Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Crocodile

Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Outlaw yazdı: 22 Ara 2018 03:15
_[Emre]_ yazdı: 22 Ara 2018 01:03 Crocodile Sanji seviyesi demeden önce MF'deki Croco'nun yerine Sanji'yi koymaya çalışın bence. Herif Jozu'dan o darbeyi yediğinde KO olurdu direk.

Ben Croco'ya Cracker seviyesi derim şimdilik.
Hep Oda'nın bok yemeleri panpa. Adamın iki gözüktüğü arc var, ikisi arasındaki seviyesi uçurum bildiğin.(Yani seri mantığına göre. Oda'nın kendi mantığına göre değil.)

Bu sebepten zaten çok farklı görüşler var, Dof'un tayfadaki Dellinger Croc'u döver diyen de var, MF'ye bakıp Croc Dof seviyesidir diyen de.

Ama MF'de yaptıkları cidden kalbur üstü işler yani, zamanında ben de egosuna bağlardım ama Oda'nın kafasında bariz güçlü bir adam bu. Poz olarak Dof ile beraber resmedildi.

Yani karşımıza Dof level bir Croco çıkarsa şaşırmam 2 yıl sonrasında.
Dof Level çıkmazda, Cracker altı, Snack üstü bir seviye olabilir. Snack 4.tatlı komutandı ama Urouge'ye yenilmiş. Crocodile'da buralarda bir yerdedir ya da Snack seviyesidir. Yonkou adamı olsa 600 milyon ödüllü olurdu, ama kendi başına kaptan olduğu için 400 ve yukarısıdır muhtemelen ödülü.

Dellinger'e falan yendirenler ya '' Troll'' dür ya da Crocodile çok abartıldığı için zamanında onun bir nefreti vardır ondan her gördükleri fırsatta eziyorlar adamı. Hani Dof seviyesi, Mihawk seviyesi falan deniyordu ya bir ara, ondan Crocodile'a karşı bir nefret var, bazılarıda trollüğüne zaten. Yoksa mantıklı ve ortalama 100 IQ'ya sahip bir insan Crocodile'ın güçsüz bir karakter olmadığını anlar. Oda'nın değer verdiği birisi ve Luffy'nin ilk ciddi rakibiydi kendisi, ayrıca Sbs'de kendisine özel detaylı bir açıklamada bile bulunmuş ve şunu belirtmiş '' Luffy gibi hızlıca yükseldi denizlerde '' diye. Bu adamın Dellinger'e Lao G'ye falan yenilme ihtimali '' 0 '' açıkçası.

Herşeyi geçtim daha sonraki arclarda veya bölümlerde görünecek, bu adam hiç mi birşey yapamayacak diye düşünür lan insan biraz değil mi kardeş?

Crocodile güçlü bir karakter, impel down'da Ace ve Jinbe ile aynı kategoride söyletti Oda '' Gardiyana '' . Dahası mı var? Onlar '' Mükemmeldi '' diye belirterek.

Edit : Jinbe'nin adamı Alaaddin bile Yonkou'nun 5-6. adamı seviyesinde birisiyle dövüşüyor.
► Spoiler Göster
Bırakalımda Crocodile en azından 4.Tatlı Komutan seviyesinde olsun, bu kadarını hakediyor bence.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Gün geçtikçe '' Milleti dahada çok dumur etmesini '' beklediğim karakter. Gerçekten öyle bir algı varki Crocodile şuan , Bobbin'e Tashigi'ye hatta yeni dünyada gördüğümüz en low karakterlere yenilecekmiş gibi sanılıyor.

Tashigi'nin kestiği Monet ile kıyaslayanlarla mı dersin, hakisiz adamlar tarafından suya bulanıp yenil diyenler mi dersin, ne dersen de bıktım artık cidden bıktım ve evet bu tür yorumlar görünce sinirleniyorum. Tabi bunun etkisinde karakteri çok sevdiğimin bir etkiside var ama yinede bir karakterin hakkı bu kadar mı yenir? Hep E.Oda denen orospu çocuğu yüzünden, şu karakteri bu kadar ezik yansıtırsan olacağı bu. Luffy uğruna hatta Luffy'de değil Alabasta'daki low'un da Low'u apaçi Luffy uğruna piç edildi karakter.

Oda daha sonra itibarlaştırmaya çalışsada işe yaramıyor, çünkü adam çok çok uzun sayılardır görünmüyor, bununda etkisi var. Sadece gazete okurken görüyoruz herifi, şöyle 1-2 atraksiyona girse çok şey değişecek karakter hakkındaki düşünceler oturacak/düzenlenecek, ama yok Oda illaki bir '' Gizem '' kasma çabasında, bol bol tartışın istiyor Oda.

Neyse bak yine sinirlendim, yazmayacağım şunun hakkında yorum. Ne sanılırsa sanılsın, sadece sanmak olacak çünkü sonuç, gerçekten çöp mü güçlü mü tekrardan aksiyonda görene kadar değişmeyecek 2 taraf içinde fikirler. Yoksa Jinbe'nin adamının Oven ile dövüşmesi falan hikaye gelecek hala diğerlerine, Crocodile'ı güçsüz görenler için bu düşünce basit '' Jinbe'nin adamı Oven ile kapışabiliyor, çünkü Jinbe'nin adamı Alaaddin, Crocodile'a tek atacak seviyede '' . Eminim böyle düşünenler vardır.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen o yaşına kadar bunu yapamamış bir karakter. Eninde sonunda Luffy gibi birine yenilmesi zaten kaçınılmazdı. Bir Doff'a bakıyorum bir de Croc'a. Kalite olarak çok farklı yerdeler. Umarım zaman atlamasından sonra çok daha iyi seviyede bir Croc görürüz çünkü geçmişi filan olsun potansiyel olarak çok daha yukarıda olması gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Ryuuma yazdı: 17 Nis 2019 22:19 Potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen o yaşına kadar bunu yapamamış bir karakter. Eninde sonunda Luffy gibi birine yenilmesi zaten kaçınılmazdı. Bir Doff'a bakıyorum bir de Croc'a. Kalite olarak çok farklı yerdeler. Umarım zaman atlamasından sonra çok daha iyi seviyede bir Croc görürüz çünkü geçmişi filan olsun potansiyel olarak çok daha yukarıda olması gerekiyor.
Alabasta'ya bakarsak çöpünde çöpü zaten. Kendiside söylüyor '' Kendimi mükemmelliğe ulaştırdım şeytan meyvesi konusunda '' diye. Yani mükemmel hali, Alabasta'daki gearsız Luffy klasmanında.

Enies Lobby'e kadar '' Güçlü '' bir karakter olarak görülmüştür muhtemelen Crocodile, ama Luffy gear2'yi ve 3'ü bulduğunda çok çöp olduğu düşünülmüştür. Çünkü cp9'un en güçsüz elemanlarından olan Blueno'yu gear2'ye geçmeden yenemeyen bir Luffy var. Kimse yenerdi falan demesin, Luffy bariz bir şekilde 2.vitese basmadan Blueno'yu yenemiyordu. 2.vites ile normal Luffy arasında çok fazla güç farkı var o döneme göre çünkü.

Yani Luffy'e karşı hesaplarsak, Crocodile , Blueno kadar bile etkili değil.

İşin özü Alabasta Crocodile, o anki gerçek gücünü göstereceği arc'tı ve bu hali Enies Lobby'de Luffy ile dövüşen Blueno kadar bile etmiyor.

Mf'de ise itibarlaştırılmaya başlandı ama yinede yeterli gelmiyor bu çoğu kişi için. Çünkü Alabasta'daki vasatlığını bizzat hepimiz gördük, bu da onun seviyesi hakkındaki görüşleri etkiliyor.

Benim düşüncem şu yönde ( Yanılıyor olabilirim tabiki ) . Bence alabasta'da iken manga, Oda bu kadar güç seviyesi artıracağını düşünmemişti. Düşünseydi Crocodile'ı yenen Luffy için '' Schibukai toplantısı '' yapmaya kadar ileri gidilmezdi. Teach, 100 milyonluk adam için '' Büyük balık '' demezdi. Gorosei üyesi 100 milyonluk adam için '' Crocodile'ı yenen adamı görmezden gelemeyiz '' demezdi.

Şimdiki manga power-level'inde o anki Luffy'i, şuanki Bellamy bile sikine takmaz yahu, ama Gorosei üyesi falan ciddi ciddi Luffy'i görmezden gelemeyiz diyor. Neredeki Luffy bu?

Mangakanın güç dengesini hiçbir mantığa oturtamamasından kaynaklandığından tüm bunlar.

Yani işin özü Crocodile'ın o yaşına kadar potansiyelini iyi kullanamamasından kaynaklanmıyor olay. Oda'nın onun güç seviyesini/potansiyelini iyi yansıtamamasından kaynaklanıyor. Yani Crocodile'ın vasatlığı değil bence olay, Oda'nın onu iyi işleyememesi.

Tabiki bu benim düşüncem, önceki yazımda yazdığım gibi sadece ben böyle düşünüyorum. Belkide yanılıyorum, Crocodile harbidende 80 milyonluk bir çöpte olabilir, belkide ben yanılıyorum yani, Crocodile'ın en baba hali alabasta'dır ve çöpünde çöpüdür belkide. Ama yinede serideki değeri/konumu çöp olmaması gerekli diye düşünüyorum. Crocodile'ın önemli bir karakter olduğunu düşünüyorum çünkü.

“Shichibukailer” sayfasına dön