Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Orta Dünya Tartışma ve Paylaşım

Celebhol
Favori Anime: -

Biraz da Turin resmi koyayım dedim :cheer:

İşte ''Hurin'in Çocukları'' kitabının kapağı
Resim
Aşağıdaki de Turin'in kılıcı ''Gurthang'' anlamı Demir Ölüm.Resimde yazanlar ise ''Evet,kanını zevkle içeceğim.Seni hızlıca katledeceğim''
► Spoiler Göster
Resim
Burda da değişik bir çalışma var(çok resmi yazdım :lol: ).Turin'in lens efektiyle çizilmiş hali
Resim
Burda da Turin vs Glaurung(bütün ejderhaların atası)
Resim

Şimdilik bu kadar :cheer: Şu an Lothlorien şarkısını dinliyorum tam orta-dünyacı modundayım :laugh:
Kullanıcı avatarı
OİCHİ-SAMA
Favori Manga: Death Note,One Piece, Veritas,Beelzebub,
The Breaker,FMA,Berserk,Fairy Tail,Slam Dunk!
Favori Anime: Yeni bıraktım...

''Hurin'nin Çocuklaır'' kitabı gerçekten güzel.
Ayrıca resimler harika...Paylaşım için sağol :)
Resim Avatar ve İmza için dilobaba'ya teşekkürler:)
Celebhol

Kayıp Öyküler serisine nolduğunu bilen var mı?En son 2-3 sene önce ikinci kitabı yayımladılar hala üçüncü kitap gelmedi oysa serinin 12 kitaptan oluşacağını açıklamışlardı.Ne zaman geleceğini üçüncü kitabın bilen var mıdır?
Kullanıcı avatarı
ZeRull
Cellat
Cellat
Favori Manga: Berserk-Vagabond-Bakuman-
Favori Anime: Bakuman-Death Note-Kimi Ni Todoke

bukadar şey konuşmuşsunuz kitabı çok merak ettirdiniz bana helal olsun size valla mayışı alınca direk gidip kitabını alıcam :D

buarada lotr dünyasında adamım boramir'dir :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

ZeRull yazdı:bukadar şey konuşmuşsunuz kitabı çok merak ettirdiniz bana helal olsun size valla mayışı alınca direk gidip kitabını alıcam :D

buarada lotr dünyasında adamım boramir'dir :)
Kitap güzel ama sıkılmaman sabırla okuman lazım :lol:
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Tolkieninde hobbitlerinde amk...
Türk düşmanı piçe uyuz oluyorum ...
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Celebhol

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Tolkieninde hobbitlerinde amk...
Türk düşmanı piçe uyuz oluyorum ...
Abi nasıl Türk düşmanı adam,elfçeyi oluştururken kelimeleri Keltçe'den,alfabeyi ise Göktürk alfabesinden esinlenmiştir.O kadar ki Elfçede Göktürk alfabesi ile ortak birsürü harf vardır.Adam Türkler'den nefret ediyorsa niye böyle birşey yapsın?

1.Dünya savaşı yüzünden desen Tolkien Fransa Cephesi'nde Almanlar ile savaşmıştır(İki arkadaşını burda kaybediyor).Adam nefret edecek olsa bir milletten Almanlar'dan nefret ederdi.

Eğer alegori var kitaplarında,yok Mordor Türkiye'ymiş bilmem ne iddialarını diyorsan ingiliz Daily Mail gazetesinin dallama ve ırkçı yazarlarını yaptığı saçma sapan benzetmeler onlar sadece ki Tolkien'in sözü var ''Alegori'den ve her çeşidinden nefret ederim'' diye.Alegori olmadığının örneklerinden biri de Rohirrim;
Konuşmaları eski İngilizceye benzese de kültürleri ve yaşadıları topraklara bakarsak tamamen Türkler'i andırıyor.Atla bir olmaları,kadınlarının da yiğit olmaları,yaşadıkları coğrafyanın bozkır olması vs. hatta Rohanlılar'ın ölüler için yaptıkları höyüğün etrafında atlarla dönme töreni Türkler'in yuğ törenine çok benziyor.
Eee şimdi noldu?Rohanlılar Türk mü oldu İngiliz mi oldu :laugh:

Daha başka iddialar da var Tolkien hakkında.Bütün kötülükler doğuda iyilikler batıda falan filan...Bunlar da yanlıştır,aslında kötülük doğudan çıkmamıştır.Orta Dünya'ya kötülüğü getiren Melkor'dur o da Orta Dünya'ya batıdan gelip kuzeyine yerleşmiştir.

Nerden yola çıkarak Tolkien'e ırkçı dediğini bilmediğim için aklıma gelen bazı şeyleri yazdım.Daha net söyleyebilir misin?
Son olarak Tolkien'in bi sözünü daha yazıyorum;
''Bilimsellikten uzak ve tamamen zararlı ırkçı öğreti düşüncesine herhangi bir katkıda bulunmuşsam, bundan pişmanlık duymalıyım. ''
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Ben ırkçıyım coco !
Bu ipneyide, kitaplarınıda sevmiyorum.

Hayal gücü yetişmediği için, iskandinav dil kökenide eski türk dilinden geliyor ona bakarsan onlardan esinlenmediğini neren biliyon yaprak :D
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Celebhol

Hayal gücü yetişmemiş mi :D:D:D:D:D:D:
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Celebhol yazdı:Hayal gücü yetişmemiş mi :D:D:D:D:D:D:
Dune serisi oku yavrum, hayal nedir hayal gücü nedir öğren. Öyle ırklara bir kulak, yandan yiri bir göt uzun bir sakal atarak bir şeyler yapmamış. Ya da dev örümcek aman ne yaratıcı oouuuwwww ....
Zaten tolkien hayattayken hiç bir şeyi bitiremeyen başarısız bir adam, oğlunun çüküsünü öpsün mezarından... Aldıda parça pincik şeyleri kitap etti verdi.

Gelişmiş hayal gücüne dair ne örnek vereceksin bana
- Tanrısal varlıklar (Vauuuwwww, tüm medeniyetlerde mitleri var)
- Böceklerin büyütülmüşleri ( Vay anasını be , Scarab, ya da Hydra mitleri nedir biliyor musun? )
-Kulağı uzun narin ırk , YEşil kaslı canlılar , Kısa sakal yumakları ? ( Vallahi çok yaratıcıymış havalara boşaldım)

Tolkien bence çok iyi bir gözlemci, doğayı, insanların farklılıklarını, karakter ve ırkları iyi analiz etmiş.
zaten kendisi dil bilimcisi olduğu için iyide yazıyor, orjinal ve eski ingilizce şeklinde yazılmış olan kitaplarını ingilizlerin çoğu bile okuyamadıgı için modernize edildi öyle ağır bi üslüp kullanmış piç.
LOTR nin böyle popüler olmasının tek sebebide filmin patlaması, görülmemiş sağlam bir film yapılmış olması ( ben o hobitleri gördüğümde sıçasım geliyor o ayır bir mevzu)

“Kitaplar” sayfasına dön