Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Nerdesin Uçan Araba

Kullanıcı avatarı
tosunp
Favori Anime: .

Ormancı yazdı:
KayahanD yazdı:Kütle çekim ile ilgili soruları yanıtlamaya en yakın kişi de Einstein' dı ancak adamlar biraz yanlış zamanda doğmuşlar (erken). Giderek aptallaşan bu dünyada daha da bi gıdım ileriye gidemeyiz herhal.
Yok be Einsteinın bol bol zamanı vardı ama bi sikim yapamadı. Özel ve görelilik, fotoelektrik gibi keşiflerini 30 yaş civarında yaptı. Hayatının 30-35 yılın Birleşik alan kuramına harcadı ama o konuda şu an bile pek bi gelişme yok. Hayatının son günlerinde ününün keyfini çıkarıp atom bombasını yapan barışsever olarak çılgın bilim adamı modunda dünyayı gezmiştir.
Garip bir benzerlik var bu güçleri bulan insanlar arasında.. Einstein nükleer enerji, Tesla elektrik enerjisi. Nükleer enerji nasıl dünyanın ağzına sıçıyorsa, bu teknolojiyle çalışan araçlar nasıl radyasyonla insanları ve doğayı çürütüyorsa, Teslanın buluşları dünyaya ve doğaya tam bir zarar vermez, hatta bu teknolojiyle çalışan her hangi bir araçta zarar veremez. İşin garip tarafı, bu kişilerin hayatları ve yaptıkları, buluşlarıyla benzerlik taşıyor. Nasıl Einstein sallapati yaşamış ve çevresine verdiği zararı önemsememişse, Tesla tam tersini yaşamıştır.

Bu çok ilginç gelir bana. Yani hayatlarının ve düşüncelerinin, buluşlarıyla birebir örtüşmesi.. Einsteinla takılan kadınlarda ilginç şeyler yaşamış, genelde psikolojilerinin bozulması, deliler hastanesi, son evliliğinde karısına mı kızına mı karar verememesi, çapkınlıklarını karısından saklamaması.. Tabi erkek olunca çapkınlık oluyor, kadın olsa orospu derdik heralde.. Atom bombasını zaten biliyoruz. Teslanın her şeyi insanlık için yapması, kendi hissesini geri vermese zengin yaşayacak bir adamın tek amacının dünyanın gelişmesi olması.. bence müthiş bir şey. Mesela onun karşısında da Teslayı haksız çıkarmak için Edison vardı ve hayvanlara elektrik vererek işkence yapmaya kadar ilerlemiş.. Sanırım D&D evreninde sıralama yapsam, evil Edison, neutral Einstein, good Tesla olurdu. Birde Telsa atom bombasından daha güçlü bir silah prototipinde çalışırken, bu projeyi 4 5 parçaya ayırıp farklı ülkelere veriyor, alın siz birleştirin diyor. Tabi sorsan Einstein barışçıl ama bilimi seviyor.. Neyse işte ben böyle bir fark görüyorum bu abilerde.

“Bilim” sayfasına dön