Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

TÜRK MANGASI=CASEN

Fikirlerinizi, sorularınızı & isteklerinizi burada bizimle paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
villain
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note

Barbar yazdı:Evet manga japonlarin yaptigi cizgi romana denir. Arkadas japonmu yoksa japonyadami yasiyo? Ayni boku koreliler yediginde bunun adi manhwa olurken burda gelipde edebiyat parcalama bana dostum. Herhangi bir Turkun Turkiye sinirlari icinde yaptigi cizgi roman manga olamaz ona manga diyemezsin. Asil seni okutan Turkce hocasinin ben gecmisini s.... iki isim bi yuklem ogretip salivermisler sizi sokaga [emoji41]
Görev aldığın sitenin ismi Mangatürk ancak Türkiye sınırları içerisinde manga olamaz diyorsun. Bozuk bir Türkçe ile Türkçe öğretmenlerine küfür ediyorsun. Baya komik bir arkadaşsın. Öncelikle manga yapı, çizim, konu bakımından diğer çizgi romanlardan farklılık gösterir. Eğer arkadaşın yapmak istediği şey manga ise bu işin adı budur. Eğer çizgi roman yapmak isteseydi o zaman daha farklı teknik ve konu işlemek zorunda kalırdı. Neyse vaktim boştu laf anlatmaya çalıştım. Yoksa kendi içinde bile bu kadar çelişen bir insana doğruyu göstermek zahmetine girmezdim.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

villain yazdı:
Barbar yazdı:Evet manga japonlarin yaptigi cizgi romana denir. Arkadas japonmu yoksa japonyadami yasiyo? Ayni boku koreliler yediginde bunun adi manhwa olurken burda gelipde edebiyat parcalama bana dostum. Herhangi bir Turkun Turkiye sinirlari icinde yaptigi cizgi roman manga olamaz ona manga diyemezsin. Asil seni okutan Turkce hocasinin ben gecmisini s.... iki isim bi yuklem ogretip salivermisler sizi sokaga [emoji41]
Görev aldığın sitenin ismi Mangatürk ancak Türkiye sınırları içerisinde manga olamaz diyorsun. Bozuk bir Türkçe ile Türkçe öğretmenlerine küfür ediyorsun. Baya komik bir arkadaşsın. Öncelikle manga yapı, çizim, konu bakımından diğer çizgi romanlardan farklılık gösterir. Eğer arkadaşın yapmak istediği şey manga ise bu işin adı budur. Eğer çizgi roman yapmak isteseydi o zaman daha farklı teknik ve konu işlemek zorunda kalırdı. Neyse vaktim boştu laf anlatmaya çalıştım. Yoksa kendi içinde bile bu kadar çelişen bir insana doğruyu göstermek zahmetine girmezdim.
Merhaba sayın TDK'dan, Mangatürk'ü denetlemeye gelen saygıdeğer yetkili arkadaş.

Mangatürk ismi, Türkçeye çevrilen mangaların tıpkı "onemanga" isimli site gibi tek bir çatı altında toplaması amaçlanarak kurulmuş ve isminin çıkış noktası olmuştur. Hiçbir zaman bu site "Türkçe manga" yapın demek için yada Türkler hata kaza bi çizim yaparsa bunun adına "Türk mangası" diyelim demek için ne kurulmuş nede isminin çıkış noktası olmuştur. Bana demogoji yapma hiç.

Yaptığın çizimler ve yazdığın hikaye Türkiye sınırları içerisnde manga olarak adlandırılamaz dedim. Türkiye sınırları içinde manga olamaz demedim. Kendinizdeki algılama problemini bendeki Türkçe ile ilişkilendirmekten vazgeç. Sendeki sorun seni ilgilendir beni bağlamaz.

Manga yapı, çizim ve konu bakımından farklılık gösteririr, evet. Arkadaşın çizimlerindeki o farklılıkları bizede belirtsende bizde bilsek, bizde mangayla ilişkilendirilbilsek diyorum. Ama sen dur hiç zahmet etme. Arkadaşın yaptığı çizimlerindeki hiç bir bok mangadaki yapı ve çizim farklılığıyla alakası yok. Çizgi roman yada karikatür gibi sanatlarla hiç alakası yok. Çubuk adam çizmeyle manga çizim sanatı icraa edilmiyor.

Bende de boş vakit yok merak etme. Sen Türk mangası çalışmalarına son sürat devam edebilirsin.

Ama bir dakika seni bu forumda görevlendirilen bir kurumdan alıntı yapayım.

TDK
bknz: manga;
isim (ma'nga) Japonca
1. isim Japon çizgi romanı"

Okuma yazman varsa azıcık o kısımda Japon yazdığını görürsün. Türk - Japon ortalıklığı değil.

Ayrıca sonun sonu olarak, Japonlar yapınca manga, Koreliler yapınca Manhwa oluyor tezime cevap bile verememişsin. Devam et, komik çocuk seni. Ailecek gülüyoruz.....

Ha birde nickinde villain yazan birinden Türkçe dersi alacak değilim....

TDK.
bknz: villain;
villain sözü bulunamadı.
Uza. B)
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Concord
Favori Anime: ..

Manga anlam olarak kaygısız resim gibi bir şey anlamına geliyordu. Japonların yaptığı çizim taslak karikatürlerin genel adı. Ama şu an anlam olarak basitçe çizgi roman anlamına geliyor. Manganın çizim tarzını kulanan abd yapımlı çizgi roman çizerleride var, bunlar alın mk abd mangası demiyor. Manga çizim tarzından faydalandım diyor. Zaten manga tarzı kulanan çizgi roman çizeri günümüzde kalmadı yanılmıyorsam, tek tük çizgi roman için hazırlanan tanıtım kitaplarında yer alıyorlar.

Manganın çizim tarzını kulanmıyor arkadaş ki manga bile içinde çizim tarzlarına ve kulanılan kalemlere göre ayrılıyor. biz burada iki cin aliden bahsediyoruz yapmayın manga kelimesi bile özentiden kurulmuş bir şey bu başlıkta aslında.

Neyse destek olma, kırıcı olmama konusunda viliana katılsamda, manga muhabetinin açık ve tartışmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Mangatürk denilmesinin nedeni de manga sitesi olması ve türkiye kaynaklı olması. Bu bile açıken bunun üzerine karşındakine delil olarak göstermek, çaresizce fikrini savunmak olarak algılanıyor kanımca.

Ayrıca manga ve çizgi roman olarak hikaye anlatım tarzı temelde aynıdır çünük elinde sonunda ikiside çizilen bir romandır. İlk mangalar osmanlı minyatür sanatından farksız zaten, hikaye bile içermiyor. Günümüzde japonların bu kelimeyi kulanma sebebi yaptıkları işe en uygun terimin bunun olması
Resim
casentr
Favori Manga: naruto - one piece - death note - bakuman - casen
Favori Anime: naruto

a
En son casentr tarafından 04 Ağu 2015 10:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Celebhol yazdı:Üzüyorsun hacı beni. İnsan bir linke tıklar öyle yorum yapar :(
casentr yazdı: zaman olunca bakcam biraz yoğunum bu aralar saol yinede
Celebhol ağabeyin, onu Barbar ağabeyine yazmış kardeşim. Yanlış anlamışsın.

Amaranth'ın dediği gibi resim kurslarına gidip geliştir kendini, ahım şahım bir yeteneğin yok belki ama yetenek yok denilemez. Yaşın daha ufak geliştire bilirsin kendini. Ama çizimler aşırı derecede önemli. One Piece'in Mangasının zirvede olmasının sebebi çizimleridir bence. Haftada 17 sayfalara çıkmana olanak yok. Senaryosunu oluştur, çizimini yap birde bunları düzgün yapman lazım çizim güzel olur ama senaryoda yaptığın hatalar kötü olmasına sebebiyet verir. Düzgün bir senaryo ve kaliteli bir çizimle 1 haftada 17 sayfaya gelemezsin. 5-6 Sayfayla başla derim.
En son Portgas D Ace tarafından 28 Ara 2014 04:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
karlidag
Favori Manga: Naruto,bleach
Favori Anime: Naruto,Bleach,D.Grayman,FulMetal Alchemist,One Piece

Sanırım konuyu hortlatiyorum ama şunu söylemeden gecemicem. Gerek Genel Mod. olan arkadaş gerekse forumun demirbaşı olmuş arkadaşların yorumlarını okuyunca her nedense nefret duygum kabardı. Çizimler kötü hatta rezalet olabilir.Görmek istemiyorda olabilirsiniz ama yaptığınız yorumlara bakınca liseli ergen diye tabir ettiğiniz kişiler bile bu kadar aşağılama yapamazdi diye düşünüyorum. Insanlar birseylere heves ederse pozitif teşvik gerek. Fakat burada bazı kişiler haddini aşmış bence. Birde genel mod arkadaş sağa sola türkçe dersi vermeden önce her mesajında Türkçe'nin hakkını vermeli.Celebholun ilk mesajının ardından yazdığı kelimeleri ben adlandıramadim bile.Biraz yapıcı davranmak gerekir.imam ve cemaat mevzusunu burada tatbik etmenin anlamı yok.....
GUMUS RENGİ KANATLARİNİ SONUNA KADAR ACTİ BASMELEK CEBRAİL.KAFASİNİ HAFİF CEVİREREK KANLAR İCİNDEKİ İBLİS VE MELEK TAVUSA BAKARAK
"HALA SORGULUYORMUSUNUZ"
"BU BİR SON DEGİL MELEK CİBRİL" DEDİ İBLİS KUZGUNİ KANATLARİNİ ACARAK. CEBRAİL'İN ELİNDEKİ AZRAİL'İN İLAHİ TİRPANİ BİR KEZ DAHA HAVAYA KALKTİ VE FİSİLDAYARAK;

"DAHA BASLAMADİKİ'..........
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

karlidag yazdı:Sanırım konuyu hortlatiyorum ama şunu söylemeden gecemicem. Gerek Genel Mod. olan arkadaş gerekse forumun demirbaşı olmuş arkadaşların yorumlarını okuyunca her nedense nefret duygum kabardı. Çizimler kötü hatta rezalet olabilir.Görmek istemiyorda olabilirsiniz ama yaptığınız yorumlara bakınca liseli ergen diye tabir ettiğiniz kişiler bile bu kadar aşağılama yapamazdi diye düşünüyorum. Insanlar birseylere heves ederse pozitif teşvik gerek. Fakat burada bazı kişiler haddini aşmış bence. Birde genel mod arkadaş sağa sola türkçe dersi vermeden önce her mesajında Türkçe'nin hakkını vermeli.Celebholun ilk mesajının ardından yazdığı kelimeleri ben adlandıramadim bile.Biraz yapıcı davranmak gerekir.imam ve cemaat mevzusunu burada tatbik etmenin anlamı yok.....
Sabahin 4unde gunun ilk masturbasyon kafasiyla foruma girip bir ki mesajla konuya baliklama atlamissin.

Iyi oku bakalim. Kim kime Turkce dersi vermeye kalkmis. Cokta umrumdaydi ya milletin Turkce bilgiside forumda millete salca olayim. Bana kalsa ben forumda yaziya buyuk harfle baslanir kuralini kaldiririm. Evet itiraf ediyorum bana gore forumun en grreksiz kuralidir. Bana ne kim buyuk hatfla baslamis baslamamis.

Kimseyi ezdigimiz yok. Cubuk adam vizmeyle manga, Turkiyede birileri cubuk adam cizerekte Turk mangasi yaptim demek olmaz diyoruz. Daha acik nasil anlatalim. Japoncamiz olsa o dilden konusurduk. Nasil olsa forumcak japonlarin herbiseyini biliyoruz ya!!!!

Kimse kusura bakmasin cubuk adam gibi cin ali cizimle gelip ben turk mangasi yapiyom yehaa ehe ehe diyen sdama yuru be kocumm kim tutar seni diyerek polyannacilik oynayamam. Kimsede burda sozde yasasin ezilen turk mangaka kardesligi edebiyati yapmasin.

Ha bide yorum yaparken genel mod degil siradan bir uye gibi yaparim. Ben bile iplemezken siz bu ksdar takmayin renklere veya unvanlara. Ustten cikis butonuna basinca herkes ayni oluyo sonucta
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
karlidag
Favori Manga: Naruto,bleach
Favori Anime: Naruto,Bleach,D.Grayman,FulMetal Alchemist,One Piece

Barbar yazdı:
Sabahin 4unde gunun ilk masturbasyon kafasiyla foruma girip bir ki mesajla konuya baliklama atlamissin
Tamda bundan bahsetmiştim. Üyeyken bu tarz mesaj attığını söylüyorsun ve beni inandirdin. ... Neyse tartışmaya gerek yok.Tavrın rahatsız edici uslubun çocukça.
GUMUS RENGİ KANATLARİNİ SONUNA KADAR ACTİ BASMELEK CEBRAİL.KAFASİNİ HAFİF CEVİREREK KANLAR İCİNDEKİ İBLİS VE MELEK TAVUSA BAKARAK
"HALA SORGULUYORMUSUNUZ"
"BU BİR SON DEGİL MELEK CİBRİL" DEDİ İBLİS KUZGUNİ KANATLARİNİ ACARAK. CEBRAİL'İN ELİNDEKİ AZRAİL'İN İLAHİ TİRPANİ BİR KEZ DAHA HAVAYA KALKTİ VE FİSİLDAYARAK;

"DAHA BASLAMADİKİ'..........
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

Herkes düzgün Türkçeden dem vurmuş ama bir tane bile düzgün kullanan yok amk. :D Bu arada, ben de TDK'den geliyorum.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

TDK'nin bir bok yaptığı yok. Trene Türkçe isim olarak üstten tüttürmeli alttan yürütmeli çok oturgaçlı götürgeç gibi bir isim takan TDK...
Edit. Siz devam edin.

“Sorular, İstekler & Öneriler” sayfasına dön