Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jewelry Bonney

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Mesajlar: 564
Kayıt: 17 Ara 2013 06:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou
Konum: Ne Konusu ?

Resim Jewelry Bonney (Big Eater )Bonney Korsanları kaptandır..
En dikkat çekici özelliği obur bir yapısının olmasıdır. Mürettabatıyla birikte Shabondi takımadasına Kaptan Kid gibi (Güney mavi) South Blue'den gelmiştir.
Takım adasına gelmis değeri 100.000.000 berry'den yüksek on bir korsandan biridir.. (140.000.000 B.)

ResimGörünümü[hr]

Bonney karşımıza genellikle gerek renk, gerek uyum olarak zıt giysilerle çıkmıştır..Saçları bakımlı ve gösterişlidir.. Ayrıca saçlarının pembe olması Bonney'i ayrı bi çekici kılmaktadır .Gösterişli saçlarının üzerindekı yeşil şapkasıda ona ayrı bir hava katmıstır. Zıt giysiler demişken mesela turuncu üzeri şeritli şortunu renkli ve uzun çoraplarla tamamlamıstır. Açık beyaz giysisinin üstünde kordonlarla yukarıya uzanan uzun pantolon askıları vardır.. Üzerındekı kısa beyaz giysisi göbeğini açığa vurmaktadır. Sağ gözünün altında piercing tarzı takısı vardır, genelde üzerinde kavherengi ceketiyle görülmüştür. Bonney o kadar yemesine ragmen fiziği ince ve düzgündür..


ResimKişiliği[hr]

Şüphesiz, Bonney ve mürettebatının görkemli ve uzun bir seyahatten sonra, Shabondi takımadasına varmış olması gerçekten güçlü olduklarını göstermektedir. Bonney ve mürettebatı, Shabondi takımadasına kendilerini Yeni Dünya'ya hazırlamak için gelmişlerdir. Bonney, koru 24'te bir lokantada yemek yerken karşımıza çıkmışlardır.. Bonney lokantada kendisinden beklendiği gibi büyük miktarda yemek emretmiştir..
Onun inanılmaz iştahı ve kötü sofra tavırları diğer müşterileri tiksindirmiştir. Özellikle Capone Bege, Bonneyi seyrettikçe sabrını zorluyordu.

Bonney, hiç yemek görmemiş tavrıyla aşırı derecede obur bir korsandır. O yemeğini bitirmese bile sürekli yemek talep eden görüntüsüyle bizi şaşırtmıştır.. Pizza Onun için ayrı bir aşka sahiptir. Lokantada daha çok pizza için haykırmasını, örnek gösterebiliriz..
Yemeğinin ardından Bonney meydanda soyluya saldırmak üzere Zoro'yu görür.
Shabondi takımadası gibi bir bölgede, dünya soylusuna saldırmak için davranan Roronoa Zoro'yu gördüğü zaman, üzerine atlayarak Zoro'nun kardeşi gibi davranmış ve domates suyunu kullanarak yaptığı küçük hileyle Zoro'yu soyluya öldü diye inandırmıştır. Çevikliğinin yanı sıra Zoro'nun başında " abi " diye ağlaması ve yeteneğini kullanarak küçülmesi, Onun ne kadar zeki bir korsan oldugunu göstermektedır.. Zoro'ya sert tavır sergilemesine bakılırsa O gerçekten cesur biridir..

Bonney bir dünya soylusuna saldıran Zoro'yu engelleyip, kurtardı gibi görünsede, amacı aslında kendini korumaktı. Zoronun kutsal soyluya vurduğunda amiral ve ekibinin geleceğini çok iyi biliyordu..Bonney aynı soylu tarafından daha önce vurulan masum hasta bir adama yardım etmemişti.. Sebebi de çok acık O bir korsan .
► Spoiler Göster
Zeki ve Hızlı Bonneyin Anlık Planı

ResimYetenek ve Güç[hr]

Bonney, yaş idaresini karıştıran muhtemelen bir Paramecia tipi şeytan meyvesinden gelmekte olan yeteneklerini epey sergilemiştir. O hedefinin sadece yaşını değil aynı zamanda görünüşünüde değiştirmektedir.. Özetle Bonney, bir insanı tamamen değiştirme gücüne sahiptir..
O denizcilere saldırırken de bu yeteneğini kullanmıştır. Marinelerin bir çoğunu küçük çocuğa, bir çoğunu da yaşlı adama çevirmiştir.. Şeytani gücü maddelere etki yapmasa da (Trafalgar Law gibi ) insan vücudunu değiştirdiğinden dolayı epey etkildir.
Ayrıca anlaşıldığı gibi kıyafetinin kısa olması ve pantolon askılarıyla tutturması seytani gücünü kendisine kullandığında ( Zoroyu engellerken) kıyafetlerinin üzerinde uyumlu durmasını sağlamak içindir.
► Spoiler Göster
Bonney'in yeteneklerini sergiledikten sonra yarısı çocuk, yarısı yaşlı marineler


Ayrıca Bonney, Luffy'nin kutsal soyluya yumruk atıp Hasır Şapka mürettebatının ortalığı karıştırdığını duyunca sinirlenmiş, Yeni Dünyada karşılaşacakları takdirde Onları mahvedeceğini söyleyerek, Mugiwara tayfasına meydan okumuştur.
Not:
Bonney, Kutsal ejdere saldıran Zoro'yu aptal, Kutsal ejdere yumruk atan kaptanı Luffy'nin ondan daha aptal olduğunu dile getirmiştir =) ( Bonney'in lafından sonra Güzel bir replik hatırlatmak istiyorum.. Luffy'nin kutsal ejdere yumruğundan sonra Zoro "Neden yumruk attın ? Onu ben kesecektim" demişti =) )

Shabondide denizcilerden kurtulduktan sonra, Ace'ın idamını izlerken görülen Bonney, savaştan epey etkilenmiş olmalı ki ağlamaklı görülmüştür.. Savaş sona erdikten "tüm bunların sorumlusu O" diyerek yola koyulmuşlardır ( Muhtemelen Karasakal'ı aramak için yola koyuldu.)

Bonney, Yeni Dünya'ya girdikten hemen sonra, Karasakal korsanları tarafından rehin alınmıştır..Aslında Karasakal tarafından denizcilere bir gemi karşılığında sunulmak için tutuluyordu..Karasakal, Bonney'e hayatta kalmak için zayıf olduğunu söylemiştir.. Ayrıca Karasakal, kadını olması halinde yanında götürmek için Bonney'e teklif sunmuştur =)
Karasakal : "Burası sadece güçlülerin girebileceği Yeni Dünya ! South Blue 'dan buraya yolculuk yaparak iyi iş başardın fakat yolculuğun burda sona eriyor .. Zehahaha çok güçsüzsün sana tayfamda ihtiyacım yok fakat Kadınım olursan seni yanımda götürebilirim ne dersin ?"
Ama elleri bağlı Bonney'in cevabı öfkeli bir tekmeyle olmuştur. " Seni pis domuz "
Daha sonra Van auger savaş gemisinin yaklaştığının uyarılarını verir, ama bir sorun vardır Akainu da gemidedir..Planları suya düşen Karasakal ve arkadaşları, Bonney ve tayfasını orada terkederek kaçmışlardır.. Akainu, Bonney'in karşısına dikildiğinde anladım ki gerçekten yazık oldu =) Bonney yine meşhur tehditlerine devam eder, Karasakal ekibini Asla affetmeyeceğini haykırır..


ResimEk Bilgiler[hr]

Bonney ismi gerçek hayatta 18. yüzyıl kadın korsan "Anne Bonny" den gelmektedir
Bonney tek kadın Süpernovadır.
Bonney seride açıklanan değerı en yüksek kadın korsandır .
Denizcilere yakalanan ilk süpernovadır..

Korsanfan.com 'dan ' Gece ' alıntıdır. Biraz editledim konuyu.
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.
Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2151
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Kuşkusuz tüm okuduğum ve izlediğim Anime/Manga'lar arasında ilk 10'da olan bir bayan karakter. Bayanlar ile kıyasla tabi.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Mesajlar: 2494
Kayıt: 03 Ağu 2011 09:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Hala tayfaya katılacak yeni üyenin kendisi olduğuna olan inancım sürüyor. Umarım da olur. Tayfaya çok renk katacağı aşikar.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Mesajlar: 2418
Kayıt: 11 Haz 2013 23:59
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass
Konum: Babylon

@Ryuuma
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/w1ggWj.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2151
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Ryuuma yazdı:Hala tayfaya katılacak yeni üyenin kendisi olduğuna olan inancım sürüyor. Umarım da olur. Tayfaya çok renk katacağı aşikar.
Keşke katılsa, ben de çok isterim.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Mesajlar: 2494
Kayıt: 03 Ağu 2011 09:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

@hyperbooster
Aynen bu sahneler olsun, bizimkileri yaşlı yada çocuk yapma muhabbeti olsun baya komedi döner(Hoş millet komedi kısmını anlamayıp gene "aaa zoro da haki yok mu yetmiyor mu hakisi" falan gibi muhabbetlere girerler boş boş.)
Kullanıcı avatarı
1stBlood
Mesajlar: 22
Kayıt: 24 Oca 2014 18:46
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: one piece,berserk
Favori Anime: katekyo hitman reborn,torodora

seride Nami'ye benzemeyen nadir kadın karakterlerden,Oda kadın karakter çizemediğini söylesede bence Bonney'de baya sağlam iş çıkarmış.Severek takip ettiğimiz süpernovalardandır.
nara_fkd
Mesajlar: 1314
Kayıt: 22 Oca 2014 20:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk
Konum: İzmir

İyi di güzeldi de yeni dünyada hemen mal gibi karasakala yakalandı :dry:
Cevapla

“11 Süpernova” sayfasına dön