Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

17 Şubat İstanbul Buluşması Anılar Ve Fotoğraflar

Yapılacak buluşmaların duyurularını bu bölüm içerisinde yapabilirsiniz.
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Sabah sözde kahvaltı yaparız diye saati 9'a kurmuştum ancak gece eve geç girme ve yolculuğun vermiş olduğu yorgunluktan dolayı çalar saati duyamamışım. uyandığımda yine mi buluşmaya geç kaldım sıkıntısı oluştu ancak saat 10'u gösteriyordu. Madem geç uyandık kahvaltıyı dışarda yaparız dedik duş alıp çıktık.

Metrobüsle mecidiyeköy'e geçerken yolda arkadaşlar aramaya başladı ve biz durağa geldiğimizde ismail'le beklentimiz 1.90 boylarında, kalın kaşlı bir arkadaşımızın bizi karşılamasıydı ancak kimseyi bulamadık. Pilot vecihinin kolpa olduğuna iyice kanaat getirdik derken buluşma yerinde kendisini görmemiz bizi şaşırttı. Demek ki gerçek bir karaktermiş.. :lol:

Buluşma yerinde o kadar kişiyle karşılaşınca 'ne yapacaz la' şeklinde düşünmeye başladım. Hava soğuk ve gideceğimiz yerleri bu havaya göre ayarlamamıştık. Ancak anlık çözümle ikinci bir simit sarayı olayını yaşayıp simit sarayını işgal edip çaylarımızı yudumlayıp simitleri götürdük. Tabi bu sırada arkadaşların hararetli konulara girişleri ve ortamın bir anda samimi bir havaya bürünmesi çok hoştu. Vs konuları, sosyal konularda tartışmalar olmasının yanında Güneş'in kenarda arkadaşlara Kombinasyon konusunu anlatması da cabasıydı.. :lol:

Simit sarayında yeterince oturduktan sonra ıhlamur kasrına doğru yol almaya başladık. Arada dürümcüde dürümleri götürdük, arkadaşların sürü psikolojisinin bir örneğini de burada sergilemelerine tekrar şahit oldum. İlk sipariş veren arkadaş adana dürüm sipariş verdikten sonra ardından 8 kişinin aynı siparişi vermesi kayda değerdi.. :evil:

Ardından ıhlamur kasrına geçtik güzel güzel foto'lar çektik. Tek tek sahneye çağırarak fotolar çektik. Soğukta dışarda oturduk milletin götü dondu ama buluşma adına kimse bana mısın demedi. Arada kalkalım demesem Law ve Aizen konusu kapanmayacaktı. Manga söz konusu olunca millet soğuğu bile unutuyor, nasıl bir topluluğuz bilemedim. Herneyse oradan Beşiktaşa yürüdük falan derken bir anda kendimizi Bowling salonunda kendimizi bulduk. Takımları Liseliler ve Üniv'liler şeklinde ayırıp oyunlara başladık derken ismail'le de günler öncesinden bu oyuna hazırlık yaomamıza rağmen unuttuğumuz yada göz ardı ettiğimiz bir şey vardı. Takımda bizden başka bu oyunu bilen var mı? İşte bu soruya cevap almadan oyuna başladık, bir de ne görelim takımımız 6 kişi benle ismail dışında oynamayı bilen yok. Bir taraftan bu arkadaşlara nasıl atılacağını öğretirken bir taraftan da oynamaya çalışıyoruz. Tabi bu durumda ilginç şeylerle karşılaşmadık değil, ilk kez 2 bowling atış alanını kullanarak atış yapan Gökhan arkadaşımızın oyunu, bir türlü beceremediğimiz falsolu atışları her elde Emre'nin atması, Hakan'ın kardeşine taktikler vermemesi ve ben bunla ne yapacağım bakışları falan derken Uğur'un bizim takımı zorla karşı tarafa mağlup etme çabası altında bir oyun geçirdik. Tabi diğer taraftan liselilerin ayrı bir oyunları vardı, takım halinde ve bu tür problemlerle uğraşmadan maçı ne yazık ki tekrar aldılar. Bu oyundan sonra bir dahaki sefere sizi yenecez iddialı sözler etmeden oyun salonundan kendimizi dışarı attık. Ohh dünya var dedik. :lol: :lol:

Sonrasında Kadıköy'e geçmek vapura binmeden önce ekmek aldık martılara atarık diye ama arkadşlarımız o kadar aç ki aldığımız ekmekleri vapura bindikten sonra kemirmeye başladılar, açlar(Şimdi bir kaçı bana laf atacak ama sakın inanmayın).Martılar gelmeye başlayınca elde atacak ekmek kalmadı.. :lol: Vapurda dışarda oturunca götümüz dondu tabi içeri girdik ve boş bulduğumuz yere oturduk ve bu arada değerli adminimiz centilmenlik yapıp genç bir bayana yardım etmesi gözlerden kaçmadı.. :lol:

Kadıköy'e indiğimizde bazı arkadaşlar ayrılmıştı ancak biz yolumuza devam ettik, yol göstericimiz Uğurla(Ijou) doğrudan bir kahveye gittik. Otuduğumuz gibi konu tekrardan manga konusuna geldi.. Yok Minato aşkı yok Law reisti derken bende karşı durarak sonuna kadar Luffy ve Madara dedim. Konular dallandı budaklandı Evrim konusuna da geldi falan bir baktık saatler geçmiş ardından dürümcüye geçtik. Herkes yine aynı siparişi verdi tabi bu kez mecburiyetten, yedik bir güzel doymayanlar ikincisini de istedi. Ardından çıktık Moda'ya Waffle yemeye gittik. Waffle güzel ve bir o kadar da enerji patlaması yaşattı. İyice geceye akacaz derken arkadaşlar geç oldu diye yavaştan ayrılmaya başladı ve saatler 10'u gösterirken Ali geldi bazı arkadaşları da gönderdik. Ardından dolanalım derken Kadıköy'de bu saatlerde hayatın durduğuna şahit olduk. Ardından bizde 8 kişi metrobus durağına doğru yol almaya başladık. Yolda bağıra bağıra şarkı çığırmamız iyiydi tabi yine de enerjimizi atamadık. Ardından metrobüs dırağında 4 arkadaşı farklı yönlere uğurlarken ben,ali, ismail ve kaan yani kalın kaşlı arkadaşımız kaldık. Metrobüsle mecidiyeköye geçtik Kaan daha fazla dayanamadı uykusuzluktan düşecek başımıza kalacak diye kendisini de gönderdik ardından biz 3 yoldaş yemek yemeye mecidiyeköye indik ancak bir de ne görelim girdiğimiz Burger King de travestiler, aldın mı başa belayı. ismaili zor zaptettik enerji patlaması yaşaması başımıza bela oldu. Zorla tuttuk kendisini ve yemeği yiyip metrobüse atladık. Ardında Ali'yi bıraktıktan sonra ismaille derin bir konuda konuşmaya başladık. Uzun zamandır bir konudan dolayı bu kadar gülmemiştim karnıma ağrılar girdi gülmekten. Metrobüs'ün son durağa nasıl geldiğini bile anlamadık. Ardından eve girdik ve ben yazmaya başladım bu yazıya ve bir kaç şey daha yazıp yazıyı bitirecem.

Buluşmaya katılanlara teşekkür ediyorum. Gelecem deyipte gelemeyenlere bir şey demiyorum belki bazı nedenleri var anlarız.Ancak konu altında gereksiz gevezelikler yapıp ardından gelecem dediği halde gelmeyene bir şeyler söylemek geliyor içimden ismail de yaz diyor ama yazmayacağım, lütfen bir daha bu tür konu başlıkları altında kirlilik yapmayın, başka bir şey istemiyoruz.

Fotoğrafları çeken Mahmut(Pinco) arkadaşımıza özellikle teşekkür ederim. En yakın zamanda foto linklerini bekliyoruz kendisinden.

Haaa bir de en önemli şeyi unuttuk, bağış yapmadınız lan yarın ilk işiniz bankaya uğramak ve bağış yapmak olsun işiniz. Özellikle Kolpa Kaan senden iyi birşeyler bekleniyor.. :evil:

Fotoğraf linki:
http://postimage.org/gallery/qqufvay/
En son Acacia tarafından 18 Şub 2013 23:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

Ah bee :( Keşke bende gelebilseydim, baya bi eğlenmişsiniz hepiniz :side:
Neyse, Ankara buluşması düzenlenirse kesin gelirim, ya da kendim düzenlerim düzenleyen olmazsa :lol:
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Hastro.İyi eğlenilmiş belli.İstanbul çok götlek bir şehir.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

İstanbulda olmasa kesin katılırdım. Ama liseli hayatı, olmadı. Bir dahaki sefere (heralde yazın olur) katılmaya çalışacağım. Fotoğrafları en kısa zamanda bekliyoruz. :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Götümüz dondu ama güzel bir buluşmaydı.
Bowling için birkaç pratik gerekiyor.Martılara vereceğimiz ekmekleri harbiden sömürdük.Uğur'un kadiköyde götürdüğü mekana gitmeseydik, yolda donardık herhalde.
Iddaa oynadık ama yine hüsran ilk maçtan yattık.
Ayrica buluşmayı kısaca özetlersek veya ne anlam çıkartmak gerekir derseniz:
1-Erkek kısa boylu olmamalı.
2-Martılar, vapur kalktıktan 5dk sonra beslenmeli.
3-Çay her zaman soğuk havalarda kurtarıcıdır.

Daha çok çikarılıcak şey varda aklıma geldikçe yazarım.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 02 Şub 2018 01:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Hitman
Favori Anime: .

.
En son Hitman tarafından 21 May 2020 00:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Buluşmaya dershaneden ötürü 1 saat geç katıldım. Gold Roger (Kaan), Pinco (Mahmut), Sandık Adam, Deathwing (Güneş), Gobal ve İjou (Uğur) ile tanışmış oldum. Geri kalanını zaten tanıyordum.

Buluşma çok iyiydi. Simit sarayında oturduk biraz. Sonra oradan kalkıp bowlinge gittik. Liseliler (Dershane), Üniversite okuyanlar diye ayrıldık.

İlk atışımda strike yaptım. Moralman çökerttim karşı takımı. Gerçi oyun boyunca İsmail abi arkadan totem, genjutsu, dalga geçme girişimlerinde bulundu. Baktı ki işe yaramıyor, strike başına 1 hafta ban atacak kadar ilerlerletti olayı. :lol: Sırf o yüzden son atışlarda yere bağdaş kurdum da attım. Fakat o kadar kötü oynadılarki o şekilde bile yendik.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Bu yaralı halimle hayatta okumam, resim koyun lan. :D
Kullanıcı avatarı
drklas
Favori Manga: Naruto,Katekyo Hitman Reborn,Toriko,One Piece,Bleach
Favori Anime: Naruto,Hellsing,Katekyo Hitman Reborn,One Piece,Bleach

Ben masumum bütün suc bowling topu beni cok sevdi parmaklarımı bırakmadı. :laugh:
Cok zevkli gecdi valla cok güzeldi.
En son drklas tarafından 18 Şub 2013 19:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim Resim

“MangaTurk Buluşmaları” sayfasına dön