Mr. 0 Crocodile

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Mesajlar: 564
Kayıt: 17 Ara 2013 06:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou
Konum: Ne Konusu ?

Resim Crocodile (Kurokodairu) gizli suç örgütü Baroque Works patrunu ve Baraque Works Saga Arc.'ının baş karakteridir. Dış dünyada Sir Crocodile (Sa Kurokodairu) olarak bilinir. Örgüt içindeki kod adı Mr. 0 (Misuta Zero)'dur. Luffy'i yenen ilk kötü karakterdir. Crocodile aslında bir Shichibukai'dir ama çöl krallığı Arabasta'yı ele geçirmeye çalıştığı için görevinden alınmıştır. En çok tanınan Shichibukailer'den biridir. Crocodile, baş düşmanı Luffy kendisini Impel Down Hapishanesi'nden çıkarınca, onunla güçlerini birleştirmiş ve Marineford Savaşı'n da adamı Daz Bones ile Luffy'i korumuştur.

ResimGörünümü[hr]

Crocodile 2.53cm boyunda, geniş göğüslü ve geniş omuzlu, kaslı kollara ve bacaklara sahip muazzam bir adamdır. Mor siyah karışımı bir saç rengi vardır. Saçları uzundur ve geriye doğru tarar. Crocodile'da en çok göze çarpan şey yüzündeki büyük yaradır. Ayrıca vücudunda çeşitli yara izleri vardır. Aynı zamanda sol elini kaybetmiş ve bunun yerine altın alaşımlı bir kanca takmıştır. Tüm bunların ağır bir savaştan kaldığı düşünülmektedir. İçine batık gözleri ve ince kaşları vardır. Crocodile derin ve sakin bir ses tonuyla konuşur. Her zaman ağzında bir puro vardır.
Giydiği elbiseler İtalyan mafya babalarını andırır. Siyah kürk ve parlak ayakkabılar giyer. Parmaklarına değerli yüzükler ve altın bir küpe takar. Crocodile koyu portakal renginde bir gömlek giyer. Gömleğinde siyah çizgiler vardır. Boynuna mor renkte kadife bir eşarp takar.
İmpel Down'da kaldığı sürede diğer mahkumların giydiği elbiseleri giymiştir. Altın kancasının elinde kalmasına izin verilmiştir. Luffy ve Jinbei ile Ace'i kurtarmaya gittiğinde elbiselerini değiştirmiştir. Bu kez boynuna yeşil bir eşarp bağlamış, siyah gömlek, siyah gri karışımı palto ve gri bir pantolon giymiştir. Marineford Savaşı'nın ardından Arabasta'da giydiği kıyafete benzer şık kıyafetlere bürünmüştür.
Hayvan teması olarak kendisine timsahı seçmiştir. Yaralı yüzü ve gülüşü timsahı andırmaktadır.
► Spoiler Göster
Savaştan sonra Crocodile ve Dan Bones

ResimKişiliği[hr]

Kendisine ve yeteneğine çok güvenen birisidir. Bu yüzden Luffy'i iki kez ölümün eşiğine getirmiştir. Ancak yine bu aşırı güveni nedeniyle Luffy'nin iradesini hafife aldığı için yenilmiştir. Soğukkanlı birisidir. Birisini öldürmek istiyorsa bunu iki kez düşünmez. Luffy'i iki kez ölüme terk etmiştir. Çabuk sinirlenen birisidir. Sanji'nin Den Den Mushi'den kendisine hakaret etmesine ve Luffy ile olan ikinci düellosunda Robin'nin yaptığı yoruma çok sinirlenmiştir.
Şerefe ve onura pek önem vermez. Luffy ile olan üçüncü mücadelesinde onu zehirleyerek öldürmeye çalışmıştır. Ancak bu hareket savaş sırasında daha zalimce kabul edilir. Her ne kadar zehirlediyse de Luffy'nin inadına karşı koyamamıştır. Ayrıca çoğu zaman düşmanlarının çabalarını değersiz olarak yorumlar. Eğer rakibi kendi seviyesine eşit değilse onu kendisininkinden farklı bir lige koyar. Gerçi kendisini çok üstün gördüğünden ödül konusunda kendisinin 3 misli olan Doflamingo'yu da küçümsemiştir. En başta savaş alanında zayıflarla savaşmayı reddetmiştir. Ancak sonradan Ace'in kurtarılmasına yardım etmiştir. Ayrıca Luffy'i de Mihawk'ın elinden almıştır. Ancak tüm bunları Denizciler'in istediklerini almalarını istemediği için yaptığını belirtmiştir.
Crocodile alaycı bir insandır. Korsanlar Kralı olmanın onun için bir anlamı yoktur. Romantik korsan yaşamlarıyla da dalga geçer. Crocodile daha çok askeri güce önem verir. Büyük hayallerin peşinde koşanlara cahil gözüyle bakar. Bir kaç defa güvenin ve inancın çok salakça düşünceler olduğunu ifade etmiştir. Bu düşüncelere sahip çok kişi öldürdüğünü söylemiştir. Hatta yenildiği kişilerin uğraştığı şeylerle bile dalga geçebilecek biridir.
Crocodile, emrindeki adamlara önem vermez. Kendi hedefleri için babasını bile satacak bir adamdır. Ütopya Operasyonu sırasında patlayacak büyük bombanın tüm adamlarını öldüreceğini bildiği halde, bu umrunda olmamıştır. Ayrıca görevlerinde başarısız olan Galdino ve Robin'i öldürmeye çalışmıştır. Crocodile için kendisinden başka herkes birer piyondur. Ancak güçlü olanlar az da olsa Crocodile'ın saygısını kazanabilir. Örnek olarak Daz Bones gösterilebilir.
Crocodile, gerçekten sinirlendiğinde rakibini öldürür. Ancak bu noktada kötü bir alışkanlığı vardır. Crocodile, yendiği kişilerin başında onlar ölene kadar beklemez. Sadece rakiplerini dayanılmaz bir acı ile ölüme terkeder. Bu yüzden Luffy geri dönüp Crocodile'ı yenebilmiştir. Zaten Luffy'nin hala yaşıyor olmasının sebebi Crocodile'ın bu kötü alışkanlığı sayesindedir.
Crocodile, bir zamanlar mutlu, iyi kalpli ve kaygısız bir adamdı. Hatta Luffy ile aynı hayali bile kurardı. Ancak Grand Line, Crocodile'ı zalim ve kötü bir adama dönüştürmüştür.
Crocodile, Luffy'ye yenildikten ve Shichibukai unvanını kaybettikten sonra dış dünyaya olan ilgisini kaybetmiştir. Impel Down Hapishanesi'n de isyan çıkmış ve tüm mahkumlar firar etmeye çalışırken, o sadece hücresinde oturmuştur. Hapisten kaçmasının tek nedeni Beyazsakal'ı öldürme isteğidir. Anlaşıldığı üzere geçmişte Beyazsakal'a yenilmiştir ve intikam peşinden gitmeye karar vermiştir. Kaçış sırasında yanındakilere yardım etmiş, hatta kendisine önerilen yardım tekliflerini bile kabul etmiştir. Crocodile, hapse girmeden önce yandaşlarının ölmesine ses çıkarmamış, bazen bunu kendisi yapmıştır.
Korkusuz bir adamdır. Bir işe giriştiğinde karşısındakinden asla çekinmez. Beyazsakal, Mihawk, Doflamingo ve Akainu gibi adı bile duyanı taşa çeviren kişilere düşünmeden saldırmıştır. Genelde öfkeli olsada bu hali zaman zaman kaybolur. Yakalanıp hapse atıldığında sakin bir adama dönüşmüştür. Hapse gireceğini öğrendiğinde gülümsemekle yetinmiştir. Crocodile, Impel Down Hapishanesi'n de yapılan işkencelerden korkmayan ve etkilenmeyen az sayıda mahkumdan biridir. Hücresinde kendi kendine eğlendiği sanılmaktadır. Eğer Beyazsakal'ı öldürme şansını düşünmese hapishaneden kaçmayacağı düşünülmektedir. Hapisten çıktıktan sonra öfkesini ve kibirini bir kenara bırakarak, olayların akış yönüne göre hareket etmiştir.
Savaşın son kısımlarında kalpsiz duygularından arındığı görülmüştür. Bir kez Ace'in idamını engellemiştir. Luffy'i Mihawk'ın elinden almış, bir süre sonrada Jinbei ve Luffy'i Amiral Akainu'dan kurtarmıştır. Savaş sonrası Crocodile yoluna Yine Dünya'da devam etme kararı almıştır.

ResimYetenek ve Güçleri[hr]

Crocodile, serideki güçlü karakterlerden biridir. Hancock'tan sonra en düşük ödüle sahip Shichibukai idi. Arabasta Olayları'n da baş rolü oynadığı öğrenilince Shichibukai unvanı alınmış ve hapse kapatılmıştır.
Crocodile, direkt olarak dünyanın en yüksek güvenlikli hapishanesi Impel Down'un 6. katı, yani dünyanın en güçlü suçlularının tutulduğu kata hapsedilmiştir. Ayrıca, hapishanedeki işkencelerden biri olan kaynar suyun içine çekinmeden girebilen 2-3 mahkumdan biridir.
Crocodile, akıllı ve kurnaz bir adamdır. Baroque Works'ü idare ederken kimliğini ortaya çıkarmamış, halk ve Dünya Hükümeti'ne kendini bir kahraman gibi göstermiştir. Ayrıca içerden ve dışardan müdahale olmasa planı kusursuzdu. Elinde bilgi olmadan doğru sonuçları bulabilmeside akıllı olduğuna bir kanıttır.
Ayrıca yediği Şeytan Meyvesi üzerinde tam bir hakimiyeti söz konusudur. Şeytan Meyveleri hakkında da bilgi sahibidir. Şeytan Muhafızlar'a bakıp meyvelerinin Uyanık Zoan tipi olduğunu anlamıştır.
Kendi meyvesi Logia tipi olduğundan yara almaz. Ancak yinede darbe almaktan pek hoşlanmaz. Darbe alsada dayanıklıdır. Luffy ile 3. dövüşünde ve Jozu'dan hayvani bir darbe almasına rağmen herhangi bir yeri sakatlanmamıştır.
Yazı boyunca Luffy'e yenildiğinden bahsetsem de, Luffy ile yaptığı 3 dövüşte de Luffy'i öldürmüştür(1. Round, Luffy'i kancaya takmış ardından kuma gömmüştür, 2. Round, Luffy'nin vücudundaki tüm sıvı emip dehidrasyon yapmıştır, 3. Round, Luffy'i kancasıyla zehirlemiştir.). Ancak Luffy şans ve bazı kişilerin yardımıyla Crocodile'ı yenebilmiştir. Her ne kadar Crocodile, yenik olsada (şimdilik) Luffy'den daha güçlü bir adamdır. Örneğin Luffy'nin belki hayatı boyunca aşık atamayacağı Mihawk'ın karşısında durabilmiştir. Doflamingo ile eşit güçte olduğu düşünülmektedir. Ayrıca Shichibukai seviyesinin üstünde biri olduğu Akainu ile dövüşüp sağ çıkmasından anlaşılabilir.

Şeytan Meyvesi

Suna Suna no Mi

Crocodile, Suna Sune No Mi yiyerek kum adam olmuştur. Bu meyve yiyene kuma dönüşme ve kum tabanlı saldırılar yapma imkanı sağlar. Doflamingo, Crocodile'ın kafasını kesip birşey olmadığını görünce şaşırmıştır. Crocodile, kum adam olduğundan çölde yenilmezdir. Meyve sayesinde büyük kum fırtınaları, kum bıçakları ve bataklıklar oluşturabilir. Ayrıca sağ eliyle tuttuğu her canlının içindeki sıvıyı (kan hariç) emebilir. Yine sağ eliyle dokunduğu herşeyi kuma dönüştürebilir.

Silahları
► Spoiler Göster
Golden Hook

Crocodile, meyvesini çok iyi kullanan kişilerden biri olmasına rağmen sol elinde altın alaşımlı mükemmel bir kanca vardır. Bu kancayı Luffy ile olan üçüncü mücadelesinde kullanmıştır. Sadece dövüşün sonlarına doğru kancanın diğer güçlerini kullanmıştır. Kanca çok sert bir altın alaşımından yapıldığı için neredeyse kırılmazdır. Bu kanca dünyanın en güçlü kılıcı Kokutou Yoru ile kapışmış ve çizik bile almamıştır. Kancanın içinde akrep zehiri bulunan bir kanca daha vardır. Bu zehir kayayı bile eritir. Eğer kanca kırılırsa içinden gizli bir bıçak daha çıkar.

ResimEk Bilgiler[hr]

- Crocodile One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 28. sıradadır.
- Crocodile Peter Pan'da ki Captain Hook karakterinden esinlenilerek yaratılmıştır.
- Crocodile yenilirken çalan müziği Çek Cumhuriyeti Yeni Senfoni Orkestrası yapmıştır.
- Dünya Hükümeti Crocodile'ın Baraque Works'un patronu olduğunu öğrenseydi başındaki ödülü 162.000.000 Beli'ye çıkaracaktı.
- Crocodile'ın da gülüş stili farklıdır (Kuahahahaha!).
- Crocodile Gecko Moria ve Boa Hancock'tan sonra sürüngen hayvan adı alan üçüncü Shichibukai'dir
- Crocodile,'ın hayali Korsanlar Kralı olmaktı.

Korsanfan.com 'dan ' Smoker ( White Hunter) ' alıntıdır. Biraz editledim konuyu.
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.
Cevapla

“Baraque Works” sayfasına dön