Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Orta Dünya Tartışma ve Paylaşım

Kullanıcı avatarı
iloque
Favori Manga: One Piece , Vagabond, Kingdom
Favori Anime: One piece

Deathwing yazdı:Melkor ve Ungoliant Telperion ve Laurelin'e saldırırken.

Resim
Melkor tam bi göt lan :lol:
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m609v ... r1_500.gif[/thumbnail]
► Spoiler Göster
Celebhol
Favori Anime: -

iloque yazdı:Ya hocu ben sauronla melkoru tutuyodum sauron yüzüğü isildura kaptırana kadar ama gerçekten turambarın hikayesi müthişti ya saurondan sonraki tartışmasız en sevdiğim karakter benim de turambar en iyi hikaye onun tabi ama en müthiş olay bence sauronun numeor kıralı önünde yalandan boyun eğmesidir :evil:
Turambarın hikayesinin bi kötülüğü de hurinin herşeyi izliyor olmasıydı be onu fena yapmışlardı :( turambar bahtsız turin mi demekti neydi zaten turinin bayağı bi adı vardı
Turin adını değiştiriyor habire :laugh: Sauron reyiz adam da Beren ile Luthien'in önünde diz çöküp tövbe istedi :D
Numenor'a harbi kötü oldu, Valar olmasa onları yokedebilecek birileri yoktu.
Kullanıcı avatarı
iloque

Ha sauronun töbe istemesi zaten kurnazlığının kibirine üstün gelmesinden adam tam bir vilian :evil: Ama berenin aşkı silmarillionda sevmediğim tek hikayedir yani çok abartmışlardı silmarili almaları falan elini kolunu sallayarak melkordan bi siktir dedirtmişti bana
Numeorun yıkılışını harika işlemiş ama tolkien de mi savaşla yıkılamayacak kırallığı kurnazlıkla yıktı sauron valar suya gömmese tapusunu alıodu :lol:
► Spoiler Göster
Celebhol

Ünlü sahne
Resim
Fanart
Resim
Bir ara duvar kağıdım yapmıştım bunu
Resim
Güzel bir resim daha
Resim
Boromir ile Faramir, extended edition'dan bir sahne
Resim
Eowyn vs Witch King fanart
Resim
Gandalf
Resim
Bu da bayağı bilinen bir poz
Resim
Yeni çıkacak Hobbit'in filmindeki cüce ekibi
Resim
Celebhol

Bugün dA'da güzel bir çalışma gördüm;
Resim
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi,Hobbit ve Silmarillion kitapları çok iyi ama esas hazinesi Kayıp Öyküler Kitabı.İlk iki Kitap Altıkırkbeş'ten çıkmıştı ama sonra nedense devam etmediler.Şimdilerde serinin yayın hakkını İthaki almış durumda bu seferde şöyle bir problem var Tolkien'in torunu kitaplarda yeniden düzenleme yapıcam diye tüm dünyada Kayıp Öyküler Kitabının basımını durdurmuş.
Sabırsızlıkla bekliyorum şu lanet adamın düzenlemeyi bitirmesini.Sizlerinde aklınızın bir köşesinde bulunsun çıktığında kaçırmadan okuyun.
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
Celebhol

Aslında ikinciden sonra devamı geldi yurtdışında ama İthaki nedense Türkçe'ye çevirmiyor. Altıkırkbeş'e mail atmıştım İthaki'ye verdik dediler. İthaki'ye iki üç kere mail attığım halde cevap bile atmadılar.

Esas hazine Kayıp Öyküler diyemem pek. Sürüyle büyük hikaye orda yatıyor ama Yüzük Üçlemesi ile Hurin'in Çocukları'ndaki dil ve ayrıntılı anlatım yok onlarda.
Kullanıcı avatarı
iloque

1. kitabını beğenmedim ben onun panpa
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Celebhol yazdı:Aslında ikinciden sonra devamı geldi yurtdışında ama İthaki nedense Türkçe'ye çevirmiyor. Altıkırkbeş'e mail atmıştım İthaki'ye verdik dediler. İthaki'ye iki üç kere mail attığım halde cevap bile atmadılar.

Esas hazine Kayıp Öyküler diyemem pek. Sürüyle büyük hikaye orda yatıyor ama Yüzük Üçlemesi ile Hurin'in Çocukları'ndaki dil ve ayrıntılı anlatım yok onlarda.
Usta ben tanıdık bir arkadaş vasıtasıyla direk İthaki'nin Editörüne sordum Kayıp Öyküler Kitabının durumunu.Bana dediği Altıkırkbeş'ten yayın hakkını alıp eldeki kopyaların çeviri kitap-kapak edisyonuna başlanmışken belirsiz bir Nedenden dolayı Jr.Tolkien dünyadaki tüm kopyaları tekrardan düzenliycem bahanesiyle toplatmış.Editör arkadaşın dediğine göre dünyanın hiç bir yerinde yeni baskısı yapılamıyomuş ama 2012'de yenilenmiş kopyaların yayıncılara dağıtılacağı konusunda ümitliler.

Ayrıca belki haberin vardır ama kitaplar hakkında yayınevlerine soru sormak istiyosan şu linkten sorabilirsin.En geç 1-2 gün içinde sorduğun sorunun yanıtını alabilirsin.(Umarım link paylaşmak yasak değildir ben yinede spoiler tag içerisine aliyim)
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
Celebhol

Sağol bilmiyordum orayı.

Yanlış görmüşüm ben demek ki. Devamı gelecek o zaman, güzel haber B)

“Kitaplar” sayfasına dön