Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

İlk Konuşan Robot Astronot Uzayda

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Adamlar bunları yapıyor iyi güzelde keşke reklamları da güzel yapsalar.
Kullanıcı avatarı
Gunsllinger
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Veritas, One Piece, Beelzebub, Naruto, Gantz, Slam Dunk
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo

Light of God yazdı:Şu tür haberleri görüp de eleştiren insanları anlamıyorum. Bi bak Japon ya da Alman günde kaç saat çalışıyo sen kaç saat çalışıyon. Sabah 9 akşam 5 çalışıyon. Esneksin eşşek gibi öğle tatilin var. Ama japon 11e 12'ye kadar çalışıyo ofisinde uyukluyo icap ediyorsa. Halka vatanın milletin gelişmesi bilinci aşılanmadıktan sonra bi sik olmaz bizden. İstediğiniz kadar konuşun yani.
Ne kadar çalıştığın değil önemli olan, japonlar bu işi yapabilen adamlar yetiştiriyorlar. Bu işi yapsınlar diye okulda bu tür meslekleri tanıtıyorlar, ve sevdirmeye çalışıyorlar(Bizim okulda hoca yapmıştı bunu ama öğrencinin biri şikayet etmiş, zihniyet farkı)
Konu Dışı
Bundan sonrası sana değil
Zaten bu işi seçen ve seven insan, emin ol çalışma saatini takmayarak, sürekli bu işle uğraşır. Devlet de bunlara destek verir, istemedikleri kadar sponsorları olur. Hani bizim ülkemizde futbolcu olma sevdası varya, aynı mesele. Her şeyin başı eğitim, bilgisayar dersleri artırılmalı. Rehberlik dersinde mesleki tanıtımlar olmalı. En başta sosyal klup kavramı olmalı artık. Bizde robot savaşlarına katılan çocuk, şimdi odtüye burs kazandı. Bir kaç üniversite teşvik etmeye çalışıyor ama nafile.
Eğitim kavramına gerçekçi ve basit yenilikler gelmeli ama, açık açık başımızda insanların okumasını istemeyen kişiler var. 2023e de islam devleti kuracağız. Bende japonya da evimde oturur. Gülerim artık, bu saaten sonra halkın bilinçlenmesi için, mucize gerekiyor. En başta çocuklara okulda okuma eğitimi verilmeli. Sırf okumayı bıraksınlar diye mi kalın kalın veya ağır türkçe içeren kitaplar önerirler anlamam ki. Çocuk ilk defa kitap okuyacak, ödev olarak verdiği kitap sefiller :side:

Ben okumayı sevmeyen bir insanım, bunun nedeni hocalarımdır. Kendimi zorlayarak kitap eğitimi veriyorum artık, o da bu forumun sayesinde. Kısacası böyle gelmiş, böyle gidecek. Sosyal klüpler var sadece adı var. Labaratuvar var, adı var. Bilgisayar odası var, face çeviriden gir panpa https yap giriyor panpa var. Edebiyat dersi var, hayvan gibi şiiri boştan yere ezberlemek var. Tarih dersi var, öğrencilerden biri soru sorsa hoca dahil bütün öğrencilerin, soru sorana kızdığı bir kafa yapısı var.

Kısacası dil anlatım hocamın bir sözü var. Ben türkçeyi severdim, o yüzden üniversite okudum. Ama şu an pişmanım, benim sevdiğim şey bu değil. Emekli olma fırsatım olduğu an olacağım. Ve bu hoca okulun en iyi ders anlatan hocalarındandı, seviyordu çünkü, diksiyon eğitimi almış, sırf iyi öğretmen olmak için. Böyle istekli adam yok, varsa yoksa maaş almak için emekli olmayan nineler, sırf öğrencileri ders dinlemiyor diye pes eden gençler.

Okulda adam gibi 3 hoca vardı. Biri tıbı az farkla kaçırdığı için biyoloji hocası olmuş. Biri dediğim türkçe hocası, biri de bilgisayar hocası(yemin ediyorum döve döve milete ofice kulanmayı öğreti kadın)

Durum bu yani, çoğu öğretmen olmak istemezken, öğretmen olan insanlar. İlkokulda kolaydır, çocuklara sevgi göster, dediklerini yaparlar. Lise de o yok, anlatığın dersi maymun gelse anlatabilecek kadar iyi bilmeli bir hoca, ama gel gör ki tarihi benden kötü bir tarih hocam vardı...
Resim

“Bilim” sayfasına dön