Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

No.6

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

Moderatörler: memoww, Pinco

Kullanıcı avatarı
^^^^MytH^^^^
Favori Manga: D.Gray-Man, Bleach, The Breaker,
Favori Anime: D.Gray-Man, Bleach, Blood+, Shiki, Code Breaker, Guilty Crown, Hellsing, DMC

No.6

Mesaj gönderen ^^^^MytH^^^^ » 23 Kas 2014 14:35

Anime Türü : Bilim-kurgu,Aksiyon (Anlayışa göre biraz Shounen-ai var sanki :))
Bölüm Sayısı : 11 (gönül isterdi daha çok olsun :) )
Yapım Yılı : 2011
Konusu : Olaylar 2013 yılında geçmektedir.İnsan ırkı yokolmanın eşiğine gelmiştir.Bu yüzden Babylon Anlaşması ile tüm savaşlar ortadan kalkmış,kalan insanlar kendi aralarında 6'ya bölünmüştür.No.6 ise olayların gerçekleştiği şehirdir.Gerçek dünya ise açlık ve sefalet içinde yaşayan insanlardan oluşmaktadır ve belli aralıklarla "temizlik" yapılmaktadır(bu kelimeden nefret ediyorum artık).Birgün 12 yaşına ogün basmış olan Shion kendisine Nezumi(fare) diyen bir çocuğun hayatını kurtarır.Bu dakikadan sonra Sion'un hayatı sonsuza kadar değişmiştir.Ayrıca No.6'daki insanlar esrarengiz biçimde ölmeye başlamıştır.Nezumi No'6 yı yoketmek isterken Shion o şehri kurtarmak istemektedir.İki arkadaşın çok heyecanlı ve duygusal yolculuğu :)

Resim

Resim

Nezumi ve Shion 12 yaşındayken

Resim

Shion'un 16 yaşındaki hali.

Resim

Shion'un 2. hali.

Karakter : Shion çok zayıf görünmesine rağmen oldukça güçlü bir karaktere sahiptir.Arkadaşlarına ve annesine çok değer verir.Bu noktada klasik shounen karakterleriyle aynıdır.Ama iş Nezumi'ye gelince Shion tam anlamıyla kendini kaybeder.Onu korumak için herşeyi yapar.Ayrıca köpeklerle arası çok iyidir.Herkes onda farklı bişeylerin olduğunu,insanları değiştirdiğini söyler.

Resim

Nezumiiii :woohoo:

Karakter : Nezumi çok acı çekmiştir.Shounenlerdeki küstah,az konuşan,kendini beğenmiş karakterlerden arada bir çılgınlık yapmasından ve ağlamasından ayırırıım ben onu.Duygusal bir insandır ama dışarı belli etmez.Çok zor şartlar altında büyümüştür.Hayatta kalmak için herşeyi yapabilir.Shion'un onu 12 yaşındayken kurtardığı için ona hep minnet borcu hissetmiştir.Ve onun için kimseye yapmayacağı iyilikleri yapacaktır.Ayrıca kendileri tiyatroda kadın karakterleri canlandırır :)

Resim

Shion :Bedenin çok sıcak.Ateşin var.Antibiyotik getireyim.
Nezumi : Gerek yok sadece uyumak istiyorum.
Shion : Ateşini düşürmezsek gitgide zayıflaşacaksın.
Nezumi : Sende oldukça sıcaksın.Yaşayan insanlar sıcak oluyor...

Bu sahne beni bitirmişti ya :S

Resim

karakter : Köpekli Kadın (adı bu :)) Köpekli kadının gerçek dünyada bi oteli vardır.İnsanları ısıtmak için köpekleri kullanır.Kendisini bebekken bi köpek büyütmüştür.Ayrıca köpekler sayesinde No.6'dan bilgi kaçakçılığı yapmaktadır.Ayrıca ölümden çok korkmaktadır.

Resim

Karkter : Rikiga eskiden No.6'da gazetecilik yapmıştır.Ama bir sebepten dolayı oradan sürgün edilmiştir.Yinede eski bağlantıları sayesinde rahat bir yaşam sürmektedir.Ayrıca Shion'un annesi tarafından reddedilmiştir :D

Resim

Karakter : Karan Shion'un annesidir.Elit şehirden atıldıktan sonra bir fırın açmıştır.Ama geçmişi sırlarla doludur.

Resim

Karakter : Safu Shion'a deli gibi aşıktır.Eğitimi için No.5'e gitmiştir.Hayatta tek akrabası ninesidir.Kilit karakterlerden biridir :whistle:

Bu videonun sadece 1 dksını filan izledim ve direkt başladım animeye.Spoiler içeriği çok yok.

[BBvideo 425,350]https://www.youtube.com/watch?v=LgZnEYLBsoU[/BBvideo]

Kendim yazdığım için eksiklerim olabilir.Şimdiden affola :)

Kendi Görüşlerim : Kesinlikle izleyin dedim.Uzun süredir izlediğim en etkileyici animeydi.Nezumi karakterine hayran kaldım :) Bütün karakterleri benimsedim.Çok fena ters koşe olduğum anlar oldu.Tek solukta bitirdim animeyi.Ya bu vakit geçirmek için izlenecek animelere çok büyük fark atıyor.Ben o kadar anime izledim ama bu kadar az bölüm sayısıyla bu kadar etkileyen olmadı açıkcası.
Resim
Yüzmekte özgürsek; o gökyüzüne ihtiyacımız yok!

Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Re: No.6

Mesaj gönderen ansatsuken » 23 Kas 2014 14:48

Anlatım için o kadar uğraşmışsın ki izlicem animeyi :lol:

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Mesaj gönderen Baryshx » 23 Kas 2014 15:57

Bende ütopik animeler ararken denk gelmiştim, herkese öneririm gayet hoş, tek kusuru Shounen-ai'de var içinde birazcık, onuda ileri sararak halledin :silly:
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
beraterylmz
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Mesaj gönderen beraterylmz » 23 Kas 2014 16:47

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle izlemiştim. Çok iyi bir anime.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir