Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Rob Lucci

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Mesajlar: 564
Kayıt: 17 Ara 2013 06:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou
Konum: Ne Konusu ?

Resim Rob Lucci (Robu Rucchi) ilk olarak Galley-La Şirketi'nin 1 No'lu Tersanesi'n de görülmüştür. Bir doğrama ve cıvata ustasıydı. Ancak daha sonra gizli faaliyet gösteren CP9 (Cipher Pol No.9)'da olduğu ortaya çıkmıştır. Amacı antik silah Pluton'un planını Iceburg'dan almaktır.

ResimGörünümü[hr]

Lucci ince ve uzun boylu bir adamdır. Keçi sakalı ve siyah uzun dalgalı saçları olan kaslı birisidir. Genelde büyük siyah bir şapka ve siyah takım elbise giyer. Omuzunda güvercini Hattori ile dolaşır. Siyah deri ayakkabılar giyer. Gri kravat ve mendil takar.

ResimKişiliği[hr]

Galley-La

Lucci asla konuşmaz. Onun yerine evcil güvercini Hattori konuşur. Hattori daima Lucci'nin omzunda durur. Dövüştüğü zamanlarda uçar dövüş bittiğinde ise tekrar geri döner. Lucci Paulie ile rekabet içindedir. Paulie para meselesi yüzünden Lucci'yi azarlamıştır. Her ne kadar rekabet içinde olsalarda omuz omuza dövüşmüşlerdir. Ancak Lucci İceburg dahil herkesle arasına mesafe koymuş birisidir.
CP9 (Cipher Pol No.9)

Lucci bir ajan olarak çok soğuk ve ürkütücü biridir. İnanılmaz derecede merhametsiz bir insandır. Örnek olarak beş yıllık arkadaşına ölümüne saldırmasını verebiliriz. Tersanede beş yıl çalışmasına rağmen kendi güdülerinden hiç birşey kaybetmemiştir. İlginç bir özelliğide çok şiddetli tepki vermesidir. Küçük bir çocukken sırf güçsüz oldukları için bir krallığın 500 askerini öldürüp katliam yapmıştır. Biriyle konuştuğu zaman zayıf yönünü bulabilir. Diğer insanları görüş ve ideallerini pek önemsemez.
Lucci başkalarına fiziksel ya da duygusal acı çektirmektekten zevk alan tipik sadist bir kişiliktir. Hasır Şapka Korsanları karşısındayken sırıtarak savaşın başlamasını beklemiştir. Lucci'nin şiddetli ve yırtıcı doğası Luffy ile olan dövüşünde daha açık bir şekilde gösterilmiştir. Şeytan Meyvesi'nin gücüne önem verir. Usopp ona ''değersiz küçük kedi'' dediğinde çok sinirlenmiştir.
Onun duyguları öfke ve acı içerir. Lucci gülüşüylede gerçekten kötü bir adamdır. Korkusuz olamasına rağmen Luffy ile olan dövüşünün son anlarında Luffy'nin bakışlarını gördüğünde dehşete kapılmıştır. Ardından da Luffy'nin ölümcül saldırısıyla yenilmiştir.
► Spoiler Göster
Lucci Luffy'e yenilirken.

ResimYetenek ve Güçleri[hr]

Rokushiki

Lucci birden fazla hamle yeteneğine sahip bir Rokushiki ustasıdır. Rokushiki'de ne kadar ileri bir seviyede olduğunu Luffy'e yaptığı Rokuougan saldırısıyla göstermiştir. Bu çok güçlü bir tekniktir. Darbe Kadranı'ndan daha güçlü bir etki yaratır. Bu teknik yüzünden Luffy'nin lastik vücudu ağır bir iç yaralanma geçirmiştir. Lucci 13 yaşındayken bile yetenekli kitlesel bir katildir. Bir krallığın 500 askerini ve bir korsan tayfasını tek eliyle katletmiştir. Rokushiki'de ki tam ustalığını Şeyten Meyvesi'nin gücüyle birleştirdiği zaman Lucci çok güçlü bir düşman olmaktadır. Luffy'nin İkinci Vites'te ki ağır saldırılarına dayanmıştır. Lucci CP9 (Cipher Pol No.9)'un gelmiş geçmiş en güçlü üyesidir. Vuruş gücü Douriki'si 4000 bin olan Kaku'nun iki katıdır. Franky eğer Luffy olmasaydı Lucci'nin herkesi öldüreceğini belirtmiştir. Gücü sayesinde Dünya Hükümeti içinde büyük bir itibarı vardır. Öyle ki Buster Call kaptanlarından birisi Lucci'nin ölmeyeceğini ve onun bulunduğu gemiye ateş açılmasını emretmiştir. Fakat Luffy'ye yenilmesi itibarını kaybetmesine neden olmuştur.
Lucci'nin süper insan gücü yüksek bir derecededir. Görevini yapmak için hiç birşeyi umursamaz. Luffy ve tayfasının Robin'i kurtarmasını engellemek için Adalet Kapısı'na giden sualtı geçitini yıkmıştır.
Shichibukailer'den Bartolomew Kuma Gecko Moria'yı Hasır Şapka Korsanları'nın Rob Lucci'yi yendiğine dair uyarmıştır. Gecko Moria ''İki Shichibukai yenmişlerse ne olmuş yani?'' diyerek Lucci'yi Shichibukai gücünde biri olarak saymıştır.

Şeytan Meyvesi

Neko Neko no Mi, Model : Leopard

Lucci bir Zoan türü olan Neko Neko Meyvesi, Leopar Modeli'ni yiyerek Leopar Adam olmuştur. Leopara yada dev leopar-insan karışımı bir forma girebilir. Zoan türü meyveler Lucci gibi fiziksel yetenekleri üstün olan kişiler tarafından daha çok tercih edilirler. Ayrıca Lucci'nin Meyvesi etobur bir hayvana ait olduğu için diğer Zoan tiplerine göre daha yırtıcı ve saldırgandır.
Lucci Kumadori gibi Life-Return gücünü kullanabilir. İri ya da ince bir insan-leopar karışımı yaratığa dönüşebilir.
► Spoiler Göster
Lucci Neko Neko gücünü kullanırken

ResimEk Bilgiler[hr]

- Lucci Luffy'i saf fiziksel güç kullanarak Luffy'i ölümün eşiğine getiren tek karakterdir.
- Lucci bütün Rokushiki tekniklerini bilen tek CP9 (Cipher Pol No.9) üyesidir.
- Lucci Luffy ile dövüşen tek Zoan türü meyve yemiş kişidir.

Korsanfan.com 'dan ' Smoker ( White Hunter) ' alıntıdır. Biraz editledim konuyu.
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Mesajlar: 393
Kayıt: 29 Eyl 2017 01:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Cp0 lideri oldu reis. Sabo ile Lucci dövüşünü ve konuşmasını bizzat Oda yazmış, Sandman çevirisi bunu onaylıyor.

Spandam'da 2 yıl önce Lucci'nin patronuydu ve Lucci ve ekibini cp9'dan kovmuştu, ama 2 yıl sonra Lucci intikamını almış ve Spandam'ın patronu olmuş, Spandam'ın babasının gittikçe politik gücünü kaybetmesi, Lucci'nin politik olarak güçlenmesi, bunları Oda söylemiş.

Başka forumlardada yabancı sitelerdede bu durum kabul edilemiyor, ama adama tamamen bir yol açılmış hükümet tarafından. Kendini ispatlamış ve mevkisi acayip yükselmiş. Bu saatten sonra ezik koramirallerle bir tutulamayacağı ortada, 2 yıl öncesinde kaldı bazı şeyler. O zamanlarda koramirallerle eşit mi değil mi diye tartışılıyordu, şimdi çok çok yüksek ihtimalle koramirallerin en babasına tek atacak seviyededir. 2 yıl öncesi için güç potası düşüktü, kıyaslayacağımız karakter sınırlıydı, koramiraller falan çok yüksek seviye geliyordu. Bir çok karakterin deyimiyle, yeni çağ ve acayip güç artışı nedeniyle Lucci gibi karakterlere ayar çekilmiş bu açıkça gözümüze sokuluyor.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Mesajlar: 3403
Kayıt: 29 Mar 2013 12:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Sen 13 yaşında katliam yapabilecek saf brüt güce sahip ol kekonun biri götünden 2 gear çıkardı diye dayak ye. :D Lucci ilk zamanlar bile rahat Kor üstüydü. Tamamen Oda'nın sıçması.
Gol D. Roger
Mesajlar: 2715
Kayıt: 06 Kas 2012 21:05
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Mesajlar: 393
Kayıt: 29 Eyl 2017 01:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Reis ne güzelde uçuruyor Luffy ile Zoro'yu adanın dışına. 2 yıl sonra göründüğünde bunun bir benzerini görmek isterim başka bir karaktere yaparken.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Mesajlar: 278
Kayıt: 23 Tem 2018 02:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

.
En son Luffysan tarafından 13 Kas 2020 17:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Mesajlar: 278
Kayıt: 23 Tem 2018 02:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Op'taki en karizmatik karakterlerden birisi. Hatta başında olma ihtimali bile var bana göre. Bu saatten sonra çöp çıksada, en gereksiz karakterden bile tek yesede düşüncem değişmeyecek. Zamanında seriye ilk defa doğru dürüst ciddiyet getiren karakterlerin olduğu arc'ın Boss'u idi. ( Cp9 arc en sevdiğim arc'tı, o maskeleri düşüp herkesi şaşırttıkları an olsun falan gayet hoş tasarımlardı )

Luffy'ninde en gazlı atraksiyonlu dövüşüdür bu adam, Katakuri dövüşü bana fan yapımı gibi geliyor aynı, Lucci dövüşünün gelişmiş hali gibi gösteriliyor ama oraya buraya saçılan siyahımsı efectlerden başka birşey değil o dövüş.

Neyse işte Lucci bu saatten sonra kutsal götüde yalasa, hatta Neptün'den falan tekte yese benim için Op'un en karizmatik cool ve hoş tasarımı olarak kalacak. Gerçek bir Arc Boss'unun havasını iyi vermesinden dolayı, dayak yerken ağzı yüzü şamar şebeği gibi gösterilmeyen nadir bosslardan.
Cevapla

“Denizciler” sayfasına dön