Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Orta Dünya Tartışma ve Paylaşım

Kullanıcı avatarı
OİCHİ-SAMA
Favori Manga: Death Note,One Piece, Veritas,Beelzebub,
The Breaker,FMA,Berserk,Fairy Tail,Slam Dunk!
Favori Anime: Yeni bıraktım...

Ahahahahaaa...evet yüreğim buz kesti... :P
Resim Avatar ve İmza için dilobaba'ya teşekkürler:)
Celebhol
Favori Anime: -

Fingolfin unutulmaz hafız :D savaş sahnesini öyel bir anlatıyoki Tolkien insan Fingolfin'e gelen o gazı hissediyor.Zaten biliyosundur da söylemeden edemiycem Minas Tirith'in kapısını yıkmak için kullanılan devasa şahmerdan Grond'un adı Morgoth'un çekici Grond'don geliyor :D:D Bilmeyenler için Morgoth(nam-ı diğer Melkor) kötülükler tanrısıdır Sauron da zamanında onun sağ koluydu.Yani sauron,morgothun yanında tırtıl gibi kalıyo desem yeridir xD
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Celebhol yazdı:Fingolfin unutulmaz hafız :D savaş sahnesini öyel bir anlatıyoki Tolkien insan Fingolfin'e gelen o gazı hissediyor.Zaten biliyosundur da söylemeden edemiycem Minas Tirith'in kapısını yıkmak için kullanılan devasa şahmerdan Grond'un adı Morgoth'un çekici Grond'don geliyor :D:D Bilmeyenler için Morgoth(nam-ı diğer Melkor) kötülükler tanrısıdır Sauron da zamanında onun sağ koluydu.Yani sauron,morgothun yanında tırtıl gibi kalıyo desem yeridir xD
Çekicin adına dikkat etmemiştim.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
OİCHİ-SAMA

Benim favorim Felagund Finrod...Bence elf kralları içinde ki en mükemmeli o.Berenin babası Barahire olan can borcunu Bereni korurken canını vererek ödüyor...
Ayrıca tüm bu felaketlerin mimarı Feanoru da unutmamak lazım.Adam oğullarına bir yemin ettirdi orta dünya yerlebir oldu...
Celebhol

Feanor biraz saskeyi andırıyo saske ''abimi ailemi öldürdünüz huleeyn'' diye dolaşıyodu feanor ise ''babanmı öldürdünüz silmarilleri çaldınız huleeeyyn'' diye dolaşıyo :D ikisinin de gözünü intikam bürümüş xD ama feanor'un güçlü olduğunu inkar etmem yanlış hatırlamıyorsam ölmeden önce etrafını sürüyle balrog sarıyodu ve feanor 20 kadarını öldürüyodu
Kullanıcı avatarı
OİCHİ-SAMA

Celebhol yazdı:Feanor biraz saskeyi andırıyo saske ''abimi ailemi öldürdünüz huleeyn'' diye dolaşıyodu feanor ise ''babanmı öldürdünüz silmarilleri çaldınız huleeeyyn'' diye dolaşıyo :D ikisinin de gözünü intikam bürümüş xD ama feanor'un güçlü olduğunu inkar etmem yanlış hatırlamıyorsam ölmeden önce etrafını sürüyle balrog sarıyodu ve feanor 20 kadarını öldürüyodu
sayı verilmiyor ama evet çok düşman katlediyor.Ölümcül yaralarla oğulları tarafından kurtarılıyor ama o lanetli yemini oğullarına ettirip ölüyor.
Doğarken annesinin yaşam gücünü de alıyor.Annesi bu yüzden ona Feanor(ateşin ruhu)diyor ve sonra da ölüyor...
Celebhol

OİCHİ-SAMA yazdı:
Celebhol yazdı:Feanor biraz saskeyi andırıyo saske ''abimi ailemi öldürdünüz huleeyn'' diye dolaşıyodu feanor ise ''babanmı öldürdünüz silmarilleri çaldınız huleeeyyn'' diye dolaşıyo :D ikisinin de gözünü intikam bürümüş xD ama feanor'un güçlü olduğunu inkar etmem yanlış hatırlamıyorsam ölmeden önce etrafını sürüyle balrog sarıyodu ve feanor 20 kadarını öldürüyodu
sayı verilmiyor ama evet çok düşman katlediyor.Ölümcül yaralarla oğulları tarafından kurtarılıyor ama o lanetli yemini oğullarına ettirip ölüyor.
Doğarken annesinin yaşam gücünü de alıyor.Annesi bu yüzden ona Feanor(ateşin ruhu)diyor ve sonra da ölüyor...
Feanor'un babası öldürülünce çok sinirlenmesinin bi nedeni de annesini yokluğu ve ömrü boyunca sadece babasının onun yanında olmasıydı.Hatırladığım kadarıyla tolkien ''Orta dünya halkı içinde babasını en çok seven kişi'' gibi bişeyler diyodu(normal bi şekilde tabi :lol: )
Kullanıcı avatarı
OİCHİ-SAMA

Celebhol yazdı:
OİCHİ-SAMA yazdı:
Feanor'un babası öldürülünce çok sinirlenmesinin bi nedeni de annesini yokluğu ve ömrü boyunca sadece babasının onun yanında olmasıydı.Hatırladığım kadarıyla tolkien ''Orta dünya halkı içinde babasını en çok seven kişi'' gibi bişeyler diyodu(normal bi şekilde tabi :lol: )
Aslında Feanor babasına kızgındı yeniden evlendiği için...Ama yine de seviyordu.Üvey kardeşlerinden hiç hazzetmiyordu...
(babasını sevmesinin anormali nasıl oluyor anlamadım :huh: )
Celebhol

Dün Lord of the Rings Online'ı yükledim.Bugün Bree'de dolanıyorum :D Güzel yapmışlar Orta Dünya gibi uçsuz buçaksız :)
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Evet haritalar çok geniş
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.

“Kitaplar” sayfasına dön