Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Estonya'da Bilgisayar Dili 1'inci Sınıfa Girdi

Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Bizim fen labaratuarımız vardı. Ne yaptık biliyor musun?
Soruları sınıfta çözmek yerine orda çözdük. 3-4 deney ya yaptık ya yapmadık. Tam bir para israfıydı.
Resim
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Quasar yazdı:Bizim fen labaratuarımız vardı. Ne yaptık biliyor musun?
Soruları sınıfta çözmek yerine orda çözdük. 3-4 deney ya yaptık ya yapmadık. Tam bir para israfıydı.
Ona bakarsan biz de bilgisayar laboratuvarında bilgisayar oyunu oynardık. Bunlara bakılarak mı karar verilecek?
Deathwing yazdı: Devletin isterse eğitime fazlasıyla para ayırabileceğini düşündüğümden sana ithafen dedim :lol:
İyi ben de devlet böyle şeylere para ayırmadığı için zaten okulların zaten yeterince kötü durumda olduğunu söyledim. Yazdıklarımı tam anlamadın sanırım. Bir daha oku istersen.
En son hercaiebabil tarafından 09 Ağu 2013 00:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Kratos
Fırtına Gardiyanı
Fırtına Gardiyanı
Favori Manga: Legend of Maian, Witch Hunter, To-love-ru, To-love-ru Darkness, Popcorn Avatar, Onihime VS, Sora no Otoshimono
Favori Anime: Anime izlemem

Abi adamların amacı dindar bi nesil yetiştirmek, daha anlamadın mı? Daha denecek bir şey var mı bu konuda amk. Adamlar bizzat çıktı açıkladı biz dindar yetiştirecez diye. Senin benim çocuğum okulda sürekli din baskısı görecek. Dayatma bir dinle büyüyen nesillerden biriyim mesela ben, ki böyle bir zorunluluk yokken. Düşün onlar ne halde olacak.

O yüzden zaten düşünüyorum sikerim Türkiye'yi, dini insanların seçimine bırakmış bi ülkede yaşarım. En azından çocuğumun akıl yürütmesinin önündeki büyük bi engel ortadan kalkmış olur.
'

Resim

Vengeance shall be mine, like a god
And it shall consume me, like a slayer

Resim
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

hercaiebabil yazdı:
Ona bakarsan biz de bilgisayar laboratuvarında bilgisayar oyunu oynardık. Bunlara bakılarak mı karar verilecek?
Bilgisayar dili dersimiz olsa öyle olmazdı. Fakat fen dersi olduğu halde labaratuarlar işe yaramıyor. Arada fark var.
Resim
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Quasar yazdı:
hercaiebabil yazdı:
Bilgisayar dili dersimiz olsa öyle olmazdı. Fakat fen dersi olduğu halde labaratuarlar işe yaramıyor. Arada fark var.
Bilgisayar dili dersi? Bilgisayar dersini alamadan önce neden bilgisayar dili alma ihtiyacı olsun ki.
Önünde bilgisayar var. Açtır çocuğa word'ü, power point'i kullandır. Fen deneylerinden daha kolay hatta, bir yerini kesme riski yok, yanma riski yok, bir şeyi kırma riski yok (Çok abartmadığı sürece çocuk.).

Öyle "Şu olsa bu olsa" lafı denip bir şey savunulabiliyorsa ben de savunurum fen laboratuvarlarını. Bana objektif değil diyorsun. Bence sen de taraflı düşünüyorsun.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Beyler bayanlar biraz uyansanız artık. “Bu ülke Müslüman bir ülke. Yüzde 99’u Müslüman. Tarihten gelen bir yapısı var. Türkiye’nin bulunduğu coğrafya çok zor bir bölge ve Türkiye onun merkezinde bulunuyor. Şimdi Türkiye’nin konumu itibariyle biz icat yapamıyoruz, buluş yapamıyoruz. Tarım ülkesiyiz biz. Ne yapacağız biz” Erdoğan Bayraktar.

Devletin bakanı bunu söyleyen. Siz hala gelmiş parayı verirde devlete dokunmaz diyorsunuz. :lol: Hala hayaller dünyasında yaşıyorsunuz. Bu ülkede adam gibi bir yönetim gelmediği sürece bir bok olmaz hala anlamadınız mı ?
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Olay zaten benim devletin amacını bilmemem değil, sadece sakince sayıları ortaya koymaktı. Gidip kuru kuru bunlara sövsem bir anlamı yoktu. Yoksa ben de biliyorum başımızdakilerin ne olduklarını.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Gereksiz bir camiye 131 milyon lira harcamış bir ülkeyiz. Peki bu proje için 15 milyon harcar mıyız? HAYIR!
Kullanıcı avatarı
İkarus
Favori Anime: Van pis forevır

Hayatım boyunca okulda gösterilen deney sayısı: 2 kitaplarda istenen deney sayısı : zibilyon tane. Biraz hercai'ye katılıyorum. Kitaba boy boy yazacağına canlı canlı göster. Ama o oy getirmez demi
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Deathwing yazdı:Olay zaten benim devletin amacını bilmemem değil, sadece sakince sayıları ortaya koymaktı. Gidip kuru kuru bunlara sövsem bir anlamı yoktu. Yoksa ben de biliyorum başımızdakilerin ne olduklarını.
İstediğin verileri koy. Bu ülkede bilim için halktan para toplamaya kalksan kimse elini cebine atmaz gel gelelim camii çıkışlarında toplanan paraların haddi hesabı yok. Zihniyet meselesi henüz halk olarak bilime hazır değiliz. Ki zaten Cerndende çıktık sanki çok büyük bir para veriyormuşuz gibi. Millet olarak bizde bir geri zekalılık var ama çözemedim.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.

“Bilim” sayfasına dön