduğu için orjinal olanda akagi. Kaiji devam serisi gibi birşey veya akagi tutuldu bunu da kakalıyım gibisinden çıkartılmış bir seri :whistle:
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

Mesaj gönderen Sodakazam » 11 Eyl 2014 09:50

Baryshx yazdı:Hemen atarlandınız kamkiler :P
İlk serinin akagi olması bakımından, diğerinin çakma olduğunu söyledim, yani ilk olduğu için orjinal olanda akagi. Kaiji devam serisi gibi birşey veya akagi tutuldu bunu da kakalıyım gibisinden çıkartılmış bir seri :whistle:
Senin bu mantığa göre bir mangakanın ilk serileri hep orjinal, sonra çıkardıkları seriler en baştakinin "çakması". Aynı yazarın serileri birbirinin nasıl "çakması" olabiliyor onu hiç anlamadım zaten, beyin amcıklanması geçiriyorum şu an. Evet, adam akıl oyunları tabanında serileri birbirine benziyor AMA bir kere baş karakterlerinin farklı kişilikleri serileri çok farklı yollara ayırıyor. Akagi gibi bir psikopat ve korkusuz bir karakter daha görmedim ben. Öte yandan kaiji korkak. Adam dahi mi yoksa geri zekalı mı anlayamıyorsun bazen. Akagi'de sadece mahjong oynanırken, Kaiji türlü türlü farklı yollardan kumara girişiyor. Kaiji'de ayrıca bir "hayat" işleniyor, kendince düzen eleştirisi yapıyor. Yeri geliyor "borca batmış insanların canlarını tehlikeye atmasına bakıp eğlenen üst sınıf" gerek kaijinin düştüğü yer altı mağarasındaki hiyerarşi... Akagi'de böyle bir şey göremedim ben.

Kaldı ki animeleri devam etmiyor olsa bile Akagi de Kaiji de devam eden mangalar. Biri tutuldu diye diğerini çıkarıyorsa birini çoktan bitirmiş olması gerek senin mantığına göre. Adamın belli bir tarzını yansıtıp serilerinde aynı temelden yola çıkması serileri aynı şekilde işleyeceği, karakterleri aynı şekilde dizayn edeceği anlamına gelmez.

Sen bu iki seriye bu ithamları verebiliyorsan en basit tabirle serileri götünle seyretmişsin arkadaşım kusura bakma.
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Baryshx
İletişim:

Mesaj gönderen Baryshx » 11 Eyl 2014 10:02

Olay konu dışı oluyor :silly:
Arkadaşım kendinde söylüyorsun, akagi karakterinin zıttını yap, birde bu sefer oyunu değişik yap al sana anime mi diyeceğim. Orada birde veya-gibi diyorum farkındaysan, devam serisi değil başka bir anime kaiji ama akagi'nin çakması, Orjinallik açısından. Öyle değil mi?

Edit - Ayrıca karakteri bile bile değiştirmeden :blink: bro bende sana cevap yazmayacaktım zaten, istediğini düşünebilirsin, bende böyle düşünüyorum.

Birde kötü yönlendiriyor ne demek, izlesin ve görsünler banane amk, ben fikrimi yazmışım. Katılırlar veya katılmazlar.
En son Baryshx tarafından 11 Eyl 2014 10:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster

Kilitli

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir